Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ikinci el scooter alırken neye dikkat edeyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar gts evo 250i alıcam ama gidince neye bakayım hiç bilmiyorum? ekspertize sokmak istiyorum ama onda her şeye bakacaklar mı? ve alacağım scooterlar 30-40k civarı km yapmış, çok sorun bir durum mudur bu maxiscooterlarda yoksa normal değer mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konu açmak için bahane mi arıyorsun? Al bi motor artık sende kurtul bizde...
    weirdo1 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Bu konu forumda yazılarak anlatılamayacak kadar uzun ve karışık.Sana özelden yazdım.Dediğimi yap en iyi şekilde yardımcı oluyim.50.000 km sym gts 250 evo tecrübem var ve tüm bakımlarını kendim yapıyorum.Scooterlar konusunda çok bilgim var.Ben motorumu ilk aldığımda hiç bir bilgim yoktu.Çok kazık yedim.Ama sonuçta şimdi çok bilinçli bir scooter kunlanıcısı haline geldim.Sana yardımcı olmak isterim.
    MimTolga bunu beğendi.

2. el olduguna emin ol

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Belliki ilk motorunu alacaksın ve 250cc'lik çok masraf çıkartabilecek ucuz fiyatlı bir motor almak istiyosun. Milletin döküntü motoruyla uğraşacağına al bi tane Hero Dash, keyfine bak.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belliki ilk motorunu alacaksın ve 250cc'lik çok masraf çıkartabilecek ucuz fiyatlı bir motor almak istiyosun. Milletin döküntü motoruyla uğraşacağına al bi tane Hero Dash, keyfine bak.
    https://www.youtube.com/watch?v=VG8qD2o3dzs
    Ayenen bende 125cc bir kymco aldım çiçek 40 50 bin neymiş 20 bin km re aracın geçmişini düşünürken 50 bini düşenemiyorum 50 binlik scooterın son sahibi olabilirsin veya elinden baya ucuza cıkarman lazım yakın bildiğim çevre haricinde almam motorsikletlere araba gibi seven bakımı adam gib okşayan çok nadir insanlar var nerdeyse eşek mumalesi yapıyorlar
    Eski_kasa bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayenen bende 125cc bir kymco aldım çiçek 40 50 bin neymiş 20 bin km re aracın geçmişini düşünürken 50 bini düşenemiyorum 50 binlik scooterın son sahibi olabilirsin veya elinden baya ucuza cıkarman lazım yakın bildiğim çevre haricinde almam motorsikletlere araba gibi seven bakımı adam gib okşayan çok nadir insanlar var nerdeyse eşek mumalesi yapıyorlar
    ooo mengüç hayırlı olsun :D şu yakışıklının fotolarını yükle de görelim biz de :D nasıl motordan memnun musun? yahu biraz bilgi ver merak ediyoruz :D
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo mengüç hayırlı olsun :D şu yakışıklının fotolarını yükle de görelim biz de :D nasıl motordan memnun musun? yahu biraz bilgi ver merak ediyoruz :D
    Çok resim koymak isterim ama malesef koymuyorum sebebi nazar çevremdekiler o ne güzel demesi 2 inci günü en sol aradan fıtı fıtı yavaş giderken kendi kendime gereksiz nedenin bilmediğim panikle duvara sürtçemi düşünüp anlamsız durma eyilimi yüzünden sa sol manevra yaparak sol tarafı ön alt arka granajı hafifte olsa sürtüm düşmeden durdum ışıklarda oldu bu 2 el 3.500 km aldım 5 aylık motor 2015 model temizdi ben sürtünce azıcık kirlendi

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çok resim koymak isterim ama malesef koymuyorum sebebi nazar çevremdekiler o ne güzel demesi 2 inci günü en sol aradan fıtı fıtı yavaş giderken kendi kendime gereksiz nedenin bilmediğim panikle duvara sürtçemi düşünüp anlamsız durma eyilimi yüzünden sa sol manevra yaparak sol tarafı ön alt arka granajı hafifte olsa sürtüm düşmeden durdum ışıklarda oldu bu 2 el 3.500 km aldım 5 aylık motor 2015 model temizdi ben sürtünce azıcık kirlendi
    Lastiklerin naylonsa manevraları fazla sert yapma ön teker kayar ve düşebilirsin

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerin naylonsa manevraları fazla sert yapma ön teker kayar ve düşebilirsin
    Ona dikkat ediyorum bu yaptığım sürtme 10 km re hızla oldu Tefoo emin ol seninde motoru aldığın zaman nakite 5.300 şuan 5.700 veya 2 el temiz alsaydın azıcık sabredip satılıyor olması ve senin keşke bu modeli alsaydın diyorum gerisini demim anla

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Ona dikkat ediyorum bu yaptığım sürtme 10 km re hızla oldu Tefoo emin ol seninde motoru aldığın zaman nakite 5.300 şuan 5.700 veya 2 el temiz alsaydın azıcık sabredip satılıyor olması ve senin keşke bu modeli alsaydın diyorum gerisini demim anla
    yav bende nakit yoktu işte, kredi kartı limiti de 5000 tl idi ve 9 taksit ile aldım. ehliyet,ruhsat plaka vs derken baya girdi zaten. yoksa başka bir şey bakardım ben de. ama ben motorumdan memnunum yine de :D tek sıkıntım sırt ağrısı, bugün selenin üstüne bel minderlerinden koyup denedim baya işe yaradı, şimdi orjinal selenin üzerine yumuşak bir sele vb bir şey nasıl koyarım onun hesaplarını yapıyorum

sürtme olur çok takma kafaya. ben de otobüsün yanından geçerken sağ altı sürtmüştüm, bi de kaza yaptım zaten ve motor çizildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

nazar duası oku, kurşun döktür ve fotoları yükle hiçbir şeycikler olmaz
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bende nakit yoktu işte, kredi kartı limiti de 5000 tl idi ve 9 taksit ile aldım. ehliyet,ruhsat plaka vs derken baya girdi zaten. yoksa başka bir şey bakardım ben de. ama ben motorumdan memnunum yine de :D tek sıkıntım sırt ağrısı, bugün selenin üstüne bel minderlerinden koyup denedim baya işe yaradı, şimdi orjinal selenin üzerine yumuşak bir sele vb bir şey nasıl koyarım onun hesaplarını yapıyorum

sürtme olur çok takma kafaya. ben de otobüsün yanından geçerken sağ altı sürtmüştüm, bi de kaza yaptım zaten ve motor çizildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

nazar duası oku, kurşun döktür ve fotoları yükle hiçbir şeycikler olmaz
    Evet sert olması bende 2 saat fazla sürersem azıcık popo ağrı yapıyor ayaklanıyorum motor üstünde hafif hava alınca sıkıntı kalmıyor lastiklerin büyük olması çok iyi amortsörün sertliğ keza iyi hiç beklenmedik yoldaki çukuru farketmeden geçtim ne oluyor dedim ama sürüşüm en ufak yalpalama olmaması sevindirdi vırajları lastikten sanırım güzel oluyor beni belki ilerde bende seleye bi takviye sünger yaparım veya böyle devam ederim 120 km re yarısı normal yarısı tapa gaz son hızlarda şehir içi 4.5 lt yaktım sakin 60 80 gitsen durmadan gaz aç kapa yapmasam sanırım 100 km rede 3.2 gibi yakar tahmin ediyorum pcx gibi modelere göre az fazla yakıyor oluşunu bilerek aldım saten karburötörlu motordan ne beklıyorsun basarsan yakar sakin kulanırsan 100 km rede 3 lt pcx 150 bile uzun yolda devamlı 100 110 larda seyreden vatandaşlar 3.600 lt yakmış şahit oldum varsın benimkide yarım litre 1 lt fazla yaksın kürye deyilik ya 10 bin nerde 5 bin tl nerde bu arada ekipmanla beramer 100 kiloyum nerdeyse

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Bu arkadaş maytap geçiyor galiba 1 ay içinde cruzerden tutun naked daha sonra skuter o yetmemiş supersport yani aklınıza gelebilecek her türlü motoru yazmış ama yok işte. Parası olsa bile motosiklet alamaz bu arkadaş boşuna parmaklarınızı yormayın
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş maytap geçiyor galiba 1 ay içinde cruzerden tutun naked daha sonra skuter o yetmemiş supersport yani aklınıza gelebilecek her türlü motoru yazmış ama yok işte. Parası olsa bile motosiklet alamaz bu arkadaş boşuna parmaklarınızı yormayın
    Bu arkadaş habire konu açıp başkalarının fikrini almak istiyor ve o yüzden çok kararsız kalıyor bende kaç aydır viteslimi alim A sınıfı aldım 750cc kadar sürdük ehliyeti aldım uzunca 150cc vitesli alsam şahir içinde bi yerden sonra sıkıntı bi scooter daha iyi gider dedim sonra hangisini alsam az yakan son teknoıloji desem 10 bine kadar fiyat çıkıyor 2 el desen 7 8 binler havada uçuşuyor 2 el desen yaz geldi aç gözlü vatandaşımız miletin cebinde göz dikmiş durumda 2 eli sıfıra kitlemeye çalışıyor bende malumunuz böyle 2 el temiz taze bi scooter aldım konuyu kapadım şükür 2 3 gün oldu yakıt deyeri yukarda belirtim hava filtresi ne durumda bilmiyorum bugun benzin alırken lastik havaları baya inikti sarfiyatı artırıyor diye biliyorum 1 2 aya kadar her şey yerine oturur iyi kötü biliçli bir kulanıcı ve bilgi aktara bilirim he ben konu açmadım açılan milyon tane konuyu tekrar tekrar okumaktan başıma ağrı girdi şükür bu konuyu sonlandırdım vitesli alırmıyım 2 inci motor alıcak bakabilcek bütçem olursa vitesli yoksa istanbul gibi karablık şehirde ufak cc scooter en iyisi

Birde arkadaş çin malıyla başlangıc yapmış 80 km hızı aşamıyor aşsada motor yatak yorgan dağıtıyor ve diyer karburötörlü modelere göre 2 katı yakıt tüketimi var başlangıc böyle olunca teretüdler alır başını gider

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    40k maxi scooter icin normal bakimli motor ise hicbirsey olmaz koca blok var km delileri bu konudada mevcut surekli kisa mesafe ise eksangirik zinciri bollasmis olabilir
    Yag su balata filtee kayis duzenli bakimli ise hicbirsey olmaz ama kurye isinde ise malesef sahibi cok bakimla ugrasamiyor

Gts evo ile ilgili herseyi sorabilirsin .,, hatta ufak tefek kiriklari varsa daha ucuza pazarlik edip kendin cilala parlat gibi onarirsin onardigin motoru daha cok seversin

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl kullanıldığını bilmediğin motoru alıp toplamak yerine benzini koyup gezmeyi düşünüyor isen şaka kutusu gibidir. kapağını açarsın el sallar içeri girer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl kullanıldığını bilmediğin motoru alıp toplamak yerine benzini koyup gezmeyi düşünüyor isen şaka kutusu gibidir. kapağını açarsın el sallar içeri girer
    öğrenecek 2 tane saçma sapan grenaja servis 600 lira fiyat çekerse öğrenecek başka yolu yok hele bir scooterci öğrenmek zorunda istisnasız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)