Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne Abs'imiş arkadaş

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde agresif sürücüler için abs siz motoru öneren insanlar var ben ona çok gülüyorum.
    Gayet mantıklı, trafikte ne oluyorsa onlar yüzünden oluyor. Önerenler toplumun huzurunu düşünüyor.
    gadd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    hakanens bunu beğendi.

Absli motor candir,gerisi heyecandir...
    Saka bi yana abs motorun emniyet kemeridir.fren yapmayi bilip bilmemekle da alakasi yoktur."abs motorda gereksizdir" diyen arkadasin "ne kemeri(!!)hakaret kabul ederim" diyen arkadastan bi farki yoktur.mucuk
    tinerci bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler resmen adamı gömdünüz...

Ama önüne gelen konu açıyor profesyonel değerlendirme kurulu oluyor... Gömün devam.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Sahibinden.com da satılık araba ilanına bakarken abs li model istemeyenler (özellikle abs siz model isteyenler) mi var aramızda?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben fred çakmaktaş gibi ayağımla durduruyorum.
    Fren bile gereksiz bence
    k_ayhn bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Gereklidir.Olursa daha güvenli bir sürüş yaparsınız.Ama olmazsa olmaz değildir.Ayrıca Abs var diye fren yaptığınızda düşmeyeceğinizin garantisi yoktur.

!*Kötü bir lastik, bitmiş bir balata, işlevini yitirmiş bir fren yağı, bakımsız süspansiyonlar emin olun Abs'den çok daha işlevli ve önemlidir.

Ancak şovmen insanlar, ekipmandan önce yavaş gitmeyi öğütlemez, tıpkı Abs'de olduğu gibi.

Siz yukarıda belirtmiş olduğum !* öğeleri eksiksiz yerine getirin çoğu Abs'li motordan daha hızlı durursunuz.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Herkesin bir popisi vardır O kadar da şey yapmamak lazım

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    En az 3 ABS istiyorum sizden kardeşlerim.
    Çünkü ABS'si olmayan motor eksiktiiir yarımdıır.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Bizim için Chuck Norris'in anlamı neyse motosiklet için de ABS'nin anlamı odur.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    ABS mi.. Yeniyo mu o.. Nasıl bişi?

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    kimse kimsenin hayatına karışamaz kimi şu şekil abs ıle gezer kimi bu şekil kampanaynan lakin ki öle değildir

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İçlastiksiz motor mu olur arkadaş ? Tubeless te neymiş!!
    Eskiler bilir biyonik mobiletler de dublex lastik mi vardı..

Kawa, honda, hayabusa amca, R1 Sökün lan iç lastik takıyoruz.. Nostalji yapacaz..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    1-2 defa hayatımı kurtarmış bir sistemi sonuna kadar savunurum. Bugün bu mesajı yazıyor olmamı da ABS'ye borçluyum

bende ekleyeyim içimce kalmasın
    abssiz motor çöptür
    not:cbf150e biniyorum .2 3 kere 40 la öndeki araca çarptım.abs olsa çarpmazdım .ilk imkanım olduğunda cbfe sut

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ağlamak istiyorum.Yıllarca bu tarz başlıklarda hep abs'yi tek başıma savunurdum.Görüyorumki insanlarımız,gençlerimiz bilinçlenmiş.Teşekkürler Türkiye,Teşekkürler Çocuklar

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Ara ara gördüm de hala ABS'nin ne olduğunu çözememiş motoseverler var aramızda, abs olmadan da hızlı durulabilir diyo...

Abs daha çabuk durabilmek için geçerli olan bi sistem değildir. Başka bir dilde mi yazsak ne yapsak?

edit: kullandığım 4 motorumda da abs yokdu.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara ara gördüm de hala ABS'nin ne olduğunu çözememiş motoseverler var aramızda, abs olmadan da hızlı durulabilir diyo...

Abs daha çabuk durabilmek için geçerli olan bi sistem değildir. Başka bir dilde mi yazsak ne yapsak?

edit: kullandığım 4 motorumda da abs yokdu.
    Abs diğer elektronik sistemlerle bağlantılı çalışan fren bloklamasını önlemeye yarayan bir güvenlik sistemidir(Yeni nesil araçlarda Ebd-Esp-Bas gibi yardımcı elektronikler ile birlikte hareket eder).Ancak bazı ilkel Abs sistemleri doğru çalışmadığından fren mesafesini uzatabilir.Basarsın frene gereksiz şekilde devreye girer, küt küt eline vururken, sende hedefe girersin.

Hepsinde böyle olacak diye bir kaide yok tabiki ancak her Abs sistemi bekleneni vermez.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ekleyeyim içimce kalmasın
    abssiz motor çöptür
    not:cbf150e biniyorum .2 3 kere 40 la öndeki araca çarptım.abs olsa çarpmazdım .ilk imkanım olduğunda cbfe sut
    Durumunuz müsaitse değiştirin. Sağlığın fiyatı yok.

Bir önceki Honda marka motorsikletimi daha 1 yaşındayken bayağı zarar edip ABS'li bir modelle değiştirdim.

Honda malesef başka markalara göre çok geride ABS'yi yaygınlaştırma konusunda. Honda'yı çok beğenmeme ve hep tercih etmeme rağmen Honda almadım motorsiklet olarak.

KTM de en küçük modellerinde bile ABS'yi standart olarak sunduğu için takdiri hakkediyor. Güvenlik bu, çocuk oyuncağı değil.

Yıl 2016, Honda hâlâ Amerika'daki en üst seviye naked'ında (CB1000R) ABS sunmuyor, opsiyonel olarak bile yok. Ayıp.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    hala arada tartışma çıksa da, genel kanının 2-3 yıl öncesine göre ABS lehine değişmiş olduğunu görmek çok güzel.

konuyu uydur kaydır argümanlarla konuşmaya gerek yok, ABS'nin motosiklet kazalarına etkileri üzerine çok ciddi araştırmalar mevcut.

Araştırmadan araştırmaya çeşitli yöntemsel farklar olmasına rağmen, hepsinin ortak noktası olarak olarak söylenebilecek şey, ABS, motosiklet üzerinde hayatta kalma şansını 1/3 oranından fazla arttırır.

Araştırmak isteyenler için: link.

Önce 2003-2008 yılları arasında yapılan ve sonra 2003-2013 yıllarını kapsamak üzere güncellenen yukarıdaki çalışmaya göre, aynı motosikletlerin ABS'li ve ABS'siz modellerinin yaptığı kazalarda yaşanan ölüm oranları incelenerek bulunmuş sonuçlardır. Bunu teyid eden farklı araştırmalar da var, konuyu merak eden ve İngilizcesi yeterli arkadaşlar linkteki araştırma içerisinde bulunan diğer araştırmaları da inceleyebilir.

Neticede benim kendimce, bu konu hakkında yaptığım araştırma sonucu vardığım karar ABS'siz motosiklete binmemektir.

Tüm bunların üzerine, ben ortalamadan çok daha iyi fren yaptığım için ABS bana gereksiz/o kadar da gerekli değil diyen arkadaşları da psikolojide Dunning-Kruger etkisi denilen olguyu biraz araştırmalarını öneririm. Ayrıca, tecrübeli/tecrübesiz sürücü karşılaştırmalarını içeren araştırmalar da var, onlar da iki kesim için de hayat kurtarıcı olduğu yönünde sonuçlara sahip.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)