Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

ölümün nereden geleceği belli olmuyor ne yazıkki..

Motovento
    REKLAM ALANI
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yazmayayim diyorum da neyse..

Bütün bu olanlar hep küçükken kafayı vurduğunuda annelerinizin sehpayi dövmesi yüzünden ..
    Azıcık sorumluluğu ustlenin güzel kardesim..

Yok dünya insan için yaratıldı yok yavrusunu oldururum falan.. olacak iş mi???

Dunya benim ayarindaki yaklaşım dinden soğutur adamı.. zaten sizin mantiginizdaki adamlar kertenkele, kara köpek, murted, namaz kılmayan, zani ne varsa olduruyor mübarek..
    Ne ölümcül dinmiş (!) arkadaş yaşamak için özel çaba gerekiyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bütün bu olanlar hep küçükken kafayı vurduğunuda annelerinizin sehpayi dövmesi yüzünden ..

Dunya benim ayarindaki yaklaşım dinden soğutur adamı.. zaten sizin mantiginizdaki adamlar kertenkele, kara köpek, murted, namaz kılmayan, zani ne varsa olduruyor mübarek..
    Yazdıklarının aslı yok islamı bilmiyorsun sende önyargılısın. Biriniz çıkıyor sabi sübyanla nikahlanmaktan bahsediyor biriniz çıkıyor köpeği kertenkeleyi öldürmekten bahsediyor.Eski dönemde kuduz hastalığı yaygın olduğu için bu yüzden köpeklerin öldürülmesine bazı sahih hadislerde değinilmiştir.Yoksa kara köpekle falan alakası yok.Köpek gibi hayvanların kulaklarının kesilmesi bile haram kılınmıştır(yaradılışı fıtratı değiştirmek olarak geçer)Savaş esirine bile ölçüyle yaklaşan merhamet gösteren bir peygamberin olduğu dinden bahsederken biraz bilinçi olun.Kulaktan duyma yada aslı olmayan okuduklarınızla karalama yapmayın. Yazmış olmak için yazıyorsunuz cevap verince ben suçlu oluyorum konuyu uzatmış oluyorum. Napim gördüğüm halde yanlışa susimmi.
    Shamy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Domates iyidir, doğrudur, yenilmelidir, de ...

Şu her şeye, her konuya bulaştırdığınız salçanızı domates budur diye her yere sıvamaktan bi vazgeçmediniz gitti...

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Allah rahmet eylesin adam ölmüş, fakat yorumlarda o kadar vahşilik var ki insan dehşete düşüyor. İnsanoğlunun yaşamını kendini insanlığı kurtarmaya adayan birileri ayakta tutuyormuş da haberimiz yokmuş... Barbarlığa dinde dayanak bulmaya çalışmalar falan. Neyse allah ıslah etsin inşallah bir gün nasıl bir kötülük yaptığınızı anlarsınız. Sen kendini kandırıyorsun sadece. Ha bunu da unutmayın forumdaşlar hayvan sevmeyen insan sevemez.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Takılma hocam dinlerin devri bitiyor. Kitleleri yönetmek için iyi bir yöntemdi ancak yüz bin kişinin yapacağı işi tek bombayla çözdükten sonra olay enerjiye döndü. Devletler tarafından beslenmediği sürece dinler yok olmaya mahkumdur. 1500 lü yıllarda ağzını açamazdın bu konularla ilgili. 2000 lerde ben buyum diyebiliyorsun. 25. yüzyılda millet bilmeyecek bile.

