Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racer Motorsiklet bana uygun mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar,

Adım Ahmet 17 yaşındayım.İstanbulda oturuyorum.Lise son sınıfı öğrencisiyim,aynı zamanda 10 yıllık yüzme sporu hayatıma şuan Milli takımda yüzerek devam ediyorum.Motor hevesim henüz 8. sınıftayken arkadaşlarımın yazlıkta elektrikli motor almasıyla başladı.O zamandan beri motor sahip olmayı,sürmeyi bekliyorum.Yaşımın ehliyete yetmesiyle beraber motor kullanma hayalim daha da arttı.

Motoru hız tutkumdan,yada aşırı düşkün olduğum için istemiyorum.İstanbul içinde yoğun antreman,okul,dershane üçgeni arasında zamanımı etkili kullanmak için istiyorum.Aynı zamanda hafta sonları boş vakitte sahilde gezmek,tur atmak için.Neden Racer derseniz karakter olarak ilgi çekmeyi seven,gösteriş meraklısı birisiyim.Her ne kadar hava atmayı sevmesem,mütevazı olsamda içimde böyle birisiyim.Racer motorlarda hem hoşuma gidiyor hemde yeterince ilgi çekiyorlar.

Daha önce elektrikli bisiklet ve honda today kullandım.Onun dışında trafik tecrübem ve vitesli motor tecrübem yok.Bu yaz Süleyman Memnun eşliğinde Motocross dersi alacağım.Bu benim için yeterli olur mu ? Aklımda Honda Cbr 125R var ve daha üstüne çıkmak istemiyorum.Yaptığım spor gereği kazayı bırakın en ufak kırık,çıkık bütün kariyerimi alt üst eder.Bu riskler altında motor kullanılabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    17 yaşı görünce okumadım.

soruna cevap olarak: değil.

Hocam cbr125 iyidir size yeter.Yalniz sakatlik ihtimali cok artar kanimca cunku motor bu ne olacagi belli olmaz herhangi birsey oldugunda uzulebilirsin.Sakatlik onemli diyorsan hic bulasma derim ben.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşı görünce okumadım.

soruna cevap olarak: değil.
    keşke devamını da okusaymışsınız,adam gayet güzel ifade etmiş kendini.

al dostum cbr 125 senin için en uygun motor ekipmanını sakın ihmal etme çok dikkatli ol İstanbul gibi bir yerde motosiklet ekstra tehlikeli iyice hakim olmadan motora trafiğe çıkma, şimdiden hayırlı olsun
    Mengu16, M.Cankurt ve Emron bunu beğendiler.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    "Neden Racer derseniz karakter olarak ilgi çekmeyi seven,gösteriş meraklısı birisiyim.Her ne kadar hava atmayı sevmesem,mütevazı olsamda içimde böyle birisiyim"

Demiş.. Baran 14 yaşında, arkadaşları ona racer diyor..
    Mengu16, seigen ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Ne kadar boş adam var ya kendisi 30 yaşında başlamış motora herkesi otuzunda başlayacak sanıyor.

Kardeş senin meseleye gelirsek cbr uygun fakat bak milli sporcuyu kaybetmek istemeyiz. Kasap çok dikkatli ol ve eğitim alırsan cbr 125 uygun.
    SweentLy bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Cbr125 gayet uygun, üşenmeden sıkılmadan tam ekipman gez ve dikkati elden bırakma

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Neden Racer derseniz karakter olarak ilgi çekmeyi seven,gösteriş meraklısı birisiyim.Her ne kadar hava atmayı sevmesem,mütevazı olsamda içimde böyle birisiyim"

Demiş.. Baran 14 yaşında, arkadaşları ona racer diyor..
    adam olanı söylemiş ben bununla tek teker yapıcam kasksız dolaşıp aragazın a.. koyucam insanlarda huzur bırakmıcam dememiş ki ,

motosikletin herkes de uyandırdığı duygu farklı olabilir arkadaşın yaşı çok genç ona doğru olanı söylemek yerine bu şekilde yorum yapmanız daha da ters tepki yaratabilir bunu da düşünün lütfen.

hepimiz herşeyi anamızdan çıktığımız anda bilmiyorduk ben 15 yaşımda üye oldum bu foruma şuan 25 yaşımdayım bu forumdan öğrendim çoğu şeyi ama yapıcı yorumları olan arkadaşlar sayesinde bıkmadan cevap veren ergenliğimize tahammül eden abilerimiz sayesinde çoğunun yüzünü bile görmedim lütfen genç arkadaşlara biraz daha yardımcı olalım.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Profesyonel futbolcunun halısahada top oynaması gibi birşey bu arkadaşım. Ben de 10 sene kadar lisanslı yüzücüydüm. Monopalet, su altı hokeyi takımlarında da bulundum. Tamamen keyfi bıraktım ve çok pişman oldum sonrasında. Senin olası bir sakatlık sebebiyle bırakman daha çok koyar eminol.

Bence İstanbulda yaşıyorsan bu riski alma, milli takıma kadar yükselmişsin herşeyi riske atmaya değmez. 30'unda da başlayabilirsin motosiklete ama ciddi bir sakatlık senin de dediğin gibi telafisi olmayacak durumlar yaratabilir
    sven stands ready.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    17 yaş bence motosiklete başlamak için güzel bir yaş. Yukarıda da belirtildiği gibi düşük hacimli bir racing motosiklet alıp full ekipmanlı olarak başlanabilir. Belki bir süre sonra sıkılıp veya korkup devam etmek istemezsin veya çok hoşuna gider zamanla hacim büyütürsün veya tarz değiştirirsin. Ama her şekilde ekipmanların eksiksiz olsun kullandığın motoru da iyi tanıyıp bağ kur

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pusalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden Racer derseniz karakter olarak ilgi çekmeyi seven,gösteriş meraklısı birisiyim.Her ne kadar hava atmayı sevmesem,mütevazı olsamda içimde böyle birisiyim.Racer motorlarda hem hoşuma gidiyor hemde yeterince ilgi çekiyorlar.
    CBR 125 R ile başlayabilirsin.Ama şuradaki sorun için psikoloğa gitmen gerek.Kişilik bölünmesi başlangıcına benziyor.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    mesajım yanlış anlaşılmış. 17 yaşında motora başlamasına karşı değilim hatta 17 geç bile. Ağaç yaşken eğilir. motora ne kadar erken başlarsa refleksleri o kadar kuvvetli olur.

17 yaş ve racing motor sevdası demek motor hevesi değil gösteriş hevesi demek. emeklemeden koşma hevesi demek. 20 yaşında 1000 lik makina alıp genç yaşta hayata veda demek.

Alıntı Pusalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,

Adım Ahmet 17 yaşındayım.İstanbulda oturuyorum.Lise son sınıfı öğrencisiyim,aynı zamanda 10 yıllık yüzme sporu hayatıma şuan Milli takımda yüzerek devam ediyorum.Motor hevesim henüz 8. sınıftayken arkadaşlarımın yazlıkta elektrikli motor almasıyla başladı.O zamandan beri motor sahip olmayı,sürmeyi bekliyorum.Yaşımın ehliyete yetmesiyle beraber motor kullanma hayalim daha da arttı.

Motoru hız tutkumdan,yada aşırı düşkün olduğum için istemiyorum.İstanbul içinde yoğun antreman,okul,dershane üçgeni arasında zamanımı etkili kullanmak için istiyorum.Aynı zamanda hafta sonları boş vakitte sahilde gezmek,tur atmak için.Neden Racer derseniz karakter olarak ilgi çekmeyi seven,gösteriş meraklısı birisiyim.Her ne kadar hava atmayı sevmesem,mütevazı olsamda içimde böyle birisiyim.Racer motorlarda hem hoşuma gidiyor hemde yeterince ilgi çekiyorlar.

Daha önce elektrikli bisiklet ve honda today kullandım.Onun dışında trafik tecrübem ve vitesli motor tecrübem yok.Bu yaz Süleyman Memnun eşliğinde Motocross dersi alacağım.Bu benim için yeterli olur mu ? Aklımda Honda Cbr 125R var ve daha üstüne çıkmak istemiyorum.Yaptığım spor gereği kazayı bırakın en ufak kırık,çıkık bütün kariyerimi alt üst eder.Bu riskler altında motor kullanılabilir mi ?
    ewet uygun bence

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Lütfen şu "motosiklet iyi kadın yapar" mantıgindan kurtulunuz. Amaç karşı cinsin ilgisi ise spor otomobil , suv vs . daha iyi iş görür . Amaç erkeklerin ilgisini çekmekse spor motosiklet iyi iş yapabilir .
    matrax33 bunu beğendi.

serhanex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR '11
    Olur elbette neden olmasın. Ama kesinlikle vites mantığını çözmeden ve motora hakim olmadan, boş alanlarda pratik yapmadan reel trafiğe çıkmaman lazım.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motorun başlama yaşına takılmayın,esas önemli konu motorun gücü.Ne kadar güçlü okadar risk.Racer yapısı gereği gaza getiren motor zaten.Bi enduro ile racer motoru deneyin sürüş farkını göreceksiniz.17 yaşında birini bırakın 40 yaşında ki biri bile gaza gelip hava atmak isteyecektir.1 hafta önce başıma geldi,600 cc süpersport bi motorla ne ara 220 km hıza çıktım anlamadım.Daha o an sahibine iade ettim.Bana gelmez abi,gaza getiriyor alet,çok güzel bi duygu ama memlekette şöför yokken o hızlarla şansımı zorlamanın alemi yok.Ne kadar ben gaza gelmem desenizde sadece kendinizi kandırırsınız.22 yıldır motosiklet kullanıyorum,hala kendime güvenmiyorum.Racer motorla hava atmak için bi dünya riske gireceksiniz,tek gerçek bu.

Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim.Bazı konulara açıklık getirmek istiyorum;

"mesajım yanlış anlaşılmış. 17 yaşında motora başlamasına karşı değilim hatta 17 geç bile. Ağaç yaşken eğilir. motora ne kadar erken başlarsa refleksleri o kadar kuvvetli olur.

17 yaş ve racing motor sevdası demek motor hevesi değil gösteriş hevesi demek. emeklemeden koşma hevesi demek. 20 yaşında 1000 lik makina alıp genç yaşta hayata veda demek."

dediğim gibi motor tutkunu,hız tutkunu değilim.Hatta korkarımda,motor üstünde hayata veda etmek gibi bir niyet içerisinde de değilim.O yüzden böyle bir konu açıp siz değerli motor kullanıcılarından bilgi almak,danışmak istedim.

Diyiceksiniz ki madem hevesin,hız tutkun yok niye racer istiyosun.Dış görünüşü ve havası için diyebilirim.Vespa ya binmektense düşük hacimli racer a binmeyi tercih ederim.

Eğitim konusunu dediğim gibi kapalı Cross alanında özel eğitimle motor kullanmayı öğrenmeyi düşünüyorum.Hem vitesli motor kullanmak,hemde trafik olmadan sürüş kabiliyetimi geliştirmek için.

Son birde sorum var;bir laf vardır eminim iliyorsunuzdur "Motor düşe kalka öğrenilir" diye.Motor gerçekten düşe kalka mı öğrenilir? Düşünce full ekipman takılı dahi olsa ne zararları olur ?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bence başlama mutlaka düşeceksin bir yerin kırılır spordan geri kalırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)