Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Riders Of Bilgi / Metro Turizm Öldürmeye çalışıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Arkadaşlar bence kim haklı olursa olsun önemli değil burdaki en yanlış hareket motosiklet sürücüsünün içinde en az kırk yolcusu bulunan bir otobüsü şehirlerarası yolda sıkıştırması ve ani fren yapmaya zorlamasıdır tamam otobüs motora çarpsa otobüstekilere bir şey olmaz ancak otobüsün arkasından seyir eden ve ani fren sebebiyle otobüse arkadan çarpacak araç ya da araçlara buyuk zarar verebilir Allah o yolda seyir eden herkesi korumuş kimseye bir şey olmamış...
    Carbondioxid ve Mengu16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle saçma sapan videolar yüzünden motosiklet sigortacılar tarafından daha riskli bir taşıt olarak görülüyor diyorum anlaşılmıyor mu ?
    dikkatli okumamışım galiba :D iş yerindeyim göz atıyorum foruma
    Mengu16 bunu beğendi.
    Feel the way

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse...
    Aga git kumda oyna bence
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Yazdıklarınızın trafik okuma, motosikletlerin ortadan gitme hakkı mı var gibi cümlelerle yakından uzaktan alakası yok. Orta şeritte şu hızda sol şeritte şu hızda gideceksiniz diye trafik kuralı mı var memlekette. Ben orta şeritte 100 km hızla gidiyorsam; otobüs olsun araba olsun beni sağlamaya ve önüme kırmaya hakkı mı var, bu ne saçmalıktır. Ki motosiklet kullanan birisiniz ! Motosiklet bilincini geçtim bu hiçbir araca yapılamaz!

Efendi gibi eşek gibi aracın arkasına geçersin, takip mesafeni korursun sola sinyalini verir, koşullar uygun olduğunda sollama yaparsın. Söz konusu insan canı. Orta şeritten normal ancak acelesi olan otobüse göre düşük hızda gittiğine inanılan bir aracın sağından girip önüne geçip tekrar sağından geçemezsin, böyle bir hakkın da yok lüksün de yok. Bizler 170-180 gibi hızlarda sol şeritten kaptırınca napıyoruz, ya araçlar efendi gibi sinyalini verip sağa geçiyor ya da bizler sağından salınıp basmaya devam ediyoruz. Sağından geçip sonra sola önüne pat diye kırıp atar mı yapıyoruz bu hızda sol şeritte ne işin var diye.. Biraz empati kurun lütfen ya. Kendi başınıza gelse kıyameti koparırsınız koca otobüs önüme kırdı diye.. Kimsenin sağlayıp önüne kırmaya hakkı yok bu memlekette bu kadar basit!!! Hala sağ şerit boş oradan gitmeli diye savunuyorsanız dahi bunu yapmaya hakkı yok, olamaz..

Boylu poslu yapılı bir adam değilim ancak ben de sık sık atar yapıp trafikte tartışırım milletle. Daha 3 gün önce eski model bir toros sağdan kırıp santimetrelerle yanımdan geçti. Işıkta durdurdum, köylü amcamla konuştuk. Valla ben bilmiyordum motorların bu kadar tedirgin olduğunu bir daha motorları mesafe koyarak geçeceğim delikanlı sağ ol dedi. Hepsi öğrenecek, eşek gibi öğrenecek. Hadi o ağzımızdan düşmeyen Avrupa'da yap bakayım bu hareketi. Abim Hamburgta yaya geçidine 8 km fazla hızla yaklaştığı için 220 euro ceza ödüyor. Sen kol gibi sigortayı, pulu, vergiyi ıvır zıvırı herkesten çok öde sonra seni sallamasınlar trafikte. Yok öyle bir dünya. Memleketin iyice çivisi çıktı orman kanunlarıyla yönetiliyor. Artık had bildirme vatandaşa düştü..

Orta şeridin motorculara ait olduğuna dair bir kural yoktur.

Videonun ilk 25 saniyesine baktığınızda, sağ şerit tamamen boş. Bomboş!

Ne işleri var orta şeritte?

Otobüs sağdan gelmiş. Sağlamış sizi. Bu zaten başlı başına "yanlış şeritte yanlış hız da mı gidiyorum" diye sorgulatmalı aslında, kendine çeki düzen vermeli...

Öndeki motosikletlinin trafiği okuyuşu sıfıra yakın. Arkadan kaptırmış gelen otobüsü aynada görmüyor mu? "İlerde, 25. saniyede, sağdaki kamyonete varıncaya kadar bu otobüs bu hızla giderse ya önüme kırar, ya frenleyip arkama girmek zorunda kalır, şerit değiştireyim, hızlanayım" falan diye düşünmez mi insan?