Niye bizim konular dönüp dolaşıp buna geliyor çözemedim bir türlü. Olan adama oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Hala barbarlıkdan vahşilikten bahsediyosunuz.Size laf anlatmak deveye hendek anlatmaktan zor kendi işinize geldiği gibi anlayın. Barbarlığa dinde dayanak bulmaya çalışmıyorum dinde olanın mecburi avların barbarlık olmadığını söylüyorum.Hayvan sever doğasever sizsiniz sizler sayesinde hayvanlar dörtdörlük yaşıyor. Çoğunuza sorsak camının önüne bir parça ekmek kırıntısı kapısının önüne bir tas su koymayan bencil yaratıklarsınız.Rakının yannda balık ızgarıyı yemeye gelince o sayılmaz ama.Neyse daha yazmıyorum nasıl istiyorsanız öyle anlayın.İşin içine din girdiği zaman anlatılmak istenilenide anlamak istemiyorsunuz anladığınızıda çarptırıyorsunuz. Namaz ve dini yasaklar zorunuza gidiyor sizde haklısınız hayvanlar gibi aynı eylemlerde bulunup yiyip içip pislemek sevişip uyumak dünyayı doya doya yaşamak varken dine ne gerek Allah a ne gerek var. Barbarlığa dinde dayanak bulduk, caniliği din adı altında meşrulaştırdık,hayvan sevmeyen insan sevmezde olduk.Bu kadar kötü vasıf yetti bana fazlası beni aşar sağlıcakla kalın.İnşallah bir gün herkez hayvanlardan farklı olarak rabbine biat eder.Geri kalan tüm eylemleri ve daha fazlasını hayvanlarında yaptığının farkına varır.
    Shamy bunu beğendi.

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen millete bakma domuz avına aynen devam. Yok hayvanların yaşam alanına saldırıyormuşuzda bilmemneymişde cahil cahil konuşmalar,domuz gibi bir hayvan yüzünden can gitmiş yaşam alanından bahsediyorlar. Dünya zaten insanoğlu için yaratıldı,rabbın kulluk istediği hayvanlar değil insanoğludur.Hepsi ölünce toprak olup gidecek.İnsanoğluna zararı vede faydası dokunan her canlının avı haklı bir avdır.Bu onların yaşam alanına girip girmediğimizle alakalı değildir. İnsanoğlu bir toprağa ayak bastıysa burası artık hayvanların değil insanoğlunun yaşam alanıdır .Allah katında hayvanlar insanlar için tekvin sıfatının tecellisi olarak yaradılmıştır. İnancı olan her insan bilmeliki yaradan cennet müjdesinde hayvanlara değil insanlara kendi vasfından özellikler verecektir.Allah rahmet eğlesin şehirde yabani hayvanların trafik kazalı ölümlere sebebiyet vermesi tamamen yetkililerin sorumsuzluğudur bunun yaşam alanlarını istila ediyoruz gibi saçma sapan bir açıklaması olamaz.
    Hayvanlar Allahın bize emanetidir,dini literatürü kafana göre kullanma ,domuz ayrıdır tabii ki dinen yemesi haram diye işkence çektirerek öldürmek yanlıştır.
    Ayrıca roma döneminde yaşamış 7 uyurların köpeğine ashabı kehfin köpeği kıtmirin durumunudq biliyorsundur umarım.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Talihsiz ve üzücü olay. Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra çıkıyor hayvanseverler yok efendim niye domuz avlıyormuşuz, bunların insanlara verdiği zararı hiçbir hayvan veremez, heleki tarla ve çiftlik sahiplerine, bağı bahçeleri olanlara, üreme mevsimi, yavru dişi falan dinlemeyiz, her gece domuz katliamına çıkıyoruz neredeyse bu aralar, ovalara indi zaten hepsi, nesilleri kurusun.
    Yumuşatarak söylüyorum, iyi halt ediyorsunuz.

Domuzu fala bırakın da kafasında kask var mıymış ona bakın.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Dünyaya en cok zarar insanlar veriyor. Ben sana az söyliyim sen sana çok anla

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu doğanın kanunudur.Sİzin mantığınızla bakıp hayvanların yaşam alanını istila etmeyecek olsak inanki yaşayacak yer bulamazdık.Yaratılan güzelliklerin gerek bitki olsun gerek hayvan olsun ayak basmadığı yer yok. Yaşamak için kendine alan açmak zorunda olan insanoğlu o açtığı alanı sahiplenmek vede orada daha refah bir ortamda yaşamını idame ettirmek için zararlı tüm hayvanları bölgeden uzak tutmak zorundadır. Ben hayvanları komple yok etmekten bahsetmiyorum dar görüşten kurtulun bir zahmet. İnan benim kadar doğa ve hayvansever olsaydın bu dünyada herşey çok daha güzel olurdu anlamadan kendinizde cevap hakkı gördüğünüz bir konu olduğunda direk infaza kalkıyorsunuz. Bir çok endemik türün korunması hakkında zamanında onlarca dilekçe yazdım,forumlarda uyarılar yaptım.Av yasağına uymayan onlarca insanı şikayette bulundum yeri geldi galatada sınır altı balık tutanların komple kovasını denizede boşalttım başıma belada aldım. Bana doğacılıktan bahsedecekseniz lütfen bu zihniyetle gelmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Sizde yanlış anlamışsınız. Yerleşim yerlerine yakın alanlarda yaşayan domuzların avı helaldir.Ben kalkın gidin insana zararı dokunmayan kendi halindeki hayvanları avlayın demiyorum. Detaya inersek hayvan avı ihrama kadar gider.Diğer varlıkları karıştırma insanoğlu ile aynı dünyayı paylaşan bitki ve hayvanlar insanlara ibret,rızk ve hizmet için yaratılmıştır.Domuzlar doğaya kısmen faydalı canlılar olsada istilacı bir türdür ve insanoğluna en zararlı hayvanlardan biridir. Konuda uzatılacak birşey yok siz yazdıkça ben cevap yazıyorum. Direk burda cani acımasız hayvan düşmanı gibi ağız yapıp ters çıkıyorsunuz.Gerçi bazılarının derdi benim yazdığım değil islam orasıda ayrı muamma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Müslümanlık hoşgörü dinidir evet inanmadığınız için yada inancınız zayıf olduğu için her kelimede açık arayıp anlatılmak istenileni çarpıtmaya çalışıyorsunuz. Senin gibi inançsız bir insanın hayatına mal olacağını bilsem yinede elime fırsat geçtiğinde o domuzun gözünün yaşına bakmam anlının ortasına çakardım fişeği belki son nefesine kadar aklın başına gelirde yaşamını sorgularsın diye.İşte bu kadar hoşgörülü yapıyor insanı.Yazdıklarıma sürekli muhalefet oluyorsun buda her nedense sadece islam geçtiği zaman oluyor rahatsızsan okuma yazdıklarımı. İlelebet ezanların baki kalacağı bir memleketin insanıyım ben zoruna gitmesin.
    Vaşlah öyle bir derdim yok, o yazdığınızı açıklamamınızla beraber islamı siz kötülediniz farkında değilsiniz
    Az silindir, çok iş

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Allah rahmet eylesin

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Ya yeter ne uzattınız ama ha.Daha adam kask takmaya tenezzül etmiyor galiba beyni patlıyor ,siz domuzdasınız.Saçma sapan yerlere çekmişsiniz konuyu,gereksiz yorumlar , domuz avıymışta ,dinlermişte dolup dolup gereksiz yerlere boşalıyorsunuz.Bu kadar dolduysanız gidin psikoloğa forum içinde kavga çıkması nedir ya utanmasanız ana avrat söveceksiniz.Forumda bir bütünüz,kişisel çıkarlar işin içine girince mi,yoksa benim dediğim doğru(!) bunu kanıtlayayım arzusundan mı bilemem.Forum bir bütündür farklılıklar olsada bir bütün,bir şeyler yazarken bunu unutmadan yazalım.Kavganın bitmesi dileğiyle...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Öncelikle ölen kişiye Allah rahmet eylesin , görünmez kaza dediklerinden.
    Herşey eleştirilebilir ve insanlar bunun hesabını verir , eğer eleştirmezsek en son akp kongresinde ki gibi bekir bey kalktı sonra hepimiz kalktık kimse durumdan memnun değildi durumu oluşur.
    İnsanların birey olmayı başarması kötü değil tam tersine iyidir bundan korkmak asıl dine en büyük hakarettir.

