Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar AS150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF-R25
    Pulsar 200 ns bakmak için gittiğimde Bajaj Pulsar AS150 modeli gözüme çarptı boyumun uzun olması ve uzun yola daha dogrusu heryola gelecek enduro tarzı dusunuyordum.Motosiklet yakından kaslı ve çok hoş gozukuyor.Gücü falan yollara gelir kapasitede fakat hava sogutmalı olması kafamı karıştırdı.Kullanan kullanan var mı ? 7.100 dediler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    furkansalih1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Uzun yol yapicaksan hava sogutma sorun cikarabilir ama 2 saate bir kisa bir mola yaparim dersen birsey olmaz

Bende hd2 gts evo ile 300 km yollar gittim benzin haric molasiz hicbir sorun yasamadim

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava soğutma hic sıkıntı cıkarmaz uzun yolda şehir icine nazaran daha iyi rüzgar yediğinden rahat calışır sen yorulunca dinlenirsin sadece aşırı yüklü dik rampaları tırmanırken hava cok aşırı sıcaksa zorlanır ama zarar etmez

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapicaksan hava sogutma sorun cikarabilir ama 2 saate bir kisa bir mola yaparim dersen birsey olmaz

Bende hd2 gts evo ile 300 km yollar gittim benzin haric molasiz hicbir sorun yasamadim
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava soğutma hic sıkıntı cıkarmaz uzun yolda şehir icine nazaran daha iyi rüzgar yediğinden rahat calışır sen yorulunca dinlenirsin sadece aşırı yüklü dik rampaları tırmanırken hava cok aşırı sıcaksa zorlanır ama zarar etmez
    Bende uzun yollarda sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum gözümü korkutan yaz sıcağında şehir içinde dur kalk trafikte vs. sıkıntıya düşermi
    250 km de bir 10 dakika mola verildikçe sınırsız gider mi

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlar bu motorları üretirken bu kriterleri düşünüp buna göre üretim yapıyor o motor yürümeyecek olsa daha farklı üretir
    Bazı yazılarda veya muhabbette çok bilmişin biri cıkıyor o motor sıcakta şişer diyor herkesde inanıyor birdaha benim gibi. Bu işin okulunu okuyup yıllarca bu işle uğraşmış kişiler arkadaşlarımızı ikna etmeye uğraşıyor

Motor nasıl şişer: 1 motorun yıpranıp piston sekman ister sende orjinali pahalı olduğundan gider en ucuzunu alıp anlamayan ustaya yaptırırsın
    2 motorun kapasitesi 150 kg sen 120kg arkaya yanlara (100 kg yük ) koyarsın 1-2 vites dükkanına veya evine getirirsin.
    Sonrada kahvede arkadaşlarına anlatırsın şurdan burayı gittim hemen şişti yaaav yaramaz bu dersin birdaha bu şehir efsanesi olur falanca motor şişiyor yürümüyor

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Ben kullaniyorum suan gayet memnunum ama arkanin kampana olmasi enjeksiyonlu olmamasi hava sogutma olmasi benim de canımı sıkmıyor degil 200ns mi alsaydim dedigim zamanlar oldu oturus pozisyonu ve rahatligina hic lafim yok cok rahat bi motosiklet yalniz artci icin ayni seyleri soyleyemem erkek artci oturunca sıkıntı çekebilir
    Daha uzun yol yapma imkanim olmadi ama gayet iyi suanlik hava sogutmadan cok disk fren ve enjeksiyonu isteyebilirsiniz , hava sogutma kafaya takilcak bisey degil , haldır huldur yol yapmayacaksiniz sonucta bir iki saatte bir molalar gayet rahat bi sürüş yaptirir size... baska istediginiz soru varsa sorabilirsiniz

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullaniyorum suan gayet memnunum ama arkanin kampana olmasi enjeksiyonlu olmamasi hava sogutma olmasi benim de canımı sıkmıyor degil 200ns mi alsaydim dedigim zamanlar oldu oturus pozisyonu ve rahatligina hic lafim yok cok rahat bi motosiklet yalniz artci icin ayni seyleri soyleyemem erkek artci oturunca sıkıntı çekebilir
    Daha uzun yol yapma imkanim olmadi ama gayet iyi suanlik hava sogutmadan cok disk fren ve enjeksiyonu isteyebilirsiniz , hava sogutma kafaya takilcak bisey degil , haldır huldur yol yapmayacaksiniz sonucta bir iki saatte bir molalar gayet rahat bi sürüş yaptirir size... baska istediginiz soru varsa sorabilirsiniz
    Aslında pulsar 200 ns yakından bakmak için gitmiştim fakat pek hoşuma gitmedi birazda 1.97 boy olması kendimi ustunde cıplak gibi hissettirdi.Hemen sağ tarafınsa as150 gorunce hadi ya enduro modeli demi cıktı diye sasırdım kaldım.Goruntu yukseklik kalıp olarak kesinlikle cok iyi.Gozume lastikler kotu geldi fakat onları birer boy buyuterek sorunu cozebilirdim.Fiyat ns 200 un 8.300 tl sine gore hazırken 7 bin tl gorunce dedim ekipman parasıda kalır.Fakat karbüratorlu olması hava sogutmalı olması kafamı çeldi.7 Bin tl buna vericegime bir daha koyar ns alırım diye dusunuyorum ama enduro olması icimde uhde kaldı kararsızlıktayım .150 CC motor arkaya 3 canta takıp ben 95 kilo artci 80 kg civarı olarak yola cıkıcam 17 beygir oldugu soyleniyor o guc yeterli gelecek mi ne olucak bilmiyorum deneyimlerinizi alabilirim.
    Kısaca 3 canta ve artcılı 120 Km hızlı rahat bir sekilde seyehat edilebilir mi

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    @Furkansalih yok hocam o kadar performans beklemeyin aletten malesef o guclerde size guzel konfor sunmaz ortalama 100km/h seyahat edebilirsiniz ancak 120 dediniz mi işler değişiyor.
    Pulsar 200 on cam canta vs ile enduromsu bi hava aliyor o zaman hem performans hem goruntu açısından zayif kalmaz
    furkansalih1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)