Ne işi var sağ şerit bomboşken orta şeritte gitmeye...

Karayollarında yük, eşya, ve insan taşınan bi ülkedeyiz; demiryollarından ziyade, bunu bilmek ve dikkate almak durumundasınız.

Sonrası ise zaten felaket; otobüsün önüne geçip de sağa çektirtmek falan.

Söz konusu otobüs firmasının isminden bağımsız olarak yorum yapmak gerekirse; iyi insanlara çatmış motosiklet sürücüsü: Orda durduktan sonra iner, indirirlerdi; hah şimdi git ambulans çağır derlerdi... Veya polis çağırırlardı; kazaya sebebiyet veriyordu diye... Seslenmemişler...

Efelenmek de ne oluyor öyle? Sinek siklet motosikletle otobüsün önüne geçip frenlemeye zorlamak zaten motosikletlinin düşünebilme kapasitesi hakkında bilgi veriyor...

Dayak yemekten zor kurtulmuşlar; ikisi birden...

Özetle:
    Yanlış şeritte yanlış hızdalar. Trafiği okuma ve trafiğe uyma kabiliyetleri yok. Muhtemelen özel hayatlarında da bu karakterde insanlar olsalar gerek... 3 şeritli otoban bunlar keyiflerince sürecekler diye hizaya girmeli; onlar trafiğe uymak yerine ...

Otobüstekileri tehlikeye attıklarının ise hiç farkında değiller; otobüstekiler umurlarında bile değil! Adam panikleyip bariyerlere patlatsa, koca otobüsü yatırsa ne olacak!

Yazdıkça sinirleniyorum; sorumsuzlukları hiç bir saygıyı hak etmeyecek düzeyde bu videodaki iki tekerli araç sürücülerinin.

Kulüplerinden de çıkarılmalılar...

Otobüs firmasının avukatı olsam, 40 küsür yolcunun hayatını tehlikeye atmaktan asıl ben onları dava ederim... Altlarındaki çapırları satsalar zor çıkarlar işin içinden...

Neyse...
    linkinpark20, vitalx ve braveguy bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Metro turizm kadar kalitesiz hizmet veren türkiyede bir tane daha firma yoktur.Çok nadir bilet bulamadığımdan dolayı binmişimdir.Lanet olası her bindiğimde At hırsızı personeli ve müşteriler arasında yüzde yüz kavga çıkmıştır.5 para etmez eğitimsiz kroların personel yapıldıgı tek adresdir.Binmeyin bindirmeyin.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    hadi hepsini boşverin ama hepimiz otobüs firması sanki kendine aitmiş gibi OMO BOZOM OCOLOMOZ VOR diyen gözlerinin şaşılığı beynine vurmuş olan barzoya hepimiz güldük
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    videoya bi sey diyemiyecem
    ama otobus yolcusu olacaksaniz metro turizm en son seceneginiz olmali;
    -metronun kendi otobusu az, bu otobusleri sagdan soldan devsiriyor, belli komisyonlarla calistiriyor,
    soforun, muavinin, kimin ne oldugu belli degil, egitim felan hikaye.
    -metronun sahibi "galip ozturk", bi google'da arayin bakalim, olumlu bi sey cikicak mi?
    braveguy bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sivas yöresine ait güzel bir türkümüzün aşağıdaki dizeleri geldi aklıma

There's a killer on the road
    His brain is squirmin' like a toad

elemanların neyin kavgasını verdiğini anlamadım, o yolda gayet normal hareketler.
    çok büyütmüşler.

otobüs motoru biçse ne ceza alır ?
    videoyu emniyete versen ne ceza olur ?

metro turizmi anlamak isteyen esenler otogarının alt katlarına bakacak.
    farkında değilsiniz ya da işinize gelmiyor ama yaşam hakkınızı kendinizin savunması gereken cangıl ortamındayız.
    hayırlı olsun .
    Mengu16 ve braveguy bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    içeride grup seks dönüyor olmasın

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Agresif kullanmak her zaman iyidir
    Manyak galiba deyip yanaşmıyorlar

