Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç Motoru ( 2 )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İlk motoruna karar aşamasında
    Konu Tanışma bölümünde yorum almadığı için buraya açmak istedim forum kurallarına aykırı ise kaldırılabilir cevabı ilk konuda bekleyebilirim...

Arkadaşlar 22 yaşında daha ehliyet bile almamış bir kardeşiniz olarak herkese merhaba.

Uzun zamandır bir motorsiklet sahibi olmayı hayal ediyordum.Artık okulumu bitirdim ve çalışmaya başladığım için almaya karar verdim.ÖnceliKle tabiki ehliyet sınavına girip ehliyetimi almam lazım daha sonra ise hangi modele karar vermek kalıyor.

Aklımda tek tabi Yamaha'nın R25'i vardı.AEA'ın inceleme 250cc model karşılaştırmalarına baktım bana en uygun olanı R25 geldi.

Biraz model araştırdıkdan sonra 125 liği gördüm ve gördüğüm en harika 125cc tasarıma sahip diyebilirim birden cezbetti.Neyse ki aea ın r125 ıncelemesıde mevcutmuş baktım oda aynen şeklinden yana sorun olmadığı söyledi fakat motora gitmiyor dedi buda beni R125den değil ama 125cc almakdan soğuttu.

İlk R25 i gördüğümde tmm ben bunu alıcam dedim fakat videoları incelemeleri izleyince gözüm başka motorlara kaymaya başladı.Hala netleştiremedim.Ama 2 model arasında gidip geliyorum R125 ile R25 arasında.Birini tasarımı ve hafifliği için diğerini 250 olduğu ve diğer özellikleri için tercih ediyorum.Her ne kadar 125cc olsada hafifliği ile farkı kapatır diye düşünüyorum doğrumu düşünüyorum bilmiyorum burda daha çok bilgi sahibi olan abilerimden tavsiye bekliyorum...

Sizden ricam kullananlar varsa veya motorlar hakkında bılgı sahıplerı sızce başlangıç motorum olarak hangi motoru seçmeliyim ?

Yamaha olması şart değil kullanışlı kaliteli herhangi bir marka tavsiyeside olabilir.

Son olarak diyelimki ehliyetimi aldım ve bir motor bayisine gittim.Motorsiklet nasıl alınıyor nakit ödeme ilemi yoksa kredi kartı ilemi onunda hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.

Ona göre ödemeyi ayarlamaya çalışıcam.

Yardımcı olacak olanlara şimdiden teşekkür ediyorum yorumlarınızı bekliyorum...

SON OLARAK BU 2 MODELE BAKTIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yerimi alayım,çok eğlenceli olacak...

Motosikleti
    varsa tavsıyen alabılırım ?

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Şimdi ilk motorun olacak bunun için yamaha r25'i eledik. 1 kaza illaki yapacaksın. Parça pahalı olmasın diyosan daha çok grenajı az modellere bak ve 125 cc ile başla ekipman al ve şunu unutma hızlı giden hızlı gider

10.000 liralık bi motosiklet alacaksın diyelim...
    5.000 lirası peşin 5.000 lirası kart olur.
    3.000 nakit 7.000 lira kart olur onu kafana göre ayarlarsın

Motosikleti
    r25 ın ılk motor olmamasının sebepleri neler peki ? 250cc baslangıc olarak fazlamı ?

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Başlangıç motoru için r25 alma kesinlikle. Gidip denedim, yeni başlayan biri için fazla güçlü bir model. Eğer hedef r25 ise bence bir sezon ybr, cbf, apache vs. bir commuter ile pişip sonra gönül rahatlığıyla r25 almak. Yazmamışsın ama umarım ekipmanları tamamlamışsındır, motosiklet sahibi olduktan sonra zamanla ekipman almak tam bir saçmalık çünkü. Bir de maddiyat ne durumda bilmiyorum ama r25 250cc sınıfına göre biraz fazla yaktırması kolay bir model. 4-5 lt normal kullanımdaki yakıt tüketimi diyorlar. Kullanıcı yorumlarını, motosiklet modelleri bölümünde okuyabilirsin.
    efendy06 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    R125 Gerçekten çok keskin hatlara sahip bi tane de ben alıcam düşünmüyor değilim

Motosikleti
    yakıt durumunu okumustum bıraz yakıyomuş henüz hiçbir ekipmanım yok aletı aldıkdan sonra ekıpman almayı dusunuyodum bu arada 250cc nın bu kadar fazla olacagını dusunmemıstım 600 1000 ler tmm hayal benım ıcın ama en azından 250 liliğin orta oldugunu dusunmustum ama sız daha tecrubelı oldugunuz ıcın uyarınızı tabıkı dıkkate alıcam

peki bu r125 hakkında tasarım harıcınde onerılerınız neler ?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Kuralsiz111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu r125 hakkında tasarım harıcınde onerılerınız neler ?
    Bu konuda da kullananların yorumlarını beklemek durumundasın.. Binmediğim motosiklete yorum getiremeyeceğim, ama çok karizmatik olduğu kesin

