Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çinli motorsiklet mondial veya kuba kurye motoru ömrü kaç km olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar mondial veya kuba motor alacam bakımları düzeli olduktan sonra ömrü kaç km olur en fazla ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorunu seviyosan 100 bin km bile yaptırırsın. Ama normal bakımlar hariç fazla para harcamadan 30 bin km'yi görür en fazla. Tabi bir de motoru zorlamayacaksın 80-90km hızla süreceksin.

o motora 3 bin tl verince adam gibi kullanmak istiyorum onun üzerinde para kazanıp kendi işlerimi görmek istiyorum en az 50bin km çıkartırmı??

Çıkartabilir. Forumda bir arkadaş 56 bin yapmıştı Mondial drift ile.

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Mondial 150 cc scooter ile kuryelik yaptım bu işler km ye baktığı kadar süreyede bakar 20 günde bir götürcen baktırcan heryerine ilk 20-50 bin sıkıntı çıkarmadı 2. El almıştım.fren balatası bide lastik patladı.73 bine kadar kulladım sonra genel bakıma soktum satıcam diye yaptırdım 250 tl masrafla.hayrına bi liseliye verdim bedavadan. ve kendi motorum pulsar özel işlerim gezmelerim hep pulsarla yaptım. 73 binin hepsi kuryelik yaparak oldu.20 binde 2. El almıştım.Mondial zc 150 sayesinde 16 bin para biriktirdim satamazdım onu :D

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Çin malında sağlamlık muhabbetinde aklıma gelen ilk konu Mertcan39 nickli bir arkadaşın konusu geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam 56.000 km kullandığı mondial drift motorunu 500 TL civarı masraf ile yenilemişti.

Ben de 13.000 km Çin malı kullandım tahminen bi 60.000 km yol yapardı benim motosiklet.

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Benimde 150 lik mondial scooterım vardı 2. el. 5 bin km yaptık kötü şartlarda yaklaşık 1500 lira masraf yaptık ki zaten 1200 e almıştık

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Olay şu evinize mahalleye yakın hangi markanın servisi var?
    Asya-kuba-mondial-kral/yuki vb..
    Ben ucuzlardan Lifan-Motoran
    Hintlilerden Hero-bajaj (pulsar)-Tvs bakın derim
    Ybr-cbf marka olmuş kurye motoru ama ozaman hintli Lee yoktu ya 2000tl çin mali ya 5000tl japon vardı şimdi ortası var.
    Kendiniz kurcalamadan zorlamadan zamanında bakıma götürünce yolda kalmazsiniz lastik patlar ancak onu da siz halledeceksiniz

tesekkur ediyorum fikirleriniz icin

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Belli başlı masraflar var çoğu motor lastikler allaha emanet gelir değiştirmeniz sizin yarariniza
    İlerde lazim olursa buji değişir
    Belli kilometre sonrası 30.000km belki daha sonra sibop ayarı (50-75tl)
    Hor kullanılırsa fren balatalari kişiye kullanıma gore değiştirmek gerekir
    Yani 3000tl verince bas kontağa git yok zamanla ilerde ufak 15-25-65tl masraflar olacak düzenli bakım aksatmamak göre bazıları yağın bile 2000km de bir değiştiğini bilmiyor veya ısınma bin yağ azlığından olduğunu anlamıyor..

Motosikleti
    mondial mt 125
    benim mondial şu an 74000 kmde. ve hala kullanıyorum

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben sürekli zorlayarak kullanırım bi sorun çıkarmıyor (ön kaldırma vs değil son gaz sürme ani gaz açma)

mondialın mr 150 vulture alacam arkasına römork çekecem yeri geldi zaman kasacam tasıcam römork çıkartacam ve kurye çıkacam

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Yanılmıyosam vulture lerin şanzumanı döner şanzuman. Şanzuman parçaları diğer motorlarla uyuşmadığı için bulunmuyor. Yanlışım varsa düzeltin?

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Ben çin malı kötü dediğim zaman olur mu öyle şey 50.000 yaptım diyenler çıkmıştı ben daha görmedim ama Bende mondial 150 mc (2011 ilk serisi)20.000 km kullanımıştım. Yağını düzenli değiştir castrol 10w-40 sürekli bu yağı kullanmıştım tavsiye ederim ,bujisini ngk cr7 olması lazımdı,hava filtresini temizle veya değiştir .... kısacası motorun sürekli nabzını tut yolda kalmazsın zaten ama unutma zorlarsan seni üzer.Dip not sakın civataları falan sert sıkma hemen yalama oluyorlar lastiklerede dikkat yağmurda rafting yapıyorlar alınır mı evet alınır sonra paranı topla yamaha ybr 125 yada honda spacy(en ideal paket motorlarıdır ) al 0 titreşimle ve sorunsuz olarak yoluna devam et .

teşekkurler sagolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)