Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

R25, Ninja 300, RC390, CBR500R Sizce Hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BulletProof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm duke 200
    A2 ehliyet sınırına giren cbr 500r tarzı motorları yakin bir gelecekte elden cikarma kolay hale gelecek bence. Yurt dışında yıllardır uygulanıyor bu sistem ve birçok modelin (mt7, ktm adventure 1090, monster 696 gibi) limitli versiyonları satılıyor ve 35 kw sınırında Türkiye'de satılmayan bircok model var. Cbr eger iki sene kullanırım diyorsanız bu açıdan a2 sistemi oturup zaman gectikce kıymete binecek bir motor olacak diye dusunuyorum. Bircok kisi sizinle ayni durumda olacak cünkü.Elden zor cikaririm konusuna takılmayın bence.
    Vikings96 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr500 gitmiyor diyenlere gelsin

TOTEMONS ve dyavol-77 bunu beğendiler.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

ilgili başlık atında ilk RC390 kullanıcıları olarak Jurisgonzo ve ben bu motosiklet ile ilgili değerlendirmelerimizi yapmıştık muhtemelen o başlığın altındaki mesajlara göz gezdirmişsinizdir. En büyük dezavantajı ikinci el piyasası çok sıkıntılı, herkes peşin hükümlü olduğu için alıcı bulmak çok büyük sıkıntı.
    Ekleme yorum olarak;
    Vibrasyonu ve vibrasyona bağlı olarak ön kısımdan biraz fazla ses gelmekte ancak motosikletin performansı ve sizin de bünyenizin araca alışması sonucunda bir noktadan sonra fazla hissetmiyorsunuz fazla duymuyorsunuz. Sürüş pozisyonu ve sele konforuna gelirsek eğer en başta ciddi anlamda sıkıntı çekildiği doğru ancak kontrolünün çok kolay oluşu ve bedeninizin zaman içinde sağladığı uyum ile bu sıkıntılar da aşılmış oluyor. Örnek vermek gerekirse konforsuz denilen selede otururken arka amortisörü en sert seviyeye getirerek günde ortalama 60KM yol kat ediyordum ve kesinlikle sıkıntı yaşamıyordum. Motor yüksek ısıda çalıştığı için yaz aylarında İstanbul içinde TEM otoyoluna çıkılmadığı sürece fan neredeyse hiç kapanmıyordu, devamlı olarak çalışıyordu.

Ninja 300 kullanmadım ancak bir kaç sene önce Ninja 250R motosiklete sahiptim, yedek parça ihtiyacım olmadığı için tecrübe edemedim ancak her daim pahalı olduğu söylenmekte. Kesinlikle çok kaliteli bir marka ve model, çok ekstrem durumlar olmadıkça sıkıntı çıkarmaz. İkinci el piyasası KTM'den çok daha iyidir ancak yakıt sarfiyatının fazla olduğunu dile getirmekte fayda var.

CBR500R kullanmadım, kullanan herhangi bir tanıdığım da olmadı bu sebeple yorum yapmayacağım. Piyasada fazla tercih edilmediği için elden çıkarmakta zorlanılan bir model.

R25 hakkında ama öyle ama böyle çok sayıda yorum olduğu için herhangi bir yorum dile getirmiyorum.

Eğer sen olsaydın hangisini alırdın diyorsanız CBR500RA derdim çünkü hiç tecrübe etmedim. Sonrasında Ninja sonrasında RC390 son olarak da R25 tercih ederdim.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Benim bir arkadaşımda var Ninja 300. Tipi güzel ama boyut cbr'dan ufak yine. Makineler arası tork farkı çok. CBR bariz çok daha iyi gidiyor. Ben CBR almadan önce sadece ve sadece devir sayısına takılmıştım. Ama devir her şey değil, dişli oranları var, kaç devirde ne kadar hız yaptığın ve nasıl hızlandığın önemli.

Sıfır fiyatlarını karşılaştırmak yerine eski kasa cbr 500 her zaman ninja'ya göre tercih esilir. Yeni kasa cbr başka bir şey, lüks özellikleri var vs bence de 26 verilmez.

Alıntı YAKUTAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 500r 2016 26 bin lira
    r25 16 bin lira

cbr500r her konuda üstün bir motordur fakat 10 bin liralık bi fark göremiyorum.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ktm rc sahibiyim bu motorlar arasında hangi amaça göre alıcaksınız o onemli ? ben uzun yol cok yapan biri değilim rc alırım ama uzun yol yaparsaniz cbr500 r alın . eğer alıp satıcaksanız r25 te mantıklı olabılır .