Motosikleti
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda da kullananların yorumlarını beklemek durumundasın.. Binmediğim motosiklete yorum getiremeyeceğim, ama çok karizmatik olduğu kesin
    peki 125cc olan diğer supersportlar arasından önerebileceğiniz modeller neler ? + - leri ile

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu konuda ilgili motosikletlerin konu basliklarını takip edecek olursanız artıyı eksiyi daha net kavrayacaksınız. Ben r125 hiç kullanmadım, 125 içerisinde CBR kullandım, o da gayet ekonomik parçası ucuz, dayanıklı ve rahat bir motosiklet. Ama kıyaslama konusunda yorum yapamam.

Motosikleti
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ilgili motosikletlerin konu basliklarını takip edecek olursanız artıyı eksiyi daha net kavrayacaksınız. Ben r125 hiç kullanmadım, 125 içerisinde CBR kullandım, o da gayet ekonomik parçası ucuz, dayanıklı ve rahat bir motosiklet. Ama kıyaslama konusunda yorum yapamam.
    o zaman bıraz daha arastırma yapsam iyi olucak bu arada r6 kullanıyosunuz galiba sizin başlangıç motorunuz neydi ?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Kuralsiz111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bıraz daha arastırma yapsam iyi olucak bu arada r6 kullanıyosunuz galiba sizin başlangıç motorunuz neydi ?
    94 ya da 95 'de Mobylette ilk kullandığım motosiklet idi..
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    nerdeyse benle yaşıt bu arada her zaman merak ettiğim birşey vardır henüz alıp denemedım ama motorcu kıyafetlerı mont,kask vs. bunlar terletmıyomu bakıyorum güneşli havalarda bile mont ile sürüyolar ?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Terletiyor. Dibine kadar hemde. Ama mecburuz giymeye

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Basamaklari sira ile cikmakta fayda var, R25 in 250cc olduguna bakma cc ile degil beygir ile ilgilenmek lazim acemi icin 36 hp bosa alinmis risk, aldigin risk hayati organlarin olacak, yzf 125 guzel motor bir alis bakalim oturus pozisyon viraj konum sonra bakarsin yuksek hp ye..

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Cevabın sorunun içinde. Hele bi ehliyetini al ekipmanı da tamamla. Ondan sonra gel.

ilk motorum 4 gün oldu alalı daha önceden motor sürmedim ama öğreniyorum rahat sürülüyor çok keyif veren bir motor yzf r125

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Yalniz r125 500 cc uc silindir az yakan cok kacan top speed 230 240 goren bu makine olsa... r25 yaninda halt kalir. Ben ninja 300 le başladım. 2700 km oldu 1500 kmde saga dönen bi taksiye çarptım. 15 20 km felandi hızım sıkıntı olmadi grenajlar çizildi tabiki ekipmanlarimiz oldugundan artciyla kanama bile olmadi hizim belki 15 20 bile degildi hatta...ha ama cok kaza tehlikesi anlattim hala atlatiyorum orasi ayri gerci atlatmayan motosiklet sürücüsü yoktur ama soyle diyim ben 100 km deyken baya baya sürüyordum motoru hani baska birine verdim oda 50 100 km alistirma yaptim benim yarim kadar suremiyordu. Yetenek meselesi onceden scooter surmustum ben biraz bisiklet desen baya surdum(denge acisindan) yani tek bi seye bakmiyor maalesef hayirlisi olsun

Motosikleti
    Alıntı gezgin650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum 4 gün oldu alalı daha önceden motor sürmedim ama öğreniyorum rahat sürülüyor çok keyif veren bir motor yzf r125
    0 aldınsa fiyatını söylermısın

bu arada

herkese yorumları ıcın tesekkur ederım hepsını dıkkate alıcam hemen hemen alacagım modelde aklımda belırledım tam kesın olmasa bıle 125 lik almaya karar verdım dedıgınız gıbı once düşe kalka öğrenmek daha ıyı ne kadar onemlı bılmıyorum ama gayet ıyı bısıklet gecmısım var denge açısından onemlı dıye belırtmek ıstedım bıraz delı kullanırdım bısıklet ıle yokuş aşağı beledıye otobüslerini solladığım zamanlar olmustu tabı yokuşun bıttıgı yerde karsıdan gelen adama son hız çarpmama ramak kalmıstı neyse verılmıs sadakam varmıs

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)