Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ambulansta çalışan biri olarak, sağlam ekipman önerisi lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Merhaba arkadaşlar.
    Paramediğim, 112 ambulansta çalışıyorum. Kazalara sık rastlıyoruz dolayısıyla. İşin ciddiyetini biliyorum. İlk motor olarak chopper cruiser tarzı 250 cc'lik motor aldım daha ruhsat çıkarmadım. Ekipman alacağım bir iki gün içerisinde. Dainese'in deri montlarından düşünüyorum racing tarzı, benim motora absürt kaçar mı acaba?
    Bana 3-3.5 bin civarı mont eldiven kask önerebilir misiniz?
    Teşekkür ediyorum şimdiden. Saygılar efenim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Selam.
    Kaskı 300 liraya MT Revenge (sharp test 5 yıldız) halledersen güzel olur. Çok kaliteli bir kask. Arkadaşlar da önerecektir muhtemelen.
    2500 liraya da çok şekil ceket pantolon eldiven ayakkabı alabilirsin

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    adam 3500 tl bütçe vermiş , 300 tl lik kask mı tavsiye ediyorsunuz?

bu konular iş yapmaz dostum. böyle tavsiye isteyip oan göre karar vereceğine gidip satıcıya sor aynı şey. ya da o piti piti yap birini al daha mantıklı.

yapman gereken kaskları montları kendin araştırmak. her şey armut piş ağzıma düş olmuyor maalesef.
    KaskReis bunu beğendi.

Motosikleti
    Blackster 250
    Dostum, gidip dükkanları da dolaştım. İstanbul'da oturuyorum. Bostancı, Ataşehir, Hasanpaşa'ya da gittim gördüm. İlk motorum, ilk ekipman olacağı için tecrübesizim. Satıcı elindeki malı övüyor da övüyor. İnternetren de araştırdım yeteri kadar. Buraya da açtığım ilk konu bu arada. Bu işin içindeki sizlerden tecrübelerinize dayanarak fikir istedim sadece. Ooo piti olayını yapacağım, teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Café Racer
    İnternetten ve buradan araştırın, bir mağaza da doğru bedeninizi bulun ve yurt dışından sipariş verin.
    3500 TL bütçe ile en kalite eldiven,deri ceket ve botu alabilirsiniz. Örnek olması açısından alacağım ekipmanların konusunu paylaşıyorum lütfen Türkiye fiyatı ile kıyaslama yapın.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    yurtdışından alışveriş yapman şiddetle tavsiye edilir, ürün başı 200TL ucuza denk getirirsen 5 kalem üründe 1000TL cebinde kalır. TR'de paranı p!c ederler. ( fcmoto.de, motoin.de) Heleki eğer vücüt yapın normalin dışında ise, örn: koca kafa vs indirimli ürünlerde çok güzel fırsatlar yakalayabilirsin.

eğer vücut ölçülerini (Kafa çapı, boy, bilo, göğüs, pazu, bel, kalça, iç bacak, dışbacak, ayak nu, ) yazarsan, daha net yönlendirme yapabiliriz.

Not: (şahsi yorum ) racing ekipmanı, pek yakışık olmaz o motorda. street kıyafetlerine bakmalısın, korumalı deri mont, korumalı kevlar pantolon, korumalı çizme, korumalı eldiven ve kask, bonus sırtlık yada böbreklik (korse?).

Kalan paranlada, eğitimin yetersizse eğitim, yeterliyse çanta yada olası artçı hanım için bişeyler ayarlarsın. ( Malum ufak cc, düşük sürat tek kişi sarmaz, hatun şart. )

Motosikleti
    R25
    Adam motoru almış kullanıma hazır ürünleri yurtdışından alırsa 1-2 ayı bulur gelmesi

Motosikleti
    Blackster 250
    Teşekkür ediyorum ilginiz için.
    Boy 170, kilo 72, Dainese mont denedim 50 numara oldu, kafa çapı 58, ayakkabı 42, eldiven M. Komple M beden insanıyım herhalde
    Yurt dışı için zaman lazım diye düşünüyorum. Site öneriniz varsa bakınayım hemen.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Mont:
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...er-Jacket-0002

Kask:
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...onze-Gray-0004

Eldiven:
    Bir sürü var, herhangi bir tane yarım parmak eldiven işini görür sanırım

Bot:
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...aterproof-0015
    (kahve rengi olan, siyah olan değil. )

Yelek:
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...ther-Vest-0005

Not: Kask full face değil, nazi kaskı ve yarım kask yakışıyor diye yarım kask baktım.
    Not2: Kevlar pantolon olarak, forumda bi tane yerli kevlar kot, konusu var. üyelere bi kıyak geçiyor sanırım.Bi incele.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekipman önemli.. düşüp yerde sürtünmeye başlayınca anlarsın önemini, her yerinden kıvılcım çıkar.. yanar kül olursun

Kask:
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shark-Raw-Motosiklet-Kaski-Dante-Mat-Siyah-Ayrilabilen-Gozluk-ve-Maskeli-_35358.html

Mont:
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/REVIT-IGNITION-2-DERI-MONT-SIYAH_32522.html?_sgm_source=32522&_sgm_campaign=s cn_3a44da470c3f6000&_sgm_action=click

Eldiven:
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/REVIT-FLY-2-ELDIVEN-SIYAH_35390.html?_sgm_source=35390&_sgm_campaign=s cn_3a44da470c3f6000&_sgm_action=click

toplam fiyat:2712 liraya güzel ekipmanlar alabilirsin

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı ducati55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask:
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shark-Raw-Motosiklet-Kaski-Dante-Mat-Siyah-Ayrilabilen-Gozluk-ve-Maskeli-_35358.html
    816 liraya termoplastik kask ayrıca parça lazım olduğunda bulunur mu bulunursa kaç para bunları da düşünmek lazım
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    marushin 999rs kask olarak.

