Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lokma Takımı için Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle merhabalar arkadaşlar foruma yeni üye oldum. ben yıllardır aralıklı olarak motorsiklet kullanan ve bu aralar artık motorsiklet kullanmayı iyiden iyiye aklına takmış biriyim ancak biraz eski kafalılıktan olsa gerek kendi motorumu kendim tamir etmek istiyorum size sorum motorsilet tamirinden kullanabileceğim lokma takımı hakkında bana biraz bilgi verebilir misiniz ne tip lokma takımı almam gerekiyor ve hangi marka almam lazım. sizin kullandığınız takımlar nelerdir. şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    polemos bunu beğendi.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Nereyi sokecegine bagli,ben sanzumani indirdim,tabi çin işi motor 8-10 ,Allen kafali vidalara 17 vida kaynatip kullandim gerisinde anahtarla bi şekilde hallettim

Motosikleti
    Kanuni Tigrina 100
    Minicik problemler için ustaya gitmekten, para bayılmaktan, vakit kaybetmekten bıktım. Zaten hevesim de oldu bu işlere forum sayesinde. En ufak elemanına kadar eksiksiz bir takım istiyorum artık ben de. Konuyu takipteyim hocam.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Ben de bunu almayı düşünüyorum. Ama bu fiyat abartı. Karaköy'de 100 TL altına buldum.
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bunu almayı düşünüyorum. Ama bu fiyat abartı. Karaköy'de 100 TL altına buldum.
    hocam sonuçta izeltaş bi kere alın kaliteli alın.
    polemos bunu beğendi.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sonuçta izeltaş bi kere alın kaliteli alın.
    Zaten bulduğum da bu ürün.
    snappy x bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Circirli lokma seti ile alyan setine de ihtiyac olacak... yada motorunza gore ise yarayanlari alabilirsiniz.. Babam izeltas iyidir kizim derdi, ucuz bi sey alirsaniz lokmanin ucu 1 ay sonra her yere donebilir alyanlar kirilir elinizde kalir.. 1 kere alip iyisini almakta fayda var. Cinliler piyasaya guzel daldi dikkat etmek lazim 19.50 tl ye koca set satilio nasil oluosa..
    polemos bunu beğendi.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu

Ben böyle bir şey kullanıyorum. Çinlilere para verme. Sağ üstte görülen kombine anahtarlara da ihtiyacın olacak ilaveten. Bu fotoğraftakiler sana 350-400 TL'ye malour. 200-300 liraya da tork anahtarı alırsan kimseye muhtaç olmazsın.
    babaçi, tinerci ve fazil bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben de Proxon 3/8 inch takimdan kullaniyorum uzun yillardir, (Kargaburun'un yolladigi fotograftaki soldaki setin bir kucugu) tavsiye ederim, saglam bir settir. Motor icin 1/2 inch degil de sanki 3/8 daha kullanisli gibi bence, tekerlek sokumlerinde 1/2 daha iyi olabilir.

Bendeki sundan

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzeltaş al derim bence kendini kanıtlamış marka.

Ayrıca motorunu kendin tamir etmen güzel fikir

İnç değerleri bilemem ancak, Rico bulunduğum ilçede izeltaş olmadığından almış idim, 10-32 tüm değerler ve üstte resmi bulunan full sett gibi metal çantalı, eklemler uzatmalar tam set idi, motorumun arka göbek somunu 32 idi, hasılı vazifesini hakkı ile yerine getirdi..

Kısmet olurda yenilerisem motoru , yine aynı setin peşine düşeceğim, tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben böyle bir şey kullanıyorum. Çinlilere para verme. Sağ üstte görülen kombine anahtarlara da ihtiyacın olacak ilaveten. Bu fotoğraftakiler sana 350-400 TL'ye malour. 200-300 liraya da tork anahtarı alırsan kimseye muhtaç olmazsın.
    Bende de soldaki takımın aynından var tavsiye ederim

