Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ben de öneri istiyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar hepinize merhabalar;
    forumunuza yeni üye oldum, içinde kayboldum desem yeridir. kendime yakın sorular ve cevaplar da buldum da tam derdimi anlatayım bir-iki tavsiye alayım istedim.
    İşine mümkün olduğunca bisikletle gidenlerdenim, başka zaman da araba kullanıyorum. motora hevesim son derece fazla ve sonunda kafayı kırdım, yakın zamanda bir motor almaya niyetliyim. amma ve lakin 2 kez sürmek dışında tecrübem yok.. hani gezip de commuterdir racingdir azçok aşina oldum ama tam da bildiğimi söyleyemem.. hani ne istediğimi sorarsanız, şöyle üzerinde dik duracağım birşeyler istiyorum aslında. tabii ki bir cbr125i gördüğümde de kalbim hızlı hızlı atıyor eyvallah da, istediğim daha çok harley tipi chopper'lar tabii ki...

şimdi olay şu; öncelikle, motor hiç bilmediğim bir alan olduğu için 2. el riskini almak istemiyorum açıkçası. arabayı biliyorum derken onda bile aldatılıp duruyoruz, burda tam güme gideriz.. keewaydir falcondur bakıyorum ama onlara ne kadar güvenilir ki?

soum şu dostlar; elimde 10-15 civarı bir meblağ olacak.. 15 beni zorlar ama örneğin 8e birşey alsam sonraki kask olsun malzeme olsun daha rahat olur benim için.

Boyum 181 kilom 80 dostlar..

her türlü öneriniz için şimdiden teşekkürler. hatta eğitim konusunda da öneri beklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kalite konfor fiyat diyorsan
    Suzuki GW250 INAZUMA

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Yeni baslayan birine gore butceniz gayet iyi, hatta bence baya iyi.Oncelikle kaska, monta, eldivene, korumali pantolon yerine belki tam koruma dizlik, ve munkunse ayakkabi da al.Dusmeyen motorcu yoktur, viraji olsun yagmurlu havasi olsun asfaltin lastigin sicak soguk olmasi olsun micirli yol falan fistan bir cok sey tecrube edilecek, gozunuz korkmasin cok zor bir sey degil onemli olan gaza gelmemektir zaten akilli insanlar az cok tahmin eder o seleye oturunca bir cok seyi.Egitim konusuna gelince, belki egitim icin cok para vermek istemeyebilirsin, ben sahsen vermedim babamdan ogrendim falan ama egitim tabi ki sart.Forumdan arkadas edinebilirsiniz, istanbuldaysaniz yakinsak bende seve seve yardimci olurum.Motoru sifir mi ikinci el mi alma konusunde, sıfır alin diycem sizi tanimiyorum belki cok acemilik cekip rodajidir falan yoracaksiniz belki de tam tersi, ikinci el icinde bilginiz yok ne kadar kime nasil guveneceksiniz bilemiyorum ama dusup kalkmak cok vicdaninizi sizlatmaz.Boyunuz kilonuz standart chooper de olur cbr da olur ama chooper daha cok tavsiye ederim dik durmak istiyorum falan diyosunuz, naked de olabilir sym wolf, inazuma vs.

Motosikleti
    honda pcx
    CBR 250 temiz bir ikinci el işini fazlasıyla görecektir.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    yeni basladıysan xmax250 abs ktm 250-200 abs pulsar 200 abs yani absli modellere yonelmen daha iyi olur bende absli alıcam panik frende cok onemli 1 kere devreye girer belki ama hayatını kurtarır hayırlı olsun şimdiden

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Adam cruiser arıyorum demiş neler önerilmiş...

Cruiser ile başlamak mantıklı olmaz hedesini tekrar etmeyeceğim ama bilmende fayda var.

Fiyat/kalite oranına göre şu motosikletlere bakmanda fayda var kardeşim:
    1. Hyosung GV 250 Aquila
    2. Daelim Daystar 250
    3. RKS Cruiser 250
    4. Kuba Superlight 200

Şimdiden hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herşey güzel hoş kardeş büyük motordan başlama. ilk etap 250cc bir cruiser motorsikletten başla. sürmeye gelince bir iki denemede sürersin ama biz bunu tavsiye etmiyoruz. bir sürüş eğitimine katılmanız. a2 ehliyetiniz yoksa ehliyet alınız.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam cruiser arıyorum demiş neler önerilmiş...

Cruiser ile başlamak mantıklı olmaz hedesini tekrar etmeyeceğim ama bilmende fayda var.

Fiyat/kalite oranına göre şu motosikletlere bakmanda fayda var kardeşim:
    1. Hyosung GV 250 Aquila
    2. Daelim Daystar 250
    3. RKS Cruiser 250
    4. Kuba Superlight 200

Şimdiden hayırlı olsun.
    Mesajın sadece 15bine kadar olan kısmını okuyor millet. Aynen bu liste. En kalitelisi hyosung.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajın sadece 15bine kadar olan kısmını okuyor millet. Aynen bu liste. En kalitelisi hyosung.
    Hyosung surdunmude onerıyorsun ahmet ?!
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Arkadaşlar bir yıl sonra tekrar merhaba bu süreçte gittim ehliyetimi aldım, bir de sürüş eğitimi alıyorum-temel tamamlandı sayılır, güvenli sürüş alacam daha... Sonunda gittim bir xt660 ikinci elde karar kıldım. Umarım yanılmam. Sürdükçe de paylaşırım. Yorum yapıp fikir veren herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)