Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motor alma düşüncem çok sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese iyi günler ben üniversite 2 öğrenciyim ve okuduğum yerde motor almam çok fayda sağlıcak bana bayadır aklımdaydı ama bu aralar çok taktım 1 haftadır herşeyi araştırıyorum ama cevabını bulamadığım yada gözüm kaçmış olabileceği şeyler var size bunları sorucam.Aklımda ki motor znu 125 çünkü hem tarz olarak çok hoş duruyo hemde motorla hız yapmayı sevmiyenlerdenim yada ilk motorum olcağı içindir

1- 2. el ile 0 arasında gidip geliyorum 0 alınca ruhsat plaka çok bişey değilde sigorta zorunluymuş sanırım ve fiyatları gördüğüm kadarıyla motorun 3de 1i. 2. el ruhsatlı alsam sizce daha mantıklı olmazmı ?
    2-b ehliyetine sahibim a2 için sınava girmeme gerek varmı? önceden yoktu 2016 ya göre bilmiyorum
    3-eğer 0 alırsam yasal olarak (ehliyet hariç) yapmam gereken işlemler ve motorun kendi parası hariç ne kadar tutucağını tahmini bi şekilde belirtirmisiniz
    4-son olarak temiz bi znu 125 2. eli sizce ne kadar dır yani benim tahminimce 2500tl ye baktıklarım temiz gözüküyo daha ucuza aramalımıyım

cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bildiğim kadarıyla cevaplıyım. A2 ye gerek var, sınava girip alman lazım ancak taban fiyat mevzusu geldi o da harçlar kurs bedeli vs öyle böyle 800ü (sadece devlete 262 lira çıkıcak cebinden, kurs sınav ücreti hariç) geçiyo. Önceden de A2 zorunluluğu vardı diye biliyorum. Ben de 2. Sınıf öğrencisiyim ve bu forumda okuduğum kadarıyla ilk motor olduğundan sigortada baya yüksek rakamlar ortaya çıkıyormuş. Benim bildiklerim bunlar daha bilgili abilerimiz daha detaylı yardımda bulunur.
    HONDA

#BZ3082

sağolasın kardeşim abilerimizi bekliyim o zaman

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı eKAHRAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler ben üniversite 2 öğrenciyim ve okuduğum yerde motor almam çok fayda sağlıcak bana bayadır aklımdaydı ama bu aralar çok taktım 1 haftadır herşeyi araştırıyorum ama cevabını bulamadığım yada gözüm kaçmış olabileceği şeyler var size bunları sorucam.Aklımda ki motor znu 125 çünkü hem tarz olarak çok hoş duruyo hemde motorla hız yapmayı sevmiyenlerdenim yada ilk motorum olcağı içindir

1- 2. el ile 0 arasında gidip geliyorum 0 alınca ruhsat plaka çok bişey değilde sigorta zorunluymuş sanırım ve fiyatları gördüğüm kadarıyla motorun 3de 1i. 2. el ruhsatlı alsam sizce daha mantıklı olmazmı ?
    2-b ehliyetine sahibim a2 için sınava girmeme gerek varmı? önceden yoktu 2016 ya göre bilmiyorum
    3-eğer 0 alırsam yasal olarak (ehliyet hariç) yapmam gereken işlemler ve motorun kendi parası hariç ne kadar tutucağını tahmini bi şekilde belirtirmisiniz
    4-son olarak temiz bi znu 125 2. eli sizce ne kadar dır yani benim tahminimce 2500tl ye baktıklarım temiz gözüküyo daha ucuza aramalımıyım

cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
    1- Sıfır da alsan 2. el de alsan sigortan yüksek çıkacaktır. Aile büyüklerinden birinin üzerine yaptır motoru o zaman 500-800 gibibi şey çıkar.
    2- Yazılı sınava girmezsin sadece direksiyon sınavına girersin.
    3- Sıfır alırsan, ki sıfır al çünkü 2. elciler kafayı yemiş, 300 tl gibi bi şey çıkacaktır. (ruhsat-plaka)
    4- Link atarsan anlayan arkadaşlar yardımcı olur.

Kolay gelsin.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

çok teşekkürler aklımdaki sorular kayboldu sayılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Motorsiklet Mondial Scooter 125 Znu Zorunlu Sigorta Hesaplama

2015 Model için Araç Kasko Değeri: 3096 TL'dir
    2014 Model için Araç Kasko Değeri: 2719 TL'dir
    2013 Model için Araç Kasko Değeri: 2527 TL'dir
    2012 Model için Araç Kasko Değeri: 2398 TL'dir
    2011 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2010 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2009 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2008 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2007 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2006 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2005 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2004 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2003 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2002 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2001 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir

bi sitede bu yazıyı gördüm ve tam anlıyamadım şimdi 2. el 2011 model alırsam eğer sigorta yaptırmasam oluyomu

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı eKAHRAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler aklımdaki sorular kayboldu sayılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Motorsiklet Mondial Scooter 125 Znu Zorunlu Sigorta Hesaplama

2015 Model için Araç Kasko Değeri: 3096 TL'dir
    2014 Model için Araç Kasko Değeri: 2719 TL'dir
    2013 Model için Araç Kasko Değeri: 2527 TL'dir
    2012 Model için Araç Kasko Değeri: 2398 TL'dir
    2011 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2010 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2009 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2008 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2007 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2006 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2005 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2004 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2003 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2002 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir
    2001 Model için Araç Kasko Değeri: 0 TL'dir

bi sitede bu yazıyı gördüm ve tam anlıyamadım şimdi 2. el 2011 model alırsam eğer sigorta yaptırmasam oluyomu
    Sigorta ile kasko farklı şeyler. Siz konuya hiç hakim değilsiniz anlaşılan.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Trafik sigortası zorunlu olandir kaza aninda karsi tarafin hasarini oder, kasko ise sizin kendi motorunuzun sigortasidir... cok yuksek ciktifi icin ve zorunlu olmadigibdan kasko genelde motorcular yaptırmazlar.. trafik sigortasi yani zorunlu olan son 2 yildir sigorta sirketleri yüksek fiyat vermektedir ziyadesiyle koni var.. yasiniz kucuk ve yeni motor oldugundan size de yiksek cikacaktir..

Hocam once sigorta arastirmasi yapin en ucuzunu bulmaya calisin.2500 tl verdiginiz motosiklet icin 1000+ tl sigorta odemeyin yillik. B ehliyetiniz icin A2 eklemek sadece direksiyon sınavına gireceksiniz buda kurs+masraf 800 tl ortalama tutuyor.
    Kaskoyu goze alirsaniz yaptirin.
    Trafik sigortasi sart ve kitlemeli fiyatlar var.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Ben de alıcam o motordan bi tane, sıfır almam ama tavsiye de etmem

yabi 0 alicam moyor 3400 sigortayla 4100 4200 oluyo cok asiri bisey degilmi ya bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)