Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

30 yıl sonra benzin ve motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malum elek. arabalar artık artışda hatta motosikletlerde öyle ama benzinli motorlar başka birşeye dönüşmez ise ve üretilen benzin
    kullanılmazsa motorculara bırakırlar mı , üretim fazlası olur ucuzlar mı yoksa talep az olması (az benzinli motor ) pahalılaşır mı . motoru elden çıkarcamda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Torununun torunu için motoru saklayabilirsin bence.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benim tahminim gelecek 30 yılda petrol rezervleri tükeneceği için benzinli araçlar büyük çoğunlukta azalacak, elektrikli araçlara dönüşüm başlayacak. motosiklet firmalarınında elektrikli motosiklet üzerine çalışmaları mecvut, klasik içten yanmalı motorlar artık geride kalıcak.. tadını çıkaralım bence
    okan kükner bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Litrelik motor gücünde elektrikli motor çok tehlikeli olur.
    Düşünsene 200 km üzerine çıkmış gidiyorsun ama makinada en ufak ses yok..
    Panashira bunu beğendi.

Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Litrelik motor gücünde elektrikli motor çok tehlikeli olur.
    Düşünsene 200 km üzerine çıkmış gidiyorsun ama makinada en ufak ses yok..

Konusu geçmişti bi araştırın isterseniz kalkışta 600'lükleri tokatlıyor.

Motosikleti
    Şehir içinde yürürken yanımdan anlamadan zıt diye elektrikli geçiyor.
    Ani dönüş yapsan çarparsın. Bu sorun elektrikli arabalarda da varmış.
    Arabalara fake ses koymayı düşünüyorlardı. Öyle muhabbetler vardı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şehir içinde yürürken yanımdan anlamadan zıt diye elektrikli geçiyor.
    Ani dönüş yapsan çarparsın. Bu sorun elektrikli arabalarda da varmış.
    Arabalara fake ses koymayı düşünüyorlardı. Öyle muhabbetler vardı.
    Hepsi suni ses uretiyor: Nissan Leaf, Tesla, vs. Yoksa dediginiz gibi duyulmaz, tehlikeli olur.

Yuklarida video'su olan Zero'yu kullandim. Yuksek hizla giderken ruzgar sesi oldukca fazla. Dolayisiyla yaya icin duyulmamasi mumkun degil. Ama arac icerisindeki baska suruculer duyamaz muhtemelen.

Elektrikli motorsiklet super bir duygu ama. Melekler iktiriyor sanki aleti. Durduk yerden hizlanma 1000cc hacimli motorsikletlerle ayni. Yuksek hizda azaliyor tork avantaji. Bir de guc cok yumusak ve duzenli akiyor. Agresiflik hic yok, tork ve guc egrileri dumduz. Kontrollu kullanmak kolay.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi suni ses uretiyor: Nissan Leaf, Tesla, vs. Yoksa dediginiz gibi duyulmaz, tehlikeli olur.

Yuklarida video'su olan Zero'yu kullandim. Yuksek hizla giderken ruzgar sesi oldukca fazla. Dolayisiyla yaya icin duyulmamasi mumkun degil. Ama arac icerisindeki baska suruculer duyamaz muhtemelen.

Elektrikli motorsiklet super bir duygu ama. Melekler iktiriyor sanki aleti. Durduk yerden hizlanma 1000cc hacimli motorsikletlerle ayni. Yuksek hizda azaliyor tork avantaji. Bir de guc cok yumusak ve duzenli akiyor. Agresiflik hic yok, tork ve guc egrileri dumduz. Kontrollu kullanmak kolay.
    Rüzgar sesi çok fazla diyorsun ama o rüzgar sesini makinenin üstünde olduğundan sen duyuyorsundur.

100-200m ötedeki yaya duyar mı?

Çok güzel bir deneyim olmalı ama agresiflik olmaması bir süre sonra aletten sıkılmamıza neden olur mu acaba?
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Rüzgar sesi çok fazla diyorsun ama o rüzgar sesini makinenin üstünde olduğundan sen duyuyorsundur.

Çok güzel bir deneyim olmalı ama agresiflik olmaması bir süre sonra aletten sıkılmamıza neden olur mu acaba?
    En ucuz modeli $8,495 en pahalı modeli $15,995 insan sorguluyor..

Motosikleti
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ucuz modeli $8,495 en pahalı modeli $15,995 insan sorguluyor..
    Bu fiyat farkını oluşturan opsiyonlar ne acaba?

