Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTORU ALMADAN ÖNCE FİYAT TEKLİFİ ALMAK MÜMKÜNMÜ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaslar 0 km motor almak ıcın ve dolayısıyla toplam malıyetım ıcın oturdum motor ekıpman ruhsat alt alta sıraladım.

sıgorta soru işareti , ben marka model hacım belırtıp tc no ıl gıbı bılgılerle sıgorta teklıfı alamazmıyım ?

ılla motoru almak sartmı fıyat teklıfı alabılmek ıcın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet şart.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ruhsat-plaka şart diye biliyom teklif için.

Motosikleti
    -
    ee o zaman 6000tl ye motor aldık,en dusuk teklıf 5000tl cıktı ne oalcak,sacma rakamlarla ornek verdım bılıyorum fakat zaten su ankı sıgorta fıyatlarında da mantıklı bır acıklama yok,resmen al motoru once,sonra ne cıkarsa bahtına gibi birşey.

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee o zaman 6000tl ye motor aldık,en dusuk teklıf 5000tl cıktı ne oalcak,sacma rakamlarla ornek verdım bılıyorum fakat zaten su ankı sıgorta fıyatlarında da mantıklı bır acıklama yok,resmen al motoru once,sonra ne cıkarsa bahtına gibi birşey.
    Öyle zaten yapacak bişey yok

Motosikleti
    Yakinda
    Satici firmadan proforma fatura alip sigortacinizdan o motor icin cikacak olan sigorta/kasko fiyatini ogrenebilirsiniz. Ben boyle yapmistim.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Eğer daha önce üzerinize bir araç aldıysanız 3 aşağı 5 yukarı bir fiyat verebilirler. Ancak ilk aracınız olucaksa fiyat alamazsınız.

Yeni sigorta yaptırmış biri olarak şöyle söyliyim, İstanbul plaka olucaksa, yaşınız 30 un altındaysa, ilk aracınızsa 1000 tl den fazla çıkar.

Ben 2. el aldım İstanbul plakaydı en ucuz teklif 829 tl di. Yaşım 26 bu arada. Uşak'da okuyorum, hemen ikametgahımı Uşak'a aldım plakayı 64 yaptım 558 tl ye düştü sigorta hemen yaptırdım.

Motosikleti
    -
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer daha önce üzerinize bir araç aldıysanız 3 aşağı 5 yukarı bir fiyat verebilirler. Ancak ilk aracınız olucaksa fiyat alamazsınız.

Yeni sigorta yaptırmış biri olarak şöyle söyliyim, İstanbul plaka olucaksa, yaşınız 30 un altındaysa, ilk aracınızsa 1000 tl den fazla çıkar.

Ben 2. el aldım İstanbul plakaydı en ucuz teklif 829 tl di. Yaşım 26 bu arada. Uşak'da okuyorum, hemen ikametgahımı Uşak'a aldım plakayı 64 yaptım 558 tl ye düştü sigorta hemen yaptırdım.
    YAŞ 30 USTU ama ılk arac ve Istanbul ,sanırım bende 1000 cıvarı vercegım

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    YAŞ 30 USTU ama ılk arac ve Istanbul ,sanırım bende 1000 cıvarı vercegım
    Yaş 29 model 2015 125cc scooter istanbul yer plaka en ucuz çıkan 1.200 tl küsür halen araştırıyorum
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Ben bu yıl sigorta bedellerini hiç ama hiç anlamıyorum. 15 yılı aşkın suredir farklı motorsikletlerim oldu.Bursada yasiyorum ve 39 yaşındayım. Geçen yıl 4 temmuzda 136 tl ye 750 cclik moturu sigorta yaptırmıştım.daha öncesi de 4 mart 2015 te 48 tl ye 250 cclik motorumun sigortasini yaptirmistim. 250 yi satip 750 cc alinca yeni sigorta kanunlari da gelince 136 lira bana yuksek gelmesine rağmen seneye duser nasilsa demiştim. Son 1 yildir kazam veya trafik cezam yok. Bu yil en düşük teklif 620 tl. Bu nasıl iştir anlayabilmiş değilim. Bu rakamları şikayet edebileceğimiz bir merci var mı?
    İnanın motorsikleti satmayı dahi düşünüyorum.

