Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HANGİ YAĞ MARKASI ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Birkaç araştırma yaptım ve birkaç forum da sohbetler okudum. Ama herkes farklı bir şey diyor ve motosiklet kullanmayan bile o konu hakkında 30 senelik deneyimim var diye yorum yapmış ama neyse ki arkadaşlar hemen fake olduğunu anlamışlar ve birçok kişiyi yanlış bilgiden kurtarmışlar. Bende bu bilgilere pek güvenemediğim için bari en güncel kullandığım yere sorumu sorayım dedim umarım cevap verirsiniz. Arkadaşlar pek tecrübem yok yamaha ybr 125 alıyorum ve almadan önce herşeyi araştırıp bilgi sahibi olmak amacım. Şimdi benim motoruma göre en iyi yağ markası hangisi castrol diyeni de var mobil diyenide ve yeni olduğum için aralarındaki kalite farkını ayırt etmem zor. Hatta yamaha nın sitesinde kendi üretimi olan yamalube yağ falan var ve hangisini kullanmalıyım bilmiyorum. Bu nedenle tercih ettiğiniz markanın iyi yönlerini yazarsanız sevinirim. Sizce bu konuda en kaliteli ürün hangisi ?? Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Yamaha ybr125 için yazıyorum.

Castrol: 500 kmde kararıyor,ısınınca vitesler kemikleşiyor,gereksiz pahalı,motoru zorladıkça eksiliyor.

Yamalube: Vites geçişleri gereğinden fazla kemikli(r6 sürüyormuşuz da vites atıyormuşuz gibi),çok fazla zorlamadıkça eksilmiyor,ısınında debriyaj ayırmıyor,fiyatı çok saçma,sibop sesi çok duyuluyor.

Repsol: Motor biraz daha fazla sıcak çalışıyor daha da ısınırsa vitesler kemikleşiyor,eksilmiyor fiyatı normal.

İpone: Motorun sesi güzelleşiyor,kararmıyor,eksilmiyor,vitesler nispeten kemikliden iyi,fiyatı normal.

Motul:Motorun rahatsız edici seslerini yok ediyor,kararmıyor,hiçbir şekilde eksilmiyor,çok ısınsa bile vitesler fazla kemikleşmiyor,yağın sıcaklığı debriyaja etki etmiyor,fiyatına göre çok iyi bir yağ.Ayrıca boşa geçmeme,boş ışığı yandığı halde viteste kalma gibi durumlarda olmuyor.

Ayrıca mobil1,shell advance ve bir iki dandik yağ daha kullandım sonuç olarak kesinlikle motul.Castrol'e 25-27 lira vermektense 28 liraya motul 5100 alıyorum.
    polo34 ve IRau bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Çok şey yazardım ama, gerek yok. Mazhar yazmış zaten uzun uzun. Kesinlikle motul.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    castrol driftte hiç eksilmiyor ybr nin sorunudur o ben castrol öneririm gayette sağlıklı

ipone 10 40 kullandım viteslerim geçmiyordu :( bana yaramadı yav

Motosikleti
    Castrol şanzımana iyi gelmiyor. Vitesler kemikleşiyor. Senin drift dediğin motorda vitesler zaten sert olduğu için farketmiyor olabilirsin

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    becel.....

agrsifedvard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    becel.....
    Troll özentisi seni.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Geçen yıl Sıfır YBR almıştım. Konya da yamaha servisi Yamaluba kullanıyordu. Ben bir sıkıntı yaşamadım. Bu yıl Inazuma F aldım. Aynı servis Suzuki ye de bakıyor. 7000 bakımında Eni marka 15 50 yağ kullandı. Bunda da sıkıntı yok.

Motosikleti
    Suzuki motul ile anlaşmalı yalnız

böyle büyük geniş bir sorunun cevabını ancak kendi yağını kendisi değiştiren yılların motosikletcisi abilerimiz verebilir aea ya kulak verebilirsiniz o motul, putoline falan öneriyor, castrolü sanırım önermiyor, bende castrol denemiştim üstünede güzel bir yakıtla fulleyince hissedilir bir performans gördüm ama yağ çabuk eskiyor sanırım

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı agrsifedvard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troll özentisi seni.
    team edward; yuhuuu!

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Castrol: 500 kmde kararıyor,ısınınca vitesler kemikleşiyor,gereksiz pahalı,motoru zorladıkça eksiliyor.