4 farklı motosiklet var hız, menzil gibi farklılıklar var bide bataryalar satın alınamıyor kira ödüyorsun + bakım masrafları ciddi rakamlar. Ne farkı kaldı benzinden? Sitesinde daha detaylı bilgi bulursunuz. zeromotorcycles.com

Motosikleti
    4 farklı motosiklet var hız, menzil gibi farklılıklar var bide bataryalar satın alınamıyor kira ödüyorsun + bakım masrafları ciddi rakamlar. Ne farkı kaldı benzinden? Sitesinde daha detaylı bilgi bulursunuz. zeromotorcycles.com
    Kapitalist sistem, her türlü cebindeki parayı alıyor şerefsizler.
    EmreKocyigit ve jimi_hendrix bunu beğendiler.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Ciddi ciddi çok merak ediyorum benzinli motorların ne olacağını :D

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Odanın içinde aksesuar olsun genede yanı başımda olsun. gırınn yapsın yeter.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karakuzum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi ciddi çok merak ediyorum benzinli motorların ne olacağını :D
    buharlı motorlara ne olduysa o olacak. Önce kullanımı azalacak sonra limit x sonsuza giderken 0'a asimptot yapacak. Yani komple sıfır olmayacak ama neredeyse sıfır diyebileceğin kadar azalacak.

Yalnız biz böyle atıp tutuyoruz da geleceğe dönüş filmindeki duruma düşmeyelim:
    https://www.youtube.com/watch?v=d68yRIE9OvQ

Tutturduğu iki şey var biri 80's cafe bir diğeri de o zamanlar şimdinin ipad'ı olan Macintost bilgisayarın antikacı dükkanında görünmesi

https://www.youtube.com/watch?v=Q0VGRlEJewA

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Zero motor ile görüştüğümde 300k km. hiç bakım masrafı yok. Lastik değiştir, zincir kontrol devam demişti bana. 300k km de efsane bir rakam zaten. Artı adamların yeri Antalya serbest bölgede, orada olan bir tanığım ile görüştüm. Abi o motorları biliyorum, burada kullananlar patır kütür düşüyor. Tork eğrisi dümdüz olduğu için gaza dokunduğun anda hayvan gibi tork basıyor. O yüzden çok dikkatli kullanmak gerek aksine.

Motosikleti
    pulsar 200ns

kimse voxan dan bahsetmemiş 200hp motor

tramvay gibi sesi var rahatsız ediyo

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zero motor ile görüştüğümde 300k km. hiç bakım masrafı yok. Lastik değiştir, zincir kontrol devam demişti bana. 300k km de efsane bir rakam zaten. Artı adamların yeri Antalya serbest bölgede, orada olan bir tanığım ile görüştüm. Abi o motorları biliyorum, burada kullananlar patır kütür düşüyor. Tork eğrisi dümdüz olduğu için gaza dokunduğun anda hayvan gibi tork basıyor. O yüzden çok dikkatli kullanmak gerek aksine.
    Batarya haricinde doğrudur, bakım masrafı epeyce düşüktür. Ama zaten batarya fiyatı... Ha bir de elektronik kontrol zımbırtıları bozulursa... Onun haricinde muhtemelen masrafsızdır.

Çin malı Yuki Dünya bile epeyce iş görmüştür hani

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Yaklaştığım yayaların çoğu dönüp baktılar hep. Takip ettiğim önde giden Zero'yu da arkadan duydum çok rahat. Yine da başka araç içinde olanların duymaması kötü.

Agresiflik kötü anlamda yok. Kontrol edilememe anlamında. Yoksa 0-100km hızlanması 3 saniyenin altında. Cihaz manyak. Her türlü mutlu eder. Tutamayıp güldüm kendimi kaç kez üzerindeyken, ki son on senedir sahip olduğum tüm motorsikletler 900cc üzeri oldu hep.

Pil. Lithium pil kullanıyor. Hafif, çok uzun ömürlü, sorunsuz. Ama pahalı.

Yanlışınız var. Bakim masrafı yok. Yağ, filtre, zincir, akü, hiç bir şey yok bakım gerektirecek. Belki 2-3 senede bir fren sıvıları değiştirilir. O kadar.

Burda $1.5'a doluyor pili, ve o şarjla 400 km şehir içi menzili var aletin. Sadece ilk fiyat aşırı pahalı.

Burda motorsiklet tamamen sizin oluyor. Pil kirası falan söz konusu değil.

Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış söylemiş söyleyen. Zincir kullanmıyor. Bakım gerektirmeyen karbon fiber kayış kullanıyor.

Bilakis tork eğrisi dümdüz olduğu için çok güçlü olmasına rağmen kolay kontrol edilebilir bir motorsiklet bence. Zero'yu kontrol edemeyen 600cc ve üstünde iyice dağıtır muhtemelen.

Oyuncak değil bu elektrikli motorsikletler. Çok matah gözükmüyor ama her türlü üstün aletler. ABS standart bu arada...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gözden kaçırdığınız küçük bir nokta var.
    Türkiye şu an tükettiğinin 2 katı benzin üretiyor.
    Ürettiğimiz benzini tüketemediğimiz için ihraç ediyoruz.
    Hem de 1,5 lira gibi fiyatlarla.
    Yani zaten ülkemizde benzin bol.
    Bu nedenle elektrikli araçların yaygınlaşmasının bir şeyi değiştireceğini zannetmiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)