Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

modifiye

Motovento
    REKLAM ALANI

forumunuza yeni üye oldum arkadaşlar ve üye olma amacımda bu konu hakkında bilgi almaktı zaten. Ben klasik motosiklet hastasıyım görüntüleri bile beni deli ediyor bwm R72 R50 R25 ler felan yada jawa nın 3.5 lugu . Kendime bi tane almayı düşünüyorum ama genelde koltuk kısımları tüm koltuk bu görüntü benim hoşuma gitmiyor. mesela jawa yı ele alsak tüm koltugu çıkarıp harley selesi tarzında bişey takabilirmiyim. klasik motorlara dair veya modofiye konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevnirim.
    hayalimdeki motor bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arpa'dan bahs et , gerisi teferruat , alis bile harikalar diyarına geçmek içün bekçiye..ama eserlerde bahs etmezler tabii.
    matrax33 bunu beğendi.

Kaba olmak istemem ama sana ne kardeşim arpadan bildiğin varsa söyle yoksa kalabalık etme. O resmide kafamdaki anlaşılsın diye attım.
    Carbondioxid bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı smile jack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaba olmak istemem ama sana ne kardeşim arpadan bildiğin varsa söyle yoksa kalabalık etme. O resmide kafamdaki anlaşılsın diye attım.
    ne atar yapıyon? adam mantıklı soru sormuş.

bu işi 3-5 kuruşa "merdiven altı" diye tabir edilen bir mekânda da yaptırabilirsin; banka hesabını boşaltıp profesyonel bi yerde de yaptırabilirsin.

Sorduğum soruyu anlamıyorsunuz motorun aksamı modifiye edilip uyumlu hale getirilebilirmi. Ha bu seferde diceksinki paran varsa yeni aksam bile yaptırırsın sorduğum soruyu iyi okuyun arkadaşlar diyorumki bu tip motorların belli başlı parçaları sökülüp değiştirilebilinirmi. Mesela uzun koltuğu söksem harley sele takabilirmiyim teknik bilgisi olan arkadaşlar cvb verirse sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

koca forumda bilgisi olan arkadaş yokmu cidden.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Bir motora neler yapılabileceği para ve hayal gücü ile sınırlıdır.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-basladi.html

Kendin yap bölümünde daha farklı projeler de bulabilirsin.

arkadaşım teşekkürler ama onu sormuyorum sana motorun sabit aksamı söyledigim tarz parça değişiminine uygunmudur. benmi anlatamadım sizmi anlamadınız. yoksa parayı basarsan sıfırdan iskelette yaparlar bizde bilyoruz onu sormuyorum ben ama .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Yukarda belirttiğim tarzda motosikletlerin iskeletini değiştirmeden eğip bükmeden söylediğim parçaların montajı yapılabilirmi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Yani bu sorunun bir cevabı yok. Bire bir takılır mı hayır. Uğraştırır mutlaka modifiye isteyecek zaman zaman. Bu motoru hayal ederken bunu düşünmemek abes. Bu motoru hayal eden adamlar zaten traktörden kamyon çıkarabilecek adamlar ki buna cesaret ediyor. Eğer bunu yapamayacak ve zengin olan da para ile yaptırıyor. Sonuç olarak sizin amacınızı, bütçenizi tam olarak ne istediğinizi bilmeden nasıl kim neye cevap versin. Harley selesi o motora direk takılmaz. Modifiye gerekir. Bu kadar.

tamam teşekkürler sorum bu kadar basitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Aslında bu seferde kafama başka bir soru takıldı bir motosikletin sadece görüntüsünü değiştirsek birkaç parça ruhsata işlemek gereklimi mesela koltuk örneginde oldugu gibi yada tekerlerlekleri veya amortisörleri.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    hem meraklı hem atarlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)