Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1 çinli 1 ben ve yaklasik 2000 km yol...

Motovento
    REKLAM ALANI
    barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba araştırdınız mı pasaport vize vs ne gerekiyor oraya gitmek için?
    Vize gerekmiyor yani şöyle. Pasaportunuz olacak ve orada geçireceğiniz gün sayısı kadar her gün için cebinizde en az 50 avro paranız olacak ve max 60 gün ziyaret edebileceksiniz. Pasaport işi kolay vize olmaması güzel. Ve en büyük güzelliği sıkı durun. Bizim buradaki 1000 liramız oradaki 3000 liraya tekabul ediyor. Yani cebe bin lara koyduk gittik mi orada 1 haftalık ziyaretimizde kralız Benim arkadaşlarım 2 kere gittiler ben bu yaz onlara katılacağım onların 3. benim 1. makedonya motor seyehatim olacak
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Arkadaşımız yolu mondial ile tamamladığından sevindim açıkcası.

Motosikleti
    xmax250
    konum bayaga uzun süre sonra hortlamış tekrar =) öncelikle tesekkurler cevap veren herkese... bu yaz icin daha buyuk planlarım var yine başka bir çinliyle mevzu netleşmeye baslayınca paylasımda bulunacagım zaten...

buarada maxx 200 üm halen benimle ve aktif olarak kullanmaya devam ediyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kaskın modeli ne sizin ses alma rüzgar alma durumu ne uzun yola geliyo mu bende adadaydım aynı zamanda nazilli ve inanmayacaksınız aynı zamanda kötekliye gidip geldim discover 125 ile ama tabi tarihler aynı değildir yaz boyu sadece kuşadası ve nazillideydim yaz sonu kötekliye yolculuk yaptım
    shark ın S700 LAB modeli.. ben memnunum kaskımdan ama önümüzdeki sezon muhtemelen degistiricem..

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vize gerekmiyor yani şöyle. Pasaportunuz olacak ve orada geçireceğiniz gün sayısı kadar her gün için cebinizde en az 50 avro paranız olacak ve max 60 gün ziyaret edebileceksiniz. Pasaport işi kolay vize olmaması güzel. Ve en büyük güzelliği sıkı durun. Bizim buradaki 1000 liramız oradaki 3000 liraya tekabul ediyor. Yani cebe bin lara koyduk gittik mi orada 1 haftalık ziyaretimizde kralız Benim arkadaşlarım 2 kere gittiler ben bu yaz onlara katılacağım onların 3. benim 1. makedonya motor seyehatim olacak
    e peki rota? geçtiğin ülke üzerinden vize gerekmiyor mu?

