Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

70km yola 100cc dayanır mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar arkadaşlar
    Sorum şu ; 100cc bi cup veya 125cc bi commuter bir motor ile 70kmlik bir yola molasız denize gitsem motor sıkıntı yaratır mı yolda veya sonrasında ?
    Benım kucukken 100 cc cup motorum vardı ve 500 kmlık yola bile gittim hiçbir sıkıntı yasamadım. Zaten depo ufak ve 150 km de bir yakıt almak için durdugumda 15 dk mola verdim. Bu şekilde gayet rahat yoluma devam ettim. Defalarca gittim uzun yola bı kere zevkını alınca ıyıce gezmeye baslıyorsunuz. Yazın 15-50, kısın 10-40 yag koyun gerisini dert etme

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benım kucukken 100 cc cup motorum vardı ve 500 kmlık yola bile gittim hiçbir sıkıntı yasamadım. Zaten depo ufak ve 150 km de bir yakıt almak için durdugumda 15 dk mola verdim. Bu şekilde gayet rahat yoluma devam ettim. Defalarca gittim uzun yola bı kere zevkını alınca ıyıce gezmeye baslıyorsunuz. Yazın 15-50, kısın 10-40 yag koyun gerisini dert etme
    Ayrıca ben tam gaz gittim sureklı 100 kmm cıvarı hızla. O zamanlar sınır 90 dı ve otobusler 110 yapardı gitiiim guzergahta ıbrelerıne hep bakardım otobusle seyahat ederken. Benı zar zor yolda sollarlardı bı kere soolayınca zaten ruzgarına gırınce benım hızımda 110laras sabıtlenırdı . bu kosullarda tam gazyuksek devıre rahatca dayanmıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Bu 70 kilometrelik yolu günde kaç kere gideceksin?

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 70 kilometrelik yolu günde kaç kere gideceksin?
    Bir kere deniz için gidip gelcem

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram tatilinde 110cc Yamaha Crypton'um ile İzmir Karşıyaka'dan Gümüldür'e gittim. (75km)Bir kez 10dk'lık mola verdim o da kendim dinlenmek için. Ortalama hızım gps ölçümüne göre 41km/s mış. İbreden takip ettiğim kadarı ile de 50-55km/s hızla gitmeye çalıştım.

Bu hızlarla giderek motoru zorlamazsan, dinlenmesen de bir şey olmaz.

Biraz daha yüksek hızlarla giderek ve motoru bir miktar daha zorlayarak dinlenmeden gidersen ne olur bilmiyorum. Denemek sana kalmış.
    (Kişisel tavsiyem: deneme, hem motora daha nazik davranmış olursun hem de kendin dinlenmiş olursun.)
    Bende gümüldüre gitme amaçlı sormuştum hocam

Arkadaşım Gümüldür yolunda benzinlik olmadığını iddia ediyor doğru mudur bir kere gittim ama hiç dikkat etmedim benzinliğe felan eshotla gitmiştik

Motosikleti
    mondial mt 125
    ya 70 km nedir allah aşkına, bisikletle bile 70 km üstü gittiğim oldu ,70 km gitmeycekse binmeyin zaten motora falan. kusura bakmayın ama bu konu çok saçma, acaba 700 km diye mi soruyor da ben mi yanlış anladım diye bakındım.

Alıntı daia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya 70 km nedir allah aşkına, bisikletle bile 70 km üstü gittiğim oldu ,70 km gitmeycekse binmeyin zaten motora falan. kusura bakmayın ama bu konu çok saçma, acaba 700 km diye mi soruyor da ben mi yanlış anladım diye bakındım.
    Hiç motorla uzun yol tecrübem yok o yüzden yolda bırakır mı diye merak etmiştim

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı HND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motorla uzun yol tecrübem yok o yüzden yolda bırakır mı diye merak etmiştim
    Hic belli olmaz. Motorun bakımı yapilmis, teknik bir sorunun olmasa bile yolda motor ile alakalı sorun yasamayacaksin diye bir kaide yok. Motor lastiğin sambriyelli mi nedir ne degildir öğren.

