Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aynı cc'li cruiser mı fazla yakar, Supersport mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Merhaba arkadaşlar bir şeyi merak ettim. Şimdi diyelim 900cc'lik bir Cruiser chopper ve 900cclik bi naked/ssmiz var. Ve cruiseri bi cruiser gibi kullanıyorsak, ss'yide bir ssnin kullanılması gerektiği gibi kullanırsak hangisi daha fazla yakar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    sebebi neydi ki

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sebebi neydi ki
    valla dayı biranda aklıma geldi. Büyük ihtimalle ss fazla yakar devirli kullanıldığı için. Ama yinede bi sorayım dedim. Chopperlarda ağır makinelerdir

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    İkisi de çok yakar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Lütfen konu açma yetkisine kriterler getirilsin artık!!!
    cihan54, Mengu16, NoWyld ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sebebi neydi ki
    Yav işte Hyosung GV250 mi alayım Hyosung GT250R mı alayım diyor adam Malum ikinsinde de aynı motor var. Daelim Daystar ve Daelim Roadwin de olabilir

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Keşke liseler tatil olmasa
    MotorKafa bunu beğendi.

Ayni motorsa ayni yakar cok az bir ruzgardan fark olusabilir oda bisey degil sonuc ss daha az yakar

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni motorsa ayni yakar cok az bir ruzgardan fark olusabilir oda bisey degil sonuc ss daha az yakar
    Tamamen yanlış. Supersport daha yüksek devir çevirdiğinden cruisera göre tabii ki daha çok yakar. Rüzgarla falan o işin alakası yok. Anca SS ile Naked kıyaslarsanız olabilir. O da oldukça minimaldir, fark edemezsiniz bile. Kullandığm 800 cc'lik cruiser 250 cc'lik R25'ten daha az yakıyor. Şehir içi ortalama 4.3 lt/100 km.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Alıntı babaydar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir şeyi merak ettim. Şimdi diyelim 900cc'lik bir Cruiser chopper ve 900cclik bi naked/ssmiz var. Ve cruiseri bi cruiser gibi kullanıyorsak, ss'yide bir ssnin kullanılması gerektiği gibi kullanırsak hangisi daha fazla yakar?

Ben bazen ayakta yelleniyorum, bazen çömelerek, bazen oturarak. Acaba hangisinde daha fazla nahoş koku yayarım, merak ettim (Yukarıdaki soru da bunun gibi bi şey).
    hokasuya, Pisman ve AWESQME bunu beğendiler.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen yanlış. Supersport daha yüksek devir çevirdiğinden cruisera göre tabii ki daha çok yakar. Rüzgarla falan o işin alakası yok. Anca SS ile Naked kıyaslarsanız olabilir. O da oldukça minimaldir, fark edemezsiniz bile. Kullandığm 800 cc'lik cruiser 250 cc'lik R25'ten daha az yakıyor. Şehir içi ortalama 4.3 lt/100 km.
    Zaten ss ile chopper karsilastirmasi yaptik ayni surus devirleri ve ayni motor dedik motor ayni ama strok farkli oluyor o zaman ayni olmuyor zaten ona bakarsakta ayni motorlu ss ve chopper olmaz yok da zaten velhasilkelam bosverin yakiti keyifli olana binin ne zaman olcdgimizi bir tek cenabi hak biliyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    4 silindirli SS, yuksek hacimli V2 cruiser'dan bariz fazla yakar, aradaki agirlik farkina ragmen.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Ben hep 20 liralık alıy.... Pardon yanlış yere gelmişim.
    heia2654 bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    soru oldukca güzel ve mantıklı, beğenmeyen arkadaşlar yanlış mı anladı acaba?

aynı motora sahip ss/Cruiser dememiş, aynı hacime sahip iki motoru sormuş.

basit mantıkla; silindir sayısı çoğaldıkca/ devir arttıkca benzin sarfiyatı artar. silindir sayısı ve devir azaldıkca benzin sarfiyatı düşer.
    solmyr ve tusubassana bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Daha doğru cevabı veren olmadı, ben vereyim bari. Hangisinin gücü fazla ise o daha çok yakar ancak işin içinde ağırlık, rüzgar direnci ve sürücü faktörleri de var. Yine de şartlar ne olursa olsun aynı hacimdeki bu iki motordan cruiser olanın daha az yakacağı kesindir. 1000 cc cruiser 60 BG iken 1000 cc SS 200 BG oluyor.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soru oldukca güzel ve mantıklı, beğenmeyen arkadaşlar yanlış mı anladı acaba?

aynı motora sahip ss/Cruiser dememiş, aynı hacime sahip iki motoru sormuş.

basit mantıkla; silindir sayısı çoğaldıkca/ devir arttıkca benzin sarfiyatı artar. silindir sayısı ve devir azaldıkca benzin sarfiyatı düşer.
    Buna göre dört silindir 1000 cc Yamaha
    Çift silindir 1000 cc ducati'ye Göre yakıt sarfiyatı fazla olabilir diyebilirmiyiz?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı montrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna göre dört silindir 1000 cc Yamaha
    Çift silindir 1000 cc ducati'ye Göre yakıt sarfiyatı fazla olabilir diyebilirmiyiz?
    mantıken evet, fakat en önemli etken çevirdikleri devir sayısıdır.

4 bin devir 90 km sabit hızla kullanılırsa 4 silindir 1000 cc motor ortalama bir 250 scooter kadar yakabilir.
    montrello bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ss ile chopper karsilastirmasi yaptik ayni surus devirleri ve ayni motor dedik motor ayni ama strok farkli oluyor o zaman ayni olmuyor zaten ona bakarsakta ayni motorlu ss ve chopper olmaz yok da zaten velhasilkelam bosverin yakiti keyifli olana binin ne zaman olcdgimizi bir tek cenabi hak biliyor
    Hayır o da var. Bakınız: Hyosung GV250 ve GT250-R. Bunların her ne kadar yakıt sarfiyatı çok yakın olsa da GT250-R, GV250'ye göre daha fazla yakacaktır. Bire bir aynı 249 cc'lik motor bloğunu kullanmaktalar.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    hangisi fazla devir ceviriyorsa , hangisi daha yüksek devirde tork ve beygir veriyorsa o çok yakar. aynı motor aynı devir aynı tork ve hp de ise ağırlık, rüzgar direnci, lastik kalınlığına kadar hepsi etki eder.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar aynı motor olarak kastetmemiştim. Sonuçta bi chopper ile ss'nin aynı olması çok saçma olur. Birde bi karşılaştırma yaptım. Mesala Harley-Davidson 883 İron 100/4.2lt yakıyormuş internete göre. Mt-09'da 100/5.7-6lt yakıyor görünüyor. Böyle bi soruyu aklıma getiren şey Cruiserların o yüksek, güçlü, sesleri. Hani o güçlü ses böyle benzini içecekmiş gibi geliyor. Bende böyle bi karşılaştırmayı düşündüm. Tam anlatabildim mi bilmiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)