Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Riders Of Bilgi / Metro Turizm Öldürmeye çalışıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlız aga otobüsten inen tipe/tiplere bir bak

İETT nin slogan vargı otobus içinde panoda durur adamın mecbur gözüne takılır. ''Biz insan taşıyoruz'' Şöför bir gaz bir fren içi tıklım tıklım her gözüm çarptığında yoo gayet ''hayvan taşıyosunuz siz'' diye zıttı belirirdi istemsiz zihnimde.

Bence metroda insan taşımıyor.

Zira bunların insan olmak için kromozom ve genetik bakımdan bilimin iddia ettiği ile örtüşmüyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metro turizmin yediği bu kadar halta rağmen hala bilet satabiliyor olması bizim için utanç.
    Erkeklerin üzerine boşalma ihtimali olmadığından binenlerin kafa rahat hocam, içeriden çıkan tiplere bir bak
    polemos ve tanertc bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Patlak gozlu beyaz tshirtlu muptezel tipli eleman baslibasina kavga sebebi Allah denk getirmesin.
    braveguy bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    20 yıllık sürüş tecrübem boyunca bu tür durumlarda tek bir atasözü ilk aklıma gelen şey oldu, tavsiye ederim: " İT İLE DALAŞACAĞINIZA ÇALIYI DOLAŞIN" ...
    mithrelios, yetkina ve Coach_k bunu beğendiler.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Otobüs sürücüsü suçlu şerit değiştirme, sağlama/sollama (itiraz eden yoktur herhalde)
    Motosiklet sürücüsü durumu öngörüp yavaşlayabilir yada gaz açarak üzerine kırmadan sıyrılabilirdi (itiraz eden çıkmaz herhalde)
    Durumu öngördükten sonra inadına olmasını bekleyip kavga etmek mi yoksa oluşmasını önlemek mi ? (Bence oluşması önlenmeli ama asıl kavganın çıktığı yer zaten burası)

Hepsi bir yana otobüsün önüne geçip fren yapmak, hiç akıl karı bir hareket değil
    polemos, mithrelios ve yetkina bunu beğendiler.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Motorcu arkadaş resmen metro ile metro olmuş haklı iken yanlış hareket yapmış e5 i te koskoca otobüsün önüne geçip ani fren yapmaya zorlamak cok yanlış bi harekettir ölümlü kazaya neden olabilir. Bi de şu orta şeritten motor o hızda gidemez diyen otobüs şoförünü savunan arkadaşa sesleneyim şu videoyu izle bakayım koskoca otobüs 3 dk da kaç kez şerit değiştirmiş kimi savunuyosun sen hayırdır?
    polemos ve mithrelios bunu beğendiler.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otobüs şoförü haksız, zaten hizmet verdiği markadan kaybediyor başta. motosiklet sürücüsünün davranışı da bir hayli agresif ama o at hırsızı beyaz t-shirtlü piyasaya çıkınca herkesin tartışmayı bırakıp bu adama dalması gerekliydi. adam zevk için dövülebilecek kadar itici.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Otobus sorforu haksiz , bileeee bileeee adamin ustune suruyor ,durdurmasi insanlik hali, ofkeyle yaptigi bi haraket ,hakli oldugu icin bunu yapmak ona dogru geldi ama soforun yaptigi şeyi hafifletmez bu,beyaz tsortlude ne b.k@ muhalefet oluypsa artik ............ Tovbe Yarabbi

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Eğer aramıza otobüs şoförü sızmadıysa, bu forumda yazan herkes motosiklet binicisi hemen hemen. Kimin kime giydirdiği belli değil forumda. Kim kime yazıyo, kim kimle kavga ediyo belli değil. Birbirimize saygımız yok, otobüs şoföründen saygı bekliyoruz. Klavye başında değilde, yüz yüze karşılaşıp şu konuyu topluca tartışsak, videodakinden daha beter olacağımızı düşünüyorum. Meydan savaşı olur bence. Biraz sükunet hepimize iyi gelir.
    Neyse, olaya gelirsek
    Otobüs bir ara ani fren yapmış. O anda olanlardan bihaber, "noluyoruz?" diyen yolcular ve otobüs personeli aşağı indiklerinde linç girişiminde bulunabilirlerdi. Kesinlikle şaşırmazdım. Motorcu arkadaşlar şanslıymış. İki tarafa da 4/8 hata veriyorum, kardeş kardeş paylaşsınlar.
    yetkina bunu beğendi.