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    kimin ne kadar uzun yol tecrübesi vardır bilmem ama kendi tecrübelerime göre şunları rahat söyleyebilirim ;

arkadaşlar gayet 100 km hız ile orta şeritte ilerler iken soldaki arabalar ortalama 120- 130 km ile hız ile sollayarak geçiyorlar bir sorun yok sol şerit için. Arkadaşların sağındaki araçlar ise yani en sağ şeritteki araçlar ise ortalama 70- 80 km hız ile gidiyorlar. yani arkadaşların ilk baştaki hızı zaten normal ve doğru şeritlerindeler. Sağ şeritten kaptırıp gelen otobusün hızı ise 110- 120 civarlarında. zaten en başta " sağlama " yani sağından geçmek kurallara aykırıdır. en sağdan gitseler 10 metrede bir sola sinyal verip dans etmeye başlayacaklar ki buda doğru değil. ayrıca burada motor yerine araba olsa otobus bu hareketi yapmazdı.

şimdi burada ahkam kesen yok yanlış hız yanlış şerit diyen arkadaşlar olayın öncesinden itibaren arkadaşların hızlarına bakarsa anlarlar ne demek istediğimi. buraya kendilerinide koysak orta şeritten bu şekilde gideceklerdir.

kural derki hızına uygun şeritte git. bu da bu video şudur motor orta şeritten giderek doğruyu yapıyor. çünkü sol şerit ortalama 120 - orta şerit ortalama 90 -100 sağ şerit ise 70-80 civarında seyir ediyor ve motorda ortayı kullanıyor doğal olarak.

Fakat şunu unutmayalım veya karıştırmayalım. yol bomboştur sen öle yayıla yayıla ortadan gidiyorsundur o zaman tamam haksızsın. bu videoda değil.

ben uzun yoldayken otobanda veya normal duble yolda , ya kapatıp en soldan 180 ile giderim yada yol boş ise en sağdan bu hız ile giderim önüme araç gelirse sollar yol tekrar boşalana kadar sağa geçmem. en soldan giderken zaten arkamdan gelen araç 200 ile geldiği için sağ şeridim dolu ise beni bekler veya direk yol veririm.

bayramda ise nmax ile 1000 km yolculuk yaptım. sonuçta canı belli motorun 125 cc. ortalama 90 ile giden bir motor. bazı rampalarda emniyet şeridine kaçtığım bile oldu ki arkamdaki kamyon veya otobus sol şeritten geleni tehlikeye atmadan , sol şeride çıkmadan geçip gitsin diye.

bunlar uzun yol tecrübeleridir.

burada öyle ahkam kesmek kolay iş ama yola çıkınca bu ahkamlar pek işinize yaramıyor.

kazasız belasız kullanın.
    freewill bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bir motosiklet değilde araç minibüs veya bir kamyonet olsada üstüne sürecek mi. SÜRMEZZZ! Neden biliyor musun. Şeridinde sakin sakin ilerleyecek, kaza riski motosiklete göre daha yüksek. Sol şeritten kaptırsın gitsin yada sellektör yapıp yol isteyebilir. Koca totosuyla makasa giriyor!!

Gelmiş burada laga luga yapıyorsun.
    madem çok biliyosun.senin toton yiyosa git otobüsçüyü bul.ondan hesabını sor bu olayın.ondan sonra resmini çek te görelim, o küçük totonun ne hale geldiğini.otobüsün plakası belli.biz burda laga luga yapmıyoruz birader,25 yıllık trafik tecrübemizi söylüyoruz

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Otobüs şoförü haksız.mademki o otobüsü durduruyonuz adamın mna koyacaksin yoksa lo lo yapmayacaksın yoluna devam edeceksin şikayette bulunacaksin

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    şu lanet firma bir an önce batar inşallah

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orta şeridin motorculara ait olduğuna dair bir kural yoktur.

Videonun ilk 25 saniyesine baktığınızda, sağ şerit tamamen boş. Bomboş!

Ne işleri var orta şeritte?

Otobüs sağdan gelmiş. Sağlamış sizi. Bu zaten başlı başına "yanlış şeritte yanlış hız da mı gidiyorum" diye sorgulatmalı aslında, kendine çeki düzen vermeli...

Öndeki motosikletlinin trafiği okuyuşu sıfıra yakın. Arkadan kaptırmış gelen otobüsü aynada görmüyor mu? "İlerde, 25. saniyede, sağdaki kamyonete varıncaya kadar bu otobüs bu hızla giderse ya önüme kırar, ya frenleyip arkama girmek zorunda kalır, şerit değiştireyim, hızlanayım" falan diye düşünmez mi insan?

Ne işi var sağ şerit bomboşken orta şeritte gitmeye...

