Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zx 636 2006 yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Merhabalar, yaklaşık iki hafta önce şiddetli yağmura yakalandım motorumla (kawa zx 636 2006). Eve gelene kadar bir terslik yoktu sırılsıklam olmam dışında . Velhasıl ertesi gün motoru çalıştırdığımda sesi değişik gelmeye başladı; boğuk ve hırıltırılı gibi ayrıca belirgin bir güç kaybı vardı. Elazığda kendisine servis diyen bir kasaba gittim (Motospor Otomotiv Elazığ, yetkili servişmiş...). Adam baktı baktı ben bundan anlamam dedi sanayiye yolladı. Sanayiye gitmedim daha önceki acı tecrübelerden yola çıkarak ve Motoyoldaş Elazığ Honda servisine gittim. Oradaki arkadaşa meramımı anlattım hava filtresi mi ıslandı bujilerde mi sorun var acaba vs vs.. En son o da yapabileceğim birşey yok senkron ayarı gerekiyor olabilir onun da aleti bende yok dedi teşekkür ettim çıktım.300 km yolu boşuna gittim ve gelirken yine ıslandım Uzattım sanırım soruma geleyim, yağmurdan sonra bu sıkıntıya sebep olan problem nedir acaba ? Tahmin ettiğim gibi hava filtresi veya bujilerden olabilir mi? Motora bu şekilde binip Gaziantepdeki ustamın yanına gitsem yolda bir arıza çıkarır mı ekstra ? Ve son sorum Doğu-Güneydoğu Anadoluda önerebileceğiniz kawasaki motorlarla ilgilenen usta var mıdır? Sabredip okuyan herkese şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Merak ettim yorum atayımda üstte kalsın yaşamış biri görüpte yazar belki.
    huseyindemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Tekrar merhabalar, hava filtresini kendim söktüm ve gördüm ki ıslanmş ve nemli. Baya da kirlenmiş. Gaziantep kawasaki servisi Sabri Ustayı aradım sağolsın siparişi verdi filtre gelince takıp gelişmeleri yazarım...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    merhaba.

şimdi motoru dinlemeden pek karar vermek mümkün değil ama olası bi kaç durumu yazayım.

1- hava filteri dolmuş olabilir (seninde tahmin ettiğin gibi)
    2- bujilere su gitmişse yüksek ısıdaki bujinin soğuk suyla teması sayesinde bujilerden bir veya birkaçı patlamış olabilir ( sağnak yağmur yediğimde başıma gelmişti)
    3- elektronik aksama su kaçıp bujilerden bir veya birkaçı ateşleme almıyor olabilir. dolayısıyla motorlardan bir veya birkaçı çalışmıyor olabilir.

birde bi sorum olacak. gazı açtığında 5000 6000 devirden sonra öksürme tıksırma siyah duman atma yapıyor mu motor ?
    huseyindemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    matrax33 öncelikle yardımın için teşekkür ederim. Filtreyi değiştirdikten sonra sorun devam ederse bujilere bakıcam dediğin gibi. 5000 6000 devirden sonra öksürme veya tekleme gibi bir problemim olmadı sadece kalkışlarda biraz fazla gaz vermek gerekiyor motor iyice ısındığında onu da rölantiyi hafif yükselterek hallediyorum. Dumana ise dikkat etmedim hiç ama yarın ilk iş bakarım.
    matrax33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok var :)
    Hocam aklıma gelen tek şey bobinlerinin ıslanıyor olması sonucu olaşabilmesi bobin yan kapağın eğer eskidi ve su alıyorsa motor 2 3 silindir çalışmaya başlayabiliyor .

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı huseyindemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    matrax33 öncelikle yardımın için teşekkür ederim. Filtreyi değiştirdikten sonra sorun devam ederse bujilere bakıcam dediğin gibi. 5000 6000 devirden sonra öksürme veya tekleme gibi bir problemim olmadı sadece kalkışlarda biraz fazla gaz vermek gerekiyor motor iyice ısındığında onu da rölantiyi hafif yükselterek hallediyorum. Dumana ise dikkat etmedim hiç ama yarın ilk iş bakarım.
    dostum biraz fazla gaz vererek kalkman gerekiyorsa muhtemelen bujidir problem. bujilerinden birisi veya bir kaçı ateşlemiyor motor 4 silindirden 3'e yada 2ye düşüyor heralde. 2ye düşse muhtemelen sesinden anlardın. 3e düşüyordur büyük ihtimal. Motoru o şekilde kullanma, hemen bujilerini değiştir.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Herkese yorumları için teşekkür edeirm. Filtre kargoda geliyor, değiştirince geçmezse bujileri değiştiricem o da olmadı artık otobüse atıp Gaziantep'e gidicem
    Sabırsız bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Bulunduğum yerde ngk marka buji buldum bir de boch var ama kitapçıkda yazan ngk modeli cr9e , buradaki bujinin sanırım modeli farklı. Sıkıntı olur mu taksam? Burada bulduğum da tek tırnak

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı huseyindemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğum yerde ngk marka buji buldum bir de boch var ama kitapçıkda yazan ngk modeli cr9e , buradaki bujinin sanırım modeli farklı. Sıkıntı olur mu taksam? Burada bulduğum da tek tırnak
    aynı modelini bulursanız daha iyi olur hocam
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Bu arızanın yağmurla bir alakası var mı acaba?

Yağmurda arıza veriyorsa bu motoru yıkattığınızda ne olur acaba?

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Yağmur hayli şiddetliydi ve filtreyi açtığımda ıslaktı. Yıkarken dikkat ediyorum suyu boca etmiyorum o yüzden oraya kadar girmiyor su

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sonuç nası oldu

hava filtresini bir çıkarıp bakın, malesef ülke şartları gereği herşeyi kendimiz yapıyoruz, bir hava filtresiz gezin güç yerine geldiyse ondandır değiştirin
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Islanmayla alakali durum %80 bobinlerden bence ama sonucu 4 gözle bekliyorum

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Bujiler ve filtre bugün yarın elime geçer, değiştirip gelişmeleri yazıcam

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Dün bujileri aldım kargodan. Yağmur yağdığı için bugün değiştirdim baya uğraştırdı 1 numaralı bobinden su girmiş ve bujiye zarar vermiş açmışken dördünü değiştirdim. Eski bujileri çıkarttığımda yine ngk marka fakat başka bir kodlu buji takıldığını farkettim üstelik çift tırnaklıydı. Herneyse ses düzeldi kalkışta falan sorun olmuyor gidişi de iyileşti. Fakat beyaz duman atıyor egzoz yani yağ yakıyor bujiyi değiştirdikten sonra. Neden olabilir acaba ??

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    inşallah bujidendir o, beyaz duman atması sıkıntılı durumdur.

Motosikleti
    Kawasaki zx 636 2006
    Stop edip bdaha çalıştırınca dumam kesildi şuan bi sıkıntı yok bakalım

Motosikleti
    Alıntı wheelie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islanmayla alakali durum %80 bobinlerden bence ama sonucu 4 gözle bekliyorum
    Kardeşim o bobin gene ıslanınca başına aynısı gelcek bobinlerde olduğunu söylemiştim bence sen yeni bi tane kapak sipariş etmelisin
    yürekçe ve huseyindemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)