Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç İçin CBR 125R

Motovento
    REKLAM ALANI

İnternet'te gezindim başlangıç olarak herkes CBR 125 R öneriyor, gerek oturup kalkması, gerek benzini çok az yakması, gerek hata affetmesi filan.

Aklımda CBR 250 R Vardı ancak 125lik cidden başlangıç olarak çok uygun geldi bana, ilk başlarda 125 ile başlayıp 250 ye geçmek istiyorum fikirleriniz neler?

Birde kullanan varsa yorum bırakırsa iyi olur, uzun yolda yapılır mı bu motosiklet ile?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Biz mi korkağız yoksa yabancılar mı çok apaçi anlayamadım. Forumda çok sayıda kişi 250'lik ile başlanılmaz diyor, mt 07'yi üçüncü motor olarak öneriyorlar. Diğer taraftan yabancı forumlarda 500lük makineleri, hatta mt07'yi başlangıç için uygun motor olarak kabul ediyorlar. Benim önerim, 250'lik başlangıç motoru olur yönünde. Önce yurt dışında sonra Türkiye'de a2 ehliyet grubu boşuna çıkmadı. a2'ye uygun her motosiklet başlangıç motoru olur.

Peki hocam 125 ile 250 arasında ki fark nedir başlangıç konusunda?

Honda'nın sitesinde bile 125 lik cbr için başlangıç motoru diyorlar.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz mi korkağız yoksa yabancılar mı çok apaçi anlayamadım. Forumda çok sayıda kişi 250'lik ile başlanılmaz diyor, mt 07'yi üçüncü motor olarak öneriyorlar. Diğer taraftan yabancı forumlarda 500lük makineleri, hatta mt07'yi başlangıç için uygun motor olarak kabul ediyorlar. Benim önerim, 250'lik başlangıç motoru olur yönünde. Önce yurt dışında sonra Türkiye'de a2 ehliyet grubu boşuna çıkmadı. a2'ye uygun her motosiklet başlangıç motoru olur.
    İşte uzun bir süredir farkında olduğum şey. Minimum 800 cruiserlar havalarda uçuşuyor başlangıçlar için, ben de sana katılıyorum ama şöyle çok basit fakat çok büyük bir faktör var: trafik ve yaşam kültürü. Bizi asıl ilgilendiren kısmı trafik kültürü tabiki.

Alıntı Nomoreslow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hocam 125 ile 250 arasında ki fark nedir başlangıç konusunda?
    Honda'nın sitesinde bile 125 lik cbr için başlangıç motoru diyorlar.
    Hocam sen bütçene göre karar ver, ikisi de ikinci elde çok zarar edeceğin motorlar değil ama şöyle planını yap; CBR125 i alıp, 1 yıl kullanıp sattıktan sonra üstünü tamamlayıp CBR250 alabilirim diyorsan, 125 al gitsin zaten yükseltme imkanın olacak. Ama yok ben bir kere alayım hem acemiliğimi kaldırsın hem de yüksek cc aratmasın bana dersen; CBR250 al.

Hocam ben her şeyde uzun kullanıcıyım, motor var Suzuki AN 125 HK onu çıktığı sene aldım halen kullanıyorum, Tabi sport ve vitesli motorlarda bu nasıldır bilmem, ama büyük ihtimal benim kuzenin yaptığı gibi yaparım, kendisi 3 sene 125 lik Cbr kullandı, 3. senenin sonunda 250 lik Cbr a geçiş yaptı.

Motosikleti
    Tracer700
    cbr250 de bşlangıç motosikleti olur agresif bir şey değil zaten yalnız diyorum yinede kendini bir nebze bilmem gerekir

Başlangıç motosikleti tabiri bir tabu değil. 250cc olur 500 olmaz, 600 fazla gelir gibi yaklaşımlar pek doğru değil. Bu işin bir matematiği yok.
    Bütün dünyada 2 tekerlekli vasıtaları kullanmak bisikletle öğrenilir. Sonrasında olabilecek en hafif, ucuz, yavaş motosiklet önerilir. Çünkü öneriyi yapacak kişi karşı tarafın asgari tecrübeyle bu arayışa girdiğini farzeder. Sonuç itibariyle bu ayrıma sizin sürüş kabiliyetiniz karar verecektir.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Boyun ufak tefekse mt 125 öneririm ama cbr 125 veya 250 alman sıkıntı olmaz cbr 250 çok bilinen bir motor uzun yol yapacaksan bence cbr 250 al ama eğitimlerini eksik etme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)