Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

KENAN SOFUOĞLU 400 KM rekor kırdı!!

Motovento
    REKLAM ALANI

aynı motoru versinler bi kask bi eldivenle 400 bassmassam neyim ne var bunda 300 basmış adamız 100 farkmı korkutacak. hem bunu dunyada yapan yokmu şaşırdım şimdi.
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğuz kardeşimiz yazmış ama eksik bildiği bir şey var.
    Köprü onun anlattığı şekilde yapıldı bu doğru fakat üzerinde devlet garantisi var.
    Yani cebimizden bir kuruş çıkmadı cümlesi doğru olabilir ama bu çıkmayacak anlamına gelmiyor.
    Devlet köprüyü ihale etti ama bilmem ne kadar araç geçeceğinin de garantisini verdi.
    Eğer geçmezse kalan parayı devlet yani siz cebinizden ödeyeceksiniz.
    Kısaca, hayatınız boyunca o köprüyü kullanmasanız bile en az 20 yıl köprüye para ödeyeceksiniz.
    Bu nedenle dua edinde köprüden geçen çok olsun.
    Bunu biliyorum devlet garantisi var. Burada uzun uzun yazıp konuyu farklı yönlere çekmek istemedim. Ama devlet bu hesapları yaparak yola çıkıyor risk alıyor doğru. Ama bu riski karşılayacaktır diye düşünüyorum. Zaten 90 tl ve %8 kdv hesapları bu yüzden yapılıyor. 90 tl nin altında kalırsa devletin riski büyür. Riski makul tutarak hesaplanan rakamın bu olduğunu sanıyorum.

Ama bu durumun siyasetle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta köprüyü kullanananların kime oy verdiğine göre ücretlendirme yapılmayacak Muhtemelen bu hükümet değilde başka bir hükümette olsaydı 90 TL'nin altında geçiş ücreti olmayacaktı. Dikkat ederseniz Devlet yazıyorum hükümet değil. Benim siyasetle zerre işim olmaz. Hayatımda sevmedim sevemem de..!
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    vay bee....ne bastı öyle yaa

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Helal olsun Kenan Abimize.
    Bazıları Kenan ın fikirleri için onu tebrik etmeme ya da olumsuz eleştiri yapma taraftarındalar.
    Sorarım. Kenanın taşıdığı Türk bayrağı sizi simgelemiyor mu ?

Motosikleti
    nc750x
    Bu arada %8 kdv yeni bir konu. Sanıyorum fiyat 90 tl nin daha da altına indirilecek.

http://www.hurriyet.com.tr/kopru-gec...8-kdv-40124326

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da Kenan Sofuoğlu'nun başarılara imza atmaya devam edeceğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak biz Türkiye'nin medarı iftiharı olan bir sporcumuzun spora katkısı olabilecek bütün etkinliklerini canı gönülden desteklemeye devam ediyoruz. Seri üretim bir motosikletle çıkılabilecek en yüksek hıza ulaşma rekoruyla bir Türk sporcusunun neler yapabileceğini gösterdi. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Umuyoruz ki Kenan Sofuoğlu daha birçok başarılara imza atacaktır."

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama devlet bu hesapları yaparak yola çıkıyor
    Galiba pek hesap yapmamışlar abicim.
    Yanlış bir şey yazmayayım diye şimdi rakamlara baktım.
    Osmangazi köprüsü için yıllık 512 milyon dolar garanti verilmiş.
    Türkiye'nin bütün köprü ve otoyollarının yıllık getirisi ise
    340 milyon dolar.
    Yani Türkiye'de mevcut bulunan bütün köprü ve otoyolları kullananlar aynı zamanda Osmangazi köprüsünü de kullanırlarsa 160 milyon dolar kadar bir eksiğimiz kalıyor.
    hattoi, fazil ve The Dude bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Şu dertli günlerde çok mühim bi olaymış gibi, denecek söz bulamıyorum.
    Tekersiz bisikletle teker şov da yapmıştı dimi kenan efendi, boyu uzamış olmalı, padişah soytarılığının vücut bulmuş hali
    takla da atabiliyodur kesin..
    Dearman, Mengu16, axios ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Helal olsun.
    Biniyosun gazı açıyosun yapıyosun diyenler bu motor bi tek Kenanda mı var başkaları neden yapamadı bugüne kadar?
    Japonların da peşinde koştuğu 400e Türk sporcumuz ulaştı

helal olsun Kenan SOFUOĞLU

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Köprü ve otoyollardan 5 ayda 512 milyon lira geldi