Yamalube: Vites geçişleri gereğinden fazla kemikli(r6 sürüyormuşuz da vites atıyormuşuz gibi),çok fazla zorlamadıkça eksilmiyor,ısınında debriyaj ayırmıyor,fiyatı çok saçma,sibop sesi çok duyuluyor.

Repsol: Motor biraz daha fazla sıcak çalışıyor daha da ısınırsa vitesler kemikleşiyor,eksilmiyor fiyatı normal.

İpone: Motorun sesi güzelleşiyor,kararmıyor,eksilmiyor,vitesler nispeten kemikliden iyi,fiyatı normal.

Motul:Motorun rahatsız edici seslerini yok ediyor,kararmıyor,hiçbir şekilde eksilmiyor,çok ısınsa bile vitesler fazla kemikleşmiyor,yağın sıcaklığı debriyaja etki etmiyor,fiyatına göre çok iyi bir yağ.Ayrıca boşa geçmeme,boş ışığı yandığı halde viteste kalma gibi durumlarda olmuyor.

Ayrıca mobil1,shell advance ve bir iki dandik yağ daha kullandım sonuç olarak kesinlikle motul.Castrol'e 25-27 lira vermektense 28 liraya motul 5100 alıyorum.
    Castrolün vites geçişlerinde sert olduğu doğrudur ama bende ybr varken 2 kere yağ bakımı yaptım 2014 esd vardı eksıltme olmamıstı .Bence castrol 10w-40 alabılırsın ... Paran varsa tabi daha kaliteli yağlar var ama castrol işini görür.

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelike teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Motul deniyeceğim ama size 1 sorum daha olacaktı şimdi motoru sıfır alıcam bayi den peki ne zaman değiştireyim yani aldiğim gibi değiştirmeme gerek varmı acaba ?

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı rocco17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelike teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Motul deniyeceğim ama size 1 sorum daha olacaktı şimdi motoru sıfır alıcam bayi den peki ne zaman değiştireyim yani aldiğim gibi değiştirmeme gerek varmı acaba ?
    sen hele bi al. yamahanın yağ konusunda yamalube diye direttiğini sıkça duyduk. servisle bi konuş.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen hele bi al. yamahanın yağ konusunda yamalube diye direttiğini sıkça duyduk. servisle bi konuş.
    Hocam keşke bayiler ve servisleri güvenilir olsa o zaman sizlere soru yöneltmezdim ama malesef bayiler her zaman elinde ne varsa satma peşinde o nedenle bayi den çok burdaki kullanıcılara sormayı tercih ettim. Ama yinede sizi dinleyip soracağım ama kendi malını övüp konuyu kısa kesmekten başka birşey yapacağını sanmıyorum. Verdiğiniz cevap için sizede çok teşekkürler... İyi forumlar

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı AZADE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrolün vites geçişlerinde sert olduğu doğrudur ama bende ybr varken 2 kere yağ bakımı yaptım 2014 esd vardı eksıltme olmamıstı .Bence castrol 10w-40 alabılırsın ... Paran varsa tabi daha kaliteli yağlar var ama castrol işini görür.
    Esdyi yağ yaktıracak kadar zorlayamıyorsun ondan castrol eskilmeye bilir ama ben zorlasam eksiltirim.Eski ybremde sona doğru güzel eskiltmeye başlamıştı(egzoz dumanı normal idi) fakat aynı durumdayken motul koyunca eskiltmiyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı rocco17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim şimdiden hayırlı olsun.İlk bakım bin kmde siz 800-850 gibi girerseniz çok daha iyi olur.Servisin tek gayesi elindeki yağı satmak olduğu için yamalube koyacaz diye diretecektir.Kararlı bir şekilde isteklerini geri çevirin çünkü en ufak bir sorunda dahi "kullanıcı hatası" diyecekler bunu sakın unutmayın.Yağı alıp yanınızda götürün.2 bin kmde tekrar yağını değiştirirseniz motorunuz çok güzel olur.

Eni deneyen var mı özellikle Aprilia için merak ediyorum.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MazhaRR piyasadaki bütün yağları kullanmış

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Castrol koyma ne koyarsan koy
    Vites geçişleri bu kadar mı kötü olu ya
    speedol öneririm fiyatı biraz fazladır ama çok iyidir
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Cevap veren herkese çok teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler