Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

köprü geçişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tamercan887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar forumda bir yazı okudum motosikletlerin köprü olayı ile ilgili ama ucuzladımı yoksa bedavamı oldu bu mahkeme kararının açıklanması haziranın 20 si bu tarihten sonra hiç köprü veya otobandan giden olmadımı uygulama neymiş aslında bilen yokmu eger varsa köprü fiyatları ne kadar oldu herkez için çok önemli bir konu bilinmesi gerekir bu konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hortingen :D

beyler köprüden sık geçen varsa dikkat çekmek istedim , 2024 de kameralara vs ne olduysa benden sürekli yüksek ücret kesiyor Hgs , 17 günde üç defa 47 tl kesti ikisini geri iade ettiler bugün yine 47 çekmiş hgs@kgm.gov.tr ye yazdım sizde e-devlet'ten yada hesabınızın bağlı olduğu bankadan bakıverin..
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hortingen :D

beyler köprüden sık geçen varsa dikkat çekmek istedim , 2024 de kameralara vs ne olduysa benden sürekli yüksek ücret kesiyor Hgs , 17 günde üç defa 47 tl kesti ikisini geri iade ettiler bugün yine 47 çekmiş hgs@kgm.gov.tr ye yazdım sizde e-devlet'ten yada hesabınızın bağlı olduğu bankadan bakıverin..
    Bugün geçtim (2. köprü), sabah normal 6₺ çekmiş, akşam çekmemiş. İyi bari.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün geçtim (2. köprü), sabah normal 6₺ çekmiş, akşam çekmemiş. İyi bari.
    Arada bendende ücret çekmiyorlar , onları belirleyip mi yansıttılar acaba , yazınca iade ettiler gerçi..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bende 23 aralık tarihinde 1. köprüden gidiş dönüş şeklinde geçtim, hgs yok ama geçiş ihlalide görünmüyor.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Günaydın, bizim işyeri servisleri de ücretli bir yol kullanıyor. Servisçiler bu ücretli yol parasını iade alabilmek için aylık döküm hazırlıyor. E-devlet'ten aldığımız geçiş dökümünde bazı günler ve geçişler görünmüyordu. HGS'nin kendi sitesinden almış olduğumuz dökümde E-devlet'te görünmeyen geçişler görünüyordu.

Demek istediğim şu ki, E-devlet ve HGS sitesinden çift sorgulama yapmanız daha iyi olabilir. Bir yerde görünmeyen geçiş bilgisi diğer sitede görünüyordu.

E-Devlet Dökümü:

HGS Dökümü:

E-Devlet'de 25'i tek geçiş, 22'si tek geçiş, 21'i tek geçiş olarak görünüyor. HGS dökümünde belirttiğim günler çift geçiş görünüyor(sabah-akşam).
    Cyan, yulis ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Töbe yarabbim, e-devlet karayolları HGS dışında nereden alıyor veriyi sanki? Delilik ya.

@Nikk'in bahsettiği durum 2017mi 2018'de mi ne olmutu, FSM'de motosikletlere otomobil gibi yazıyorlardı, arayıp edip falan iade ettirmiştik farkları.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    @Nikk'in bahsettiği durum 2017mi 2018'de mi ne olmutu, FSM'de motosikletlere otomobil gibi yazıyorlardı, arayıp edip falan iade ettirmiştik farkları.
    Evet benim de başıma gelmişti birkaç sefer. O zamanlar 2. köprüyü pek kullanmıyordum, kullandığım birkaç sefer fazla yazmıştı. 1. köprüde sorun olmuyordu ama. Garip garip işler. Meslekte öyle şeyler görüyorum ki şaşırmıyorum. İşi bilmeyen çavuşlar işi bilmeyen başka çavuşlara iş veriyorlar, onların cenah bir şey avuçlarken bizim cenah başka bir şey avuçluyor. Olan bizim cenaha oluyor. Ortalıkta da kafası kesik tavuklar koşuşturuyor. Türkiye'nin özeti.
    uakdem, killingroad ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Üçün beşin hesabını yapmayın ne görüyorsanız ödeyin gitsin.