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm rc sahibiyim bu motorlar arasında hangi amaça göre alıcaksınız o onemli ? ben uzun yol cok yapan biri değilim rc alırım ama uzun yol yaparsaniz cbr500 r alın . eğer alıp satıcaksanız r25 te mantıklı olabılır .
    Amacım 100 km civarı totomu ağırıtmasın, oturuşu ne touring nede ss yani ortası olucak, 2 yıl kullanıp satıcam, torku hızlanması ivmelenmesi son sürat iyi olucak yani max 180 yeter, bunların haricinde titreşim olmaması tercihim, 2 silindir istiyorum çünkü şu anki makinamda tek silindir vs

Kısaca CBR500r'da r25'de isteklerimi karşılıyor. Peki r25'de olan sorun yada problem her neyse o ne oluyor acaba? geri çağırılmışlar herkes sorunluı alma diyorlar?

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Sürücü Belgesi ile İlgili Trafik Cezaları: (2016 Tarifesi)
    Madde 36/3-a : Sürücü belgesiz olarak araç kullanmak
    - Ceza Miktarı :1.698,00 TL ( Peşin 1.273,50 TL) Sürücüler Araç Kullanmaktan Men edilir.
    - Ceza Kime Uygulanır : Kullananlara ve kullandıranlara. Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca aracının kullanılmasına izin veren sahibine de tescil plakası üzerinden aynı miktarda ceza tutanağı düzenlenir.

Madde 36/3-b : Mahkemelerce veya Cumhuriyet savcılıklarınca yada Karayolları Trafik Kanununda belirtilen yetkililerce sürücü belgesi geçici olarak ya da tedbiren geri alındığı halde araç kullanmak,
    - Ceza Miktarı :1.698,00 TL ( Peşin 1.273,50 TL) Sürücüler Araç Kullanmaktan Men edilir.
    - Ceza Kime Uygulanır : Kullananlara ve kullandıranlara. Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca aracının kullanılmasına izin veren sahibine de tescil plakası üzerinden aynı miktarda ceza tutanağı düzenlenir.

Madde 36/3-c : Sürücü belgesi iptal edildiği halde araç kullanmak,

Madde 39/2 : Sürücü belgesi sahiplerinin, sürücü belgelerinin sınıfına göre sürmeye yetkili olmadıkları araçları sürmeleri
    - Ceza Miktarı :700,00 TL ( Peşin 525,00 TL) Ceza Puanı :20 Sürücüler Araç Kullanmaktan Men edilir.
    - Ceza Kime Uygulanır : Sürücülere ve kullandıranlara. Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca trafik zabıtasınca araç sahibine de tescil plakasına göre aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Abicim madem Cbr500 alabilecek durumdasın daha neyi soruyorsun?

Senin kafan çorba olmuş. Ne istediğini kendin de bilmiyorsun buradakilerden medet umuyorsun.
    Bu şekilde motosiklet alamazsın.
    Alacağın ehliyetle kullanabileceğin en iyi motor bir 500cc
    Ya da 35 kw bir 600'lük varsa o.

Ama burada herkes hiç düşünme cbr al dese bu defa sen
    madem o kadar para verecem o zaman cbr600 alırım diyeceksin ve tabi r6 kafana takılacak ve cbr mi r6 mı? diye başka başlık açacaksın.
    O başlıkta tecrüben var mı diye soracaklar.
    Konu ilerledikçe onları haklı bulup daha yumuşak motora karar vereceksin.
    Z800 mü yoksa xj6 mı diye başlık açacaksın.
    O çok satılıyor bunun 2. Eli kötü, ötekinin selesi sert derken başka seçenekler çıkacak.
    Bu sefer yok o 2 silindir, yok efendim 4 silindirin sesi başka, yok tek silindire akrep egzoz taksak nasıl olur diye yeni yeni başlıklarda sık sık görüşeceğiz.

Yanlış anlama seni kırmak istemiyorum ama forum bir kaç bin km 100'lük,150'lik motor tecrübesiyle gözünü zirveye dikmiş üyeler tarafından açılmış konularla dolu ve hepsi sonuçsuz.
    Yani kafası karışık olan bir sen değilsin.

