Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başlangıç için ninja 300

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ninja300+düzgün bir yerden eğitim sıkıntı olmaz hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı AlperenD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şükür fakat kimse parasını böyle bol keseden savurmaz. açıkçası cbr değil ama r25'de düşünüyorum ama önceliğim tabiki ninja sonuçta hepsinde aynı risk var ve düşmemek için en caydırıcı olanı seçmeliyim gibi geliyor.

gerçekten çok sağolun öneriniz için fakat almışken 10 kilo hafif olmasında bir daha motor değiştirmek zorunda kalmayım düşüncesindeyim. malum bende naked sevmeyenlerdenim. alışmak için hafiflik olarak tabiki çok daha iyi bir seçenek fakat zaten dediğiniz gibi eğitim alacağım yerler ktm ile değilde kawasaki ile öğretsinler ki motoru bir daha bir daha sürekli değiştirmek zorunda kalmayayım sonuçta 2 siylede elbet bir gün düşücem. düşmeyen kullanıcı yoktur herhalde en azından uzun vadeli kullananlar. motorun düşüp hasar görme olayında da dediğiniz gibi çıplak motorlara takılan demirler gibi bir sürü takoz alıp ön teker, arka teker ve şaside görebildiğim her yere takmayı planlıyorum böylece riskide azaltmış olurum. motto akademiyide önceden araştırmıştım fakat nedense bana sürmeyi öğretiyor gibi değilde ileri sürüş eğitimi veriyor gibi gelmişti. gerçekten profesyonel iş yapıyorlar fakat parayıda ona göre istiyorlar. her ne kadar nakitte problem olmasada ben aynı zamanda ehliyetide alabileceğim yani 2 sinide aynı alanda gerçekleştirebileceğim bir yer arıyorum fakat bulamazsam tabiki ya honda eğitimine yada motto akedemiye kendimi teslim edicem.
    Kazın ayağı ne yazık ki sizin düşündüğünüzz gibi olmuyor. Neyse biz tavsiyemizi yaparız dinleyip dinlememek sizin kararınız. Motto aynı zamanda sürücü kursu olması lazım zaten ehliyet alırken temel motosiklet eğitimi ve sınava hazırlık eğitimini de pakete dahil ediyorlar bildiğim kadarıyla. İstanbul'da öyle yani. Bence bir arayıp konuşun. Ehliyet+ eğitimleri tek yerden çıkartmış olursunuz.

AlperenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 06serkan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçtiğimiz hafta evime yakın bir iki sürücü kursuna gittim. Motor tecrübem olmadığı için kayıt yapmadılar. Eğitim alıp gelirsen kayıt yaparız dediler. Ayrıca A1 ve A2 veriyorlar. A ehliyet için ise ellerindeki belgelere bakıp cevap veriyorlar. Motosiklet eğitmenleri de yok. google amcadan çankaya birlikte sadece motor ehliyeti veren bir kurs buldum. Ehliyet haricinde istersen özel eğitimde veriyorlar. Bayramdan sonra başlıyorum inşallah. Gidip gelirim dersen adresi verebilirim.

Benim gibi henüz motorun yoksa acele etme derim. Ehliyet için ve özel eğitimlerde farklı motorlar kullanıp öyle de karar verebilirsin. Hatta ekipmanına bile... İleri sürüş eğitimi için yine Ankara da isminden hayli sözettiren eğitmenler var. Forumda duymuştum

Kararında başarılar dilerim
    cidden adres verebilirsen çok makbule geçer çünkü bende birkaç yer araştırdım fakat adamın konuşması bile güven vermediği için yani sırf paraya oynuyor gibi geldiği için gitmedim ve sırf bu yüzden böyle avare gibi kurs arar haldeyim eğer fiyat hakkında da bilgin varsa yazabilirsen çok iyi olur.

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja300+düzgün bir yerden eğitim sıkıntı olmaz hayırlı olsun

böyle yorumlar motive ediyor biran içinde olsa düşmeden senelerce kullanıcakmışım gibi hissettiriyor çok teşekkür ederim...

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazın ayağı ne yazık ki sizin düşündüğünüzz gibi olmuyor. Neyse biz tavsiyemizi yaparız dinleyip dinlememek sizin kararınız. Motto aynı zamanda sürücü kursu olması lazım zaten ehliyet alırken temel motosiklet eğitimi ve sınava hazırlık eğitimini de pakete dahil ediyorlar bildiğim kadarıyla. İstanbul'da öyle yani. Bence bir arayıp konuşun. Ehliyet+ eğitimleri tek yerden çıkartmış olursunuz.

motto akademi hakkında o kadarını araştırmamıştım söylediğiniz iyi oldu bir telefon edicem. tavsiyelerinizi tecrübelerinize dayanarak verdiğinizden eminim ve benim için çok değerli, çok teşekkür ederim. fakat insan bazen kafasına birşey koyunca ve ben yaparım inancına kapılınca vazgeçemiyor resmen.

Motosikleti
    Yamaha R25
    cidden adres verebilirsen çok makbule geçer çünkü bende birkaç yer araştırdım fakat adamın konuşması bile güven vermediği için yani sırf paraya oynuyor gibi geldiği için gitmedim ve sırf bu yüzden böyle avare gibi kurs arar haldeyim eğer fiyat hakkında da bilgin varsa yazabilirsen çok iyi olur.
    Eğer sakıncası yoksa link vereyim. Belki Ankara da bizim gibi arayıp bulamayanlara da yardımcı olur
    http://a2mtsk.com/

Fiyatlar yanlış hatırlamıyorsam
    A2 800tl idi
    A 1100 TL (bundan eminim) 2 taksit veya kredi kartına taksit yaparak ödeyebilirsin. Akşam üzeri gidersen karşısındaki pazar yerinde oturup eğitimleri seyredebilirsin

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Baslarsin. Ama sen de farkindasin ki mutlaka duseceksin. Kawasaki parca fiyatlari bakimindan su anda japonlar arasinda en insafsizi. 250-300 cc araliginda en guzel gorunen motor oldugunu dusunmekle birlikte cok paran yoksa tavsiye etmiyorum.

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslarsin. Ama sen de farkindasin ki mutlaka duseceksin. Kawasaki parca fiyatlari bakimindan su anda japonlar arasinda en insafsizi. 250-300 cc araliginda en guzel gorunen motor oldugunu dusunmekle birlikte cok paran yoksa tavsiye etmiyorum.
    kawasaki'nin o yeşil renginin dolardan geldiğini farkındayım ama gönül bu işte otada konuyor kawayada...

Eğer sakıncası yoksa link vereyim. Belki Ankara da bizim gibi arayıp bulamayanlara da yardımcı olur
    http://a2mtsk.com/

Fiyatlar yanlış hatırlamıyorsam
    A2 800tl idi
    A 1100 TL (bundan eminim) 2 taksit veya kredi kartına taksit yaparak ödeyebilirsin. Akşam üzeri gidersen karşısındaki pazar yerinde oturup eğitimleri seyredebilirsin
    çok sağol ben daha önce bu siteye girmiştim fakat iletişime hiç geçmemiştim bir telefon edip fiyatını ve ne tür eğitim verdiğinin netini sorarım ve eğer çok yararlı ve uygun ise sırf buraya bu yaşadığım arayışı kimse yaşamasın diye konu açıp herkese yardımcı olurum.
    06serkan06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    kawasaki'nin o yeşil renginin dolardan geldiğini farkındayım ama gönül bu işte otada konuyor kawayada...

çok sağol ben daha önce bu siteye girmiştim fakat iletişime hiç geçmemiştim bir telefon edip fiyatını ve ne tür eğitim verdiğinin netini sorarım ve eğer çok yararlı ve uygun ise sırf buraya bu yaşadığım arayışı kimse yaşamasın diye konu açıp herkese yardımcı olurum.
    Rica ederim.Olurda başlarsan beni bul. Bİr köşede olmayan motor tecrübelerimizin sohbetini yaparız

Rica ederim.Olurda başlarsan beni bul. Bİr köşede olmayan motor tecrübelerimizin sohbetini yaparız
    iyiydi bu. bende bol bol birikim var. her ne kadar pratiğim olmasada abartılı olarak uzun senelerdir araştırıyorum. inşallah birgün olan tecrübelerimizin sohbetinide yaparız.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Emin olun motoru koyacak yerim olmasa kawasaki yazısını bırakın üzerinde k harfi olan bir motoru dahi almazdım. zenci abiler kol geziyor bunun farkındayım. (dükkanın bodrumuna indirip çelik halatlar ve disk kilitleriyle bağlayıp kepenkleri indiricem...) şaka bir yana cbr 250 yide düşünmedim değil fakat hem hız limiti hemde kullanış açısından hemen hemen yakınlar sadece ninja 300'lük olduğu için daha seri ve top speed biraz daha yüksek ayrıca zaten şekli 1000 lik motorları aratmıyor. birazcık yerden kalkamayacağımın farkındayım fakat ybr devrilmiyor diye birşeyde yok. kaç tane vloger izlediysem yeni başlayanlar 50 cc motorla bile düşebiliyor. bu zaten motorcuların kaderinde var. kenan sofuoğlu ve barkın bayoğlu gibi adamlar bile düştükten sonra bizim düşmemiz zaten farz olmuş. kawasakinin cep yakan fiyatlarından korunmak içinde en azından her gördüğüm deliğe bir takoz takmayı planlıyorum ve denildiği gibi gerekmedikçe zaten hızlanmam. çevre yolunda hızlandığım zaman ise zaten düz yoldada düşecek değilim. yani inşallah düşmem.
    Sevgili kardeşim trolle başladım kusura bakma . Mesele ninjanın düşüp ybr nin düşmemesi değil.Mesele ninja düşünce 2000 lira grenaj masrafı çıkacaksa , ybr ye koruma demiri taktırırsın 3-5 kuruşa kurtulursun,taktırmasanda kurtulursun.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bir Aceminin Günlüğü başlığında motor dünyasına giriş maceralarımı anlatıyorum. Okumanı tavsiye ederim. Ben de senin gibi sıfırdan başladım, Honda akademi 1 ve motta akademi hakimiyet eğitimlerini aldım. Kendimden çok emindim motoru yatirmam diye düşünüyordum ama maalesef yatırdım. Sıfır xmax 250 almıştım. Grenajda çizik oldu basit bişey ama kesinlikle ikinci el pcx ile başlamadığıma pişmanım. Diyeceğim 300 hele ki Ninja 300 başlangıç motoru değil. Yatırırsan çok uzer seni ki yatirirsin. Ben ikinci el cbr 150 öneririm. Hatta önce scooter ile başla. Trafiğe motora bir alış derim nacizane.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)