Sonra da ödemediğim vergilere mahsup ediyorum deyip vicdanınızı rahatlatın.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benim de başıma gelmişti birkaç sefer. O zamanlar 2. köprüyü pek kullanmıyordum, kullandığım birkaç sefer fazla yazmıştı. 1. köprüde sorun olmuyordu ama. Garip garip işler. Meslekte öyle şeyler görüyorum ki şaşırmıyorum. İşi bilmeyen çavuşlar işi bilmeyen başka çavuşlara iş veriyorlar, onların cenah bir şey avuçlarken bizim cenah başka bir şey avuçluyor. Olan bizim cenaha oluyor. Ortalıkta da kafası kesik tavuklar koşuşturuyor. Türkiye'nin özeti.
    Ben bu internetin vanasını elinde tutan kuruma sunuma gitmiştim..
    Gerisi NDA'e girer Silivri'de biter.... O günden beri artık hiç şaşırmıyorum.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Töbe yarabbim, e-devlet karayolları HGS dışında nereden alıyor veriyi sanki? Delilik ya.
    Yukarıda belirtmiş olduğum hatalı işlemi düzelttirmek için sırasıyla HGS Müşteri Hizmetlerini aradık, dediler ki Karayolları Müşteri Hizmetlerini arayın. Karayolları Müşteri Hizmetlerini aradık, dediler ki burası özel otoyol. Kuzey Ege Otoyolu Müşteri Hizmetleri'ni arayın. En sonunda 3. aramış olduğumuz yer olan Kuzey Ege Otoyolu Müş.Hiz. sorunumuzu düzeltti.

İnsan doğru yere ulaşabilmek için o kadar çabalıyor ki, yemişim parasını diyorsunuz. Telefonda otomatik yönlendirmeleri tuşlarken geçen vakit ve müşteri hizmetlerine derdinizi anlatmaya çalışırken geçen vakit enerjinizi alıyor.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçün beşin hesabını yapmayın ne görüyorsanız ödeyin gitsin.

Sonra da ödemediğim vergilere mahsup ediyorum deyip vicdanınızı rahatlatın.
    Ödediğimiz vergininde vergisini ödüyoruz hep beraber üstad vicdanımız rahat , üçe beşe bakma demişsin ben ayda min 35-40 defa geçiyorum böyle giderse karayolları sadece yollara değil banada döşeyecek :D
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ödediğimiz vergininde vergisini ödüyoruz hep beraber üstad vicdanımız rahat , üçe beşe bakma demişsin ben ayda min 35-40 defa geçiyorum böyle giderse karayolları sadece yollara değil banada döşeyecek :D
    Ciddiye alacak bir şey yok takılıyorum.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda belirtmiş olduğum hatalı işlemi düzelttirmek için sırasıyla HGS Müşteri Hizmetlerini aradık, dediler ki Karayolları Müşteri Hizmetlerini arayın. Karayolları Müşteri Hizmetlerini aradık, dediler ki burası özel otoyol. Kuzey Ege Otoyolu Müşteri Hizmetleri'ni arayın. En sonunda 3. aramış olduğumuz yer olan Kuzey Ege Otoyolu Müş.Hiz. sorunumuzu düzeltti.

İnsan doğru yere ulaşabilmek için o kadar çabalıyor ki, yemişim parasını diyorsunuz. Telefonda otomatik yönlendirmeleri tuşlarken geçen vakit ve müşteri hizmetlerine derdinizi anlatmaya çalışırken geçen vakit enerjinizi alıyor.
    benzer bir durum benim otomobilimde var, eski aracımla bir defa kuzey marmara otoyolunu kullanmıştım,
    araçta takılı hgs olmasına rağmen çekmemiş, plakaya tanımlı hgs de var, normalde geçiş esnasında hgs okumasa bile plakaya tanımlı olandan düşmesi gerekiyor, ama ödenmemiş borç olarak karşıma çıkıyor 2 yıldır.
    yaklaşık 7 8 farklı numarayı arayıp aynı dertleri anlata anlata yoruldum, en son vazgeçtim bıraktım, 1 sene daha geçti üzerinden halen aynı şekil görünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler