Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

KENAN SOFUOĞLU 400 KM rekor kırdı!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Siyasetten hic anlamam deyip israrla iktidari savunanlar!!!
    kenan s.nu takdir ederim ama bu kadar gucun,zalimin yaninda yer almasi uzucu...Daha iki gun once 40 kusur insan olmus,siyasi sova malzeme olmasi bana cok itici geliyor.birde malum zatin fotosunu motorunun onune yapistirmistiki o Daha da uzucuydu...
    abeciMotoru ve hattoi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenan s.nu takdir ederim ama bu kadar gucun,zalimin yaninda yer almasi uzucu...Daha iki gun once 40 kusur insan olmus,siyasi sova malzeme olmasi bana cok itici geliyor.birde malum zatin fotosunu motorunun onune yapistirmistiki o Daha da uzucuydu...
    Ölen insanlarımız canlarımız üzerinden siyaset yapmaya utanmıyorsun belli ama rahmetlilere saygılı olun biraz ayıptır be..!

Seni bilmem bizim yakınımızda 2 kurşun yedi dünkü saldırıda bundan haberin var mı saygısız adam. Sabaha kadar hastane gezen sen miydin?
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

Motosikleti
    MT-650
    Sen siyasetden hic anlamazsin halbuki!!!
    axios ve hattoi bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam overrated falan ama bak şimdi acıdım lan kenan'a. sen cumhurbaşkanına ve o güruha yaranmak için, japonun yaptığı köprüden, japonun yaptığı motorla uçma pahasına 400 km hızla geçiş yap, sonra o cumhurbaşkanı manevi abin kendisini tanıttığı zaman,

- Bu aileden kimse kaldı mı yeaaa ? Hepsi gittiler.

desin ve yarana bıçak saplasın. çok acı lan. burada çok şey söylenir de abiler kızıyor sonra

video embedde bi sıkıntı var galiba video linki - 6.50: https://www.youtube.com/watch?v=IKNQcbwjjL4
    la kenana lafım yoktu; ama videoda görünce tiksindim. eğiliyo lan resmen, el-pençe duruyo lan! tüh senin kalıbına!

Motosikleti
    nc750x
    Sen siyasetden hic anlamazsin halbuki!!!
    Benim bu forumda iktidarı savunan siyasi içerikli bir mesajımı buraya kopyalamazsın.

Allah seni bildiği gibi yapsın inşallah şu mübarek ramazan günü! Yazıklar olsun sana!
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

Motosikleti
    MT-650
    Kimin saygili,kimin saygisiz oldugu ortada...bunlari yuzyuze gelsek soyleyemecegin icin Benim icin hic bir onemi Yok...sende savundugun insanlar gibi ajitasyon yapiyorsun...
    hattoi bunu beğendi.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun birden fazla yöntemi var fakat sorulması gereken ilk soru bu değil.
    Yani ukalalık yapmaya başlamadan önce doğru soruyu sorabilmeli ki biz de gösterilen tavrı haklı bulalım.

Önce sorulacak soru şudur.
    Bu köprüye ihtiyaç var mı?
    Bana sorarsan yok. Hatta daha enteresanı bu ülkede yaşayan en az 50 milyon insanın arabası bile yok. Olmayan arabasıyla hiç geçemeyeceği köprüye sevinen insan her yerde bulunmaz kıymetini bilmek lazım.

(Yanlış düşünüyorsun. Tamam bu milletin büyük bölümünün otomobili yok ama otobüs var. Hem mesafede kısalıyor!)

Ha o zaman tamam bak bu iyiymiş. Böylece tabakhaneye malzemeyi daha hızlı yetiştirebileceğiz. Hem mazottan da tasarruf edeceğiz.
    Tamam yapalım o zaman ama mazottan tasarruf edeceğimiz parayı köprüye harcamayalım.

Sonraki soru.
    Köprüyü yapmaya karar verdik ama paramız var mı?

İşte burada 2 cevap olasılığı var.
    1. Paramız var.
    2. Paramız yok.

Ne yaparsınız?
    Paranız varsa köprüyü yaparsınız. Tabi daha öncelikli dertleriniz yoksa.
    Eğer buraya harcayacağınız parayı geri almak isterseniz geçişi ücretli yaparsınız. Böylece köprü belli bir süre sonra kendini amorti eder.
    Ya da zengin devletsinizdir. Geçişi ücretsiz yaparsınız. Böylece vatandaşa şahane bir hizmet götürmüş olursunuz.