Ona gore tamir kiti edin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...amir-kiti.html

Yanına bence birkaç en azından lazım olabilecek gevseyebilecek vidalar varsa, gerekli teknik birkac ekipman, genelde yanında olmalı diye düşünüyorum. Gevşemiş vidayi sikabilmen için . Benim ayna sorun çıkartmıştı yalama oldu. Dönmeye başladı yolda, aynayi kullanamiyodum oje suruvermistim vidaya . Olmaz olmaz bakarsın oluverir ...

Arkadasin bildiğin zincirin altındaki frenle alakali bir vida resmen surtunmeden erimiş ve kopmak üzereymiş. Yanında yedek vida olmasa yolda kalırdık mesela

Yolda kalma durumuna gore de arayabilecegin biri muhakakk olsun ve muhakakkak biri senin nereye gideceğini bence bilsin,tedbir amaçlı.

Sen tedbirini al öyle cik. OLMAZ OLMAZ BAKARSIN OLUVERIR...

Hatta gezi konusu da hazirlayabilirsin , yayimlarsin burada

Kazasız belasız

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    oluroyle herşeyin en kötüsünü düşünmüş aslında doğru tedariksiz çıkılmaz

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Anlaşılan sen bu forumda bol bulunan katil balinalara özenip bu saçma sapan soruyu bir romana çevirmeyi başardın. Sana tebrikler. Her gördüğü saçmalığın üstüne atlamayı forumdaşlık, forum arkadaşlığı, eğitim, yüzük kardeşliği filan diye adlandıran sazanlara da buradan selam olsun!

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oluroyle herşeyin en kötüsünü düşünmüş aslında doğru tedariksiz çıkılmaz
    Olmaz olmaz oluverir belli olmaz. Essegi sağlam kazığa bağla sonra Allaha emanet et kendini oyle sur demişler )

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Hiçbişey olmaz.
    daha bugün deniz seviyesinden 1850 metreye çıktım 100cc cub ile... 2005 model 85.000 km de rektifiyesiz. yalnız yol çok dik ise dinlendir yoksa motor şişer...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    orası doğru bir far ampulum olmadığı için gece siste 100 km gitmek zorunda kalmıştım nissan pick up beni yoldan çıkarmıştı gördüğü halde sokak ışıklandırması vardı ve 4 lülerim yanıyordu

Motosikleti
    MT-25
    Soru ne mantıkla saçma bulunsun ve saçma ilan edilsin ki.Size göre saçma gelen 70 km yola gideceğim sorun çıkarır mi 100 luk diye sormak gayet insanicedir.

70 km ilk defa yalnızca 1 km 2 km şehir içi anca süren biri için gayet makul uzun yol sıfatına da girebilir. Kimi de 70 km mi, şehir içinde sadece o kadar km yaparım ben der.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zamanında 110 cc hava soğutmalı motor ile seleden kalkmadan 450 km yaptım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben mondial scooter ile esenyurta 2 kez gittim geldim bir sorun çıkarmadı

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında 110 cc hava soğutmalı motor ile seleden kalkmadan 450 km yaptım.
    selede bırakmadın dimi popoyu

bu arada gider tabi neden gitmesin. gözünüzde büyütmeyin abi 70 km yi. eskide kaldı o motorlar 1950 deydi yıl şuan 2016

nmaxin rodajını bitirdim yeni bayramda. 1000 km . yavaş yavaş sağdan sağdan 90 la gittim sorunsuzca.

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Bu forumda çin motorları öyle karalanıyor ki böyle sorular çok normal yani,mesajları okuyanlar ve motordan anlamayan adamlar da sanıyor ki çinli motorlar sadece bakkala çakkala gitmek için işe yarıyor.70 km dediğiniz nedir ALLAH aşkına,bakımları düzgün olduktan sonra 50 cc mobiletle bile bırak 70 km yi her yere gidersin.Köyde öğretmenken Mondial 125 KT mi satmadan önce hergün 50 km standart okul yolum vardı ve hep taşlı,topraklı ve dimdik rampalı bir yoldu.2 sene gittim geldim bu yoldan,bilenleriniz vardır;bu tarz yollar düz yoldan çok daha zorlar motoru.Lastik patlaması haricinde ben motorun bir kere bile ben gitmem dediğini görmedim.Yağına,lastiğine,zincirine,tellerine falan bakın,sıkıntı yoksan basın gidin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selede bırakmadın dimi popoyu
    o kadar yol gittim son 10 km de bıraktım yapışık ikizler
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)