Karayollarında yük, eşya, ve insan taşınan bi ülkedeyiz; demiryollarından ziyade, bunu bilmek ve dikkate almak durumundasınız.

Sonrası ise zaten felaket; otobüsün önüne geçip de sağa çektirtmek falan.

Söz konusu otobüs firmasının isminden bağımsız olarak yorum yapmak gerekirse; iyi insanlara çatmış motosiklet sürücüsü: Orda durduktan sonra iner, indirirlerdi; hah şimdi git ambulans çağır derlerdi... Veya polis çağırırlardı; kazaya sebebiyet veriyordu diye... Seslenmemişler...

Efelenmek de ne oluyor öyle? Sinek siklet motosikletle otobüsün önüne geçip frenlemeye zorlamak zaten motosikletlinin düşünebilme kapasitesi hakkında bilgi veriyor...

Dayak yemekten zor kurtulmuşlar; ikisi birden...

Özetle:
    Yanlış şeritte yanlış hızdalar. Trafiği okuma ve trafiğe uyma kabiliyetleri yok. Muhtemelen özel hayatlarında da bu karakterde insanlar olsalar gerek... 3 şeritli otoban bunlar keyiflerince sürecekler diye hizaya girmeli; onlar trafiğe uymak yerine ...

Otobüstekileri tehlikeye attıklarının ise hiç farkında değiller; otobüstekiler umurlarında bile değil! Adam panikleyip bariyerlere patlatsa, koca otobüsü yatırsa ne olacak!

Yazdıkça sinirleniyorum; sorumsuzlukları hiç bir saygıyı hak etmeyecek düzeyde bu videodaki iki tekerli araç sürücülerinin.

Kulüplerinden de çıkarılmalılar...

Otobüs firmasının avukatı olsam, 40 küsür yolcunun hayatını tehlikeye atmaktan asıl ben onları dava ederim... Altlarındaki çapırları satsalar zor çıkarlar işin içinden...

Neyse...
    ilk 3 satır doğru motorların hızı 80-95 sizi orta şeritte tutmazlar o hızla üstünüzden geçerler burası türkiye, trafik kurallarına göre küçük araç büyük araca yol verir ve motorların en sağdan arkasını kollayarak gitmesi lazım o hızla.
    160-180 olsa motorların hızı o zaman tamam hep beraber dövelim otobüs şöförünü

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bi altıpatlar şart... simson tafsiye ederim.
    Stunt bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Geçen hafta dörtlüleri yakmış emniyet şeridinden yardırırken önüme çıkan motorluya o kadar korna çaldım yol vermedi.
    en son yanından sıyırarak geçtim. Kusura bakmayında kontağı çeviren yola çıkıyor.

Bu videoda iki tarafta haksız ama motosikletli arkadaş yavaş gidiyor diyede canına kast etmenin anlamı yok.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    smith wesson :D

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    smith wesson :D
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kurallar ne diyor ona bakıp yorumlamak gerek.

*Otobüs ve motosiklet için sağ şerit kullanma zorunluluğu yok. Kurallar bunu açıkça yazıyor.

*Sol şeridi kullanmak geçiş harici kesinlikle yasak. Videoda gördüğümüz kadarıyla önce otobüs sol şeritte devam ediyor. Daha sonra onu durdurmak isteyen motosiklet sol şeridi ihlal ediyor.

*Yollardaki hız levhaları gidebileceğiniz en yüksek hızı işaret eder, en azı değil. Hız sınırları tüm şeritler için aynıdır. Bu tür yollarda otobüs ve motosiklet için hız sınırı aynı.

*Bazı yollarda alt hız limiti olabilir. Örneğin bazı ülkelerde otobanda 70 km/h hızın altında ilerleyemezsiniz ve bu hıza ulaşamayan araçların otobana çıkması yasaktır.
    Videoda böyle bir durum görülmüyor.

*Önünüzdeki aracı geçmek için bazı kurallar var. Bu kuralları tek tek yazmama gerek yok. Otobüs sürücüsü bu kuralları ihlal ettiği gibi motosikleti de tehlikeye atıyor.

*Şerit değiştirmenin de kuralları var ve otobüs şoförü bu kuralları da ihlal ediyor. Tabi bunu motosiklet sürücüsünü tehlikeye atarak yapıyor.

Yukarıdaki maddelere bakıldığında motosiklet sürücüsü şerit kullanımı ve hız kurallarına uygun hareket ediyor.
    Sonrasında ki gelişmeler yoruma açık ve herkesin haklı olduğu noktalar var.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)