Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200 ns almaya karar verdim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Öncelikle hepinize merhaba. Sıfır olarak pulsar 200 ns alcam. Fakat aklıma takılan birşey var.
    50 km mesafedeki bayii 8.000 TL
    250 km mesafedeki bayii 7.800 TL
    Arada 200 TL gibi güzel bir fark var. Siz olsanız 250 km mesafeden alıp motorun rodajını uzun yolda mı yaparsınız yoksa 50 km mesafeden alıp şehiriçinde mahalle yollarında mı yaparsınız? Motor için hangisi daha faydalı olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rodaj uzun yolda yapilmamali diye duymustum. Ben olsam 250km dwn alir gezerdim. Bunada ironi derler.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Fıtı fıtı gelebileceksen uzun daha mantıklı o 200 liraya bi bellik alabilirsin.Ekipman tam mı?

Merhaba öncelikle şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 250 Km de az bi mesafe sayılmaz ki rodaj süresi uyarılarına uyacaksanız yüksek devire çıkmama hız yapmama vs gbi o yol sizi yorar + 250km uzaktaki bayiye gidiş yol masrafınız vs değmeyebilir. Fakat yakındaki bayiye söleyin bu fiyata veriyor diye oda fiyatı düşürür belki. olmadı geze geze gelirsiniz deneyimizi sormadım eğer o ve eklipman yoksa 50km

Kazasız sürüşler

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    sen nerdesin? bayiiler nerde? ne kadar tecrüben var? ekipman ve ruhsat plaka işlerini nasıl halledeceksin?
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Tabiki de fıtı fıtı 6000 deviri geçmeden geze geze gelcem. Ekipman tam değil fakat onları da motoru almadan önce alıp motoru öyle almaya gitmeyi düşünüyorum. Fakat o konuda da daha aklımda netleşmiş ekipman yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Ruhsat plaka işlerini motoru getirdikten sonra halletmeye düşünüyorum. Bayiler de uzak olan muğla da yakın olan aydın da.

Evvela evrak işleri hall edin , sonra evraklar ile ruhsat/plaka/sigorta hall olup basılı plakanı alıp teslime ve takmaya şeklinde öneririm, plakasız ruhsatsız gereksiz maceraya bulaşmayın.

Schmuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 model olduğundan emin ol.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Tamam da motoru almadan nasıl plaka ruhsat işlerini halledebilirim ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

İki bayi ile de telefon ile görüştüm ikiside 2016 model olduğunu söylediler. 2016 olup olmadığı zaten satın alırken belli olur heralde

Motosikleti
    R25
    Bayiye git bu fiyata ver yoksa diğerine gidecem dersen belki verir

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Hesaplamadigin bazı şeyler var yalnız. Plakayı aldığın yerden cikarman gerekecek bunun içinde ikametgahı motoru alacağınız yere almaniz gerekiyor. Yok plakayı yaşadığım şehirde alacam dersende motora plakasiz şekilde binip 250 km mesafeyi gelmek lazım çevirmeye girebilirsin çok riskli. Bütün bunları gectim 250 km mesafe gidiş gelis en az 100 tl masrafın olur. 100tl icin bu kadar kasmana degmez. Yani hiç maceraya gerek yok bulunduğun yerden al bin. Hayırlı olsun

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    50 km mesafedeki bayiyle pazarlık yap. Bu kadarını da düşün be kardeşim 200 lira için 250 km yol yapmaya ne gerek var?

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Ben de 200 ns almaya karar verdim ve bunun icin cok paraya ihtiyacim var :(( neyse ki zaten motora yeni basladim 125 likle gezip para biriktirip pulsar 200ns alicam )

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hesaplamadigin bazı şeyler var yalnız. Plakayı aldığın yerden cikarman gerekecek bunun içinde ikametgahı motoru alacağınız yere almaniz gerekiyor. Yok plakayı yaşadığım şehirde alacam dersende motora plakasiz şekilde binip 250 km mesafeyi gelmek lazım çevirmeye girebilirsin çok riskli. Bütün bunları gectim 250 km mesafe gidiş gelis en az 100 tl masrafın olur. 100tl icin bu kadar kasmana degmez. Yani hiç maceraya gerek yok bulunduğun yerden al bin. Hayırlı olsun
    Yol masrafları önemli değil sonuçta gezerek geleceğim. Çevirme işi de önemli değil sonuçta sıfır alınmış motor. Derdimizi anlattıktan sonra anlayış gösterebilirler. Tek düşündüğüm şey rodaj konusu. Motora zararı olur mu yoksa uzun yol iyi gelir mi diye.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Bence kesinlikle yakından al rodajı daha sağlıklı yaparsın 250 km 5000 deviri geçmeden gelmek seni delirtir bir de öyle sabit devir gaz motora sıkıntı yapmasın 200 tl için hiç değmez diyorum motora alışma süren bilmem ne direkt uzun yol sıkıntı geldi bana.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 km mesafedeki bayiyle pazarlık yap. Bu kadarını da düşün be kardeşim 200 lira için 250 km yol yapmaya ne gerek var?
    Pazarlık yaptık ama Nuh diyo Peygamber demiyo son fiyat 8.000 olur peşin fiyatına diyo. 200 lira da az para değil ama 250 km de az değil 😀 ayrıca 50 km de olan bayii de şuan da yok 1 haftaya ancak gelir dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kesinlikle yakından al rodajı daha sağlıklı yaparsın 250 km 5000 deviri geçmeden gelmek seni delirtir bir de öyle sabit devir gaz motora sıkıntı yapmasın 200 tl için hiç değmez diyorum motora alışma süren bilmem ne direkt uzun yol sıkıntı geldi bana.
    Sanırım bende o yönde karar vereceğim. Bana kalsa direk gider 250 km den alırdım ama burdaki arkadaşların fikirleri de önemliydi benim için. Yakın olan bayii den gider alırım artık haftaya.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ya söyle onlar halletsin senin adına plaka işlerini, ya da öde parayı faturayı kargolasınlar sana. plakayı çıkartıp gidip motoru alabilirsin.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)