Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

AEA'nın Trafikte Sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Eğer bunu sürüş kabul edersek Halil arkadaşımızı tek geçerim Bence Halil daha güzel sürüyor.

jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Benim fiktim gayet iyi kullanmış adam örnek olacak diye 1000 lik motorda 100 le sinyal vere vere gitmek zorunda değil .. Biraz eylenmiş kaza da yapsa %99 kendi canına zararı olur araba sürücüleri kafeste bişey olmaz .. Bu zamana kadar Barkını bir çok yönde çok negatif eleştirim oldu misal son çektiği reklam videosunu yerden yere vurdum ama bu video özüne dönmüş özledik be bu şekilde sürüş videolarını .. Evet tehlikeli hareketler evet şehir içi ama biizlerde gencizlan varsa totosuna güvenen yapsın yapamıyorsanızda saygı duyun kenardan izleyin risk adamın riski kimseyi bağlamaz ..

Bir arkadaş taksiciyi sıkıştırdı hareket yaptı demiş .. Taksiciler günde 750 kez sıkıştırıyor önüne kırıyor her haltı yiyor biz sadece stem edecek değiliz bizde bişeylere yaparız sıkıntı

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fiktim gayet iyi kullanmış adam örnek olacak diye 1000 lik motorda 100 le sinyal vere vere gitmek zorunda değil .. Biraz eylenmiş kaza da yapsa %99 kendi canına zararı olur araba sürücüleri kafeste bişey olmaz .. Bu zamana kadar Barkını bir çok yönde çok negatif eleştirim oldu misal son çektiği reklam videosunu yerden yere vurdum ama bu video özüne dönmüş özledik be bu şekilde sürüş videolarını .. Evet tehlikeli hareketler evet şehir içi ama biizlerde gencizlan varsa totosuna güvenen yapsın yapamıyorsanızda saygı duyun kenardan izleyin risk adamın riski kimseyi bağlamaz ..

Bir arkadaş taksiciyi sıkıştırdı hareket yaptı demiş .. Taksiciler günde 750 kez sıkıştırıyor önüne kırıyor her haltı yiyor biz sadece stem edecek değiliz bizde bişeylere yaparız sıkıntı
    Kimse kötü kullanıyor diyemez zaten. İyi motor sürmek ile güvenli motor sürmek farklı şeyler. Örneğin Halil'in sürüşü gerçekten çok güzel. Her babayiğit öyle motor süremez. Ama bu güvenli sürüyor demek değil.

Hadi Halil kardeşimiz neyse de Barkın hemen her motosiklet sürücüsünün motosiklete başlamadan izleyip örnek aldığı değer verdiği birisi. Bende vidaolarını severek izliyorum. Ama bu sürüşe herkes özeniyor. Yani doğru örnek olmak var yanlış örnek olmak var. İmam cemaat meselesi

Ben böyle sürenleri keyifle izliyorum o ayrı bir konu
    GB79 bunu beğendi.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halil dediginiz adam zaten yarisci. Pistte suruyor genellikle.

AEA zaten belli. Adam apaçi. Bunuda kabul ediyor. Bir Barkın atasozu derki "en iyi motor tekere gelen motor"

Bu arada kendisini coook uzun zamandir takip ediyorum. Severim abi adam acik sozlu. Bajaj muhabbetide komedi oldu.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mikrofon nefes alıyor sandım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürüşü güzel ama en çok vites düşürme kabiliyetini sevdim. özellikle viraj girişlerinde moto gp pilotu gibi zamanlaması çok iyi..
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    V-Strom 650
    Nefis. AEA belli ki çok yetenekli ve tecrübeli bir sürücü, ama bencil ve sorumsuz bir insan. İstanbul trafiğinde, kendi halinde giden az sayıdaki çelebi taksiciden birini bulmuş, gitmiş onu sıkıştırmış, ona sataşmış.

Bence "iyi sürücü" olmak kullandığı taşıta hakim, ortalamanın üstünde yeteneği olmak değildir. İyi sürücü, trafiğin kalanına saygı gösterir. Sorun hızlı ya da yavaş gitmekle ilgili değil. "Kitap" der ki, trafikten %10-15 hızlı olun. Şeridiniz 200km hız ile akıyorsa, 150 ile gitmek yavaştır, şeridinizde trafik duruyorsa, 50 ile gitmek hızlıdır. Barkın tam da araba sürücülerinin yapmasından şikayet ettiği şeyi yapıyor. Trafiğin kalanına hiç saygı göstermiyor.

Bunları, AEA'nın camia için yaptığı iyi şeyleri göz ardı etmeden söylüyorum. Kendisi artık camiada nüfuzu olan bir adam. Eğitimi, ekipmanı hayatımıza sokmaya çalışması, bu dünyanın teknik, teorik ve hatta magazin yönü konusunda bizi bilgilendirmesi çok kıymetli. (Ben de hatta şahsen, kendisinin meşhur "başlangıç motoru" videosuyla ilk motorumu 125 cc almıştım.) Ama bu sürüşü tutup internete yüklemesi de bir o kadar zararlı. Nasıl benim "abi, teori, eğitim, ekipman, cart curt" demem, AEA'nın dediği kadar fayda sağlamazsa, benim böyle bir video çekip yüklemem de bu kadar zarar vermezdi. Mesele nüfuzla ilgili.