Paranız yoksa???

İhale yaparsınız.
    Parası olan biri köprüyü yapar, sizde bunun karşılığında belli bir süre için işletmeyi bu elemana verirsiniz.
    Süre dolunca köprünün işletmesi devlete geçer.
    Sonra ister para almaya devam edersiniz. İster ücretsiz yapar vatandaşa şahane bir hizmet götürmüş olursunuz.

Gördüğünüz gibi gayet basit.
    Bunu sizin ya da bir başkasının düşünememiş olacağına asla inanmam.
    Sırf siyaseten haklı çıkmak için bilmiyormuş gibi yapmayın.
    Yani insan akıl edemeyebilir ama daha önce yapılmış örnekleri var.
    Fransa'dan demek herşey öyle gözüküyor. ''Bana sorarsan yok. '' Sen eyfel kulesine doğru şarabını yudumlamaya devam et. Memleket meselelerine kafanı yorma , bırak ihtiyaç sahipleri konuşsun hocam. Selametle.

Motosikleti
    turuncu

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kenan sofuoğlu tayyibe laf soksaydı kahraman ilan edilcekti ve japon motoruyla japonların köprüsünün üzerinde 400 km hız yaptığı için eleştrilmeyecekti. diğer tarafta hain ilan edecekti tabi ki.

burdaki kısır tartışmaların sonu yok, yerenler de destekleyenler de yorumlarını siyasi görüşlerinin izin verdiği açıdan yapıyorlar ancak.
    jimi_hendrix ve A.Volkan bunu beğendiler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Tenkit edenlerde sanirsinki füzyon mohendizi.

Aslında benim hakimdi bu rikoru kirmak

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Bir başarıyıda tebrik edin be kardeşim. Köprü yapılmış ne gerek varmış. Senin işine yaramazsa birileri kullanır illa, yapılan hiçbirsey kötü olmaz. Altımızda yüzlerce beygirlik makinelerle o duble otoyollarda gazlarken iyi oluyor değil mi. 80 yıldır donumuza lastik yapamadık bu neyin hazımsızlığı.

Velhasıl kelam adam 400 ü görmüş nevarbunda bende yaparım diyor. Lan lale o herif 4 yıl ust uste kurtlar sofrasında 1. lik ile bayrağımızı dalgalandiriyor yapsana hadi.

Sonuç olarak bardağa birazda dolu yanıyla bakmayı öğrensek ülkemizi yıkmaya bölmeye çalışan adilerden bir farkımız olacak...
    Eski_kasa, A.Volkan ve chetaq bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Elinizin altında internet var her bilgiye ulaşabilirsiniz ancak bunu motosiklet sitesinde bulunan kenan ın hız videosu başlığı altında ülkenin siyasi politikasını eleştirerek harcıyorsunuz. Önceden bunlar kahvede yapılırdı ne çok yararı oldu değil mi? Dinleyen olsa neyse herkes kulağını kapamış durumda.

shooter1 bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir başarıyıda tebrik edin be kardeşim. Köprü yapılmış ne gerek varmış. Senin işine yaramazsa birileri kullanır illa, yapılan hiçbirsey kötü olmaz. Altımızda yüzlerce beygirlik makinelerle o duble otoyollarda gazlarken iyi oluyor değil mi. 80 yıldır donumuza lastik yapamadık bu neyin hazımsızlığı.

Velhasıl kelam adam 400 ü görmüş nevarbunda bende yaparım diyor. Lan lale o herif 4 yıl ust uste kurtlar sofrasında 1. lik ile bayrağımızı dalgalandiriyor yapsana hadi.

Sonuç olarak bardağa birazda dolu yanıyla bakmayı öğrensek ülkemizi yıkmaya bölmeye çalışan adilerden bir farkımız olacak...
    Kenanın başarılarına bişey diyen yok elbette bizi temsil ediyor, köprü de harikulade olmuş fakat!
    dün canlar ölmüş, bak şehit olmuş demiyorum ölmüş ulan ölmüş, evlere ateş düşmüş, benim iktidar partim her zamanki açıklamarından sonra köprü başına geçer sırıtırsa, geçme namert köprüsünden ürkütürsün vakvakları derim bende! bomba patlar hooop amerikaya gezi düzenler, bomba patlar hoop köprü açar, beyniniz bu kadar basit mi reset atıyo anlamadım ki.

nolmuş biri boş yolda 400 basmış bu ne len?

halkın canını zerre umursamadıktan sonra, iktidarın da kenanın da canı cehenneme. bunların sorumlusu kim? kim bu adamları silahlandırdı, kim tırlar yolladı, açıklanamayan bi ton şey bulurum sana ama hala gurur duymaya devam edersiniz.
    Mengu16 ve hattoi bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Otoban Bekir ile Kelle Memet'e ver. bu makinaya 500 yaptırmazlarsa...
    shruikan ve CrazyBullet bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan'ın sportif başarısının pek kavramamadığını üzülerek görüyorum.
    Bunu anlayabilmek için motor sporlarına ilgi duyan kalabalıkların olduğu bir toplumda yaşamak gerekiyor.
    Kenan'ı takdir edenler bile meseleye sportif açıdan değil, bayrak, vatan millet Sakarya penceresinden bakıyor.

Yani çoğunuzun zannettiği ve hatta emin olduğu gibi mesele sadece siyasi değil.
    Motosiklet ve spor kavramlarını bir araya getiremiyoruz.
    Çünkü bu meretin sporunu yapamıyoruz.

Zengin sporu çünkü. Ama paran olması da yetmiyor.
    Alt yapı lazım ama bizim memlekette o da yok.

Türkiye motosiklet şampiyonası Yunanistan'da yapılıyor.
    Bu kadar perişan haldeyiz.

Mesele bayrak dalgalandırmaksa, her yarış haftasında onlarca Türk yarış pilotu bayrağımızı Yunanistan'da dalgalandırıyor.
    Neden?
    Mecburiyetten.

Bu nedenle kimseye kızamıyorum. Alt yapısı olmayan, yapması pahalı olan bir sporun ne anlama geldiğini anlamak gariban Türk motosikletçisi için kolay değil.

Yapabileceğimizi, başarabileceğimizi düşünmüyoruz bile.
    Köprüyü kıskandım ben.
    Çünkü oraya harcanan parayla Türkiye'ye İstanbulpark ayarında tam 15 yarış pisti yapılabilirdi.
    Bu pistlerde onlarca yeni Kenan yetişebilirdi.

Belki o zaman Kenan'ın yaptığı şeyin aslında ne olduğunu kavramak mümkün olurdu.

Daha önce de yazdığım gibi.
    Ne aslında neye ihtiyacımız olduğunun farkına varabiliyoruz, ne de aslında ne olduğumuzun.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otoban Bekir ile Kelle Memet'e ver. bu makinaya 500 yaptırmazlarsa...
    oğuz ustamı da unutmamak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüyü kıskandım ben.
    Çünkü oraya harcanan parayla Türkiye'ye İstanbulpark ayarında tam 15 yarış pisti yapılabilirdi.
    Bu pistlerde onlarca yeni Kenan yetişebilirdi.
    o zaman potansiyel gelire bir sürü ortak olurdu, reyiz tek başına yiyemezdi!
    Mengu16, jimi_hendrix ve COQ bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 sayfa konu yarısı siyaset ve moto sohbetteyiz biz böyle birbirimize diklendikçe bizden bir cacık olmaz hiçbir şeyi başaramayız
    milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu'nu tebrik ederim
    1000cc altı kara hız rekoru 331 km ile Burt Munro'ya aittir
    eğer resmi bir kayıt olsaydı bugünkü hız ile 1000cc altı kara hız rekoru Kenan Sofuoğlu'na ait olacaktı

Konu kenan iken köprü siyasetini ne kadar da dar bir açıdan bakarak yaptıklarını görünce, hele ki yurtdışı entel kültürü ile insanlara tepeden bakan alaycı bir hitap ile yazanları görünce bir iki satır eklemek istedim.

