Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni ehliyete sakallı fotoğraf koyulabiliyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Mt ailesi. bayramdan Sonra Bajaj pulsar ns veya rs Modellerinden birini alacağım Daha önce de konu açmıştım bununla ilgili ama kafamda hala soru işaretleri var tam karar veremedim neyse. konumuz bu değil bayramdan önce ehliyet Kursuna kayıt yaptıracam.
    ama bi sorun var çünkü uzun sayılabilecek kadar sakallarım var ve ben kesmeye kıyamıyorum. çevremden duyduğuma göre sakkalsız biyometrik fotoğraf çekilmesi gerekiyor. bunun hakkında bilgisi yeni ehliye çıkarmış yardımcı olabilecek vs birileri vardır diye size sormak istediim bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Fotoşopsuz ve net olacak resim o kadar diyor devlet baba

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bende 2 senelik keçi sakal var, Nisan'da aldım ehliyetimi. Kimse bir şey demedi.

Ama yanaklar kapalıysa sorun çıkabilir. Biyometrik fotoğrafta yüzün tamamen gözükmesi gerekir normalde.

valla sakkalar var yani yandan alttan genel olarak sakallıyım trafiği aradım sorun olmaz benzemezse sorun olur dedi ama nedense pek tatmin etmedi salladı gibi

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Yüzünde sakal varken çekilen biyometrik fotoğraf geçerli olacaktır. Yakın zamanda alan bir arkadaşım var onu bildim bileli sakallı. Fotoğrafçıya sor polisten iyi bilirler

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Benim az biraz sakalım var. Profilimden resmimi görebilirsin, sorun olmadı.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Hipster sakalıysa olur, Mümin Kardeş sakalıysa olmaz :D :D :D
    shruikan, oxus ve hakikiteker bunu beğendiler.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Yeni ehliyet için verdiğim fotoğraf oldukça sakallı, ama oldukça Problem yaşamadım, sadece şimdi ehliyete baktıkça keşke başka fotoğraf verseymişim diyorum

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakallı foto olursa bizim Dindar amcalarımız ehliyet sahibi olamaz. Bu bize ters, sakal serbest. Ehliyette de olur

mümin sakalı değil:D ama uzun. sorun yaşatmaz yani eskiden hiç sorun değildi şimdiki ehliyetimde sakallı ama a2 ekleteceğim için ehliyeti de yenilemem gerekecek o yüzden çektiririm orda uğraşırım eğer olmuyorsa alıştıra alıştıra keseceğim bayramdan sonra..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

benim ondan çok çok onu sorun yapmazlar zaten de

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

valla sakalsız halimi görmeyeli uzun zaman oldu görmeye niyetim de yok ) ehliyet işinden vazgeçmeyi bile düşündüm )

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    oduncu sakalı mı?

Evet oduncu sakalına yakın.

Motosikleti
    CB650F
    Ben daha yeni aldım sakal vs sorun değil.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Şu adresteki bilgiler bir fikir verebilir http://www.pasaportrandevu.com/biyom...-nelerdir.html

Her ne kadar pasaport ile ilgili ise de, aynı makam tarafından verilen bilgiler olduğu için dikkate alınması iyi olur.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Serbest, zaten esiden de serbestti..

eskiden serbestti çünkü eski ehliyetimdeki fotoğraf sakallı ama şuan kabul etmiyorlar diye duydum. ama yanılıyorlarmış galiba o zaman çektiriyorum hemen teşekkürler ilgilendiğiniz için

agrsifedvard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Askeriye dışında sakal ile alakalı problem yaşamazsın sevgili dostum ortaya aslı astarı olmayan şeyler atmayın.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    No ss no yorum
    Saka bi yana sknti olmaz.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ben sakalsız çektirmeyi tercih ederim. Sakal sabit bir şey değil sonuçta ve yüz hatlarını değiştiriyor. 5 sene sonra kestiğinde adam fotoya bakıp bu sen değilsin diye sorun çıkartabilir. Ancak sakalsız fotoda bu sorun olmuyor sonradan sakal bıraksan da.

Dersen ki yıllarımı verdim ben bu sakala ona bir şey diyemem.

Not: Oğlum nasıl uzatıyorsunuz bu sakalları benimki johnny depp versiyon 3 tane çıkıyor onlarda uzayana kadar yıl sürüyor.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı zotbudala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mt ailesi. bayramdan Sonra Bajaj pulsar ns veya rs Modellerinden birini alacağım Daha önce de konu açmıştım bununla ilgili ama kafamda hala soru işaretleri var tam karar veremedim neyse. konumuz bu değil bayramdan önce ehliyet Kursuna kayıt yaptıracam.
    ama bi sorun var çünkü uzun sayılabilecek kadar sakallarım var ve ben kesmeye kıyamıyorum. çevremden duyduğuma göre sakkalsız biyometrik fotoğraf çekilmesi gerekiyor. bunun hakkında bilgisi yeni ehliye çıkarmış yardımcı olabilecek vs birileri vardır diye size sormak istediim bilgisi olan var mı ?
    Geçen yıl almıştım ehliyetimi, saç sakal ciddi anlamda uzundu. Bu halimden sağlam bir hatıra kalsın diye ehliyet için o halimle fotoğraf çektirdim. Şu an ehliyetimde o fotoğraf var. 1 yıldır bir değişim olmadıysa eğer kimse bana birşeu söylememişti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)