Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sürüş anında müzik dinlemek ne kadar doğru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bazen canım sıkıldığında kulaklıklarla müzik dinlediğim oluyor. Bu durum bazı kesime göre çok tehlikeli, bazı kesime göre değil. Sizlerin yorumu nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence kisik sesle ve dis ortamdaki sesleri duyabileceğiniz kadar sesi acarsaniz bir sorun olacagini sanmiyorum. Ancak cok tempolu veya uyku getirebilecek sarkilardan da kaçınılmalı. Malum dikkat daginikligina sebep olabilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    genellikle intercom ile dinliyorum. dış sesleri de alıyor, müziği de duyuyorum

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Acikcasi ben pek taraftari değilim her ne kadar normal karsilanabilsede surus aninda en en ufak dikkat dagitici etkenden kaçınmak lazim diye dusunuyorum cok lazim bisey degil bence insan muzik dinlemeyince ölmüyor yani dinleyene de saygi duyarim bisey demem kendi kararidir ama ben dinlemiyorum pek de onerdigim söylenmez :D
    feti_can bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bence kişiden kişiye değişiyor benim için farketmiyor son ses yada sessiz nasıl rahat ediyorsan öyle kullan

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    ben şehir dışında dinlenip şehir içinde de dışarıda ki sesleri duyucak düzeyde dinlenmesi tarafındayım

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    1-2 hafta kadar kulaklık ile kullandım. Genelde normale tepki olarak doğmuş bi insan olduğumdan mıdır nedendir beni daha canlı ve dikkatli tuttuğunu farkettim. Müziğe eşlik ederken mayışma ve tek noktaya odaklanma olmadığından sanırım, bilemedim.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    ben de interkomla dinliyorum hatta bazen sesini sağlam açıyorum... müzik dinlerken aynalara ve etrafa daha fazla dikkat ettiğimi fark ettim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Kişiye ve kişinin o anki piskolojik durumuna göre değişir. Müzik türü ile karakterinizde buna etkendir. Bu konu hakkında kesin konuşmak çok zor. Herkez kendine göre ölçüp tartmalı.Yani bu konuda herkez kendini bilmeli. Mesela ben progressive trance dinlerken motor kullanamam dağda olsam uçuruma sürerim deniz kenarında olsam denize dalarım benim için çok tehlikeli

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben tavsiye etmiyorum, cok eglenceli orasi suphesiz ama iste amasi var..

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Müzik olmayınca sıkılıyorum dolayısı ile yola dikkatim tamamen azalıyor bu yüzden müzik dinliyorum

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Uzun yolda intercomla keyfli dakikalar sizleri bekliyor. Hadi durma hemen ara sıfır dokuzyüz

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Dikkat gerektiren yerlerde müziği durduruyorum. Ana caddeler, kavşaklar, bağlantı noktaları vs gibi. Otoyolda, düz yollarda devam ediyorum dinlemeye.
    Bir de müzik açıkken motorun sesini doğru düzgün duyamıyorum, vitesi geç değiştiriyorum.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben dinliyorum.Dikkatimi de dağıtmıyor.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmadan, şurdan şuraya gitmem.

Motosikleti
    Fazer
    Oldukça keyif verici ancak bana göre ne kadar dışarıyı duyuyorum desenizde çevrenizde ki bazı sesleri algılayamıyorsunuz. Şehir içi hiç dinlemiyorum. Eğer dinliyorsam sağ şeritten yavaş yavaş gidip ayna kontrolünü sıklaştıranlardanım

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    intercom ile kaskın içi gece klübü gibi olduğu için habire motoru sağa sola sallıyosun kıçınla ister istemez. gazla ritim falan tutuyosun.
    bkz. https://www.youtube.com/watch?v=fhX_cG1eSfo
    dış ses konusuna gelince de egzoz sesinden hiç bir şey duyulmuyo zaten benim motorda.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    intercom ile kaskın içi gece klübü gibi olduğu için habire motoru sağa sola sallıyosun kıçınla ister istemez. gazla ritim falan tutuyosun.
    bkz. https://www.youtube.com/watch?v=fhX_cG1eSfo
    dış ses konusuna gelince de egzoz sesinden hiç bir şey duyulmuyo zaten benim motorda.
    Aynen. Videodaki abi gibi garip karşılanmamak için kafa ve ayakla ritim tutuyorum ben daha çok Yoksa elektrolar falan havada uçuşacak

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Şehir içinde kesinlikle dinlemem ne olursa olsun canımızı sıkan çokça olay oluyor ve bu olay sonrası dikkatimi dağıtabilir.Ama şehir dışında sakin yerlerde dinlediğim oluyor hele ki gündoğumuna yakın müthiş oluyor.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Peki araba kullanırken müzik dinlemek gayet normal karşılanırken motor üstünde dinlenmesi neden bu kadar tartışılıyor? Neticede dikkati dağılacak adamın araba kullanırken de yolda kendi halinde yürürken de dikkati dağılır ama kimse aman araba kullanırken ya da yürüken sakın müzik dinlemeyin diye uyarılarda bulunmaz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)