Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bajaj pulsar 200 ns depo sorunu..bilen varsa soylesin

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak.findik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Arkadaşlar bu motorun deposu 12 litre değilmi?..gostergede yakıt ne zaman bitti dese benzin alıyorum max 30 liraya doluyor..e nerde bu deponun yarısı?...kapaktan bakıncada benzin var içinde..ama deponduzenli bir şekilde azalıyor anlamadım???..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Gosterge doğru göstermeyebilir Benım depo Motor duzken Yarım Motor yanken Full + full

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bende de yarıda gosterırken bıtıyo benzın. oluyo genelde gostergede sapma.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Dağa kaçmış.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Birazdan beğenmiyosan motora benzin dök yak diyenler çıkacaktır 12 litre değil evet, motor benzinsizlikten stop ettiği durumda yakıt deposu 9.6 litre benzin alıyor. Servisler de benzin göstergesinde tek çizgiyi gördüğünde benzin almanı tavsiye ediyor, bu durumda da 7.5 litre falan oluyor benzin deposu.

efsane88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    ben ilk aldıgımda 47 lırayla dolmustu 1 ay once bırazda servis almıstır ılk ayarlarken vardır yıne 11 12 lıtre galıba

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Arkadaşlar yaklaşık 30 liralık benzinle depondoluyor ve 200 220 km gibi benzin bitiyor.menzil kısa gibi geldi ama depoda hala bayaaaa bayaaa benzin kalıyor deniyen varmı bir depoyla kaça kadar gidebilir bu alet..

hocam motorda yarım depo tam depo manivelası varmı belki yarım depo ayarında kalmış olabilir eğer varsa

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Son dişde kaybolduğunda daha 30 - 40 km daha gidiyo hatta kontrol ettim için daha benzin vardı

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Yok hocam bana flan zaten elektronik göstergesi var benzinin..bunlar enjeksiyonlu acaba yanıma bi bidon benzin alıp denesem hava flan yapması sorun olurmuki?..gerçi şu durumda 6-7 litre benzin almalıyımki yedeği doldursun

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Petrolmü yok fazla kafaya takılacak bi şey değil son 1-2 çizginin altına inmemeye özen göster

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    iki çizginin altına hiç düşürmedim ve gayet düzgün gösteriyor benzin göstergesi genelde çizgiler gidince benzin alanların yada 2 çizginin altına düşürenlerin sapıtıyor gösterge

azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    bir sefere mahsus yakıt pompasını elime alma pahasına ( şükür ki bir seferden bir şey olmadı ;) ) dip depo denedim.
    Şöyle ki; 12 litrenin 2'sini benzin pompasını soğutmak için kullanıyor. Tüm gösterge çizgileri 7 litre bitip 8. litreyi harcarken kayboluyor. Buradan her bir çizginin aşağı yukarı 1 litreye takbül ettiği sonucu çıkıyor.
    Tüm çizgiler kaybolunca 1 litre ekleyip o da silkeleyene kadar (30 km) gittim, sıkıntı çıkmasından korkup fulledim, 11.4 litre ile fullendi.
    Buradan 0.6 litre ile 30 km yol gittiğim, deponun 12 litre olduğu ve gösterge çizgilerinin 8 litrede kaybolduğu sonuçları çıkıyor.
    Ben şansıma sorun yaşamasam da enjeksiyon pompasını yememeniz için denemeyiniz.
    Bu arada, tüm çizgiler kaybolduktan sonra sakin kullanım ile enjeksiyon pompasını yemeden 50-60 km gidilir. Fazlası için zorlamayınız, ilk paragraftan beri üzerine basa basa söylediğim pompa ele gelir .
    Kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)