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metronun sahibi zaten içeride yatan birisi , 2009 olabilir ilk defa metro ya bindim , yaşlı adamın prostatı vardı ufak idrara tuvalete çıkması gerkiyordu , silivriden çanakkaleye kadar adamı bağırtıra bağırtıra götürdüler yolcular isyan çıkarmasına rağmen. ve bileti gidiş dönüş almıştım çok acelem vardı heralde şoförüm öküzlüğüdür dedim . dönüşte gece esenlere vardık ben haremde inicem , muavin 10 dk içinde kalıkıcaz dedi , tuvalete gittiğimi özellikle muvavine söyledim ve çabuk olatım derken yanıma cüzdan bile almadım 5 dk ya geri döndüm otobüs yok , kimse ilgilenmedi KAMİL KOÇ sağolsun boş koltuğa alıp !eve kadar! bıraktı biletli yolcu gibi istediğim kadar çay ve kek bile ikram ettiler. ogün bugün KAMİL KOÇ la seyehat ederim. cenazem olsa metroya binmem.
    yetkina bunu beğendi.

Metroymuş ıvır zıvırmış.. Arkadaş neden bu ülkede hep kurban haksız?
    Hangi senaryoda motosikletli otobüs şöförünün canına kastetmiş? Sizin çoluğunuz çocuğunuz yok mu? Hani okula gitmek için karşıdan karşıya geçen veya kavşaklarda yolu geçen? Önce kendimize bakalım biz motosikletli olarak yayalara geçiş üstünlükleri oldukları yerde yol veriyoruz mu? yoksa inatla metro şöföfü gibi üstlerinemi sürüyoruz.
    Ama hep şunu diyoruz kurban haksız.
    Kadın tecavüze uğrar; eee suç kadındadır çünkü kısa etek giymiştir. Motosikletli ezilir eee yüksek hızla gitmiştir.

Ama şunun farkındasınız eğer bu olay 400 km batıda olsaydı bu metro şöförü hapisteydi. Maalesef burda yasa olsada kanun yok.
    yetkina bunu beğendi.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu hakkında kim resmi şikayette bulunacaksa türk ceza kanununun 179 ve 180inci maddelerine başvursun. He otobüsün önüne geçip kasten frene asılan motor sürücüsünün de aynı maddelere tabi olacağını hatırlatmak lazım.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Neye güvenipde orda frene basmış izlerken şey oldum motor accık pahalı bişeye benziyo ondanmı

2 tekersin otobüs altına alıverdimi bittin tekerler üstünden neyin allah korusun 2 tekersin ona göre sür böyle ekşınlara kalkışma uğraştığına deymez[COLOR="Silver"]

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sağın boşken sen Orta şeritten afedersiniz ÖKÜZ ARABASI (bazı yerlerde kağnı diye geçer) gibi giderken birileri seni sağından geçiyorsa bu işte bir terslik var demektir.
    Trafiğin akışına ayak uydur yada hızında ısrarcıysan sağ şeritten git beyinsiz sığır sürüsü..
    Mustaphalanx ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağın boşken sen Orta şeritten afedersiniz ÖKÜZ ARABASI (bazı yerlerde kağnı diye geçer) gibi giderken birileri seni sağından geçiyorsa bu işte bir terslik var demektir.
    Trafiğin akışına ayak uydur yada hızında ısrarcıysan sağ şeritten git beyinsiz sığır sürüsü..
    Söylediklerimin ağır üsluplusu :D

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Metro motorcunun dibine kadar sokuluyor o yetmezmiş gibi önüne birden kırıyor ama metro motorcu ile arasındaki mesafe epey fazla olsaydı sorun olmaz dı minibüsçüler aynı dibine kadar giriyor geçen sığırın biri dibime kadar girdi bende kıllık olsun diye yavaşladım gelmiş el kol yapıyor birde
    Yalnız metrodan inen beyaz tişörtliye ayar oldum mantığa bak lan kaza yapsak bize ne olur diyor kaza yapsan sen o kutunun içinde sağ kalırsın motorcu hakkı rahmetine kavuşur bunlar adam olmaz herkeste motorcuya birşey olmaz kafası var

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ben bir aracı sağından geçebiliyorsam o araç suçludur ve söverim. Yanından geçerken de korna çalarım hatasını anlasın beyinsiz diye.
    Hız mız önemli değil.
    Gidebildiğin boşluk olan en sağdan gideceksin.
    Önüne sollama gereken bir şey çıkınca da sola geçip sollayıp geri döneceksin. Bu kadar basit bir şeyi bile yapamayan sığır sürüsü ile beraber yaşıyoruz lanet olsun.

