Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tartışma anında dövmek değil caydırıcılık için toplanacak ekip kurmak..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda nc750 x
    İki gün önce yaşadığım bir olaydan yola çıkarak aklıma geldi böyle bir fikir. E5 ten dönüşte Küçükyalı kavşağından minibüs caddesine giden yolda(Atatürk caddesi), yaklaşık 20-30 km/saat hız ile giderken yan sokaktan davarın birisi yola bakmadan cart diye yola daldı, çok kısa bir korna ile uyardım, arkadan başka araçlardan korna sesleri geldi. 50-60 metre sonra durdu ve camı açtı ne kornaya basıp duruyorsun dedi, bende yola hatalı çıkış yaptığını buna rağmen sadece kornaya bir defa bastığımı söylerken bu sığır dayılanmaya başladı ve sebebi 10 saniye sonra belli oldu; bunun sürüden bir yarma daha yanıma gelip yürü işine vs vs dedi, ben durumu anlatamadım bile. sonra dayanamayıp motoru sağa çektim ve sağ olsun yanıma body yapmış iri yarı bir arkadaş geldi, abi hayırdır sıkıntı mı var dedi, bu itler defolup gitti.
    Lafı çok uzattım, aslında böyle bir durumda taksiciler gibi o bölgede oturan adamakıllı! motorcuların böyle bir çağrı sistemi olsa, hem kavga olmaz hem bu itlerin burnu biraz sürtülür ve sürü psikolojisiyle önlerine gelene meydan okumazlar. Amacım böyle durumlarda adamları durdurup ağzını burnunu kırmak değil tabi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunun oluru yok. hadi diyelim oldu, buna güvenen ve içinde barzo barındıran her motorcu kavga çıkarır. kavgalar azalmaz, ikiye katlanır. en basitinden youtube malzeme çıksın diye kavga çıkaranlar var yav.
    dundanbiri ve hattoi bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

En ufak kavga da o motosikletli grup çetecilikten yargılanır. Bunu bildikleri için motosiklet grupları genelde olaylara ılımlı yaklaşır. Karşı tarafın silah çıkarıp kalabalığa nefsi müdafa için ateş açabilme ihtimali de cabası.
    dundanbiri, polo34 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun oluru yok. hadi diyelim oldu, buna güvenen ve içinde barzo barındıran her motorcu kavga çıkarır. kavgalar azalmaz, ikiye katlanır. en basitinden youtube malzeme çıksın diye kavga çıkaranlar var yav.
    Doğru maalesef, ama yapılsa bile hedef kavga çıkarmak olmamalı..

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Öyle bir ekip var zaten; Yunuslar. Hemen Polisi arıyorsunuz "E5 de kavga var" diyorsunuz. Yunuslar hop yanınızda

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akupunktur01, AsirMahfi ve Mengu16 bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Grupla gezerken kalabalık olmanın artısı var ama sözleşip adam toplamak ne kadar etkili bilemedim. Yani sözkonusu mevzular en fazla 30 saniye cereyan ediyor.
    Kalabalık gruplarda mesela olmazsa olmaz bazıları mola yerine yaklaşınca önden gidip grubu orada beklemek ister. Bir keresinde bu önde giden arkadaşın birinin yol verme mevzusu yüzünden önünü kesmişler. En başta "delikanlımısın ulen!" modundaki münakaşa grubun olay yerine yaklaşmasıyla daha uzlaşmacı bir atmosfere bürünmüş. En arkadan gelen arkadaş durumdan haberdar olmamıştı ki hasımlar öpüşüp barıştıktan sonra yakındaki çay bahçesinde çay ısmarlamayı teklif bile etmişler.

Arkadasim tatsiz bir olay yasamis olablirsin fakat hemen toplanalim grup kuralim mantigi yanlis.zaten polis bu olaylar icin var.Ayrica polis olay olursa gelir.Beni doveceklerdi diye gelmiyor maalesef.
    Oncelikle alttan almasini biraz bilmek lazim.Belki hayatında bir daha hic görmeyecegin biri icin ufak tefek tartismalara girmemek lazim.Delikanliyiz biz durumuna getirseniz olayi beyini sadece sungerden olusan insanlarla bir farkiniz kalmıyor.
    Eger cok uygunsuz bir davranista bulundular ise polise haber vermek en iyisi.Srn meden uğraşıyorsunki polison gorevi bu o ugrassin.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Örgütlü suç kapsamına girebilir yapmayın böyle şeyler, evinize dönün.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kargalar sürüyle, kartallar ise yalnız uçar. hangi tarafta olmak istediğinize kendiniz karar verin. bende uzun süredir body (bodybuilding) yapıyorum. bununla beraber eve kum torbası aldım boks antremanımı da yapıyorum. toplaşmak kendine güvenemeyen zayıf kişilerin işidir.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargalar sürüyle, kartallar ise yalnız uçar. hangi tarafta olmak istediğinize kendiniz karar verin. bende uzun süredir body (bodybuilding) yapıyorum. bununla beraber eve kum torbası aldım boks antremanımı da yapıyorum. toplaşmak kendine güvenemeyen zayıf kişilerin işidir.
    Tekrarlayayım amaç kavga etmek değil güzel kardeşim, ben de kısmen de olsa yapılı biriyim bundan dolayı da kavgaya girecek değilim, eşim ve iki tane çocuğum var evde beni bekleyen bu yüzden her zaman uzlaşmacı tavır içindeyim ki karşımdaki cılız bir insan olsa bile. Unutma tüfek icat oldu mertlik bozuldu, yarın 160'lık birisi bıçağı saplayıverir. Bu arada benimkisi motosiklet muhabbeti etmek, elbette tutup çete kuracak halimiz yok