Türkiyenin ihracat limani izmir ile Türkiye'nin ithalat limanı istanbul arasıni 2 buçuk saat kısaltmasi sebebiyle inanılmaz stratejik önemi olan bir köprü olduğunu göremeyen bir zavallı gürühu görüyorum. Armutlar vs diyerek bizleri aşağılamak. hakaret vari sözler sarfetmek. Ne kadar da acı armut sapı kadar bu ülkeye faydası olmayanların sözlerini duymak.

osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsü en çokta Fransa da tepkileri üzerine çekmiştir. Sebebi mi? tabi ki de COQ değil. Avrupada liman kentlerinin zaten büyük bir savaşı varken (ithal edilen malların Avrupa içlerine ulaştırılması ile gümrük gelirleri istihdam ulaşım araçlarının bıraktığı paralar vs) Fransa devletinin limanlara gelen dış ticaret ürünlerinin kendi kara yolları üzerlerinden avrupaya dağılmasında ki payın türkiyeye kayacağı korkusu. Ortalama yıllık ne kadar bu Fiyat haberiniz var mı?

Gerek yoktu, ne gerek var dı vs diye soran zihniyet Vatan caddesi yapıldığında uçak mı indereceksiniz ne gerek var diyerek karşı çıkmış ve dalga geçilmiş ve hatta yapanlar hırsızlıkla suçlanmıştır. Keza İstanbul Köprülerine de. Ama şimdi diyoruz ki keşke Onlarca Vatan Caddesi olsa. Keşke o zaman yapsalarmış.

Bir güruh sadece günü hesap ederken bir güruh ise ...30-40.. yıllık planlar stratejiler geliştirir. Ona göre planlamalar ve projeler yapar. İzmire 4 büyük limanın yapılacak olması gibi. Şöyle düşünün (ama tabi düşünmek istemezsiniz çünkü önyargılısınız) izmir limanı (ve İzmire yapılacak 4 büyük liman)-Osman gazi köprüsü-Yavuz Sultan Selim Köprüsü. bağlantıyı kurabildiniz mi? Sanmıyorum. Ne de olsa armutlar şehrinde yaşıyoruz :D

Eleştiri yapılmalı, eleştiriler insanların yanlışlarını düzeltmeleri için bir uyarıdır. Yapılan veya yapılacak olanı daha da düzgün hale getirir. Eleştiri yapcam diye de kimseye hakaret etmemeli. Bir de lütfen biraz at gözlüklerimizi çıkaralım ve ön yargılarımızı kıralım. Mesela, Halk bankası olayından sonra amerikanın iranla ticaret ambargosunu kaldırarak halk bankası üzerinden dönen parayı ABD üzerine çekmesi. Yanlış hatırlamıyorsam yıllık 87 Milyar$. Ama biz olayı sadece ayakkabı kutuları olarak gördük. Görmeye de devam edeceğiz. Ne de olsa 12 ton altınla kaçmaya çalışırken yakalanmıştı menderes değil mi? :D

Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Bu pistlerde onlarca yeni Kenan yetişebilirdi. yazmış biri.

Bakış açısına bak ? sanki köprü değil de gokart yapılmışta onun yerine yarış pisti yapılaymış ))))))))))) çok güldüm buna ya valla bak. Gözümden kaçmıştı şimdi gördüm iyi güldüm kahkaha attım resmen :D
    A.Volkan, leoram, chetaq ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Ben bu forumda BETON MİKSERİ ile MOTOSİKLETİN bile karşılaştırıldığını gördükten sonra artık yapılan yorumlara şaşırmıyorum!Bunu ben yapsam dünyanın lafını yerdim.
    Ayrıca motosiklet sürücülerinin sanal alemde birbirine saygısı ve tahammülü yok gerçek hayatta nasıl olsun! Kendi düşen ağlamaz!!!

Değerli güzel üyeler kimse canını sıkmasın kervan her türlü yürür! Köprüde de yürür tünelde de tüp geçitte de yürür!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu neden bu kadar insan siyasete girmeyip sadece forum üzerinden yorum yapıyor cok merak ediyorum Her konunun ucu siyasete bağlanıyor. Bi garip değil mi ? Yoksa sadece bana mı öyle geliyor?
    Her konu siyasete bağlanmıyor. Sofuoğlu zaten siyasi bir kişilik, bu onun sporcu kişiliğinin önüne geçiyor. Motoruna Tayyip fotoğrafı yapıştırdığı gün motor sporları seyircisinin %80 inin desteğini ve sevgisini kaybetti. Başarılı olabilir ama sevilmiyor. Tıpkı nobel ödülü almış Orhan pamuk'un tüm dünyada tescilli başarısına rağmen kendi ülkesinde sevilmemesi gibi.
    tanertc, Mengu16 ve exteras bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)