Söylediklerimin bir faydası yok, hatta şimdi canımı sıkacak bir sürü cevap alacağım ama yazmasam gönül razı değildi.
    mithrelios, zaferce, SweentLy ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Biraz tecrübesi olan herkes bu şekilde kullanabilir çok çok yetenekli arkadaşlarımızı caddelerde otobanlarda kaybettik bu videoları örnek almayın

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    "Usta şoför hata yapmayan değil, başkalarının hatalarını telafi edebilendir."

Bu videoda AEA hata yapmamış çok şükür ama başkası bir hata yapsa telafi olamayabilirdi bu sürüşte ve hızlarda. İzlemesi iyi güzel de çok tehlikeli hareketler var. Aklı olan böyle sürmez trafikte.
    zaferce, GB79, OğuzÖztürk ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ben sürüşünü beğendim ama aşırı risk almasını ve diğer sürücüleri rahatsız etmesini, çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim, genelde böyle sürmüyordur kanısındayım. Arada sırada hangimiz kendi çapımızda apaçilik yapmıyoruz ki. Açıkçası korktum, bir şey olmasından ve bizi bırakıp gitmesinden korktum, ne kadar usta da olsa trafik bu ve İstanbul trafiği :(

SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fiktim gayet iyi kullanmış adam örnek olacak diye 1000 lik motorda 100 le sinyal vere vere gitmek zorunda değil ..
    1000 lik motor kullananların sinyal verme zorunluluğu yok mu ?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    bunu beğenen şuna hayran kalır.

Gsxr 1000

Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gsxr 1000

https://www.youtube.com/watch?v=WuSYy7uaHTY
    Bu arkadaş hala hayattaysa, ondaki balın aynısından istiyorum ben . Burada hayran olunabilecek bir şey varsa o da aşırı şans.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Bence yanlış bir video çekmiş. Şahsım dahil bir çok kişiyi etkilemiş ve motorsiklet sahibi olmasına neden olan biri için ben çok daha olgun ve örnek bir sürüş beklerdim kendisinden.
    İlla gazlayacksada boş buldugunda gazlayıp yorumunu yapardı.. O da olmadı hadi canım piste olurdu...
    OğuzÖztürk, GB79, Cloud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Ben istediğim taktirde en az çılgın brezilyalı kadar psikopata bağlayabiliyorum ama can güvenliğim için sakin gitmeye çalışıyorum. Videoyu izlerken hiç yabancılık çekmedim o yüzden :D

Wunderwaffe ile yaptığı, buradakine benzer mentalitede bir sürüşü daha vardı. Ama onu kaldırdı sonradan. Bakalım bu ne kadar duracak yayında. Devrim ve Fuat abiler de böyle mi sürüyor acaba? Ben kendi adıma Barkın'ın böyle sürdüğünü önceki videosundan bildiğim için onun sürüş ile ilgili önerilerini; "Acil frende vites düşüreceksn." diyen, kendini motosiklet sürmeyi biliyor sanan, reyzingçi, eğitimsiz, tecrübeli, ona buna laf sokmaktan haz alan forum abisi kadar ciddiye alıyordum. Ancak, Fuat ve Devrim agalar da böyle sürüyorlarsa veya bu sürüşü uygun buluyorlarsa canlı yayında onların sürüş önerilerini sormaya da gerek yok hani...
    Okan Sinan Ocan, Ertugyigit ve sey_47 bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L

Gsxr 1000

Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş hala hayattaysa, ondaki balın aynısından istiyorum ben . Burada hayran olunabilecek bir şey varsa o da aşırı şans.

Yanlış duymadıysam bu arkadaş rahmetli oldu motor kazasında...

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS

Gsxr 1000

Vizontele'deki replik geldi aklima. "Adam iyi iciyor"
    “Falsehood flies, and truth comes limping after it" J.S.
    "A lie can travel half way around the world while the truth is putting on its shoes" M.T.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Motorsiklet sevgim ve kendime ben bunu yaparım deyisim aea sayesinde oldu. Motor almadan ekipman almam, ehliyet almadan önce eğitim almak istemem onun sayesinde. Ama kendi söylediği gibi motor kullanmıyor. Trafik kurallarına piç etti. Başkası uymayınca kızan adam bunları yapmamalı bence. Ayrıca bir motorcunun yanından çok yakın ve hızlı geçti. Bana yapsa ana avrat sover imkanım olsa aea başkalarının canına kast ediyor diye youtubea koyarım.
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış duymadıysam bu arkadaş rahmetli oldu motor kazasında...
    Ne desem hiç şaşırmadım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)