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Tamda bu gün bu konudan yana dertli iken başlığa denk geldim. Uzunca süredir bakım için fırsat kolluyordum. Nasip bu güneymiş. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, hidrolik ve ön arka balatalar takım olarak değiştirdim. 7 saat uğraştım. Uzun sürmesinin nedeni, hem ayrıntılı temizlik yaptım. hem ince ince çalıştım.
    15 yıldır kullandığım lokma, çift ağız anahtar takımı vardı. Çin malı falandı. Ama bu güne kadar beni hiç bir zaman yolda bırakmadı. Ama, komşuya şu anahtar lazım verdim, pense lazım verdim, kargaburun, yok ara kol yok, uzatma derken benim takım bayağı bir eksilmiş. Bu gün fark ettim.
    Bakım yaparken de bayağı bir sıkıntı çektim, anahtar vb.yokluğundan. Bakım sonrası atlayıp Koçtaş'a gittim. Ancak orada çantalı lokma takımlarından yoktu. Kös kös geri geldim. İnternetten bakacağım artık.
    Çin malı falan diye kötülemeyin. Benim takım 15 senedir neler söktü, neler montaj yaptı, ne araba tamiri kaldı, ne banyo, ne musluk. Banamısın demedi. Tamam iki tornavidasının dandik olduğunu biliyordum, kaldırıp attım. Bir de pensesini yenilemiştim. Ama onun haricindekiler de hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    Benim isteğim takım içinde herşeyi olsun. Bakalım nasipse bu gün sipariş vereceğim.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    http://www.hepsiburada.com/modacar-4...FSsz0wodg-MBtw
    Ucuza al gitsin fazla birşeyde kullanmayacaksan motorunun sağı solu için yeter gibi 3 4 aydır kullanıyorum denemeye değer

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/modacar-4...FSsz0wodg-MBtw
    Ucuza al gitsin fazla birşeyde kullanmayacaksan motorunun sağı solu için yeter gibi 3 4 aydır kullanıyorum denemeye değer
    o cırcır'a bi asıl bakalım kaç parçaya ayrılacak....

iş yapıcaksan takımın sağlam olacak...uygun fiyata biraz daha kaliteli bir şey alın ...

bu ürün parayı çöpe atmaktan başka bir şeye yaramaz
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Eğer motor tamirinden anlıyorsan, motorunu aldıktan sonra vidalara cıvatalara şöyle bir bakıp ne tür bir lokma takımına ihtiyacın olacağını şıppadanak anlayabilirsin. Eğer şıppadanak anlayamıyorsan senin işin zor demektir, motor tamirini öğrenmeye lokma takımı alarak başlanmaz, önce kendine bir usta öğretici bul!

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    arkadaşlar ben bu kadar profesyonel ürünlere yönelmenizi çokta doğru bulmuyorum hergün tamirat yapacak dükkanına en az 50 yada 100 daimi müşterisi olan işletmelere göre takımlar bunlar bu kadarına gerek yok kanaatimce, hani ne gibi bir ihtiyaç olabilir mesela durduk yere hadi bakalım bu hafta sonu bir şanzıman sökeyim de neşemizi bulalım değil olay. Hani yağ değişimi zincir bakım ve temizliği filtre sökme takma supap ayarı, ok rutin yapılması gereken bakım hizmetleridir. Ama bakım haricinde motosiklet çok ta öyle sizi mekanik açıdan yoracak bir alet değil. O yüzden ben bu kadar iyi bir takım almayı gereksiz görüyorum. Önerin nedir derseniz, bak abi bunların en çok satıldığı mekanlarda, lokma takımının en büyük sorunu et kalınlığıdır. çok kalın lokmalar her civataya girmez. et kalınlığı ne çok ince olacak ki öyle olursa da en ufak bir zorlamada kırılır ne çok kalın olacak her yere girebilsin. Lokma oturmadı amk. şeklinde muhabbetler yaşanmasın diye krom kaplı malzemeleri olanları ben daha çok seviyorum daha geç paslanıyorlar. Birde motosikletinin üzerinde kullanacağın numara aralığını alırsan daha makbule geçer. Hani mesela 28 lokma için motosiklet üzerinde bir tane bile civata somun yok ise o kadar uzağa gitmeye gerek yok. Çok parçalı olsun diye abartmakta anlamsız yada gömme anahtarı içerenler var güzel mesela motosikletinin üzerinde bulunan civata somun çeşitleri söyleyecek birazda nasıl takım alman gerektiğini umarım gönlüne göre bir ürün bulursun marka vermektense nasıl alınmalı sorusunun cevabı oldu sanırım ama aklıma da başka gelmiyor

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kargaburun güzel set yapmış ben bi yapı mağazasından almıştım. 49 lira verdim yanlış hatırlamıyosam. 3 liradan da 4 farklı uç almıştım. tokmak gibi gayet kaliteli.. yinede 300-400 verip öyle bi takım dizmek daha güzel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kalitesiz takım cıvata ve somunları da bozar. Ucuza kaçayım derken de abartmamak lazım.

Bu arada cırcır kolunun belli bir dayanma gücü vardır. Takım kaliteli olsa bile belli bir torktan yukarı zorlamamak gerekir.
    polemos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)