Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Taksicilere Karşı Hayattaki Duruşum (Foto&Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksiciyi hakli bulanlar banlansin taksici hatalı ve dayaklik. Motorcu kardesimizi de medeni tavrından dolayı takdir ettim.
    Sen 100 km sürat ile giderken böyle bir durumda önüne araba kırıp duramayıp patladıgında olan sana olduğunda oturup tartışırsın kimin haklı olduğunu
    1- taksicinin oraya gireceği belli bunu ön görerek yavaşlaya bilirdi
    2- diyelimki yavaşlamak istemiyor o halde az daha geriden gaz açarak bu durumdan kurtulabilirdi
    3- daha taksici oraya yönelmeden korna çalarak uyarabilirdi ama nerdeyse o çarpma noktasına gelince kornaya bastı
    4- 2 gidiş olsa sola geçerken bakmak zorunda olduğunu anlarım tek gidiş tek geliş olan bir yol ve bu durumda öndeki aracın arkadan gelene yol vermesi çok şaçma olmazmı
    5- zaten tek şerit olan yolda taksiyi sollamaya kalkarak şerit ihlali yapmış olmadımı motorcu hani diyoruz ya hep adam şeridime daldı silme geçti bunun ozaman ondan farkı ne

sonuç olarak adam görmedim der olan sana olur nitekimde zaten hemen diğer yöne manevra yaptı adam farkedince insanlar dalgın olabliyor daha dikkatli olmamız gerekiyor hele şu zamanlarda sıcaklar arttı üstüne oruçda eklenince dikkat dağınıklığı dalgınlık gibi birçok etken olabilir
    feti_can, SweentLy ve 72kaya bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksiciyi hakli bulanlar banlansin taksici hatalı ve dayaklik. Motorcu kardesimizi de medeni tavrından dolayı takdir ettim.
    kim dayaklik ya?şöyle bitirim tiplere de bitiyorum.el yumruğu yemeyen kendi yumrugunu balyoz sanırmış
    72kaya bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen 100 km sürat ile giderken böyle bir durumda önüne araba kırıp duramayıp patladıgında olan sana olduğunda oturup tartışırsın kimin haklı olduğunu
    1- taksicinin oraya gireceği belli bunu ön görerek yavaşlaya bilirdi
    2- diyelimki yavaşlamak istemiyor o halde az daha geriden gaz açarak bu durumdan kurtulabilirdi
    3- daha taksici oraya yönelmeden korna çalarak uyarabilirdi ama nerdeyse o çarpma noktasına gelince kornaya bastı
    4- 2 gidiş olsa sola geçerken bakmak zorunda olduğunu anlarım tek gidiş tek geliş olan bir yol ve bu durumda öndeki aracın arkadan gelene yol vermesi çok şaçma olmazmı
    5- zaten tek şerit olan yolda taksiyi sollamaya kalkarak şerit ihlali yapmış olmadımı motorcu hani diyoruz ya hep adam şeridime daldı silme geçti bunun ozaman ondan farkı ne

sonuç olarak adam görmedim der olan sana olur nitekimde zaten hemen diğer yöne manevra yaptı adam farkedince insanlar dalgın olabliyor daha dikkatli olmamız gerekiyor hele şu zamanlarda sıcaklar arttı üstüne oruçda eklenince dikkat dağınıklığı dalgınlık gibi birçok etken olabilir
    abı
    Haklı olsak bile kaza yaptıktan sonra haklılığın önemi kalmaz, önemli olan diğer sürücünün tehlikeli bir hareket yapacağını önceden kestirip ona göre davranmak. Bu konuda zaten herkes mutabık. Benim mutabık olmadığım konu yasal olarak kimin haklı olduğu.

Geçme kurallarına göre, sürücünün öndeki aracı geçmesi için, arkasından gelen başka bir sürücünün kendisini geçmeye başlamamış olması ve sinyal vermesi gerekir. Taksici bu kurala uymuyor ve motosiklet kendisini geçerken sinyal bile vermeden şerit değiştiriyor.

Bir başka kuralda, önünde giden sürücünün geçme niyetini belirten sinyal vermemiş olması gereklidir. Taksici herhangi bir işaret vermiyor. İşareti boş verin dikiz aynasına bile bakmıyor ya da bakmış olsa bile kendisini geçen aracı umursamıyor ve sol şeride dalıyor.

Yazdıklarınızda anladığım kadarıyla, taksiciyi sollama yöntemi açısından doğru buluyorsunuz ve aynı durumda kalsanız taksiciyle aynı hareketi yapabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim dayaklik ya?şöyle bitirim tiplere de bitiyorum.el yumruğu yemeyen kendi yumrugunu balyoz sanırmış
    Pardon mesajı yanlış yazmışım, ben dayaklığım demek istedim. Ayrıca motosiklet sürücüsü de haksız olduğu için hafifçe tartaklanabilir. Taksici el kol söz ile motorcuyu taciz etmekte, hatalı sollama ile motorcunun ve yayaların hayatını tehlikeye atmakta haklı. Şimdi dışarı çıkıp bolca dayak yiyip gelicem eve dönünce el yumruğuyla kendi yumruğumu kıyaslamak için bir de kendi kendimi dövücem.
    mustafa_325 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vakti zamanında ben de taksicilik yaptım kısa bir dönem, ama taksicilerin, dolmuşçuların, '' bu yolların sahibi biziz'' edasıyla trafikte kural tanımamazlıkları beni en çok ayar eden şeydir.
    bunları geçelim,
    asıl önemli husus, hep dediğim gibi; yaşıyor olmak, haklı olmaktan daha önemlidir. onun için, bazen boşverin, siz yavaşlayın, siz durun, siz yol verin, ama hayatta kalın, sağlam kalın. ha altında araba olsa (yapmışlığım var) eğer gerçekten haklıysan gidip ufaktan bir dokundurursun.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    videoyu çeken arkadaş amma ısrarcıymış ha. ısrarla giriyor dibine kadar dııtt dddııııııııııııııııttttttttttttt
    demek ki tavrı sadece taksicilere karşı değil.
    halilom bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)