Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 cc kanuni breton, 250 cc lik yapılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yıldızgülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250r
    arkadaşlar merhaba, bende kanuni breton var. motorumdan çok memnunum (vibrasyon dışında). ancak rampalarda çekişi çok düşüyor. ben genelde eşimle geziyorum, onun için yokuş yukarı çıkmakta zorlanıyorum. yetkili servisindeki arkadaşım ''gel bunu 250 li lik yapalım'' dedi. krank, silindir, sekman piston ve siboplar değişirse olur dedi. ben pek inanamadım. merak ettiğim böyle bişey yapılırsa bloklara bir zararı olurmu? yeterli randımanı alabilirmiyim? vibrasyon artarmı? bilgileri olan arkadaşlar beni aydınlatabirlermi acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    imkansızı sölemiş max yapanlar 200 lük yapıyo oda karteli genişletilerek ama 150 yaptırabılırsın carteli ettirmeden silindir komple komple üst kapak ile çok güzel olur. ve 150 cc den fazla yaptırdıgında yaglamayı tam yapamadıgı için kilitleyim sana çok yüksek miktarda zarar açar. 150 yaptırdıgındaki masrafında toplam 200-250 arası olur.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    cbr 250r
    çok sağol arkadaşom. aslında bende inanmamıştım. onun için 1 bilene danışayım dedim. bizim burda 150 yaptıranlar oluyor ama ben konuşmadım onlarla. peki 150 olursa çekişi nasıl olur. vibrasyonda artarmı. 150 cc ye ayak uydursun diye dişlinin değişmesinede gerek oluyormu. güce göre sürat misali.

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    tabıkı dıslı takımı da degısırse daha randımanlı olucaktır,ust kapak degısmeden sadece karburator degısımı ılede randıman alınır 150 cc karburatoru uygun olur performansa cevap verıcektır

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    bencede hiç uğaşma en fazla yaptırabileceğin 150 cc oda fazla farketmeyecektir
    lifan 100

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    bencede hiç uğraşma senin motorun dinamiği 125 cc ye göre ayarlanmış ileride mutlaka sorun çıkartacaktır

Motosikleti
    cbr 250r
    teşekkürler arkadaşlar. şimdilik düşüneyim biraz. belki 150 yaptırabilirim. burda 200 tl ye oluyor demişlerdi. hiç olmazsa çekişi biraz daha artar diye düşünüyorum. tabi vibrasyonda artarsa ne yaparım bilmem.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    düşünecek bişi yok kesin olarak yaptırıcaksan

150 komple silindir
    150 üst kapak
    150 karburatör
    rodajını güzelce tamam ladıktan sonra hız istersen ön dişlini 17 de yaptırabılırsın !

vibraasyonu dert etme aynı oluyor.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    cbr 250r
    teşekkürler arkadaşım. kasım başında yaptıracağım. hem serinde rodaj daha iyi olur. yaptırdıktan sonraki ilk izlenimlerimide burda paylaşırım. sevgiler, saygılar.

300 lük yine yaparız hiç problem deil burası osmaniyee
    tamamen zongshen atıoruz şaseyee elimde var bi tane 250 lik 67,5 almak isteyen olursa bana ulaşabilir..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkansızı sölemiş max yapanlar 200 lük yapıyo oda karteli genişletilerek ama 150 yaptırabılırsın carteli ettirmeden silindir komple komple üst kapak ile çok güzel olur. ve 150 cc den fazla yaptırdıgında yaglamayı tam yapamadıgı için kilitleyim sana çok yüksek miktarda zarar açar. 150 yaptırdıgındaki masrafında toplam 200-250 arası olur.
    Ben 150'lik yaptım toplam masrafım 67 lira oldu, 60 lira mondial 150kn orjinal silindir, 7 lira conta seti. Ama motoru kendim söktüm topladım

xxhdaxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Motor KM125-6 (Black)
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansız Değil .Gaziantepte Yaşıyorum 1 yıl kullandım.. Çelik CG125 Bedene 300 cc 67,5 .. Şu bi gerçek orjinalden şaşmayın derim..şimdiki motorum orjinal .. farklıdan randıman alamazsınız.. Ön dişli 14 arka dişliyi 42 yaparsnız farkını görüşsünüz.. alt motora anahtar vurdurmayın derim.. karbüratör değişim konusuna gelince 150 .125 cc yi boğuyor.. orjinal kalsın dişlilerle oynama yapın derim..

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    siz adana gazi antep cg lerini gormemısınız herhalde 350 lik bile yapıolar

Motosikleti
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz adana gazi antep cg lerini gormemısınız herhalde 350 lik bile yapıolar
    İmkansız değil Evt.

Motosikleti
    Alıntı xxhdaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansız Değil .Gaziantepte Yaşıyorum 1 yıl kullandım.. Çelik CG125 Bedene 300 cc 67,5 .. Şu bi gerçek orjinalden şaşmayın derim..şimdiki motorum orjinal .. farklıdan randıman alamazsınız.. Ön dişli 14 arka dişliyi 42 yaparsnız farkını görüşsünüz.. alt motora anahtar vurdurmayın derim.. karbüratör değişim konusuna gelince 150 .125 cc yi boğuyor.. orjinal kalsın dişlilerle oynama yapın derim..
    Dişlileri 14-42 yapınca ne olacak ? cross mu yapacaz o kadar büyük dişlilerle Bence 200cc'ye kadar yükseltme sorunsuz olur ömürlük kullanılır ama 250 ve üzeri cc'ler biraz şüpheli. Ancak alt motora anahtar değdirmeyin görüşünüze hiç katılamayıcam anahtar değmemiş çinli motor olmaz olsa da bakımsızdır.
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    orjinali çokta küçük değil ama ön 15 arka 38 ayrıca anahtar değdirmeyin dediğimde belirtmek istediğim Krank,piston,silindir,üst kapak vb. oynamalar bu kendi fikrim tabi

Motosikleti
    Alıntı xxhdaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi orjinali çokta küçük değil ama ön 15 arka 38
    Olur mu ikisinin arasında yüzde 20 fark var rahat, sizin dediğiniz 14-42 dişlilerle motor aynı devirde yüzde 20 daha yavaş gidecek yani. İyi bişey değil.

Motosikleti
    Arkaya 42 atmaz orj kalır ön 14 atar o zamn o kendisinin kullanmasına kalmış bi durum.. zaten abi çekiş istiyor hız söz konusu etmemiş..

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bende 2.el 100 luk alip yükseltmek istiyorum ama bunun trafikle sorunu olur mu cezasi varmidir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)