Bomboş yol adam arabasıyla orta şeritten gidiyor 90la.
    İnadına sağından geçer ve kornaya abanırım.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Otobüs şoförünü haklı gören arkadaşlara cidden şaşırıyorum.. Orada motosiklet yerine başka bir araç olsaydı otobüs bu hareketi yapmazdı..
    Sağ şerit bomboş oradan git diyenler var.. Adamlar gitmeleri gereken hızda gidiyolar, yolun hızını otobüs şoförü değil kanun belirliyo, bu mantığınıza göre hareket edecek olursak f1 arabalarından alıp 400 le sol ve orta şeridi kapatalım bi de üstüne sağ şeritte 200le giden araçlara sinir olalım bu mudur ? Her şeyden önce eğer otobüs şoförü gitmesi gerektiği hızda gitmiş olsa (diğer makasları vs.. yazmıyorum) bu olay gerçekleşmezdi.. Motor ne de olsa orta şeride geçsin, motor ne de olsa sağ şeride geçsin, tali yola girecek ya da çıkacak araçlar da ; motor bu ne de olsa diye dibinden kırarak tali yola girsinler ya da motor bu ne de olsa kaybolur ya da içimizden bile geçebilir şeklinde düşünerek gözünün içine baka baka yola atlayan tipler var.. Algı hep aynı ''Motor ne de olsa'' eyvallahta bu da illaki bir yer kaplıyor ve illaki bir yerden gidecek.. Size katılmam için bu yolda sol şeridi yasal hız limitinin (altında) işgal etmeleri gerekir ve ben böyle bir şey göremiyorum.. Sol şeritten neden ilerleyemiyor otobüs ? Genellikle önündeki yol vermiyor ve bu normal değil mi Yol vermesi gereken sol şeritteki araçlara hiç kimsenin hiçbir sözü yok siz gidin orta şeritte yasal hız limitlerini aşmayan motorculara takılın..
    Abi radara yakalandım -> hızlı gitmeseydin...
    Abi tali yoldan çıkan araca giriyodum ya da girdim -> sağ şeritten gitmeseydin..
    Abi önümdeki araç birden durdu arkadan girdim direk -> Takip mesafeni artırsaydın ya da daha yavaş gitseydin..
    Aşırı hız yine can aldı, motosikletler çok tehlikeli, şeytan işi bıdıbıdıbıdı..
    mithrelios, tanertc ve yetkina bunu beğendiler.
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Cavalry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobüs şoförünü haklı gören arkadaşlara cidden şaşırıyorum.. Orada motosiklet yerine başka bir araç olsaydı otobüs bu hareketi yapmazdı..
    Sağ şerit bomboş oradan git diyenler var.. Adamlar gitmeleri gereken hızda gidiyolar, yolun hızını otobüs şoförü değil kanun belirliyo, bu mantığınıza göre hareket edecek olursak f1 arabalarından alıp 400 le sol ve orta şeridi kapatalım bi de üstüne sağ şeritte 200le giden araçlara sinir olalım bu mudur ? Her şeyden önce eğer otobüs şoförü gitmesi gerektiği hızda gitmiş olsa (diğer makasları vs.. yazmıyorum) bu olay gerçekleşmezdi.. Motor ne de olsa orta şeride geçsin, motor ne de olsa sağ şeride geçsin, tali yola girecek ya da çıkacak araçlar da ; motor bu ne de olsa diye dibinden kırarak tali yola girsinler ya da motor bu ne de olsa kaybolur ya da içimizden bile geçebilir şeklinde düşünerek gözünün içine baka baka yola atlayan tipler var.. Algı hep aynı ''Motor ne de olsa'' eyvallahta bu da illaki bir yer kaplıyor ve illaki bir yerden gidecek.. Size katılmam için bu yolda sol şeridi yasal hız limitinin (altında) işgal etmeleri gerekir ve ben böyle bir şey göremiyorum.. Sol şeritten neden ilerleyemiyor otobüs ? Genellikle önündeki yol vermiyor ve bu normal değil mi Yol vermesi gereken sol şeritteki araçlara hiç kimsenin hiçbir sözü yok siz gidin orta şeritte yasal hız limitlerini aşmayan motorculara takılın..
    Abi radara yakalandım -> hızlı gitmeseydin...
    Abi tali yoldan çıkan araca giriyodum ya da girdim -> sağ şeritten gitmeseydin..
    Abi önümdeki araç birden durdu arkadan girdim direk -> Takip mesafeni artırsaydın ya da daha yavaş gitseydin..
    Aşırı hız yine can aldı, motosikletler çok tehlikeli, şeytan işi bıdıbıdıbıdı..
    Var ya acıtasyondan gına geldi yemin ediyorum. Sağ şerit 90la gidiyorsa sen 91le gidiyorsan sağ şeritten değil orta şeritten gidersin mantığı nereye kadar! Adamlar yoğun trafikte orta şeritten 90la gidiyor yahu neyden bahsediyorsunuz! O şeridin hızı 90. mı o an niçin bunu sorgulamıyorsunuz? Arkadan gelen otobüsçü neden sağdan daldı? İlk şeridi neydi? Arkadaki motosikletliden yol istedi mi?Video kesülmiş sonuçta evveliyatı yok. E bu adamların hiç mi suçu yok!?

