Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Seyhan 250c ile 4.600km(fotolu)...

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Bildiğiniz gibi bu modellerin yapımına 2004 sonu itibarıyla son verildi bende geçen sene daha önce sahip olduğum 93 model 251 lik mz imi satıp motor almaya kararverdim ve kanuninin sitesinde bu motoru gördüm ona adeta aşık oldum fakat bu motor piyasada tek tük vardı ve sıfırını bulmak zordu.bayi bana ısrarla tiger satmaya çalışıyordu fakat seyhan da seyhan diye tuttudum sağolsunlar 1 hafta içinde ban seyhanı teslim ettiler.1-2 ay sonrada a2 ehliyetimi aldım.o günden bu güne çok memnunum.ufak tefek problemler dışında problem yaşamadım.teslim aldığımda karbüratör sorunu ve buji yakma sorunu vardı.motor düzgün çalışmıyordu.beyşehirdeki servis olayı çözemedi bende bindim konya ya gittim.ordaki servis sağolsun olayı çözdü.motorum şu anda 4600 km de.ben pek motoru yormam 90-100 arası giderim. uzun yolda ortalama 120-130 ykr yakıyor ki çok değildir herhelde bazı arkadaşlar 180-200 yaktığını söylediler hayret ettim.motorla ilgili en büyük eleştiri ise çok fazla titrediği.bence bu motoru nasıl kullandığına bağlı motorun sınırlarını bilirsen yani 100-120 km hızla gidersen bu problem olmuyor.aslında artan vibrasyonun kullanıcıyı etkilediği pek söylenemez daha çok arkadaki yolcunuzu rahatsız ediyor.bana göre motorun olmazsa olmazı ön camı.daha doğrusu jinlun un ön camı çünkü bu camı takınca direkt olarak göğsünüze gelen rüzgar başınızın üstünden akıp gidiyor.böylelikle ham hızınız artıyor hemde daha az yakıt ullanıyorsunuz. sözü edilen bir diğer problem ise ön disk takımının dağılması.bu bana olmadı inşallah da olmaz.şu anda çok iyi.motorun bir kaçta eksilerini söyleyim.1.si boşa cıkma.ben bunun çaresini budum.motor duruyorken gaz verin ve boşa atın o zaman çok kolay geçiyor.2.si lambalar.adamlar malzeme den kaçırmak için farların içini plastik yapmışlar.zamanla içerdeki ısı plastiğe zarar verip erimesinre yol açıyor. öyle oluncada far içeri düşüyor buna daha bi çare bulamadım ama bulmak üzereyim.bana göre 3.problem ise arka sinyaller.arka sinyalleri plakanında taklı olduğu çamurluğa takmışlar.öyle olunca yoldaki çukurlara girince çok sallanıyorlar ve gevşiyorlar.motorun son süratine gelince 130 veya 120 olabilir.ben çoğu kez bu süratlerin üstüe çıktım ama ibre bana pek sağlam gelmedi.yani 160 ibrenin 160 hızını gördüm ama bana ibrede problem var gibi geldi. benim motorla izlenimlerim bu kadar saygılarımlar

Eğleniyor muyuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    paylasimin icin tşk ederiz kazasız belasız
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu modellerin yapımına 2004

bu ibare aslında doğru değil ilk türk choperı seyhan 250c aynen çinden ithaldir buyrun burdan fabrika çıkışını görün

www.hnmoto.com

FY 250 olarak geçen model

kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

bu arada jinlun bayisi (izmir) biz başka marka motora parça satmıyoruz veya takmnıyoruz dedi siz bu nu nasıl aştınız?

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    ttopchu,
    ben yapımı diyerek satışını kast etmiştim kanuni tarafından özür
    ben konya dan aldım jinlun bayisinden 45 ytl
    Eğleniyor muyuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler