Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

70km yola 100cc dayanır mı

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi forumlar arkadaşlar
    Sorum şu ; 100cc bi cup veya 125cc bi commuter bir motor ile 70kmlik bir yola molasız denize gitsem motor sıkıntı yaratır mı yolda veya sonrasında ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli kapagaz gitmezsen birşey olmaz.. yolun yarısındada 10 dakka dur bi zahmet fazladan..

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yola çıkmadan bilemezsin, kimse bilemez hatta.

Alıntı Dumlupınar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli kapagaz gitmezsen birşey olmaz.. yolun yarısındada 10 dakka dur bi zahmet fazladan..
    Zaten dururum ama durmazsam ne gibi bi sıkıntı karşıma çıkar onu merak etmiştim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yola çıkmadan bilemezsin, kimse bilemez hatta.
    İlla deneyip mi görmek lazım yolda kalmak istemiyorum çıktığımda veya bi masraf çıkmasın devamında

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Düşük cc ile uzun yol yapan tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum ☺

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş bitik bi motorla yağına zincirine bakmadan abana abana gidersen 10 dakika sonrada eline alabilirsin motoru. normalde 70km alt tarafı rutin kontrollerini yap yapıştır git birşey olmaz.. 700km gitsende birşey olmaz gitmeyi bilde sen..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sürekli tam gaz gitsen de bişey olmaz ama yukarda dedikleri gibi motor yağı önemli.

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı HND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten dururum ama durmazsam ne gibi bi sıkıntı karşıma çıkar onu merak etmiştim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

İlla deneyip mi görmek lazım yolda kalmak istemiyorum çıktığımda veya bi masraf çıkmasın devamında

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Düşük cc ile uzun yol yapan tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum ☺
    Motorun gücüyle yolda kalmanın alakası yok, bakımıyla alakası var. 100cc ile 500 km gidilmez mi sanıyorsun? Pek tabii gidilir. Bakımlarını yapmıyorsan 3 km bile gitme, istersen 1000cc makinen olsun. Umarım sorunun cevabı olmuştur.

Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun gücüyle yolda kalmanın alakası yok, bakımıyla alakası var. 100cc ile 500 km gidilmez mi sanıyorsun? Pek tabii gidilir. Bakımlarını yapmıyorsan 3 km bile gitme, istersen 1000cc makinen olsun. Umarım sorunun cevabı olmuştur.

Saolun hocam cevabımı aldım iyi forumlar
    Tekrardan

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda hayat onda

az daha ekle ybr al

onun arabası var güzelmi güzel, bastımı gaza gidermi gider

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda hayat onda

az daha ekle ybr al

onun arabası var güzelmi güzel, bastımı gaza gidermi gider
    Aynen öyle YBR almasamda cb125 ace veya cb125e almayı düşünüyorum nasipse

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    ben 125'lik cub ile 70 km dağ aştım. tepeye ulaştığımda 5 dk. durdum boşa aldım, hem kendim soluklandım hem tırmanmadan sonra motor adına içimi rahatlattım sonrası zaten inişti rahat indi zaten.

E-CC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Bende 100cc cup bulunuyor. Günlük ortalama 100-150km şehiriçi gezisi yapıyorum. Totom ağırıyor biraz o kadar. Şehirdışında nasıl olur bilemiyeceğim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    gidilir sıkıntı çıkmaz

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Alıntı HND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar arkadaşlar
    Sorum şu ; 100cc bi cup veya 125cc bi commuter bir motor ile 70kmlik bir yola molasız denize gitsem motor sıkıntı yaratır mı yolda veya sonrasında ?
    commuterden kastın ybr 125 veya cbf 150 gibi bi motorsa ve bakımlıysa 70 km çıtır çerez gelir. diğer marka commuterler ve cup motosikletler hakkında bi bilgim yok

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    bende kuba cg100 vardı bilecikten istanbula 4 molayla geldim yaklaşık 280km eğer motosikletin bakımlıysa ve limitlerini biliyorsan sıkıntı çıkarmaz

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Hermes mantık olarak mola ver gidersin demiş soran arkadaş durmaz sam ne olur demiş hayret !!!

140km yola bayram sabahı 100cc lık Cub ile 1 molada gittim molada elimi yüzümü yikadim pasta kek yedim su ictim aç karnına yol çekilmiyor

bayram günü yol kalabalık olur diye sabah 5 te çıktım..
    Son gaz gitmezsen sorun olmaz ama bu motorlar hava soğutmali yavaş gidersen soğuması zor yani mola sart

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bayram tatilinde 110cc Yamaha Crypton'um ile İzmir Karşıyaka'dan Gümüldür'e gittim. (75km)Bir kez 10dk'lık mola verdim o da kendim dinlenmek için. Ortalama hızım gps ölçümüne göre 41km/s mış. İbreden takip ettiğim kadarı ile de 50-55km/s hızla gitmeye çalıştım.

Bu hızlarla giderek motoru zorlamazsan, dinlenmesen de bir şey olmaz.

Biraz daha yüksek hızlarla giderek ve motoru bir miktar daha zorlayarak dinlenmeden gidersen ne olur bilmiyorum. Denemek sana kalmış.
    (Kişisel tavsiyem: deneme, hem motora daha nazik davranmış olursun hem de kendin dinlenmiş olursun.)

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav 70 km yol mu ya... ben 125'lik ile tapagaz ankara istanbul izmir muğla yaptım. Defalarca da izmir ankara. Kaç kilometre yaptım sen hesap et. 70 km nedir kuryeler her gün kaç 70 km yapıyor ybr cbf ile. Bu kadar pimpirikli olmayın. Yapın bakımı düzenli basın marşa gidin bu kadar kafaya takılacak birşey yok. Bi de '100 km'de bir mola ver'ciler var onlara ayrı gülüyorum.
    daia bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    "Etkin sekilde sogutuldugu ve yaglandigi durumda" bir motorun, birakin 100 km'yi, tum omrunu bir kerede harcamasiyla araliklarla harcamasi arasinda muhendislik olarak bir fark yok.

Hatta bir motor icin en yuksek yipranmanin motor sogukken meydana geldigini dusunursek hic durmadan calisan motor daha uzun omurlu olacaktir bile diyebiliriz.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    100 lük BWS ile 200km gidip tekrar geldim 400km banamısın demedi.
    Yaz sıcağında..
    Dalga geçer gibi konu açıyorlar bizde cevap yazıyoruz
    Hasbünallah veniğ...
    daia bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)