Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. El Motosiklet Devir İşlemleri ve Plaka Değiştirme!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar selam. bugün ninja 250r motosikletimi noter satışı ile üstüme aldım. 34 plakalı ancak ben Ankaradayım ve plaka değiştiricem diyince masraf 101 Tl'den 193,40 Tl'ye çıktı. plaka değişimi için bulunduğum ilçenin emniyet müdürlüğü trafik tescil şubesine gitmem gerekiyormuş trafik sigortasını yaptırdıktan sonra tabiki. emniyetin sitesinde tescil için gerekli evraklar kısmında şunlar yazıyor:
    bunlar doğru mu? güncel mi acaba?
    İLİMİZE NAKİL GELECEK ARAÇLARIN (KENDİ ADINA)TESCİL İŞLEMİ

Trafik sigortası (alıcı adına).
    Eski tescil, trafik belgesi ve plakalar.
    Şoförler odasından araç nakil dosyası (Dosya içindeki belgeler daktilo ya da yazıcı çıktısı ile doldurulmuş şekilde getirilecektir.)
    Satış Sözleşmesi (Aslı)

bunlardan eski tescil, trafik belgesi almadım ben satın aldığım arkadaştan. sadece ruhsatın ikinci sayfası ve sigorta poliçesinin fotokopisi bende eskiye dair. yeni olarak noterin düzenlediği satış sözleşmesi ve trafik tescil belgesi var. bunlar yeterli olur mu acaba?yakın zamanda devir alan arkadaşlardan yardım rica edebilir miyim? forumda araştırdım ama pek güncel değil bilgiler. bi de en uygun sigorta 366TL oha yani sigorta da araştırıyorum. tavsiyesi olan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cb250r
    Selamlar ben yakın zamanda aldım.sigortadan sonra noterden aldığımız belge ile emniyete gidiyoruz işlem tamam oluyor

Alıntı aresramses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ben yakın zamanda aldım.sigortadan sonra noterden aldığımız belge ile emniyete gidiyoruz işlem tamam oluyor
    başka bişeye gerek yok hea? çok iyi ozaman aramıyım elemanı boş yere teşekkür ederim.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Sigorta için ergo'ya gidebilirsin onlar uygun fiyat veriyorlar diğerlerine nazaran

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T 250 R
    193 tl noter
    160 tl sigorta (benim en ucuz buldugum)allianz sigortaya bakabilirsin
    50 tl civarındada plaka gideri ( plaka dosyası,plaka sacı vs..)
    Herkese hakettiği değeri vereceksin.Öküze kravat takmanın anlamı yok...

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı aresramses adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öle kolay değil o iş.

En matıklısı Sigorta yaptıracağın yer ile konuş,Onlar sana dosya hazırlayacak 10 TL para vereceksin o dosyayı aldıktan sonra Trafik şubeye git hiç uraşmamış olursun.Ben İstanbuldan Araba aldım o şekilde yaptım Öbür türlü çok uraşıyorsun.(Bilmediğin için) Birde Trafik şubelerinde genelde abi dosyana bakıyım eksiklerin varmı diyen tipler olur onlarla konuşma muhattap olma geneli dolandırmak için gelirler yanına

ismetrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Alıntı Mythlous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam. bugün ninja 250r motosikletimi noter satışı ile üstüme aldım. 34 plakalı ancak ben Ankaradayım ve plaka değiştiricem diyince masraf 101 Tl'den 193,40 Tl'ye çıktı. plaka değişimi için bulunduğum ilçenin emniyet müdürlüğü trafik tescil şubesine gitmem gerekiyormuş trafik sigortasını yaptırdıktan sonra tabiki. emniyetin sitesinde tescil için gerekli evraklar kısmında şunlar yazıyor:
    bunlar doğru mu? güncel mi acaba?
    İLİMİZE NAKİL GELECEK ARAÇLARIN (KENDİ ADINA)TESCİL İŞLEMİ

Trafik sigortası (alıcı adına).
    Eski tescil, trafik belgesi ve plakalar.
    Şoförler odasından araç nakil dosyası (Dosya içindeki belgeler daktilo ya da yazıcı çıktısı ile doldurulmuş şekilde getirilecektir.)
    Satış Sözleşmesi (Aslı)

bunlardan eski tescil, trafik belgesi almadım ben satın aldığım arkadaştan. sadece ruhsatın ikinci sayfası ve sigorta poliçesinin fotokopisi bende eskiye dair. yeni olarak noterin düzenlediği satış sözleşmesi ve trafik tescil belgesi var. bunlar yeterli olur mu acaba?yakın zamanda devir alan arkadaşlardan yardım rica edebilir miyim? forumda araştırdım ama pek güncel değil bilgiler. bi de en uygun sigorta 366TL oha yani sigorta da araştırıyorum. tavsiyesi olan?
    kardeşim sen istanbulda duruyorsan ve motoru ankara plaka almışsan bütün işlemleri ankarada yapmak zorundasın zaten sana geçici tescil belgesi ve satış sözleşmesi verilir bide ruhsatan diğer eki sende olur.. sen sigortanı yaptır.. evrakları takipçiye ver yoksa sen kendin yapamazsın
    Y A R G I Ç

Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta için ergo'ya gidebilirsin onlar uygun fiyat veriyorlar diğerlerine nazaran
    en uygun halk sigorta buldum 256TL

Alıntı izo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    193 tl noter
    160 tl sigorta (benim en ucuz buldugum)allianz sigortaya bakabilirsin
    50 tl civarındada plaka gideri ( plaka dosyası,plaka sacı vs..)
    teşekkürler bilgi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı ismetrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen istanbulda duruyorsan ve motoru ankara plaka almışsan bütün işlemleri ankarada yapmak zorundasın zaten sana geçici tescil belgesi ve satış sözleşmesi verilir bide ruhsatan diğer eki sende olur.. sen sigortanı yaptır.. evrakları takipçiye ver yoksa sen kendin yapamazsın
    yok dostum olay öyle değil. ankaradayım ben plaka 34, noter sözleşmesinde ikamet ettiğin ilçenin emniyet müdürlüğünde trafik tescil büroya gidicen yazıyo. istanbulda yaptırmam gibi bi durum yok. sigortayı yaptırdım artık salı ya da çarşamba ilçe emniyet müdürlüğüne gidicem plaka için. sonuçları yazarım

merhabalar.
    benimde bir sorunum var konu ile ilgili.
    edirnede yaşıyorum öğrenciyim temmuzda mezun olup balıkesire döneceğim. ikametim balıkesirde, 34 plaka motor alacağım.
    fazladan 100 tl vermemek için plakayı değiştirmesem, yazın memlekete dönünce 34 plakaya çevirme gibi bir şansımız olabilir mi?

ekleme: örneğin noterde plaka değişecek dedik. ikametgahımızın olduğu ile gidip bu işlemleri yapmamız için bize ne kadar zaman veriliyor?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı G.G adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar.
    benimde bir sorunum var konu ile ilgili.
    edirnede yaşıyorum öğrenciyim temmuzda mezun olup balıkesire döneceğim. ikametim balıkesirde, 34 plaka motor alacağım.
    fazladan 100 tl vermemek için plakayı değiştirmesem, yazın memlekete dönünce 34 plakaya çevirme gibi bir şansımız olabilir mi?

ekleme: örneğin noterde plaka değişecek dedik. ikametgahımızın olduğu ile gidip bu işlemleri yapmamız için bize ne kadar zaman veriliyor?
    Motosikleti aldıktan sonra plaka değiştirmek istersen yanlış bilmiyorsam tekrardan ruhsat değişecek ve yine ruhsat masrafı vereceksin.Ayrıca İstanbul plakası ile zorunlu trafik sigartası yaptırmaya kalktığında çok daha yüksek bir fiyat çıkacak.Motosikleti üstüne alırken plakayı değiştirmek daha mantıklı gibi.Bahsettiğin işlemler için ne kadar süre tanıdıkları hakkında bilgim yok.En kesin bilgiyi Trafik Şube Müdürlüğünden alabilirsin.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti aldıktan sonra plaka değiştirmek istersen yanlış bilmiyorsam tekrardan ruhsat değişecek ve yine ruhsat masrafı vereceksin.Ayrıca İstanbul plakası ile zorunlu trafik sigartası yaptırmaya kalktığında çok daha yüksek bir fiyat çıkacak.Motosikleti üstüne alırken plakayı değiştirmek daha mantıklı gibi.Bahsettiğin işlemler için ne kadar süre tanıdıkları hakkında bilgim yok.En kesin bilgiyi Trafik Şube Müdürlüğünden alabilirsin.
    Hocam teşekkürler.

Devrini aldıktan sonra plaka ve ruhsat değişikliği için ne kadar süremiz olduğunu bilen var mı?

sigortayı yaptırmadan plakayı değiştiremiyor muyuz? çünkü zaten sigorta az çıksın diye 41 plakayı 07 ye çeviricektim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)