Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul'dan tvs apache satın alıp 700 km yol dönmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Koskoca malum sitede hakkatten güvenimi kazanan bi ilan buldum o da istanbulda. Hangi motosikleti alirsam aliym direkt kaliteli lastik takacaktım ama zaten metzeller me22 takılı alette. Bayağı temiz duruyor makine konuştum sahibiyle fiyatta da anlaştık 2011 model 3400 tl.

Konya'dan gidip motosikleti alıp motosikletle uzun yol yaparak döneceğim. Bol bol dinlenip saatte bir durucam sabahtan yola çıkıp aksam Konya'da olmayı planlıyorum. Ne kadar mantık dışı bir hareket sizce? Tavsiyeleriniz neler bu yol icin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tecrübeniz varsa yapabilirsiniz.Ayrıca öneririmde.Geze geze gelirsiniz.Dikkatli olursanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Yapmamanız hata

Fautzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Argent 150
    Avustralya'dan Türkiye'ye bisikletle ya da 50 küsür model, dedesinden kalma motosiklet ile gelen insanlar tanıdım. Mantık dışı falan değil bence gayet de eğlenceli olur. Yalnız işte motor ne kadar temiz? Siz anlıyorsanız detaylı bir kontrol yapın yola çıkmadan önce ya da bir ustaya gösterin.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı mavidiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeniz varsa yapabilirsiniz.Ayrıca öneririmde.Geze geze gelirsiniz.Dikkatli olursanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Yapmamanız hata
    İşte bunlar hep duymak istediğim cevaplar. Ortalama 8 saat sürecek ama ben dinlene dinlene 10 saate 11 saate kadar uzatmayı düşünüyorum yolu. Sakince motosikletimi seve seve mutlu mutlu böyle şarkılar mırıldanarak gelirim :D

Alıntı Fautzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avustralya'dan Türkiye'ye bisikletle ya da 50 küsür model, dedesinden kalma motosiklet ile gelen insanlar tanıdım. Mantık dışı falan değil bence gayet de eğlenceli olur. Yalnız işte motor ne kadar temiz? Siz anlıyorsanız detaylı bir kontrol yapın yola çıkmadan önce ya da bir ustaya gösterin.
    Evet onları halledeceğim ve sahibi gayet temiz bir insan. Çok net anlayabildim. Açıklama kısmı "bos muhabbet icin aramayin" yazan tiplerden degil cok böyle beyefendi edasıyla yazmış ve cok güvenilir "yagini suyunu yeni koydum" gibi yazanlardan degil de kullandigi yagin tipine kadar lastiklerinin (metzeller me22) yol tutusuna kadar cok fazla sey anlatmis. Orada da ustaya göstereceğim ayrıca
    Biri Beni Sustursun, susmadan konuşan motovlogger.
    https://www.youtube.com/tanerpasin

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonunu düşünen kahraman olamaz

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    700 km çok değil riskli kullanmadıktan sonra sorun çıkmaz zamanınız varsa çok güzel olur

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Daha önce 2-3 saatlik hiç durmadan motosiklet sürdüğünüz bir tecrübeniz yoksa birden 15 saatlik yolculuğa çıkmak zor gelebilir...

Daha doğrusu neye kalkıştığınızı bilmiyor olabilirsiniz...

Planlamanızdaki tek "sıkıntı" varış sürenizi "öngörmeye çalışmak" diyebilirim...

"Cebime bolca nakit koyacağım, yorulduğum yerde girer bir pansiyona yatar dinlenirim, ertesi gün devam ederim" diyebilecekseniz; öyle çıkın bence yola.

Böylece "700 km'lik yolu şu kadar saatte geldim" diyebilecek olmanın "baskısından" kurtulmuş olursunuz...

Şimdiden güvenli yolculuklar...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim Hayırlı olsun şimdiden. Umarım bi aksilik yaşamazsın. Sanırım 2007 yılı idi. Manisa da Bir kymco venox bulmuştum 500 KM deydi. Alıp istanbula getirdim. 1.000 KM olmuştu İstanbulda.
    Keyfini çıkarmaya bak.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bilinmeyen bir denklem bu durum.

Tanımadığınız bir motor ile, "süprizler ile dolu bir yolculuk " sizi bekler.

Otobüse koysanızda, yeri zamanı geldiğinde uzun yola cıksanız ? Daha mantıklı değil mi?
    ARçİL bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunu düşünen kahraman olamaz
    O zaman düşüyorum yollara hemen

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700 km çok değil riskli kullanmadıktan sonra sorun çıkmaz zamanınız varsa çok güzel olur
    Zaman var izin alacağım iş yerimden. Yavas yavas tadını çıkaracağım yolun.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Hayırlı olsun şimdiden. Umarım bi aksilik yaşamazsın. Sanırım 2007 yılı idi. Manisa da Bir kymco venox bulmuştum 500 KM deydi. Alıp istanbula getirdim. 1.000 KM olmuştu İstanbulda.
    Keyfini çıkarmaya bak.
    Teşekkür ederim geze geze geleceğim o yolu keyfini çıkararak

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce 2-3 saatlik hiç durmadan motosiklet sürdüğünüz bir tecrübeniz yoksa birden 15 saatlik yolculuğa çıkmak zor gelebilir...

Daha doğrusu neye kalkıştığınızı bilmiyor olabilirsiniz...

Planlamanızdaki tek "sıkıntı" varış sürenizi "öngörmeye çalışmak" diyebilirim...

"Cebime bolca nakit koyacağım, yorulduğum yerde girer bir pansiyona yatar dinlenirim, ertesi gün devam ederim" diyebilecekseniz; öyle çıkın bence yola.

Böylece "700 km'lik yolu şu kadar saatte geldim" diyebilecek olmanın "baskısından" kurtulmuş olursunuz...

Şimdiden güvenli yolculuklar...

Teşekkür ederim dediğinizi yapacağım çok yardımcı oldunuz.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinmeyen bir denklem bu durum.

Tanımadığınız bir motor ile, "süprizler ile dolu bir yolculuk " sizi bekler.

Otobüse koysanızda, yeri zamanı geldiğinde uzun yola cıksanız ? Daha mantıklı değil mi?
    Aslında tanıdığım bir motor bin km kadar birlikteliğimiz olmuştu bi iki yıl önce. Ben yapamam kendimi biliorum o makine altta bagajda yatarken ben üstte oturamam şeytan durter beni. sizin soylediginiz cok daha mantikli ama ben yapamam :/
    Biri Beni Sustursun, susmadan konuşan motovlogger.
    https://www.youtube.com/tanerpasin

Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bunlar hep duymak istediğim cevaplar. Ortalama 8 saat sürecek ama ben dinlene dinlene 10 saate 11 saate kadar uzatmayı düşünüyorum yolu. Sakince motosikletimi seve seve mutlu mutlu böyle şarkılar mırıldanarak gelirim :D
    Duymak istediğiniz cevaplar gelmiş ama duymanız gereken cevap gelmemiş. Bu işler sırt sıvazlayıp "Haydi aslanım." demekle olmuyor malesef.
    Yolculuğun zehir olması için küçücük bir çivi yeter.

Yola çıkmadan önce güzergahınızı belirleyin. Yol üzerinde yardım alacağınız tamirhane, çekici hizmeti veren yerleri bulup not edin. Yanınızda depoya koyduğunuzun haricinde yedek yakıt bulundurun. Acil durumda en azından telefonla size yardım edecek, yol gösterecek hazırda tanıdığınız birileri olsun.
    En nihayetnde huyunu, suyunu bilmediğiniz bir vasıtayla yola çıkmanın en büyük kumar olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

50 cc motosikletle Türkiye'yi baştan başa dolaşan insanlar var evet. Ama bu insanlar daima en kötü senaryoya hazırlıklı olarak yola çıkıyorlar. Önceden yanlarına alacakları bir güzergah haritası çizip konaklama mekanlarını, yardım alacakları mekanları not alıyorlar. Güzergah isimlerini ezberliyorlar.

Atıyorum yolda lastiğiniz patladı, yada motor sustu çalışmıyor ne yapacaksınız? Motosikleti bırakıp yaya olarak yardım mı arayacaksınız? En yakın tamirhaneye kadar itecekmisiniz?

Onu geçtim. Allah korusun yolda kaza geçirdiniz, yaralandınız ve kimse sizi görmedi. Ne yapacaksınız? Ambulansı arayım "Alo ben bilmediğim bir yerde yatıyorum, gelin beni alın" mı diyeceksiniz?
    kyagmur bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben bir kez o hatayı yaptım cbr ile uyuyordum yolda :D gecenin 3 ünde viyadüğe doğru gidiyordum paket olucaktım nerdeyse :D

serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Tanımadığınız bir motorla 700 km yol biraz macera olur, iyi ihtimalle bakarsak satıcının dürüst olduğunu ve motorun iyi durumda olduğunu düşünsenizde yol da sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Belli bir km den sonra yol sıkıcı olmaya başlıyor, bir an önce dönmeyi değil rahat rahat gezmeyi düşünün.nacizene tavsiyedir :
    Dönüş için güneşli bir hava seçin, yanınıza bir kaç tamir aleti alın, yolda motorunuzu yıkatmayın, yanınızda su olsun , telefon şarzınız dolu olsun belli noktalarda bir yakınınıza bilgi verin.
    Alırsanızda kazasız belasız kullanın ,hayırlı olsun.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duymak istediğiniz cevaplar gelmiş ama duymanız gereken cevap gelmemiş. Bu işler sırt sıvazlayıp "Haydi aslanım." demekle olmuyor malesef.
    Yolculuğun zehir olması için küçücük bir çivi yeter.

Yola çıkmadan önce güzergahınızı belirleyin. Yol üzerinde yardım alacağınız tamirhane, çekici hizmeti veren yerleri bulup not edin. Yanınızda depoya koyduğunuzun haricinde yedek yakıt bulundurun. Acil durumda en azından telefonla size yardım edecek, yol gösterecek hazırda tanıdığınız birileri olsun.
    En nihayetnde huyunu, suyunu bilmediğiniz bir vasıtayla yola çıkmanın en büyük kumar olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

50 cc motosikletle Türkiye'yi baştan başa dolaşan insanlar var evet. Ama bu insanlar daima en kötü senaryoya hazırlıklı olarak yola çıkıyorlar. Önceden yanlarına alacakları bir güzergah haritası çizip konaklama mekanlarını, yardım alacakları mekanları not alıyorlar. Güzergah isimlerini ezberliyorlar.

Atıyorum yolda lastiğiniz patladı, yada motor sustu çalışmıyor ne yapacaksınız? Motosikleti bırakıp yaya olarak yardım mı arayacaksınız? En yakın tamirhaneye kadar itecekmisiniz?

Onu geçtim. Allah korusun yolda kaza geçirdiniz, yaralandınız ve kimse sizi görmedi. Ne yapacaksınız? Ambulansı arayım "Alo ben bilmediğim bir yerde yatıyorum, gelin beni alın" mı diyeceksiniz?
    Gerçekleri söylediğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Google haritalar uygulamasından gideceğim yolu belirledim. Yakınlardaki mola yerlerini belirledim duracağım yerler belli. Yanıma fazladan para alıyorum ve 100 km de bir servis olacak şekilde o servislerin numaralarini toplayip not kisimlarina bulunduklari yerlerle birlikte kaydediyorum. Kötü senaryoyu çizdiğiniz için çok tesekkur ederim.

Alıntı serdar.0405 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanımadığınız bir motorla 700 km yol biraz macera olur, iyi ihtimalle bakarsak satıcının dürüst olduğunu ve motorun iyi durumda olduğunu düşünsenizde yol da sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Belli bir km den sonra yol sıkıcı olmaya başlıyor, bir an önce dönmeyi değil rahat rahat gezmeyi düşünün.nacizene tavsiyedir :
    Dönüş için güneşli bir hava seçin, yanınıza bir kaç tamir aleti alın, yolda motorunuzu yıkatmayın, yanınızda su olsun , telefon şarzınız dolu olsun belli noktalarda bir yakınınıza bilgi verin.
    Alırsanızda kazasız belasız kullanın ,hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim tavsiyeler için. Başlığı açmamın nedeni böyle tavsiyelerdi tam olarak.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir kez o hatayı yaptım cbr ile uyuyordum yolda :D gecenin 3 ünde viyadüğe doğru gidiyordum paket olucaktım nerdeyse :D

Ben gündüz çıkarım ya sabahtan. Uykumu iyi alarak

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Geçen sene istanbuldan sabah 6 da uçaga bindim, 8 de konyada indim, 10 gibi konyanın diğer ucundaki alacagım motorun yanına gittim, motoru ekpertiz yaptırdım temiz çıkmadı, öğlen saat 12 de otogardan otobüse bindim, gece 12 de istanbula eve geldim,
    Bir hafta sonra tekrar sabah 6 da uçaga bindim 8 de konyada indim, yine saat 11 gibi konyanın diğer ucundaki alacagım motorun yanına gittim baktım ettim temiz motor 2011 model fazer 8 idi,
    noterdi yemekti derken saat 14 oldu, yola çıktım bu sırada eldivenleri unutmuşum, bir alışveriş merkezinden eldiven aldım konya çıkışına geldim benzin almak için durdum saat oldu 18:00
    Çıktım yola 130 km de bir.benzin aldım 180 km hızla sabit gidiyordum, ikinci benzini aldım, çıktım yola yine benzin bitti, ama ankaraya geldim.saat 19;30
    girdim aştiye yay olarak istanbul otobüs şöförlerinden birine sordum motor var götürebilimiyiz, nerde dedi gittim getirdim gözleri açıldı tmm koyalım dedi kaç tl dedim 200 tl alırım.dedi benle beraber mi.dedim evet dedi 4 kişi attık fazer 8 i bagaja boşmuş bagaj, bi güzelde bagladım,
    Çıktık yola boluyu geçtik durmadı, sordum.durmayacakmı bu otobüs abi ekspers otobüs bu durmaz dedi, neyse geldik istanbul otogara saat oldu gece 24,
    zamanın varsa acele etme yoksa evdeki hesap çarşıya uymuyor.
    Benim acelem vardı onun için hızlı idim sabah 6 da işe yetişmem gerekti.
    TanerPasin ve murti82 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    O zaman bol şans.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsen sizin yerinizde olsam yolu iki günde gelirim.Yarı yolda,yol üstünde bir şehirde bir gece kalır dinlenirim ertesi gün yola devam ederim.Yorgunluğu,süprizleri filan boş verin,tek seferde 700 km inanın ki çok sıkıcı olacak, yol bitmek bilmeyecek.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Çıkmadan önce kullanacağın yolları iyice tespit et. Yanına telefonun için powerbank al (Yarım günde şarj asla bitmez ama ne olur nolmaz belki istenmeyen gecikmeler yaşanabilir) . Konaklayabilme ihtimali de her zaman göz önünde bulundurulmalı. Zaman zaman yolda miden bulanabilir şekerli erzak bulundur. Sprey ve pompa da şart. Çıkmadan önce iyice dinlen. isterse yol bomboş olsun asla müzik dinleme o motoru ve yolu 8-9 saat boyunca dinlemek zorundasın. Birkaç litrelik şişede benzin bulundurman da faydana olur. İnsanın scooter'ı olunca tüm bunları sığdırabiliyor =))

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene istanbuldan sabah 6 da uçaga bindim, 8 de konyada indim, 10 gibi konyanın diğer ucundaki alacagım motorun yanına gittim, motoru ekpertiz yaptırdım temiz çıkmadı, öğlen saat 12 de otogardan otobüse bindim, gece 12 de istanbula eve geldim,
    Bir hafta sonra tekrar sabah 6 da uçaga bindim 8 de konyada indim, yine saat 11 gibi konyanın diğer ucundaki alacagım motorun yanına gittim baktım ettim temiz motor 2011 model fazer 8 idi,
    noterdi yemekti derken saat 14 oldu, yola çıktım bu sırada eldivenleri unutmuşum, bir alışveriş merkezinden eldiven aldım konya çıkışına geldim benzin almak için durdum saat oldu 18:00
    Çıktım yola 130 km de bir.benzin aldım 180 km hızla sabit gidiyordum, ikinci benzini aldım, çıktım yola yine benzin bitti, ama ankaraya geldim.saat 19;30
    girdim aştiye yay olarak istanbul otobüs şöförlerinden birine sordum motor var götürebilimiyiz, nerde dedi gittim getirdim gözleri açıldı tmm koyalım dedi kaç tl dedim 200 tl alırım.dedi benle beraber mi.dedim evet dedi 4 kişi attık fazer 8 i bagaja boşmuş bagaj, bi güzelde bagladım,
    Çıktık yola boluyu geçtik durmadı, sordum.durmayacakmı bu otobüs abi ekspers otobüs bu durmaz dedi, neyse geldik istanbul otogara saat oldu gece 24,
    zamanın varsa acele etme yoksa evdeki hesap çarşıya uymuyor.
    Benim acelem vardı onun için hızlı idim sabah 6 da işe yetişmem gerekti.
    http://i.hizliresim.com/1dvgYG.jpg
    Tesekkur ederim. Yardimci oldunuz hakkatten tavsiyelerinizi dinleyeceğim.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen sizin yerinizde olsam yolu iki günde gelirim.Yarı yolda,yol üstünde bir şehirde bir gece kalır dinlenirim ertesi gün yola devam ederim.Yorgunluğu,süprizleri filan boş verin,tek seferde 700 km inanın ki çok sıkıcı olacak, yol bitmek bilmeyecek.
    Eskişehirde bir gün durabilirim aslinda akrabam var orada. Tesekkur ederim

Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkmadan önce kullanacağın yolları iyice tespit et. Yanına telefonun için powerbank al (Yarım günde şarj asla bitmez ama ne olur nolmaz belki istenmeyen gecikmeler yaşanabilir) . Konaklayabilme ihtimali de her zaman göz önünde bulundurulmalı. Zaman zaman yolda miden bulanabilir şekerli erzak bulundur. Sprey ve pompa da şart. Çıkmadan önce iyice dinlen. isterse yol bomboş olsun asla müzik dinleme o motoru ve yolu 8-9 saat boyunca dinlemek zorundasın. Birkaç litrelik şişede benzin bulundurman da faydana olur. İnsanın scooter'ı olunca tüm bunları sığdırabiliyor =))
    Tavsiyelerinizi dinleyeceğim teşekkürler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    230 kmyi 3 saatte geldim mola vermeden olmuyor mola versende follofoş oluyon dip gaz giderim üstelik alacağın motor 150cc yol bitmek bilmiyor gibi oluyo evdeki hesabın çarşıya uymaz 2 günde gel

250 ccden aşşaığısını alma derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)