Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 ehliyete başvurdum fakat hiç deneyimim yok Yardım Edin!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni üyeyim. kısmetse aranıza katılacağım. herkese merhaba!
    İsim: Gökmen
    İl: İzmir
    Meslek: Mühendis (fakat mesleği kafada bırakmak üzere)

B ehliyetim var ve yaklaşık 5 yıldır otomatik araç kullanmaktaydım. hep motosiklet kullanmak istemişimdir. nihayet başvurabildim fakat daha önce hiç kullanmamıştım. pek araştırma yapmadan sadece youtube videoları izleyerek bir sürücü kursuna yazıldım İzmir-Buca'da.

geçtiğimiz cumartesi kötü durumda yuki marka 125cc bir motosiklet verdiler ve takıl çözmeye çalış dediler. (biraz da anlattılar tabi ama profesyonel bir eğitim olduğunu söyleyemem) kalkışlarda epey zorlandım. kavrama noktasında motosikleti biraz ittirmemi ve bir miktar da gaz vermemi yoksa motorun stop edeceğini söyledi hoca. fakat motor her defasında farklı ayarda kalktı. ya da bana öyle geldi. bi kalktım bi stop ettim. 40dk sonra da başkasına verdi motoru hoca. önümüzdeki hafta sonu 2 saat daha verecem motoru sana dedi.

benim gibi hiç çözemeyen 2 kişi daha vardı. sadece motoru kaldırıp dolaştık etrafta fakat dönerken falan çok tedirgindik. diğer elemanlar fıtı fıtı daha ilk saatte 8 falan tüm parkuru hallettiler.

ilk defa bir olayda kendimi bayağı yeteneksiz hissettim

sonrasında dışarıdan eğitim almam gerektiğini düşünerek hiç bilmediğim İzmir'de kimden 1'e1 ders alırım diye bakındım fakat uygun kişi veya yer bulamadım.

Bu ayın 24'ünde sınavım var ve ücreti mukabilinde (uygun fiyat olursa çok çok iyi olur) motosiklet eğitimi verebilecek ya da bu konuda bilgi veya tavsiye verebilecek forumculara ihtiyacım var. lütfen yardım edin ve bu çaylak arkadaşınız halletsin bu işi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam selam; hoşgeldin öncelikle hemşerim.

İlk olarak Sürücü kursun ile konuş, birebir eğitim vermesi gerekiyor. Sanırım bu şekilde kontrolsüz ve güvensiz eğitimin şikayet edilebilirliği vardı. aL takıl gez tarzı bir eğitim anlayışı seni motosikletten soğutacaktır.

İkinci olarak keşke A sınıfı ehliyete başvursaydın; sınav 650+ cc motosiklet ile çok daha kolay geçiliyor

Bakabileceğin ilk yer

https://armut.com/izmir-motosiklet-kullanma-ozel-ders

İkinci olarak ilçe neresi? Gecen sene Şemikler Sürücü Kursunda Sinan Hoca vardı; oldukça faydasını gördüm. Sana yakın ise birebir ders için kursu arayabilirsin.
    Gökmen66 bunu beğendi.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Dostum ilk olarak kurstan bir hayır bekleme. Trafik tecruben var. İlk iş kalkış ve parkur olayını cozmen lazım. Bence yuki 125 lik motorun aynısından bul ya da kirala vardır mutlaka bucada. Sonra al motoru parkur günü sabahtan akşama kadar takıl. Bu işi çözdün mu şimdi sıra sınav güzergahıni ezbere bilmen. Çünkü sınavda arkandan arabayla hocalar takip edecek. Hız limitin 40. Ben 20 30 ile 1 viteste bağırta bağırta surmustum tüm güzergahı. Hemde 4 girişimde gecebilmistim öyle yetenekli bir insanım 😎😎😎. Trafik tecruben olduğu için parkura ağırlık ver. Ayağını yere degdirdigin, 8 çizemediğin, metal lanet bir köprü var sırat köprüsü gibi üzerinden geçerken düştüğün, sinyalleri unuttuğun an bırakıyorlar. Açımiyorlar çoluk çocuğa maskara ediyorlar 😢 başıma geldiği için. Ama hevesin kirilmasin motoru bulursan parkuru 2 günde cozersin. Bulamazsan benim gibi sınavlara girdikçe tecrübe edinirsin. Her girişte de tekrardan para yatiriyorsun. Bir kere kirala motor ilkinde geç paran cebinde kalsın. Kafana birşey takılırsa yardımcı olmaya calisiriz.
    Gökmen66 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    İstanbulda olsan yardımcı olurdum ücretsiz gönüllü olarak.
    Eğitimci değilim ama en azından motoru sağlıklı kaldırmayı öğretebilirdik
    Umarım izmirde yardımcı olacak bir arkadaş çıkar aramızdan
    Gökmen66 ve brnkrc bunu beğendiler.

Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ilk olarak kurstan bir hayır bekleme. Trafik tecruben var. İlk iş kalkış ve parkur olayını cozmen lazım. Bence yuki 125 lik motorun aynısından bul ya da kirala vardır mutlaka bucada. Sonra al motoru parkur günü sabahtan akşama kadar takıl. Bu işi çözdün mu şimdi sıra sınav güzergahıni ezbere bilmen. Çünkü sınavda arkandan arabayla hocalar takip edecek. Hız limitin 40. Ben 20 30 ile 1 viteste bağırta bağırta surmustum tüm güzergahı. Hemde 4 girişimde gecebilmistim öyle yetenekli bir insanım ������. Trafik tecruben olduğu için parkura ağırlık ver. Ayağını yere degdirdigin, 8 çizemediğin, metal lanet bir köprü var sırat köprüsü gibi üzerinden geçerken düştüğün, sinyalleri unuttuğun an bırakıyorlar. Açımiyorlar çoluk çocuğa maskara ediyorlar �� başıma geldiği için. Ama hevesin kirilmasin motoru bulursan parkuru 2 günde cozersin. Bulamazsan benim gibi sınavlara girdikçe tecrübe edinirsin. Her girişte de tekrardan para yatiriyorsun. Bir kere kirala motor ilkinde geç paran cebinde kalsın. Kafana birşey takılırsa yardımcı olmaya calisiriz.
    başkan kaç yılında aldın sen

metal sırat köprüsü artık yok çizgi üzerinden gidiyorsun; 40 la da gidersen seni vurur komisyon
    brnkrc ve Gökmen66 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ehliyeti alalı daha 3 yıl olmadı yoksa o lanet metal köprüyü bana özel mi getirmişlerdi. Olabilir ne de olsa her sınava girişte baktılar bu adam saf, parası var(aslında yok çok garibanım ) ee suriyeli kardeşlerimiz de aç dediler acımadılar. Şaka bir yana hız limiti 40 değil miydi? yahu. Arkadaşı çok iyi anlıyorum, ben girdiğim hiç bir sınavda(kpss öss ...) heyecan yapmamış adamım çünkü hiç çalışmamıştım direksiyon sınavları yüzünden (sınavları diyorum çünkü 4 kez girdim prof sayılabilirim)hayata küsmüştüm. Ne kadar yeteneksiz bir insanım diyordum kala kala son hakkımda sınavdan geçmiştim. Hem de hiç umudum yoktu kalmaya gidiyorum diye evden çıktım, sınavı geçtim. Ailecek şoktayız tabi. Herhalde benden tecrübelisi yoktur sınav konusunda Yukarıdaki arkadaş en güzeli bul 125'lik motor dal parkura acıma.
    Gökmen66 bunu beğendi.

ilçe buca-şirinyer. tanyel sürücü kursu ile konuştum ders almak için. o da keşke A alsaydın dedi. başka bi kursa yazılmasan ders verirdim ama böyle etik değil, sen kurstan çık ve gel bizim kursa yazalım aynı fiyattan A'ya dedi. çıkmaya mı çalışsam kurstan acaba?

Armuta ilan vermiş ve cevap alamamıştım. tam tersi olay daha mantıklıymış. bazen beyin duruyor. link için de teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

ya bu becerememe hissi kadar insanı mental anlamda zorlayan bir şey yok sağolsun hocam sayesinde ve kendi yeteneğimle bunu dibine kadar yaşıyorum.
    kadın her stop ettirişimde gitti bir 330TL daha diye bağırıyodu. Böyle insan mı gerilir noluyoruz ya

dediğin motoru kiralık bulup sınav alanına götürürken polis sepetler beni kesin. Bulup getirecek ehliyetli bi arkadaşa da sahip değilim. Sanırım senin gibi tecrübe edecez bu işi

Alıntı Gökmen66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilçe buca-şirinyer. tanyel sürücü kursu ile konuştum ders almak için. o da keşke A alsaydın dedi. başka bi kursa yazılmasan ders verirdim ama böyle etik değil, sen kurstan çık ve gel bizim kursa yazalım aynı fiyattan A'ya dedi. çıkmaya mı çalışsam kurstan acaba?

Armuta ilan vermiş ve cevap alamamıştım. tam tersi olay daha mantıklıymış. bazen beyin duruyor. link için de teşekkürler
    kurs evrakları sınavdan 2 hafta önce fln yolluyor, bence kurs ile konusup memnun olmadıgını belirtip aldıgın ders saati ücretinin kesilmesini söyleyip paranı geri iste.