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.

•Atılan her iftira, yazılan her yanlış bilgi mesuliyet olarak dönecektir arkadaşlar haberiniz olsun. Kimse kimseye iftira atmasın ve saçma sapan genelleme yapmasın...

Din ile ilgili olumsuz konuşmaya yer arayanlar her kelimelerinden sorumlu kalacaklardır meraklanmasınlar.

Kişilerin, kurumların yaptığı yanlışları Din e mâl etmeye çalışırsanız o dedikleriniz birgün suratınızda patlar bunu da unutmayın.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra çıkıyor hayvanseverler yok efendim niye domuz avlıyormuşuz, bunların insanlara verdiği zararı hiçbir hayvan veremez, heleki tarla ve çiftlik sahiplerine, bağı bahçeleri olanlara, üreme mevsimi, yavru dişi falan dinlemeyiz, her gece domuz katliamına çıkıyoruz neredeyse bu aralar, ovalara indi zaten hepsi, nesilleri kurusun.
    Allah rahmet eylesin, adamın vakti gelmiş vefat etmiş. Yıldırım çarpsaydı taksim meydanında Zeus'u protesto mu edecektin? Domuz sana ne yaptı kardeş? Yenmesi haram ama öldürmesi sevap değil.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    İlahiyat kususunde tartisin bu konuları, ayetler hadisler, İslam yorumları hvada ucusmus.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    İnsan oğlundan tehlikeli bi tane yaratık gösterin.Bu dunyada.Çùnku aklı var aklı.Hayvanlara suç bulmanın bi anlamı yok adı ustunde hayvan. Belediyeler ormanlık yerlere gıda bıraksa hayvanlar şehre inmez. Aç lar aç.yavrusu aç kendi aç. İnsanoğlu 1 gün aç kalsın bakalım deliriyormu delirmiyor mu. Hayvanları suçlu bulan ilk önce aynaya bir baksın aynada ne görüyor diye gõzùnùz neyi görüyorsa değeriniz de ooo.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    Araba ile motorsikletin farkı. Tabi motorsikletteki adam korumasını sonuna kadar giyerse arabadan daha güvende olur gibime geliyor. Çünkü motor bir yere çarparsa, siz içinde sıkışıp g kuvvetine marus kalmıyorsunuz.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takılma hocam dinlerin devri bitiyor. Kitleleri yönetmek için iyi bir yöntemdi ancak yüz bin kişinin yapacağı işi tek bombayla çözdükten sonra olay enerjiye döndü. Devletler tarafından beslenmediği sürece dinler yok olmaya mahkumdur. 1500 lü yıllarda ağzını açamazdın bu konularla ilgili. 2000 lerde ben buyum diyebiliyorsun. 25. yüzyılda millet bilmeyecek bile.

Niye bizim konular dönüp dolaşıp buna geliyor çözemedim bir türlü. Olan adama oldu.
    küçük bir hatırlatma ya da bilmeyenler için bilgilendirme niteliğinde bilgi paylaşmak istiyorum.ayetin ismi aklıma gelmiyor ama yazılanlar aklımda.bir gün İslam dini tekrar dünya'ya hakim olacak ve kıyamet kopmadan önce halifelik,sultanlık tekrar yeryüzünde merhametiyle varolacak. canım kardeşim dini konularda sizden ricam ve isteğim ne olur bilip bilmeden konuşmayalım ya da 'bence'li cümleler eşliğinde bilgisizliğimizi devam ettirmeyelim..neden derseniz Allah bunun hesabını soracak..ve inanın sadece samimiyetim ve sizi düşündüğüm için bunları söylüyorum.lütfen ama lütfen dini konularda ispatı hadislere ayetlere dayanmayan cümleler kurmayalım.
    Shamy bunu beğendi.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)