Ağır vasıtalar sıradan hiçbir otomobil sürücüsünün önüne kırmıyorlarmışçasına cahilce ve fanatikçe yorumlar yapılıyor. Kaç tane araç sıkıştırma sonucu bariyerler arasında kaldı kaç araç hatalı sollamadan ötürü dorsenin altında kaldı hiç mi haber izlemiyorsunuz! Videoda 0.40-0.43 saniyeleri arasında kangooya silme geçiyor. Demek ki bu herifin akıl sağlığı yerinde değil. Manyak bir sürücü. Uzak dur hemşerim. O zaman o kangocu da dursundu hepberaber dövsünlerdi. Kangoo 10 tonluk mu sanki. Benim otomobillerimin hepsi 4 tekerlekliydi bana da çok yaptılar bu hareketleri. Özellikle otomobil sürerken scirocco, ASTRA, golf vb genç işi spor otomobiller ve A6, passat, 3.20 tarzı spor sedan otomobiller önüme şahane makas atıyorlar. Kocaeli karayolunda kamyon çıkış saatlerinde tırın tam yanından geçerken defalarca panik fren yapmak zorunda aracımla. Herifler otomobil de olsan jip de olsan seni görmüyor! Lütfen daha da acıtasyon yapmayın! Tek mağdur motosikletliler değil anlamak için biraz da otomobil sürün arkadaş. Bu dediklerimden otobüs sürücüsünü haklı çıkardığımı ve yaptıklarımı tastik ettiğimi düşünem varsa muhatap olmayacağım cidden. Adam bence en az otobüsü durduran motosiklet sürücüsü kadar ruh hastası. İkisinin de savunulacak bir hareketi yok!

Kaç yazıdır söylüyorum haklıysan ama ölüysen ne değişecek! Güvenli sürelim arkadaşlar tehlike heryerde. Trafikte her an karşımıza bir ruh haatası çıkabilir. Mümkün olduğunca tehlikeye girmemeye dikkat edelim.

Unutmayalım trafikta önemli olan hayatta kalmaktır...
    yetkina bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bunların EGO su büyük, bende aracım, benimde hakkım var, hız sınırım buysa bu hızdan fazla gidemem, bende vergi veriyom mantığı..

Trafikteki en yavaş araç motor.

O yolda senin hızın 100
    arkadan gelen araç için ise 120
    Arkadan gelen seni uyarmak zorunda mı, çekil önümden diye..? yada senin orta şerit kibirin yüzünden şeridini değiştirmek zorunda mı ?
    Sağdan gitsen kimse seni uyarmaz, hemde canlı kalırsın.

Ben gibi biri denk gelirse de şerefsizim aynayı takar sağ şeride yatırır durmam geçer giderim.
    Yapmışlığımda vardır.

22 yıldır motor kullanırım orta şeritten giderken 1 Allah'ın kulu arkamdan yetişemez. Bırak gelip yol istesin.
    Sağdan giderken şeridi ortalayıp kapatmam, yine arkamdan gelen rahatlıkla beni sollayabilir.
    Bu tamamen yol kullanımı ile ilgili bir SAYGI dır.

Sağdan ortadan giderek arkasından gelen yol vermeyenler var, bunu da görüyorum, araca el ediyor geç git diye..
    Kenara neden çekilmiyorsun ?
    Orta şeritten hızla gelen aracı görüp adam sağa geçemiyor işte..

Bunlar yol kullanımını bilmemizden kaynaklanıyor. Bize 76 şeritli yol yapılsa yine sığamayız bu gibi zibidiler yüzünden.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yolcu otobüslerinden sadece motorsiklet sürücüleri değil araç sürücüleride çekiyor bunlar artık yolların yeni teröristi oldu kamyonculardan sonra geçen hafta pazar günü iznik e gittim aracımla adamların sol şeritten bi gidişi var görmeniz lazım aracın büyüklüğüne de güvenerek oradan oraya zıplıyorlar habire bunlar yolcu taşıdıkları için 10 kat daha dikkat edeceklerine adam koca otobüsü taksi gibi kullanıyor otobanda bu görüntüleri firmaya gönderdiğinizde bişey yapacaklarını bilsem hiç düşünmeden çekerim videoya ama adamların bu konuda hiç bişey yaptıkları yok aslında bu konuda devletin sucu cok fazla bana göre eğer bu tarz araç kullananları kameraya çekip kabak gibi bu adamın sucunu ispat edebiliyosak direk trafik bu adama gerekli cezayı kesmesi lazım bu görüntüleri gönderdiğimizde ama trafik bile bu durumda bişey yapamıyor.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)