Ocak-mayıs döneminde köprü ve otoyollardan 512 milyon 319 bin 90 lira gelir elde edildi
    Dünya Bülteni/ Haber Merkezi 11:27, 27 Haziran 2016 Pazartesi

jimi_hendrix bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yahu neden bu kadar insan siyasete girmeyip sadece forum üzerinden yorum yapıyor cok merak ediyorum Her konunun ucu siyasete bağlanıyor. Bi garip değil mi ? Yoksa sadece bana mı öyle geliyor?
    Thracian, hattoi, Erhan Tosun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    nc750x
    Galiba pek hesap yapmamışlar abicim.
    Yanlış bir şey yazmayayım diye şimdi rakamlara baktım.
    Osmangazi köprüsü için yıllık 512 milyon dolar garanti verilmiş.
    Türkiye'nin bütün köprü ve otoyollarının yıllık getirisi ise
    340 milyon dolar.
    Yani Türkiye'de mevcut bulunan bütün köprü ve otoyolları kullananlar aynı zamanda Osmangazi köprüsünü de kullanırlarsa 160 milyon dolar kadar bir eksiğimiz kalıyor.
    Doğru ancak diğer köprülerin toplamından bir kez geçseniz bile 90 tl yapmıyor. Yani Türkiye'de mevcut bulunan bütün köprü ve otoyolları kullananlar aynı zamanda Osmangazi köprüsünü de kullanırlarsa toplam 340 milyon dolar dan daha fazla gelir elde ediliyor

Devlet işini suya bağlamaz. Ama tabi işin birde şu yönü var. Kendi öz sermayenizle bu işi yapmak mı daha karlı olur yoksa bu modeli kullanarak yapmak mı?

Köprünün maliyeti 1.1 milyar dolardı sanıyorum. Türkiye'nin bütün köprü ve otoyollarının yıllık getirisi ise 340 milyon dolar değil 440 milyon dolar. Kaynak

Toplam Gebze-İzmir otoyolu projesi, günlük 75 bin araç garanti edilerek, yap- işlet- devret modeliyle imzalandı. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda aradaki fark devlet tarafından işletmeciye ödenecek. Yalnız bu 75 binlik geçiş garantisi İstanbul-İzmir arası yapılan tüm otoyollar için. Sadece köprü geçişi için değil. Gebze-Bursa (Ovaakça kavşağı) arası için günlük 35 bin araç garantisi. Sadece köprü için sanıyorum günlük 20-25 bin araç garantisi gibi olur.Kaynak
    A.Volkan bunu beğendi.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu neden bu kadar insan siyasete girmeyip sadece forum üzerinden yorum yapıyor cok merak ediyorum Her konunun ucu siyasete bağlanıyor. Bi garip değil mi ? Yoksa sadece bana mı öyle geliyor?
    Kardeşim ben aslında bu konuların ucunu bir yere bağlarımda ayıp olur!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Japon malı bi motorla 400km/s hız yapılmasından gururlananlar karayollarında motosiklet için belirlenmiş hız limitlerine bi el atsa da bu rekor denemesi bi işe yarasa keşke.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent emin ol burda sosyal medyada dışarda çevremde kolu komşu iş yerinde her muhabetin sonu illaki siyasete geliyor çekememezlik sevmemezlik o şucu bu ocu 2 laf sokam ülke kötüye gitsin destek verenler perişan olup kahkaha atim diyenler benim desteklediğim gelsin adalet görün tiribinde olanlar desen geçmişte neydiniz şimdi ne olucaksınız ben siyaseti sevmem düşüncem birlik beraberlik bir birimize kin nefretle bakarak bir yere varamayız senin çevren bu tipler göremiyor veya hepsiyle aynı düşüncede olduğun için bu tür muhabetlerin konuşulmasına gerek kalmıyordur belki

Ne kadar sevmesem de siyaseti her önüme gelen 2 kelam edince bende birikmeye başladı şimdiler en çok popiler olan bu hükümete destekliyorsunuz müslüman din islam kitab diyor sizi kandırıyor aldığı destek cukaları dolduruyor ülkeye ne üretim için fabrika kuruyorlar habire dışa bağımlılığımız gün geçtikçe şeker buğdaya pirince kadar düştük sabah akşam yol köprü hava limanı yapmakla nereye kadar diyor özel sektörde çalışan ailelerin refah düzeyi biraz daha yüksek olsa fabrikalar desteklense üretim arta ihracat yapılsa kendimiz üretsek kendimiz tüketsek insanlar nefes alsa deyip duruyor lar cevabım varda vermedikmi desteğimizi
    OğuzÖztürk bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon malı bi motorla 400km/s hız yapılmasından gururlananlar karayollarında motosiklet için belirlenmiş hız limitlerine bi el atsa da bu rekor denemesi bi işe yarasa keşke.
    Hız denemelerini Japonlardan başka yerli motosikletle yapan kaç kişi var?

Süper Sport yarışlarında veya farklı hız denemelerinde Fransız pilotlar Fransız motorlarıyla mı yapıyorlar bu işleri?

