Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

AEA'nın Trafikte Sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    barkının kulakları fazla çınladı, sağırlık yaşamasın adam tamam artık yahu
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir video ya sempozyumlar düzenlenmiş gene.
    Akademik tezler hazırlanmış.

Bir kaç yıl önce bir videosuna daha sempozyumlar kurulmuştu, konuyu unuttum şimdi. Ama en son dayanamayıp ekipten birisi bir sey yazmıştı sanki.

Saygılar

agrsifedvard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam bildiğin apaçi gibi kulanmıș.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Aklı başında olan insan neyi örnek alıp almayacağını bilmeli.... Video zevk vermedi.. Seven var sevmeyen var.. Barkın iyidir...

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Heralde amacı hepimizi trollemek viral bir video oluşturmak . Başka türlüsü mantıklı gelmiyor istanbulda yaşayan herhangibiri zaten isterse bu tarz bir sürüş gerçekleştirebilir yetenek gerektiren bir durum değil. Biraz istanbul trafiği tecrübesi ve birazda hayatdan yaşamaktan sıkılmış olmak lazım. videoda bolca o var zaten.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Dünkü altınlı gecede bu konuya değindi, işin özü el alemin derdi sizi mi gerdi ye getirdi başkan. Haklı da

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünkü altınlı gecede bu konuya değindi, işin özü el alemin derdi sizi mi gerdi ye getirdi başkan. Haklı da
    Yazmayacaktım, ama duramadım yine şu son yazılanı okuyunca.
    Elalemin derdinin bizi germemesi için, o derdi bizle paylaşmayacak o zaman arkadaş. Size ne ben yaptım oldu diyorsan benle ya da milyonların izlediği bir mecradan niye paylaştın o zaman, demek ki işin için de hem başkalarına "bak ben ne yaptım" nevinden bir ego tatmini var, hem "bakalım kaç like alacak beklentisi" var. Sonra eleştirlince size ne çok da tıkımdaydı, ben yaptım oldu, ben böyleyim, gizlemiyorum, yaparsan burada sağlam çelişkiler ve arızalar sergiliyorsun demektir. Çok tıkında değilse niye paylaşma ihtiyacı duyuyorsun, o kadar pervasız ve umursamazsan ne diye fenomenliğe soyundun da sponsor sponsor diye bağım bağım bağırıyorsun derler adama.

Daha önce de yazdım, Barkın pek çoğumuzu üçe beşe ona katlayacak kadar tecrübeli bir motosikletçi, burada hiç bir sorun yok. Ama insanlara bilgi vermek amacıyla programlar yapıyorsan, bu yola baş koymuş görünüyorsan, daha camiada üç beş kişiyiz işte modunda takılıp kendini bizlerin de kendinin de önemsediği bir yere koyuyorsan eleştirlere açık olacaksın biiir, ikincisi çok da ipimdeydi, altın elbisemden aşşaa kasım paşa demeye artık o kadar hakkın kalmamıştır ikiii. Toplum için bir şeyler yapan, kitap yazan, yazı yazan, resim yapan, film çeken, video yayınlayan, program yapan, kısacası topluma bir şeyler verdiğini düşünen, bir şeyleri toplumla paylaşan herkes bu işe başlarken öncelikle eleştirileri kaldırmayı öğrenmeli, iyi ya da kötü tepkilerin geleceğini göze alarak bu işi yapmalı bu da üüç.(Hey yavrum bee didaktizme geel )

Böyle bir kaygısı olmayan, böyle bir derdi olmayan adam zaten motoruna binip kafasına göre takılıyor, ne video paylaşıyor, ne de vloggerlık yapıyor hatta o kafadakiler benim burada yaptığım gibi "boş klavye kahramanlığı" da yapmıyor. (aha da kendime de çuvaldıızz )

Yani uzun lafın kısası: elalemin derdi sizi mi gerdi diyebilmen için elalemle bi işinin olmaması, onlara bir paylaşımda, bir şeyler anlatma, gösterme çabasında olmaman lazım. Böyle biri değilsen o zaman eleştirleri de kaldırmasını bilecen. Gerektiğinde o eleştirilerin doğruluk payını da teslim edebilme olgunluğunu gösterecen, ergen gençler gibi karşı taaruza geçmeyecen. Nokta.

Üff yahu ben yazmıyacaktım şuraya, okuyup okuyup gidecektim, yine dayanamadım be yav, benim de allah müstehakımı versin.

Nee bir kürk ister buu şen gönlüüüm, nee bir han, ne de saraaay lalalalalalom.
    jackonbir, Yasin D, sey_47 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı dogukanbalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklı başında olan insan neyi örnek alıp almayacağını bilmeli.... Video zevk vermedi.. Seven var sevmeyen var.. Barkın iyidir...
    Sorunda orada aklı başında olmayan yüzbinler var, mesela ergenler...

Cloud a katılıyorum. Adı barkınmış, Ahmetmiş, Mehmetmiş fark etmez, eğer videoların yüzbinlere ulaşıyor ise yaptıkların artık elalemi de ilgilendirir. Adam fenomen diye her yaptığını sempati ile karşılamak doğru değil.
    Cloud bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Motosiklet sürmek eğitimle olmaz doğuştan gelen bir yetenektir.
    Barkın pazarda en çok satış yapan adam gibidir (diğerlerinin sesi az çıkar)

suyu çıkan konu

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bence güzel kullanıyor. Diğer insanları tehlikeye atma olayı da yok. Arabanın içindeki adama motorla zarar veremezsiniz. Az çok apaçiliği olduğunu kendisi de ifade ediyor zaten.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben bu konuyu 2 ay önce şikayet etmiştim forumdan kaldırılmadı. Zamanında tenha yolda CBF 150 ile 140 yapan motorcunun videosunun forumdan kaldırıldığını gördü bu gözler. Şimdi her saniyesi suç içeren bir video sahibi ünlü diye forumda durabiliyor.
    RAMİREZ, Cloud ve zulu bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    adam buraya üyeydi bildiğim kadarıyla, bu başlıktan da haberi vardır bence

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuyu 2 ay önce şikayet etmiştim forumdan kaldırılmadı. Zamanında tenha yolda CBF 150 ile 140 yapan motorcunun videosunun forumdan kaldırıldığını gördü bu gözler. Şimdi her saniyesi suç içeren bir video sahibi ünlü diye forumda durabiliyor.
    Adam kanalı ile yüzlerce eğitim videosu sundu, dolaylı olarak pek çok kişinin daha iyi ve bilincli motosiklet sürmesini sağladı, muhtemelen hayat kurtardı. Bu trafikte surusuyle elgilide açıklama yaptı. Şimdi adama torpil geçiliyor diyorsunda bu adama da o kadar torpil gecilsin. O videoyu izleyip aynı şekilde sürmeye çalışacak kadar kimse salak olmasın. Herkes kendi risk algisina gore dursun yeter.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Bu adamın dediğini yapın, yaptığını yapmayın. Bu kadar basit.

pea ve evural bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Adam kanalı ile yüzlerce eğitim videosu sundu, dolaylı olarak pek çok kişinin daha iyi ve bilincli motosiklet sürmesini sağladı, muhtemelen hayat kurtardı. Bu trafikte surusuyle elgilide açıklama yaptı. Şimdi adama torpil geçiliyor diyorsunda bu adama da o kadar torpil gecilsin. O videoyu izleyip aynı şekilde sürmeye çalışacak kadar kimse salak olmasın. Herkes kendi risk algisina gore dursun yeter.
    Ben test videoları hariç hiçbir videosunu izlemedim bir eksikliğini çekmiyorum. Bu tarz videolar çok arttı, serseri olarak görülüyoruz. Trafikte başkasının hatası yüzünden sorun yaşadığımda sürücüyü yakalayıp da hatasını söylemeye çekiniyorum artık. Herşeyi abartan motovlogger'lar yüzünden iyi niyetli motorcular da zor duruma düşüyor.
    Cloud bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben test videoları hariç hiçbir videosunu izlemedim bir eksikliğini çekmiyorum. Bu tarz videolar çok arttı, serseri olarak görülüyoruz. Trafikte başkasının hatası yüzünden sorun yaşadığımda sürücüyü yakalayıp da hatasını söylemeye çekiniyorum artık. Herşeyi abartan motovlogger'lar yüzünden iyi niyetli motorcular da zor duruma düşüyor.
    motto vloggerları bu yüzden sevmiyorum sadece bu yüzden de değil tabi
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    AEA motovlogger değil, canlı yayınları bir izle derim, izlemeden eleştirmek olmaz. Teknik konularda, güvenli motosiklet sürüşü, motosiklet hakimiyeti ile ilgili AEA kadar doğru bilgilendirici bir tane kanal bulamazsın. Varsa yabancı veya yerli kaynak göster ben de izleyeyim. Hem izleyecek yeni kanal olur. Adam özverili şekilde anlatıyor, CSS eğitimcisi sürekli bu adamın kanalında, motosiklet üzerine bedava bilgi veriyor. Bu herifi motovlogger ile karşılaştırmak ayıp olur. Ben de AEA fanboyu gibi oldum ama adam para verip alacağın özel eğitimlerdeki bilgileri bedava anlatıyor.

Hocanın dediğini yap yaptığını yapma durumu tam olarak.

Size de sorulsa mutlaka şunu yap, şuna dikkat et diye öğütler verip kendinizin yapmadığı durumlar illaki vardır. Eleştirilecek birşey yok bence. Kendi istediği gibi kullanabilir, kimseyi de ilgilendirmez. Ha bu videoyu paylaşması tartışılabilir, bence bunda da bir sakınca yok. Zaten videolarını adam gibi takip eden birisi, bu videoda yapılanları kendince doğru veya yanlış olarak değerlendirebilir ve uygular veya uygulamaz.

AEA motovlogger değil, canlı yayınları bir izle derim, izlemeden eleştirmek olmaz. Teknik konularda, güvenli motosiklet sürüşü, motosiklet hakimiyeti ile ilgili AEA kadar doğru bilgilendirici bir tane kanal bulamazsın. Varsa yabancı veya yerli kaynak göster ben de izleyeyim. Hem izleyecek yeni kanal olur. Adam özverili şekilde anlatıyor, CSS eğitimcisi sürekli bu adamın kanalında, motosiklet üzerine bedava bilgi veriyor. Bu herifi motovlogger ile karşılaştırmak ayıp olur. Ben de AEA fanboyu gibi oldum ama adam para verip alacağın özel eğitimlerdeki bilgileri bedava anlatıyor.
    Bence youtube'da motobaba kanalında özellikle eğitmenlerle yolda sürüş yapılarak ders anlatır gibi sürüş anlatılan videolara bi bakın. Adeta motosiklet üstünde hem eğitim hem de talkshow gibi videoları var herkese tavsiye ederim. Yol nasıl okunur adam motosiklet sürerken o anda anlatıyor (Aydın Korkmaz ve Okan Sinan Ocan gibi eğitmenlerle hem sohbetler hem de sürüş videoları var.)

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)