Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARAÇ DEĞER KAYBI - EKİPMAN DEĞERİ VS.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Arkadaşlar selamlar, bayramın son günü bir kaza yaptım. Anayoldan giderken karşıdan gelen araba birden sokağa döndü ve arka kapısından çarptım. Ben de bir sıkıntı yok çok şükür ama motosikletin durumu kötü. Tutanağı tuttuk adam görmedim hatalıyım felan da yazdı muhtemelen kusur tamamen ona çıkacak.

Motosiklet daha 4 5 aylık felan ve servis bugün 5.500 tl hasar çıkardı. Ben bu motoru satarken zorlanacağım. Ekpertiz servise gidiyor ve ben hiç muhattap olmuyorum diye biliyorum. Bu motosikletin değer kaybını ve kaskımın ücretini (montum vs. sağlam lakin kaskda zedelenmeler var güvenip takmam birdaha ) almak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Avukatla vs. uğraşıp harcama yapmak istemiyorum öğrenciyim ve o kadar da imkanları zorlayamam. Bu yoldan geçen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Lütfen bot giyin ve dikkatli olun teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla değer hukukta bişey elde etmek için önce ispat istiyorlar.Kaski fotosunu ceksen mont falan ilgili mahkemeye dava açsan belki kabul olur belki olmaz.Adam kazadan öncede oleydi der bisiler uydurmaya çalışır. Aracın değer kaybını da trafik kazası gibi durumlarda alamazsın diye biliyorum.Aracın değer kaybını şahıs ödemez belki karşı tarafın sigorta şirketi bi miktar karşılayabilir ama inan hiç duymadim.Birisi gelir senin aracına trafik kazası şeklinde değilde örnek taş attı zarar verdi.o zaman iş sahsilesir ve aracın parasını odettirip bide yaşanan değer kaybını da maddi manevi tazminat olarak talep edersin.Ama trafik kazası gibi olan durumlarda böyle bisı olmuyor diye biliyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Valla önce sigorta şirketine başvurucam değer kaybı için . Eğer sigorta şirketi kabul etmezse dava açacağım. Yaptırıp motoru satıp enduroya geçmeyi düşünüyorum.

kaskı artık geçtim hjc is17 den mt revengeye geçeriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Verirse sigorta şirketi verir ama onuda sanmam.O zaman her kaza yapan değer kaybı yaşayana deger kaybını odemesi gerekirdi sık duyulan bişey olurdu.Geçende bir tanidigimin xmax250 motoruna birisi çarptı sadece grenaj değişti ama motorda hasar kaydı oldu satarken biraz zararına verdi mecbur.Yani kaza hiç olmasa iyi ama işte oluyor oluncada değer kaybı bize kaliyor.İnsanlar malımı yaptırayım da yeter diyor geçende cbf 150 ile kaza yaptım şase yamuldu.Hata bendeydi arkadan çarpmış bulundum.Ama haklı olsaydım motor pert olurdu yeni motor alırdım. Yani kaza yapıcak san motoru pert yaparsan değer kaybı gibi fuzuli şeylerle uğraşmasın )

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Öncelikle geçmiş olsun. Aracımla yapmış olduğum kazada tamamen kusurlu karşı taraf çıktı tabi ki sigorta şirketi 3750 liralık masrafı karşıladı ama ben gene de üzgündüm çünkü aracımda değer kaybı olacaktı. Kaputta lokal boya oldu tampon değişti çamurluk boyandı. Sağolsun bir abi üzülme değer kaybı diye bişey var dedi sigorta şirketine başvur değer kaybını iste dedi. Özetle 1000 lira değer kaybı verdi karşı sigorta ama buna rağmen tatmin olmadım ona da itiraz ettik arttırmak için bakalım ne olacak. Yani sonuç olarak değişen parça aracın kilometresi ve benzeri birsürü etmeni hesap edip değer kaybı veriyorlar. Yanlız sigorta şirketi (bilerek ya da şanslarını denemek için) çok düşük bir ücret verebilir buna itiraz edip tam hakkınızı alırsınız. Kask ve mont için sigorta şirketi ne yapar bilmem ama sonuna kadar araştırın gerekirse kask ve mont için ayrı dava ise ayrı dava ayrı itiraz veya istek ne ise sürücü ye. veya sigorta şirketine karşı ne ise bu işin oluru bulup davanızı açın ya da itirazını (ne ise artık) yapın hakkınızı alın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı Dogus8989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verirse sigorta şirketi verir ama onuda sanmam.O zaman her kaza yapan değer kaybı yaşayana deger kaybını odemesi gerekirdi sık duyulan bişey olurdu.Geçende bir tanidigimin xmax250 motoruna birisi çarptı sadece grenaj değişti ama motorda hasar kaydı oldu satarken biraz zararına verdi mecbur.Yani kaza hiç olmasa iyi ama işte oluyor oluncada değer kaybı bize kaliyor.İnsanlar malımı yaptırayım da yeter diyor geçende cbf 150 ile kaza yaptım şase yamuldu.Hata bendeydi arkadan çarpmış bulundum.Ama haklı olsaydım motor pert olurdu yeni motor alırdım. Yani kaza yapıcak san motoru pert yaparsan değer kaybı gibi fuzuli şeylerle uğraşmasın )
    Ben de sizin gibi düşünüyordum ama bilmediğimimiz yada böyle olmaz sanmam dediğimiz okadar hakkımız varki
    alp010 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Sağolun hocam. Tüm yolları deneyeceğim inşallah. Kaskı 2 ay boğazımdan sıkıp aldım para kolay kazanılmıyor ne yazık ki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Değer kaybı sigorta tarafından veriliyorsa guzel bisi gerçeken.İnsanlar değer kaybı istemiyorlar ama en azından bişey daha biliyoruz.İnşallah deger kaybı verir şirket.İnsana extrem bir beklenti gibi geliyor ilk etapta ama sonuçta araç pert O
    olunca aracın son durumuna göre yıpranma payı hesaplayıp aracın parasını ödüyorlarsa aracımı tamir edecekleri zamanda aracımin değer kaybını Hesaba katması lazım mantıken doğrusu budur.Ama işte bu hep bana hep bana oluyor haklarımızın üstü kapatılmaya bakiliyor bizde inadına acmaliyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)