Amerikalılar harley le mi 400 denemesi yapıyorlar?

Ya da italyan pilotlar vespalarla mı?

Japon yapmış motoru ama hızını deneyemiyor.

Şimdi size Japon motosikleti verseler hocam biz beceremedik yapamadık sen bi bak bakalım bu kaç yapıyor deseler, yok o Japon motosikleti ben Türküm yapmam bana anadol mu bulun diyeceksiniz

Benim bildiğim Japondan başka 400 yapabilen 2 tekerlekli bir makine yok. Varsa söyleyelim Kenana onunla da denesin. Adam motosiklet imalatçısı değil ki, sürücüsü.

Amerikan yolcu uçaklarıyla seyahat ederken korkunç bir utanç yaşıyorsunuz sanıyorum o zaman? Veya koreli amerikalı cep telefonlarını kullanırken utancınızdan kahrolacak kadar milliyetçisiniz? mi?

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Kenan SOFUOĞLU bu rekoru 0dan 400km/sa hıza 26 saniyede çıkarak kırmış
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Yalnız lastikler fransız malıymış fransızları tebrik ediyorum o hızda yolda kalabilen lastik yaptıkları için

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru ancak diğer köprülerin toplamından bir kez geçseniz bile 90 tl yapmıyor. Yani Türkiye'de mevcut bulunan bütün köprü ve otoyolları kullananlar aynı zamanda Osmangazi köprüsünü de kullanırlarsa toplam 340 milyon dolar dan daha fazla gelir elde ediliyor

Devlet işini suya bağlamaz. Ama tabi işin birde şu yönü var. Kendi öz sermayenizle bu işi yapmak mı daha karlı olur yoksa bu modeli kullanarak yapmak mı?

Köprünün maliyeti 1.1 milyar dolardı sanıyorum. Türkiye'nin bütün köprü ve otoyollarının yıllık getirisi ise 340 milyon dolar değil 440 milyon dolar. Kaynak

Toplam Gebze-İzmir otoyolu projesi, günlük 75 bin araç garanti edilerek, yap- işlet- devret modeliyle imzalandı. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda aradaki fark devlet tarafından işletmeciye ödenecek. Yalnız bu 75 binlik geçiş garantisi İstanbul-İzmir arası yapılan tüm otoyollar için. Sadece köprü geçişi için değil. Gebze-Bursa (Ovaakça kavşağı) arası için günlük 35 bin araç garantisi. Sadece köprü için sanıyorum günlük 20-25 bin araç garantisi gibi olur.Kaynak
    Burda artık bunu tartışmanın bir faydası yok.
    Giren girdi.
    Ben aslında şunu söylemek istiyorum.
    Bırakın köprü ucuzlamasın.
    Yoksa kalan para cepten çıkacak.
    Bak Volkan rakamları asmış.
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprü ve otoyollardan 5 ayda 512 milyon lira geldi

Ocak-mayıs döneminde köprü ve otoyollardan 512 milyon 319 bin 90 lira gelir elde edildi
    Dünya Bülteni/ Haber Merkezi 11:27, 27 Haziran 2016 Pazartesi

5 ayda 512 milyon.
    Yani kalan 7 ayda daha 1 milyar toplanması lazım ki Osmangazi köprüsünün parası çıksın..
    O da dolar yükselmezse.

Bu arada geçmesi garanti edilen araç sayısı 40.000 miş.
    hattoi bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    nc750x
    Hocam valla ben ekonomist değil sıradan bir vatandaşım herkes gibi. Olsa dükkan sizin

Ben Kenan'ın rekor denemesini tebrik etmiştim sadece konu ekonomiye nerden geldi bende anlamadım

Mümkün olursa Kenan kardeşime ulaşıp bundan sonraki rekor denemelerini bu hükümetten önceki eski yollardan kalan asvaltlarda yapmasını aksi halde tam olarak rekorun kabul görmediğini söyleyeceğim. Artık güler mi ağlar mı orasını kendi bilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Bak Volkan rakamları asmış.

5 ayda 512 milyon.
    Yani kalan 7 ayda daha 1 milyar toplanması lazım ki Osmangazi köprüsünün parası çıksın..
    O da dolar yükselmezse.

Bu arada geçmesi garanti edilen araç sayısı 40.000 miş.
    Hocam zaten o rakamlara ulaşılırsa köprünün toplam maliyeti olan 1.1 milyar dolar 1 yılda ödenir

Sanırım yanlış anladınız
    A.Volkan bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyütülecek ne var anlamadım. Yetenek gerekiyormu 400 yapmak için. Biniyosun düz yolda gazlıyorsun. Ne bileyim ben ilginç bulmadım. Cgci gençlerin 200 yapması daha ilginç bundan hiç değilse onlarda tehlike var
    katılıyorum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)