Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motor yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,üniversiteyi yeni kazanmış daha doğrusu hayırlısı ile kazanacak bir öğrenciyim bunun sebebiyle üniversite zamanımda ayağımın altında bir araç olması için ucuz bir başlangıç motoru almak istiyorum.
    bütçem şu anda 3800 bunu en fazla 4000'e çıkartabilirim. ehliyetim tabikide var. (eski A2) hem motor sürme konusunda hemde hangi motorun beni üzüp üzmeyeceği konusunda kararsızım,bütcemi nasıl bölmeli,hangi motoru seçmeli,sigortaya ne kadar para ayırmalı,ekipmanı nasıl seçmeli yani kısacası bu bütçeyi nasıl bölmeliyim?
    bir hafta içerisinde motor almayı düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Kardeşim şu durumunda en az 600-700 Tl ekipmana ayırman lazım. 300 e mt revenge gibi bir kask alabilirsin, 300 liraya korumalı bir mont alabilirsin, 100 liraya da eldiven alabilirsin ama daha sonra dizlik veya pantolon da almanı tavsiye ederim. 4000 den hesaplarsak 3300 tl kalır yaşadığın şehri bilmiyorum ortalama olarak 700 tl trafik sigortası desek 2600 tl kalır. 120 tl alacağın motorun noter masrafı olacak yani şu durumda motor için yaklaşık olarak 2500 tl kalacak. O paraya ikinci el bir motor alıp daha sonra kendini toparladıktan sonra her şeyin daha iyisini alabilirsin. Ama 2500 tl ye ne alayım dersen onu senin araştırman lazım

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    2. el ybr.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)