Motosikleti
    -
    Dun bakan caktirmadan posta koydu sigortacilara duzenlemeyi yaptik primleri dusurun eger dusmezse hazine mustesarliginin yetkilerini kullanacagiz dedi,umarim ise yarar yavasta olsa soyle 100er 200er lira dusse en azindan eskisi gibi 150 200lere sigorta olmayacak ise bile 900kusurlere degilde 400 civarina yaptirabilsek

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Yas 33 il bursa daha evvel 3-4motosiklet aldım kullandım sattim TC no ile trafik sigorta isi yapan yere gittim 500tl model cc fiyata gore değişir dedi yanı 15.000tl lık 250cc motora belki 500tl edemezler ama 1000tl de istemezler pahalı çıkanlar ilk motor sahipleri ve yas 18 hadi alayın diyenler kaza firmayı zarara daha uğratacak kisiler

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıcağınız motora göre de değişiyor. Benim ki cross tarzı olduğundan trafikte pek yok o yüzden plakayı değiştirip Uşak yapınca 558 tl ye işi hallettim. Ama bi CBR filan olsa belki 1000 tl den aşağı çıkmazdı. Alıcağınız motorun o şehirdeki sayısı ve kaza oranı da göz önünde bulunduruluyor.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Ikametinizi nasıl degistirebiliyorsunuz arac plakasini degistirmek icin. Ve bu islem kaca maloluyor?

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rakamları şikayet edebileceğimiz bir merci var mı?
    Olmaz olur mu?
    Taşları bağlayıp köpekleri salan kim? Devlet!
    Devlet kime şikayet edilir? Marko Paşa'ya!
    Mengu16 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikametinizi nasıl degistirebiliyorsunuz arac plakasini degistirmek icin. Ve bu islem kaca maloluyor?
    Yapın demiyorum ama yapmak isteyen olursa
    Başka bir şehre git, ev kirala, elektrik su aboneliğini üzerine al, nüfus müdürlüğüne bi tane elektrik/su faturasını götür, tek geldim, burda kimsem yok diyip ikametgahını o yere aldır. sonra suyu/elektriği kapat kiradan ayrıl, evine geri dön ama ikametgahını geri alma.

Ücretlendirme işi ikametgahı aldıracağın şehre göre değişir, ufak tefek bir şehir için 1000 lirayı geçmez tümü. Kasko ve sigorta fiyatını yarı yarıya kırpsa yaptığın atraksiyona değer.

Seneye ben yapacağım.

Ekleme: Tanıdık akraban (en az 2 aile ferdi lazım) varsa tenha bir şehirde, atla yanına, oradan aile fertlerinden 2sini al yanına git nüfüs müdürlüğüne, o ailenin yanında kalacağına dair bilgi ver. yanında götürdüğün kişiden teyit ister ve ardından ikametgahını oraya alırlar.

Tabi mernis üzerinden dağıtıma cıkacak evrak olursa taklaya gelebilirsindikkat: (örn: sınav, mahkeme, banka evrakları ....)

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Ben cbf 150 icin istanbul plaka yas 33*almadan once bi acenteden fiyat aldim boyle bi motor alacagim tahmini ne kadar tutar diye 760 tl tutar dedi tahmini en ucuz.

Motoru alip sigortasini yaptiracagim zaman ise 735 tl ye yaptirdim.yani acenteden fiyat aldigin zaman tahmini bi fiyat veriyolar ve hemen hemen yakin cikiyor.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Dun bakan caktirmadan posta koydu sigortacilara duzenlemeyi yaptik primleri dusurun eger dusmezse hazine mustesarliginin yetkilerini kullanacagiz dedi,umarim ise yarar yavasta olsa soyle 100er 200er lira dusse en azindan eskisi gibi 150 200lere sigorta olmayacak ise bile 900kusurlere degilde 400 civarina yaptirabilsek
    Yani her zamanki gibi ölümü gördüğümüz için sıtmaya güle oynaya razı olacağız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)