Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gidon Kilidi Neden Kolay Kırılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

sabah izlediğim bir videoda 2 tane çiroz ergen bir cbf 150 nin gidon kilidini kırarak çalıyorlar
    benim anlamadığım 2 sıska insan asılarak nasıl kırıyor bu kilidi
    yada neden kırılacak bir malzemeden yapılıyor bu kilit?
    bahsettiğim motor cbf 150
    o kilit kırılmasa belki elle götürmeye cesaret edemeyip bırakacalar motosikleti orada?
    benim henüz bir motorum olmadıgı için fikir yürütemiyorum ama motor alma arefesinde biri olarak ve garajı ve kapısı müsait olmayan biri olarak kara kara düşünüyorum bende?
    bu parça döküm sanırım, neden cnc yapılmıyor bu parça?
    iyi forumlar

VİDEO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu gibi durumlarda caydırıcı etkisi olan disk kilidi iş görüyor.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikletler çalınsın, çaldıranlar tekrar motosiklet alsın, daha çok motosiklet satalım.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Hırsıza kilit dayanmaz da ondan.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    gidon kilidi için ekstra yapılabilecek herhangi bir çalışma falan varmı.

hyosun rt125 in gidon pimini bir kerede kırmışlığım vardır..

kolay kırılıyorlar vida gibiler zaten. ya pim kırılıyor yada yuvası..

Ducati Multistrada çelik kapı kilidi var iki tane kalın çelik demirler

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Arka tekeri bir yere kitle öne de disk kilidi tak baya caydırıcı olur bence. R1 in bile gidon kilidini kırıyorlar CBF 150 de neymiş.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gidon kilidi denilen parça uyduruktan birsey cok basti kırılır onun yerine en küçügündn bile olsa bisiklet kilidi tarzı bir seyi teker ile koruma demirine yada he hangi bir yerre baglarsanız tekeri dönderemezler.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax

videoda 35. saniyede hareket ettirilen dil üst mesnet ile alt mesneti birleştiren borudaki uygun delikten gidon göbeğini tutan şaseye doğru uzanıyor. gidonu zorladığınızda bu iki delik tıptı bir demir makası gidi o pimi ısırıp kesiyor.

emniyet bile diyor ki, arkadaşım beni uğraştırma başının çaresine bak!

hırsızın hiç mi suçu yok arkadaş? sen hızsız yakalamak yerine bana akıl veriyorsun...
    hattoi ve nokiaxxx bunu beğendiler.

Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=oQ6TI1rBOqk

videoda 35. saniyede hareket ettirilen dil üst mesnet ile alt mesneti birleştiren borudaki uygun delikten gidon göbeğini tutan şaseye doğru uzanıyor. gidonu zorladığınızda bu iki delik tıptı bir demir makası gidi o pimi ısırıp kesiyor.

http://imageshack.com/a/img921/9078/hsHzfE.jpg

emniyet bile diyor ki, arkadaşım beni uğraştırma başının çaresine bak!

hırsızın hiç mi suçu yok arkadaş? sen hızsız yakalamak yerine bana akıl veriyorsun...
    Vergi veriyoruz o vergilerle bize zagor kullanın diyorlar ulan o akıl bende yok mu? Tepem attı yine

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet üreticileri çalınmaya karşı otomobil üreticileri gibi pahalı önlemler almıyorlar, böylece motosikletler çalınmaya açık oluyor. Örnekle açıklamak istiyorum; oynak bir kadın var, kocasının gözleri devamlı üzerinde olmalı yoksa adamı aldatır veya başkasına kaçarsa, adam gidip polise; "ne biçim iş yapıyorsunuz" derse abesle iştigal olmaz mı? Polis diyor ki "şu şu önlemleri alın" bizde diyoruz ki "motosikletimi istediğim gibi bırakırım, çalınırsa anında bana getireceksin" o zaman sigorta şirketlerine ne hacet? polis bizim marabamız değil.
    senolas ve Hamza Toruk bunu beğendiler.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önlemler almıyorlar, böylece motosikletler çalınmaya açık oluyor.
    Motosiklet kaçmıyor çalınıyor o yüzden o oynak tecavüze uğrarsa ve polis bunun peşine düşmezse örneğini vermen lazım. Sadece korunmasız motosikletlerin değil nice kilitli motosikletlerin çalındığı ve bulunamadığı ortada polis benim marabam değil ama devlete vergisini verip sahip olduğum bir malın çalındığı durumda "sen adamları bul bizi ara" gibi bir tepki verilirsede isyanım haklı olur.
    senolas ve Stunt bunu beğendiler.

Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kaçmıyor çalınıyor o yüzden o oynak tecavüze uğrarsa ve polis bunun peşine düşmezse örneğini vermen lazım. Sadece korunmasız motosikletlerin değil nice kilitli motosikletlerin çalındığı ve bulunamadığı ortada polis benim marabam değil ama devlete vergisini verip sahip olduğum bir malın çalındığı durumda "sen adamları bul bizi ara" gibi bir tepki verilirsede isyanım haklı olur.
    "Sen adamları bul bizi ara" diyorlarsa, yeni bir sekme açın bimer'e yazın, görüştüğünüz no, tarih, saat vb ayrıntısıyla yazıp şikayet edin bence. Hem bu şekilde size cevap vermek zorundalar.

yani diyorsunuz ki üreticiler bilerek yapıyor
    mantıken baktığınız zaman bu seferde yedek parça olayında üreticiye sıkıntı yaşatır bu durum
    çalınan motorlar direk çıkma yedek parça oluyor

Konu budandıkça gürleşiyor, ben üretici bilerek böyle yapıyor demedim, maliyeti bunu gerektiriyor demek istedim ki zaten gidon kilidi çelik olsa ne olur? Tuttukları gibi kamyonete yükleyip götürüyorlar. Maalesef en iyi çare kaskodur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Birde admin-moderatör arkadaşlar; hakaret içeren mesajları silmezse çok mutlu olacağım, böylece kimin ne yaptığı kayda geçer. Ayrıca kimin ne kadar edepli olduğu da. Silinmezse, arkadaşlar hakaret etmekte bu kadar hoyrat davranmayabilirler.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kilit kaybolursa kendinde kolay kır yeni kilit taktır diye düşünüyorlar sanırım. Yada uğraşmıyorlar zira adam kilidi kıramazsa direk arabaya atıp götürüyor geçen gürdüm bir yerde adam direk tekeri sökmüş gövdeyi almış götürmüş yani araba gibi değilki taşınması baya kolay o nedenle ne kadar sağlam koyarsan koy illa yapacak olan yapıyor bu nedenle en iyisi kendimiz eşeğimizi sağlam kazığa bağlıyalım.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    bir hafta daha olmadı motosikletim çalınalı kilitleri kırıp alarmı nasıl devre dışı bıraktı orayı anlamadım kontak yapıp götürüyolar bu ay inanılmaz derece motosiklet çalındı istanbulda belli bi depoda motorları toplayıp beykoz silivri gibi bir bölgede parçalıyolar eğer apartmn gibi bir yere kitliyosanız en üst düzeyde tutun çünkü gözüne kestirdikleri zaman takip ediyolar

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    çünkü gidon kilidi dediğin kontağın içinde ve kontak döküm demirden kolay kırılır

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Bunlar hep kartellerin planlari

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)