Herkes satmak için motor arıyor. Satabilecekmisin bakalım onu düşünen yok.
    Boşa faiz ödemek istemiyorum yazmışsın. Ya bir ay sonra motorunu çalarlarsa?
    Ya kaza yapıp motoru parçalar çöpe atarsan?
    Ya motor patlatıp asla ödeyemeyeceğin kadar masraf açar, evin bodrumunda çürümeye terk etmek zorunda kalırsan?
    İşin bu kısmını düşündün mü?
    Alacağın motosikletin 2 yıl boyunca sağlam kalacağının hiç bir garantisi yok.

Bu şekilde hangi motoru alırsan al mutlu olamazsın.

Bu cümleleri herkese söylüyorum. Yarın elinizden alsalar size en az koyacak değerdeki motoru alın.
    Yıllarınızı bir hiç için borç ödeyerek geçirmek zorunda kalabilirsiniz.
    Motosikletçilik böyle bir risk taşır.

Eskiden beri forumda takılanlar bilir. Binlerce başlangıç motoru başlığı vardır.
    Peki bu başlıkları açanların kaç tanesi ikinci motosikletlerini aldı?
    En fazla 5-10 tanesi.
    Geri kalanlar ya hiç bir zaman motosiklet sahibi olamadılar ya da motosiklet hayatları ilk motosikletten sonra bitti.

Gerçekler bunlar sevgili kardeşlerim. Cebinize ve tecrübenize göre giderseniz uzun yıllar motosiklete binersiniz. Bu gün olmasa da bigün mutlaka istediğiniz motora binersiniz.
    Ama daha bu işin başlarında boyunuzu aşan sulara girmeye kalkarsanız motosiklet hayatınız uzun sürmez.
    Hatta kendi hayatınızı da kaybedebilirsiniz.

Lütfen aklınızı başınıza devşirin.
    Para kolay kazanılmıyor ama bir şekilde kazanılıyor.
    Ama can gitti mi geri dönüşü yok.
    hattoi, actros1, Merdo ve 9 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Motosiklet altınızda nasıl oyuncak gibi kalıyor acaba? Hiç mi oyuncak görmediniz yoksa boyunuz 2,50 falan mı? Tutmuş bi gidiyor "mıtır ıltımdı uyıncık gibi kalii". Hellam ya

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim madem Cbr500 alabilecek durumdasın daha neyi soruyorsun?

Senin kafan çorba olmuş. Ne istediğini kendin de bilmiyorsun buradakilerden medet umuyorsun.
    Bu şekilde motosiklet alamazsın.
    Alacağın ehliyetle kullanabileceğin en iyi motor bir 500cc
    Ya da 35 kw bir 600'lük varsa o.

Ama burada herkes hiç düşünme cbr al dese bu defa sen
    madem o kadar para verecem o zaman cbr600 alırım diyeceksin ve tabi r6 kafana takılacak ve cbr mi r6 mı? diye başka başlık açacaksın.
    O başlıkta tecrüben var mı diye soracaklar.
    Konu ilerledikçe onları haklı bulup daha yumuşak motora karar vereceksin.
    Z800 mü yoksa xj6 mı diye başlık açacaksın.
    O çok satılıyor bunun 2. Eli kötü, ötekinin selesi sert derken başka seçenekler çıkacak.
    Bu sefer yok o 2 silindir, yok efendim 4 silindirin sesi başka, yok tek silindire akrep egzoz taksak nasıl olur diye yeni yeni başlıklarda sık sık görüşeceğiz.

Yanlış anlama seni kırmak istemiyorum ama forum bir kaç bin km 100'lük,150'lik motor tecrübesiyle gözünü zirveye dikmiş üyeler tarafından açılmış konularla dolu ve hepsi sonuçsuz.
    Yani kafası karışık olan bir sen değilsin.

Herkes satmak için motor arıyor. Satabilecekmisin bakalım onu düşünen yok.
    Boşa faiz ödemek istemiyorum yazmışsın. Ya bir ay sonra motorunu çalarlarsa?
    Ya kaza yapıp motoru parçalar çöpe atarsan?
    Ya motor patlatıp asla ödeyemeyeceğin kadar masraf açar, evin bodrumunda çürümeye terk etmek zorunda kalırsan?
    İşin bu kısmını düşündün mü?
    Alacağın motosikletin 2 yıl boyunca sağlam kalacağının hiç bir garantisi yok.

Bu şekilde hangi motoru alırsan al mutlu olamazsın.

Bu cümleleri herkese söylüyorum. Yarın elinizden alsalar size en az koyacak değerdeki motoru alın.
    Yıllarınızı bir hiç için borç ödeyerek geçirmek zorunda kalabilirsiniz.
    Motosikletçilik böyle bir risk taşır.

