Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır mı İkinci el mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mertrocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar, bir Honda konusuyla daha başbaşayız. Motor alacağım ancak ilk motorum olacak sıfır tecrübeyle. Uzun bir süre de değiştiremeyeceğim. Sıfır CBR 250 ' lik mi alayım yoksa ikinci elini mi alayım? İkinci elden çekincem ; bir hasarı varsa , bişey olursa tespit edemem , anlayamam. Yolda kalırım direkt. Tavsiyeler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Paranız varsa hiç kimseyle uğraşmayın direk gidin sıfır alın.

Eğer bütçeniz yoksa 2.el alcaksanız da model yılı eski olmasın, km düşürme muhabbeti çok kolay olduğu için bu model yılı konusu yani motorun yaşı önemli. Yaş arttıkça km düşürülme ve hor kullanılma olasılığı artıyor.
    Mümkünse kaza kaydı ve yatması kalkması olmasın. Servis bakımları tam olsun. Satan adamın tipi apaçi olmasın. Km de düşük ise tadından yenmez.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    İlk motorda sıfıra karşıyım. Motora bişi olursa çok üzülürsünüz. Artık expertiz diye bir şey var 50 tl filan verip motorun her vidasına bakıyorlar. Değişeni boyası var mı anlıyorlar. Sıfır motor yolda giderken arıza yapmayacak diye bir şey yok. Geçiş motoru bu nede olsa siz şimdi uzun süre binerim desenizde aldıktan sonra 2. motor için arayışa başlıcaksınız bile.

Sıfır alıcağınıza 2. el alın kasko yaptırın daha mantıklı.
    000000 bunu beğendi.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    bende sıfırdan yanayım kimsenin ağız kokusunu çekmeyin alacağınız sıfır motosikleti de biraz dikkatli kullanın düşürmeyin bir şey olmaz.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Temizse 2. El öneririm çünkü ilk motorunuz. Biryerde hata yapacaksınız belki de bu motosikleti aldığınıza pişman olacaksınız. 2. El olursa şayet fazla değer kaybına uğratmadan satarsınız. Sıfır alırsanız çizilir yan yatat vs üzer sizi. Temiz az km yüksek model 2. El öneriyorum.

Satmayı pek planlamıyorum aslında. Kullanırım uzunca süre. Motorda hasarı saklıyorlar biliyosunuz. Anlayamam diye korkuyorum , sonradan sürpriz yumurta olmasın yani.Honda yetkili servisine illa götürürüm ancak çok uğraşmak istemiyorum.

Edit: Ancak para faktörü de var. O da önemli. İkinci elleri dokuz on falan bursada. 14.700 vermek koyar biraz. Ekipman alıcam daha.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Olum 10 gunde 4. Konun ) al artik )
    Mertrocker ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıcam alıcam , netleştireyim her şeyi :D

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el satan arkadaşlar rodajını çok temiz yaptıkları ve motora çok iyi baktıkları için, alacağın ikinci elin fiyatı sıfırdan çok da farklı olmayacaktır. yani malum sitede temiz, kazaya karışmamış, kmsi ile oynanmamış 2015/2016 bir motor baktığında ortalama 13.000 tl civarı. motorun sıfırı zaten 14.700. eğer paran varsa uzun süre kullanacağım diyorsa sıfır derim. uzun süre kullanmayacaksan da sıfır derim, çünkü bu motorda ikinci elin bir avantajı yok yukarıda kaza, yatma falan demişler de, ikinci el de alsan sıfır da alsan yatma anında kırılan karenajın fiyatı aynı olacaktır.

ha bana kalırsa 4500 / 5000 civarı ikinci el bir ybr/cbf al. bileğin gaza alışsın, motora, trafiğe alış. 10bin km de sonra da sat elindekini, sıfır cbr250 al derim. hem düştüğünde çok masraf açmaz, hem cbr 250 yi aldığında daha deneyimli olursun.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklı gazeteyi bulduk, artık kim nerde, ne yapıyor soruları direk sana.
    Mertrocker ve something123 bunu beğendiler.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el satan arkadaşlar rodajını çok temiz yaptıkları ve motora çok iyi baktıkları için, alacağın ikinci elin fiyatı sıfırdan çok da farklı olmayacaktır. yani malum sitede temiz, kazaya karışmamış, kmsi ile oynanmamış 2015/2016 bir motor baktığında ortalama 13.000 tl civarı. motorun sıfırı zaten 14.700. eğer paran varsa uzun süre kullanacağım diyorsa sıfır derim. uzun süre kullanmayacaksan da sıfır derim, çünkü bu motorda ikinci elin bir avantajı yok yukarıda kaza, yatma falan demişler de, ikinci el de alsan sıfır da alsan yatma anında kırılan karenajın fiyatı aynı olacaktır.

ha bana kalırsa 4500 / 5000 civarı ikinci el bir ybr/cbf al. bileğin gaza alışsın, motora, trafiğe alış. 10bin km de sonra da sat elindekini, sıfır cbr250 al derim. hem düştüğünde çok masraf açmaz, hem cbr 250 yi aldığında daha deneyimli olursun.
    İkinci el alsam , karenaja çok öder miyim? Bir de iç aksamlar çok tutar mı? Hasarlı olsa?

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    motosikletin internette ki fiyatı 14.700. plakayla birlikte 14.400 e veriyor anes motor 2016 modeli

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertrocker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el alsam , karenaja çok öder miyim? Bir de iç aksamlar çok tutar mı? Hasarlı olsa?
    bi şekilde motoru yatırdın. karenaj kırıldı. ya gidip yapıştırma falan yaptıracaksın sanayide, ya da yan sanayi veya orjinal karenaj alıcan. bu ikinci el alsan da sıfır alsan da değişmeyecek. ilk motor ve motordan anlamadığını varsayarak hasarlı motor almanı tavsiye etmem. ben 3000 / 5000 km yapılmış motora 13 bin vermektense 14.400e sıfır alırdım.

Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin internette ki fiyatı 14.700. plakayla birlikte 14.400 e veriyor anes motor 2016 modeli
    Anes? Plaka masrafı ne kadar tutuyor ya. O da bir mesele.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Sıfırın herşeyi mesele öyle motoru aldım al 14.700 ver motorumu basıp gideyim olmuyor. Ancak 2. elde extralı güzel bir alet bulabilirsiniz. Sizin motordan anlamanıza gerek yok. Bunun ustaları var 50 tl verip neresinde ne var size söyleyebilir. Sahibi istediği kadar gizlesin iyi bir ustanın elinden kurtulamaz. Üşenmeyip usta araştırıp motoru ustaya göstericeksiniz. Cebinize kalıcak 2 3 bin tl ile daha iyi ekipmanlar alırsınız.

Ayrıca belki cbr250r hoşunuza gitmicek ss i beğenmiceksiniz ve satmak isticeksiniz. Sıfır alırsanız zarar ediceksiniz. Benim arkadaşım var duke390 aldı ve şimdi naked bana göre değilmiş diyor rüzgardan çok rahatsız ama sıfır aldığından satmak gelmiyor içinden el mahkum biniyor. 2. el almış olsa anında satılığa koyardı.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklı gazeteyi bulduk, artık kim nerde, ne yapıyor soruları direk sana.
    Follower diye deiscem adimi, sıkı forum takip edelir vesselam
    000000 bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Ekspertizler ne kadar güvenilir bu tartışılır. Bildiğim kadarıyla honda veya yamaha servisinde dahi km sarma muhabbetini beyinden anlayamıyorlar. Ben Honda servisinde ekspere 80 TL verdim pişman oldum. Değişen parçası veya kazası var mı diye tramerde sorgularsın zaten yada bayiden değişen parçası olmuş mu diye sorgulayabilirsin. Ekspertizde motorun sağına soluna bakıyorlar, motor vidalarında aşınma var mı sök tak yapılmış mı diye bakıyorlar en az 60-70 lira alıyorlar. Expertiz olayına da bu kadar bu kadar güvenmeyin benden söylemesi.Sıfır alırken plaka masrafı var. 2. El alırken 120 TL devretme parası var. Ekspertiz parası var...

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Bence sıfır al sana özel olsun 2. El alacağın motor temizse zaten yakın fiyatlarda olur 10 000 tl ye alacağın yeni model cbr 250 r dan %5 gibi bir kısmı temiz olacak ikinci el motorları sıfır fiyatından fazla satıyorlar herşeyi geçtim arızalı bir motosiklet 2.el ile sıfır arasındaki farkıda geçebilir ama diğer arkadaşlarında dediği gibi sıfır motosiklet alınca aldım biniyim gidiyim olmuyor.

Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sıfır al sana özel olsun 2. El alacağın motor temizse zaten yakın fiyatlarda olur 10 000 tl ye alacağın yeni model cbr 250 r dan %5 gibi bir kısmı temiz olacak ikinci el motorları sıfır fiyatından fazla satıyorlar herşeyi geçtim arızalı bir motosiklet 2.el ile sıfır arasındaki farkıda geçebilir ama diğer arkadaşlarında dediği gibi sıfır motosiklet alınca aldım biniyim gidiyim olmuyor.
    Nasıl yani bineyim gideyim olmuyor derken?

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Mertrocker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anes? Plaka masrafı ne kadar tutuyor ya. O da bir mesele.
    hiç bilemiyorum ben 14 e alıcam büyük ihtimal kendim uğraşırım sigorta plaka

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)