A sınıfı daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Ancak hem o kursa hem bu kursa x2 para vermek, bilemedim, ekonomik durumun iyiyse yap geç

Edit: Kadın gitti 330 tl tarzı salak bir cümle kuruyor ise bu cümleyi kurs sahibine söyle, artık ders almak istemiyorum bu şekilde davrandıgı için elim ayağım titriyor motosikletten vaz geçtim de

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Yanlız kurs değiştirme fikrini en yakın zamanda uygulamanız masrafınızı azaltabilir. Bu arada diğer kurs daha mı iyi?
    Edit: Kadın gitti 330 tl tarzı salak bir cümle kuruyor ise bu cümleyi kurs sahibine söyle, artık ders almak istemiyorum bu şekilde davrandıgı için elim ayağım titriyor motosikletten vaz geçtim de
    Sonra da git başka kursta A 'ya kaydol Olur mu öyle hocam hiç Ama şikayet kısmında çok hem de çok haklısınız. Lakin hatırlatmak isterim birisini şikayet etmeden önce o kişi/kurum'a durumu bildirip çözüme ulaşamadıysanız şikayette bulunun. Diğer türlü insan ilişkileriniz başarısız olur kanaatindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Yani o bayana yaptığı davranıştan rahatsız olduğunuzu söyleyin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Gökmen66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

ya bu becerememe hissi kadar insanı mental anlamda zorlayan bir şey yok sağolsun hocam sayesinde ve kendi yeteneğimle bunu dibine kadar yaşıyorum.
    kadın her stop ettirişimde gitti bir 330TL daha diye bağırıyodu. Böyle insan mı gerilir noluyoruz ya

dediğin motoru kiralık bulup sınav alanına götürürken polis sepetler beni kesin. Bulup getirecek ehliyetli bi arkadaşa da sahip değilim. Sanırım senin gibi tecrübe edecez bu işi
    Hiç boşuna kasma a2 yeter kurslarda çakal. Parayı istesen kursun vereceğini zannetmiyorum. Alabilirsen bravo derim. 35kw'ye(45hp) kadar a2 ehliyet ile tüm motosikletleri kullanabilir. Almayı düşündüğün motorun kw/hp sine bak bence yeterli boşuna tekrardan yeni kursa evrak para vb bayılma. Hocaları takma adamların istediği motosikleti kullanmayı bilen sınava sadece ceza yememek için gelen insanları istiyorlar. Mutlaka çevrende olmadı tamircilerde 125'lik motor vardır. Ara sokaklardan git parkura gir polis parkurda karışmaz. Parkuru çözersen trafikte hiç zorlanmazsın.
    Bak için rahat edecekse sana şöyle bir örnek vereyim ne kadar yeteneksiz olduğum halde ehliyeti aldığımı anla. Yemin ediyorum sınav günü hiç eğitimlere gelmemiş bir çocuk geldi. Sınav öncesi hazırlık aşamasında çocuk nasıl kaldırıcam ben bunu dedi.Acıdım baktım kimse yardımcı olmuyor anlattım bir iki denedi stop ettirdi 3. denemede kaldırdı. Sonra sınav ekibi geldi çocuk baktım bir defada kaldırdı dubalar sekiz sırat köprüsü derken adam parkuru bitirdi. Trafiğe çıktı geldi hocalar geçtin dedi.Geldi abi çok teşekkürler felan dedi.Sonra ben girdim sınava çocukta beni izliyor. Daldım dubaya kaldım sınavdan. Hemen uzaklaştım oradan.
    Gökmen66 bunu beğendi.
    "Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Kurumsal bir yerden eğitim almanızı öneririm. Sadece ehliyet alabilmek için değil motosiklet hayatınızı sağlıklı bir şekilde devam ettirmeniz açısından da önemlidir.
    Gökmen66 bunu beğendi.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

eALP hepsi tamam da parkuru ezbere bilmek gerekiyor o nasıl oldu
    eALP bunu beğendi.

Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç boşuna kasma a2 yeter kurslarda çakal. Parayı istesen kursun vereceğini zannetmiyorum. Alabilirsen bravo derim. 35kw'ye(45hp) kadar a2 ehliyet ile tüm motosikletleri kullanabilir. Almayı düşündüğün motorun kw/hp sine bak bence yeterli boşuna tekrardan yeni kursa evrak para vb bayılma. Hocaları takma adamların istediği motosikleti kullanmayı bilen sınava sadece ceza yememek için gelen insanları istiyorlar. Mutlaka çevrende olmadı tamircilerde 125'lik motor vardır. Ara sokaklardan git parkura gir polis parkurda karışmaz. Parkuru çözersen trafikte hiç zorlanmazsın.
    Bak için rahat edecekse sana şöyle bir örnek vereyim ne kadar yeteneksiz olduğum halde ehliyeti aldığımı anla. Yemin ediyorum sınav günü hiç eğitimlere gelmemiş bir çocuk geldi. Sınav öncesi hazırlık aşamasında çocuk nasıl kaldırıcam ben bunu dedi.Acıdım baktım kimse yardımcı olmuyor anlattım bir iki denedi stop ettirdi 3. denemede kaldırdı. Sonra sınav ekibi geldi çocuk baktım bir defada kaldırdı dubalar sekiz sırat köprüsü derken adam parkuru bitirdi. Trafiğe çıktı geldi hocalar geçtin dedi.Geldi abi çok teşekkürler felan dedi.Sonra ben girdim sınava çocukta beni izliyor. Daldım dubaya kaldım sınavdan. Hemen uzaklaştım oradan.
    ben de ilk eğitimde çocuğun birine sen çok heyecanlı gibisin boşver rahat ol dedim. çocuk neredeyse kenan sofuoğluna evriliyordu.
    eALP bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler