Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gözlüklü arkadaşlar kask durumlarınız nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI
    supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    merhabalar. Ben fullface kullanıyorum, ilk kaskı üstüne gözlüğü takıyorum ama şehir içinde işim olduğunda çok zor oluyor. Siz nasıl hallediyorsunuz sayın gözlüklüler? Lens alsam mı acaba önerir misiniz

gözlük numarası 5.0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu sorunu yaşıyorum konu açsammı diye düşünürken siz açmışsınız umarım yararlı yorumlar yapılır.
    Not:Şuan lens kullanıyorum

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Bende zor olduğu için vazgeçtim motosiklet kullanırken takmıyorum.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Lens takmanı önermem 2 yıl lens kullandım biraz vizör açınca lensler çabuk tozlanabilir göz için sağlıklı bir durum olmaz.
    Ben Arai axcess2 ve Nolan N64 kullanıyorum gözlük sapları ince plastik gözlük esniyor takıp çıkarırken problem yaşamıyorum.

Alışkanlıkla alakalı sanırım, lensi bıraktım gözlüğe döndüm başlarda zordu alışınca çok umursamıyorsun.
    bindiregandi bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    MT-25
    Üç şey yapabilirsin. Kask gözlük kullanımı , lens kullanımı ya da lazer ile numara sifirlama..

Lens alsammi diye bir soru foruma yöneltmek doğru değil. Bir göz doktoru ile görüşüp kullanmak için uygunlugunuz hususunda , hangi marka lens , zaman hususunda hangi Periotlarda danışmak gerek.
    redmap bunu beğendi.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    ben hem kask hem gözlük kullanıyorum sıkıntı çıkmıyor bana tek sıkıntısı müzik dinleyemiyorum gözlük kulağı biraz kasıyor kulaklığı takınca ağrı yapıyor

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hem kask hem gözlük kullanıyorum sıkıntı çıkmıyor bana tek sıkıntısı müzik dinleyemiyorum gözlük kulağı biraz kasıyor kulaklığı takınca ağrı yapıyor
    Uzun suruslerde biraz ağrı bir sure sonra inanılmaz can yakıcı hale geldiği aşikar.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bi al dene lens, memnun kalmazsan kullanmazsın. gözüne kalıcı bi etkisi yok nasılsa.

lensin tek sıkıntısı, ilk zamanlardaki göze o takabilme acemiliği; çıkarması kolay da, takması mesele... sabah takarsın, akşam çıkarırsın. vizör açık gezmezsen kuruma falan da olmaz; hoş, açık gezersen olur mu denemedim, bilmiyom.

ameliyet olaylarına gireceksen, en son seçeneğin olsun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Benim kullandığım taktik kaskla, yan pedlerin arasında boşluk olur oraya koyuyorum gözlüğü ama plastik esneyen benim gözlük, sizin camsa sıkıntı çıkarabilir

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de sunu merak ediyorum ;
    Fuarda 600rr in ustune oturdum.Ve Barkin abinin dedigi gibi depoyla oturdugum yere bir yumruk kadar bosluk biraktim.Gidonuda dirsekten itibaren yere paralel olucak sekilde oturdum.Sorun burada basladi.Ileriye dogru baktigimda yatik oldugundan dolayi gozlukteki o bostuga denk geldi(hani cok yukari bakarsinda artik gozlugun arkasindan bakmasinya iste oyle) ve ben yolu gorememis oldum.Stantaki adama dedim hocam bu boyle nasil olcak, adam lens takcan dedi.Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz?
    Gozluklu ss kullanicilar ne yapiyor?

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Fullface yani kapalı kask kullanıyorum. Vizörden içeri yittiriyorum gözlüğü
    Biraz buhar yapıyor bazen.
    Ekstra güneş gözlüğü takamıyorum.
    Öne eğik kullanmadada, gözlüğü tam yaslıyorum gözüme.
    Lens en iyisidir.

Tam yaslamayi ben de denedim fakat gene de aciklik kaliyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sapları plastik ve yumuşak bir gözlük kullanırsanız sorun olmaz,ben yıllardır kullanıyorum.

Alıntı Kırıkpedal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam yaslamayi ben de denedim fakat gene de aciklik kaliyordu.
    Gözlüklü ss kullanıcıları sopa yutmuş gibi oturuyor

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Sapları plastik yumuşak çerçevesiz bir gozlük kullanıyorum. Ayrıca güneş gözlüğüm de dereceli ve kask alırken iki gözlüğü de denedim. Bazı kaskların gözlük sapları için yuvaları vardı. Benim aldığım Nitro marka kaskta yok ama yine de iki gözlük de rahat giriyor.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskı alırken gözlük olcakmı diye bakmıyorum gözlüğün sapı ince ve esnek ister istemez olucak 5dk uğraşıp zorla araya sokuyorum mecburen de kullanıyorum
    Ameliyat lazer falan kesinlikle salıncalı bir durum olmam

Cevaplayan herkese tesekkur ederim.Kemikli diye tabir edilen bi gozluk kullaniyorum hani bu burun lastikleri olmayanlardan sanirim ondan oyle oldu tekrar tesekkur ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Mt kask kullanıyorum vizörde güzel kapanıyor.Kazadada herhangi bir problem olmadı. Gözlük takmaya başladıktan sonra ilginç bir şekilde gözlerimde iyileşme başladı. 3 4 metre ilersini bulanık görürken şu anda 8 10 metreye kadar net görmeye başladım yinede çok kötü bir durum gözlük takmaya bir türlü alışamadım. Ameliyat konusuna gelince lazer ile çizdirdiğimiz zaman ileri yaşta katarakt olursak lazer tedavisinden faydalanamıyormuşuz. Şu anda numaramı değiştirdiler ilerleyen zamanda olmayı düşünüyorum.En güzel zamanlarda gözlüksüz gezmek varken dede halimdeki kataraktı düşünemeyecem.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. Ben fullface kullanıyorum, ilk kaskı üstüne gözlüğü takıyorum ama şehir içinde işim olduğunda çok zor oluyor. Siz nasıl hallediyorsunuz sayın gözlüklüler? Lens alsam mı acaba önerir misiniz

gözlük numarası 5.0
    Schuberth C3 kullaniyorum. Ceneden aciliyor. Gozlugu cikarmadan kaski cikarip takabiliyorsun, baska turlu kask kullanmayi aklima bile getirmiyorum.

Anlatabildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım.
    Sırf kask takabilmek için lens almak yada ameliyat olmak pek mantıklı değil. Başka nedenler varsa tamam ama bu kadar yaygın bir sorunun çözümüde var elbette.
    Gözlük sapı için kanalı bulunan kasklar var ve yaygın. Özel bir seçenek bile değil. Geçenlerde bir arkadaşın kaskını inceleyince ön taraftan kulak boşuğuna uzanan kanalları farkettim. Kendisi gözlük kullanmadığı halde farkına bile varmamış. Bu tip kasklarda gözlüğünüzü kolayca çıkarıp takabiliyorsunuz. Özellikle denedim. Adamlar öyle bir yapmış ki kaskı kafamdan çıkardığımda gözlüklerin şeklini bile bozmadı. Ancak kafama geçirmeye çalıştığımda bozuyor. Önce kaskı sonra gözlüğü yerleştirmek gerek.
    Rahatlık için çene açılır modelleri tercih etmeniz daha iyi.

Gözlük kullanırken de bir uzmana gidip size özel gözlük seçmeniz gerek. Kendim birçok gözlük kullandım ve hepsi rahatsız etti. En son silikon plastik saplı olanlardan aldım. Gözümde olduğunu unutuyorum bazen. Sapları da yassı olduğu için kask takarken sorun olmuyor.

Son olarak lazerle göz tedavisi seçeneklerinde göz merceğinin mikroskobik ölçüde bir kısmı alınarak yeniden şekil veriliyor. Göz merceğinin kalınlığına göre bazı kimselerde hiç mümkün olmuyor ve çoğu kez birden fazla müdahaleye müsade etmiyor. Her halükarda bu uzman doktorun karar vereceği bir seçenek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)