Mümkünse gidin magazalarda deneyin ve pazarlık yapmaya çalışın emin olun yurtdışından fazla bir fark kalmıyor çoğu üründe pazarlık yapınca bu kur değerlerinde. Birde internette görüp karar vermekle magazada denemek cok fark ediyor.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, gidip dükkanları da dolaştım. İstanbul'da oturuyorum. Bostancı, Ataşehir, Hasanpaşa'ya da gittim gördüm. İlk motorum, ilk ekipman olacağı için tecrübesizim. Satıcı elindeki malı övüyor da övüyor. İnternetren de araştırdım yeteri kadar. Buraya da açtığım ilk konu bu arada. Bu işin içindeki sizlerden tecrübelerinize dayanarak fikir istedim sadece. Ooo piti olayını yapacağım, teşekkür ediyorum.
    yanlış anlama , konu gereksiz veya sevmedim falan demiyorum ben. gayet yerinde güzel bir konu. ancak size faydası olmaz. kimi şekil yapmak için 2000 tl ye mont ile 500 liralık kask alır. kimi kaska tüm parasını yatırıp monttan kısar. kimi hem yazlık hem kışlık mont alır vs vs. yani çok kişiden kişiye değişen bir durum.
    ben yerinizde olsam top class bir kask alırdım. kalan para ile kalite bir mont ayakkabı ve eldiven alınır. yani bu benim tercihim tabiki.

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışından alışveriş yapman şiddetle tavsiye edilir, ürün başı 200TL ucuza denk getirirsen 5 kalem üründe 1000TL cebinde kalır. TR'de paranı p!c ederler. ( fcmoto.de, motoin.de) Heleki eğer vücüt yapın normalin dışında ise, örn: koca kafa vs indirimli ürünlerde çok güzel fırsatlar yakalayabilirsin.

eğer vücut ölçülerini (Kafa çapı, boy, bilo, göğüs, pazu, bel, kalça, iç bacak, dışbacak, ayak nu, ) yazarsan, daha net yönlendirme yapabiliriz.

Not: (şahsi yorum ) racing ekipmanı, pek yakışık olmaz o motorda. street kıyafetlerine bakmalısın, korumalı deri mont, korumalı kevlar pantolon, korumalı çizme, korumalı eldiven ve kask, bonus sırtlık yada böbreklik (korse?).

Kalan paranlada, eğitimin yetersizse eğitim, yeterliyse çanta yada olası artçı hanım için bişeyler ayarlarsın. ( Malum ufak cc, düşük sürat tek kişi sarmaz, hatun şart. )
    Spike kaç k vuruyor hacım?

Merhaba arkadaşlar.
    Paramediğim, 112 ambulansta çalışıyorum. Kazalara sık rastlıyoruz dolayısıyla. İşin ciddiyetini biliyorum. İlk motor olarak chopper cruiser tarzı 250 cc'lik motor aldım daha ruhsat çıkarmadım. Ekipman alacağım bir iki gün içerisinde. Dainese'in deri montlarından düşünüyorum racing tarzı, benim motora absürt kaçar mı acaba?
    1500-2000tl arasında kaska ayırmanı öneririm. Shoei xr1100, xlite 802r, nexx xr2 carbon pure vb olabilir. Agv k5 daha uygun güneş vizörlü ama 4 yıldız. Mont için dainese yerine revit öneririm daha ekonomik. Kalanlarınada eksiksiz ekipman tamamlamanı öneririm. Ben fileli yazlık mont tercih ettim içine kış için windstopper aldım sende düşünebilirsin. Kevlar pantolonun içinede windstopper don aldım ve kullandım memnunum. Eldiven içliği ve blaklavaya 50 euro verdim ama kullanmadım hiç onları ihtiyaç duyarsan al derim. Araştırdıkça detaylara ihtiyacın olursa burdayım.

Fc moto de Türkiye' ye satışı devam ediyor mu ?
    Forumda okuduğum konuda fc moto ile ilgili kargo gönderiminde Türkiye'nin çıkmadığı arkadaşın mesajın da yazıyordu ? Mail ile iletişime geçtiğinde Türkiye'ye şatışı durduklarını yazmışlar. Ebay paypal olayından sonra buda çok sinir bozucu

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı captain_iron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc moto de Türkiye' ye satışı devam ediyor mu ?
    Forumda okuduğum konuda fc moto ile ilgili kargo gönderiminde Türkiye'nin çıkmadığı arkadaşın mesajın da yazıyordu ? Mail ile iletişime geçtiğinde Türkiye'ye şatışı durduklarını yazmışlar. Ebay paypal olayından sonra buda çok sinir bozucu
    Geçici bir sorundu diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Hocam sen bir liste yapsan o liste üstünden gitsek ? Kullananlar yorumlasa vb.
    Birde forum için gördüğünüz kazalarda dikkat etmeniz zor ama mesela olmaması gereken hasarlar alan ekipmanlar gözünüze ilişti mi ? Ne gibi olumsuzluklar gördünüz.Bizde tecrübelerinizden faydalanalım ayrı bir konuda olabilir.

Merhaba arkadaşlar.

Dainese süper rider pelle deri mont kullanıyorum. 112 icin fazla kaslı bir mont. Rahat hareket etmenize engel olur. Textil ürünlere yonelmeniz daha doğru olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)