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Biber gazı taşı ağlattırırsın adamı

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SweentLy, Green Arrow ve dundanbiri bunu beğendiler.

Boyle bir sistemi bende dusundum ama kacalar bu itler hemen, ben kaza oldugunda falan yada benzeri bir durum icin falan bir whatsap grubu dusundum yada ehatdapa bagli bir program

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akupunktur01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrarlayayım amaç kavga etmek değil güzel kardeşim, ben de kısmen de olsa yapılı biriyim bundan dolayı da kavgaya girecek değilim, eşim ve iki tane çocuğum var evde beni bekleyen bu yüzden her zaman uzlaşmacı tavır içindeyim ki karşımdaki cılız bir insan olsa bile. Unutma tüfek icat oldu mertlik bozuldu, yarın 160'lık birisi bıçağı saplayıverir. Bu arada benimkisi motosiklet muhabbeti etmek, elbette tutup çete kuracak halimiz yok
    o zaman kimseyle didişmeyin. olurda toplaştığınız zaman karşı taraf soğukkanlılıkla niye kısa sürede bu kadar toplaştınız diye sorsa motosiklet muhabbeti etmek için bir araya geldik çete değiliz diyecekmişiniz zaten muhahaha.. şaka bir yana şaka olarak açılmış bir konu olsun bu , kanun karşısında büyük suç çünkü..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

yinede tercih sizin

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    çeteyegiriş101 bir bu eksikti o da oldumu tamamız.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aslında çok eğlenceli anlar yaşanılabilir bu fikirle.
    Düşünsenize trafikte biriyle tartışıyorsunuz.
    Birileri sizi ayırmaya çalışıyor.
    Sizin dövmek için değil caydırmak için kurulmuş olan grubunuz geliyor.
    Karşı taraf kalabalığı görünce kendi dövmek için değil caydırmak için kurulmuş olan grubunu çağırıyor.
    Siz birbirinizi karşılıklı caydırırken, sizi ayırmaya çalışanlar kendi dövmek için değil ayırmak için kurulmuş olan grubunu çağırıyor.
    Onlar da gelince etraftakiler dövmek,caydırmak ya da ayırmak için değil, seyretmek için kurulmuş olan gruplarını çağırıyorlar.
    Siz birbirinize kavga çözüm değil önemli olan caydırmak temalı muhabbetinizi güzel güzel anlatırken niçin kurulduğu belli olmayan aynasızlar grubu geliyor.
    Bu arada yeterince caydırılmış olan şahıslara ilk müdehalede bulunacak sağlık ekibi de yetişiyor.
    Ambiansa bak!
    Hoş fikir tuttum bunu.
    Green Arrow bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Caydırıcı olmak istediğimizde, motosiklet kullanıcılarına agresif davranan tip;

Motosikleti
    R25
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çok eğlenceli anlar yaşanılabilir bu fikirle.
    Düşünsenize trafikte biriyle tartışıyorsunuz.
    Birileri sizi ayırmaya çalışıyor.
    Sizin dövmek için değil caydırmak için kurulmuş olan grubunuz geliyor.
    Karşı taraf kalabalığı görünce kendi dövmek için değil caydırmak için kurulmuş olan grubunu çağırıyor.
    Siz birbirinizi karşılıklı caydırırken, sizi ayırmaya çalışanlar kendi dövmek için değil ayırmak için kurulmuş olan grubunu çağırıyor.
    Onlar da gelince etraftakiler dövmek,caydırmak ya da ayırmak için değil, seyretmek için kurulmuş olan gruplarını çağırıyorlar.
    Siz birbirinize kavga çözüm değil önemli olan caydırmak temalı muhabbetinizi güzel güzel anlatırken niçin kurulduğu belli olmayan aynasızlar grubu geliyor.
    Bu arada yeterince caydırılmış olan şahıslara ilk müdehalede bulunacak sağlık ekibi de yetişiyor.
    Ambiansa bak!
    Hoş fikir tuttum bunu.
    ...TAMAM...

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hahaha bu iyiydi bak
    Hondolog bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)