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e peki rota? geçtiğin ülke üzerinden vize gerekmiyor mu?
    Hocam yunanistan üzerindne gitmek istersek yolu 3 saat kısaltıyoruz ancak o zaman vize sıkıntısı oluyor. Ama biz bulgaristan üzerinden gitmeyi planlıyoruz böylece vizeyle uğraşmayacağız. Bulgaristan vize istemiyor ve bulgaristan da şöyle bir güzellik var eğer seyahat ediyorsanız sizden ücret de almıyorlar yani şöyle bulgaristan girişinde size bi belge veriyorlar o belgeyi bulgaristan çıkışında teslim ederseniz sizden geçiş ücreti de almıyorlar ilk 24 saat için bizde zaten hepi topu 2-3 saat oyalanıp bulgaristandan çıkmış olacağımız için önemsiz bir hal alıyor. Memleketten çıkıp istanbula gideceğiz istanbulda 1 gece konakladıktan sonra makedonya gideceğiz giderken türkiye sonrası direk bulgaristana geçiyoruz para vermiyoruz vize vermiyoruz bulgaristandan da makedonyaya geçiyoruz ve olay tamam. Bu arada akşam hava karardıktan sonra motor sürmek istemiyoruz o yüzden istanbulda konaklıyoruz. Yani 1 gece konaklama var rotamızda gerisi hep yol bakalım makedonya da da 1 hafta kalmayı düşünüyoruz sonra geldiğimiz yoldan gerisin geri türkiye..
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yunanistan üzerindne gitmek istersek yolu 3 saat kısaltıyoruz ancak o zaman vize sıkıntısı oluyor. Ama biz bulgaristan üzerinden gitmeyi planlıyoruz böylece vizeyle uğraşmayacağız. Bulgaristan vize istemiyor ve bulgaristan da şöyle bir güzellik var eğer seyahat ediyorsanız sizden ücret de almıyorlar yani şöyle bulgaristan girişinde size bi belge veriyorlar o belgeyi bulgaristan çıkışında teslim ederseniz sizden geçiş ücreti de almıyorlar ilk 24 saat için bizde zaten hepi topu 2-3 saat oyalanıp bulgaristandan çıkmış olacağımız için önemsiz bir hal alıyor. Memleketten çıkıp istanbula gideceğiz istanbulda 1 gece konakladıktan sonra makedonya gideceğiz giderken türkiye sonrası direk bulgaristana geçiyoruz para vermiyoruz vize vermiyoruz bulgaristandan da makedonyaya geçiyoruz ve olay tamam. Bu arada akşam hava karardıktan sonra motor sürmek istemiyoruz o yüzden istanbulda konaklıyoruz. Yani 1 gece konaklama var rotamızda gerisi hep yol bakalım makedonya da da 1 hafta kalmayı düşünüyoruz sonra geldiğimiz yoldan gerisin geri türkiye..
    size özelden ulaşabileceğim biryer var mı? detaylı sorularım var da

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda ne olacağı,ne arızalar yaşayacağını bilemezsin.Çin,capon,alman farketmez.Geçen hafta 30 kmlik bi yola çıktık 9 saat sürdü.Arkadaşta Yamaha Dragstar 1100 motosiklet var.Hava filtresi hortumu ucuntan yırtılmış ve çıktı.Takmak için benzin deposu,sürücü selesi ve artçı selesini söktük.5 mm lik bi yırtık 5 motoru esir aldı.Yani oldumu oluyo aga.Motorun cc si,pahalı olması,markası yolda kalmanıza engel olmuyor malesef.Hiç olmadık zamanda çok basit gözüken bi sorun sizi saatlerce esir alabiliyor.Kimse motorunda yedek parçayla dolaşmıyor dimi.
    Yaşa be usta! Çinli motor severler gene yetişmişler.

Bakın tekrar tekrar yazıyorum. Nasıl her "Avrupa motor" bir tutulamazsa her çinli motor da bir tutulamaz. İkincisi Çinli adamlar hiç de öyle iş bilmez falan değiller.

Ya Honda, Yamaha, Suzuki vb markalardan lisans alıp/ortaklık kurup üretim yapıyorlar(Piaggio-Zongshen, Jianshe-Yamaha, Loncin-BMW...) ya da ufak değişikliklerle kendi kopya/taklit/klon/türev motorlarını üretiyorlar.

Yani o "çinli motor, peehh" dediğin büyük çoğunlukla Honda kopyası/taklidı/klonu/türevi bir motor. (O kadar ki eski model Honda'ların birçok parçası bunlara birebir uyuyor.) Bu sayılan sorunlar senin motorunda da ayniyle vuku bulabilir.

Bir de büyük markaların kusurlarını görmezden gelme de var.
    (Kronik sorunları vs saymayalım bile isteye yapılanlardan sayalım ör:Honda CB125'in balansörsüz olması, CB125 ace'de buna ek olarak ön frenin disk olmaması ya da YBR'nin CBF'nin enjeksiyonlu modellerinin getirilmemesi, ABS'nin hala tüm modellerde standart hale gelmemesi...)

Bu arada sanırım xtreme xmax'ların hemen hepsinin arka frenlerinde bir sıkıntı var. Aynı sorunu internette inceleme yapan bir arkadaş da dile getirmişti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)