Eskiden beri forumda takılanlar bilir. Binlerce başlangıç motoru başlığı vardır.
    Peki bu başlıkları açanların kaç tanesi ikinci motosikletlerini aldı?
    En fazla 5-10 tanesi.
    Geri kalanlar ya hiç bir zaman motosiklet sahibi olamadılar ya da motosiklet hayatları ilk motosikletten sonra bitti.

Gerçekler bunlar sevgili kardeşlerim. Cebinize ve tecrübenize göre giderseniz uzun yıllar motosiklete binersiniz. Bu gün olmasa da bigün mutlaka istediğiniz motora binersiniz.
    Ama daha bu işin başlarında boyunuzu aşan sulara girmeye kalkarsanız motosiklet hayatınız uzun sürmez.
    Hatta kendi hayatınızı da kaybedebilirsiniz.

Lütfen aklınızı başınıza devşirin.
    Para kolay kazanılmıyor ama bir şekilde kazanılıyor.
    Ama can gitti mi geri dönüşü yok.
    Verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim dikkate alıcam. Yalnız ben boşa konu açanlardan değilim emin olun, görüştüm kredi başvurusuda yaptım her hangi bir sorun yok alabiliyormuşum. Sadece kendi içimde bazı şeyleri yani motor olarak kesinleştirdiğimde çekip gidip o motoru alıcam. Burada da arkadaşların görüşlerini almak için geldim cbr500 tekniksel olarak en fazla tork beygir ve kw değerine sahip motor haliyle diğerlerinden daha iyi olması gerekiyor zaten kalıplı cbr500r alıyorum anlaşılan. Şimdi temiz ikinci el bulmam lazım

Teşekkür ederim herkese çok çok

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    cbr500r gitmiyor diyenler kaç kere binip gazladı ??

Motosikleti
    Café Racer
    Merak ettim bu arkadaş hangisini almış acaba? 😄
    ssCi bunu beğendi.

Yada alacak?
    ssCi bunu beğendi.

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim bu arkadaş hangisini almış acaba? ��
    Bu ay sonu buradan hani makinayı aldığımı açıklarım şok olursunuz

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ay sonu buradan hani makinayı aldığımı açıklarım şok olursunuz
    Şok olunacak bir durum yok açıkcası. 😄

Bu arada yakın zamanda almayı planlıyor isen KTM RC 390'u listeden çıkartabilirsin. Ağustos ortasına kadar satış yok, tükenmiş, yeni partiyi belkliyor distribütör.

KTM RC 390 alamadığım için MT-07'ye yönelmiş durumdayım, kararsızım. Bakalım ne alıcaz.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Para varsa RC 390 al devam et

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şok olunacak bir durum yok açıkcası. ��

Bu arada yakın zamanda almayı planlıyor isen KTM RC 390'u listeden çıkartabilirsin. Ağustos ortasına kadar satış yok, tükenmiş, yeni partiyi belkliyor distribütör.

KTM RC 390 alamadığım için MT-07'ye yönelmiş durumdayım, kararsızım. Bakalım ne alıcaz.
    Çok şey değişti bu konuyu açtıktan sonra yalnız bu konu içerisinde ki motorların dışına çıkmış bulunmaktayım. Büyük olasılık 4 silindir gözükmekte marka model vermiyorum. Ay sonu fotoğrafları eklerim.

Bütçemide 22 ila 24 arasına çıkartmış bulunmaktayım. Çok güzel yüreğimde kalbimde olan kısmetse o makinaya ulaşıcam olmadı diğer alternatiflerimde var pişman etmeyecek, keşke bunu alsaydım dedirtmeyecek.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Rc390'ın pazarı sıkıntılı felan değil, aksine çok aktif. Günde o kadar çok arayan oluyordu ki numarayı kapattım ve bugün de sattım motorumu. 4 silindir yolu gözüküyor bana bakalım

BulletProof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm duke 200
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şey değişti bu konuyu açtıktan sonra yalnız bu konu içerisinde ki motorların dışına çıkmış bulunmaktayım. Büyük olasılık 4 silindir gözükmekte marka model vermiyorum. Ay sonu fotoğrafları eklerim.

Bütçemide 22 ila 24 arasına çıkartmış bulunmaktayım. Çok güzel yüreğimde kalbimde olan kısmetse o makinaya ulaşıcam olmadı diğer alternatiflerimde var pişman etmeyecek, keşke bunu alsaydım dedirtmeyecek.
    A2 ehliyet sınırına göre motor arıyordun. Bu sınırda dört silindirli hangi model var?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)