Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. EL MOTOR ALIMI MASRAFLARI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Merhaba. Forumda araştırdım ama güncel fiyatları bulamadım. Mesela ben Bursa'dayım İstanbul'dan bir motor alıcam. Yapacağım masraflar ne kadar olur. Plaka değişimli ve plaka değişimsiz. Yani ben motoru aldıgımda polis durdurduğunda hiç sorunsuz geçebileceğim. Bunun için noter dışında hangi masraflar oluyor. Güncel fiyatlardan söylerseniz çok duamı alırsınız. Çünkü daha ilk motorum olacak bu konulardada yeniyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka drğişikliği olmadan 118 TL.Plaka değişikliği istersen de 226.5 TL masrafın var başkada sigorta dışında bir şey yok.Motoru kendi üstüne alma sigorta uçuk çıkar.Babanın üstüne al.Ama yine de sigorta için 900 TL falan ayır.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    1. Noter ücreti (Plaka değişimi istediğim için düz noter parası ne kadar bilmiyorum)
    2. Plaka değişimi olucaksa noterde bunu belirtiyorsunuz (Noter parası içinde 226 TL di galiba)
    3. Şoförler Birliği Odasına plaka çıkarma ücreti (14 TL civarı bişi verdim)
    4. Sigorta ücreti (bu kişiden kişiye değişir). Eğer ilk motorunuzsa ve yaşınız 30 un altındaysa plaka değişilikliği istemez 34 plaka ile sigortanız 1000 TL civarı çıkar. Bursa da durum nasıl bilmiyorum ancak ben de 34 plaka aldım motorumu ve 64 Uşak yaptım sigortam 829 TL den 558 TL ye düştü. 1.700 TL küsür teklif veren bile olmuştu.
    5. Motoru almadan önce expertize filan gösterirseniz oda bi 100 TL civarı.
    6. Sürüp gelicekseniz bi 3-5 bakım için 50 TL gözden çıkarın uzun yol nede olsa. Acemiyseniz sürmeyin taşıma ücreti verin canınızdan değerli değil uzun yol bu acemiliği kabul etmez. Taşıma ücreti de duruma göre değişir. Benzine vericeğiniz parayı kargoya verin. EN kötü otobüs ile getirirsiniz (depoyu boşalttırıyorlar).

Bir de son olarak plaka çıkarmada belge doldurma için 20 TL civarı para veriyorsunuz. Ben sigortacımda halletmiştim onlar anlaşmalıymış öyle demişti ben de git gel olmasın diye sıradan çıksın dedim yaptırdım.

Başka da bi masraf yok bildiğim.

Babam geçenlerde sıfır rks ry 18 aldı. Takipçiye 800 lira ödedim.
    sigorta+plaka+ruhsat. Epey iyi bir fiyattı. Takipçinin ücreti de dahil buna.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Noter ücreti (Plaka değişimi istediğim için düz noter parası ne kadar bilmiyorum)
    2. Plaka değişimi olucaksa noterde bunu belirtiyorsunuz (Noter parası içinde 226 TL di galiba)
    3. Şoförler Birliği Odasına plaka çıkarma ücreti (14 TL civarı bişi verdim)
    4. Sigorta ücreti (bu kişiden kişiye değişir). Eğer ilk motorunuzsa ve yaşınız 30 un altındaysa plaka değişilikliği istemez 34 plaka ile sigortanız 1000 TL civarı çıkar. Bursa da durum nasıl bilmiyorum ancak ben de 34 plaka aldım motorumu ve 64 Uşak yaptım sigortam 829 TL den 558 TL ye düştü. 1.700 TL küsür teklif veren bile olmuştu.
    5. Motoru almadan önce expertize filan gösterirseniz oda bi 100 TL civarı.
    6. Sürüp gelicekseniz bi 3-5 bakım için 50 TL gözden çıkarın uzun yol nede olsa. Acemiyseniz sürmeyin taşıma ücreti verin canınızdan değerli değil uzun yol bu acemiliği kabul etmez. Taşıma ücreti de duruma göre değişir. Benzine vericeğiniz parayı kargoya verin. EN kötü otobüs ile getirirsiniz (depoyu boşalttırıyorlar).

Bir de son olarak plaka çıkarmada belge doldurma için 20 TL civarı para veriyorsunuz. Ben sigortacımda halletmiştim onlar anlaşmalıymış öyle demişti ben de git gel olmasın diye sıradan çıksın dedim yaptırdım.

Başka da bi masraf yok bildiğim.
    Artık plaka değişikliğinde EK-1 belgesine gerek yok.O yüzden 20 TL verilmesine de gerek yok

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık plaka değişikliğinde EK-1 belgesine gerek yok.O yüzden 20 TL verilmesine de gerek yok
    O belgeyi trafiğe verdim ben ama istediler nasıl gerek yok?
    Kısaca ben;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)