Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Naked'mi s.sport'mu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim ve kalıcıyım. Öncelikle kendimi tanıtayım.adım: Furkan boyum: 175.180 kilom:75 neyse konumuza dönelim.

Şimdi arkadaşlar size sorum: uzun yolda naked'mi tavsiye edersiniz yoksa s.sport'mu. Sürekli uzun yol yapmıyıcam. Sadece yaz aylarında 1500 2000 km yapıcam kış aylarında günlük en fazla 40,50 km gidicem. Ve bana parça sorunu çıkarmıyıcak.konforlu ve uzun yol için rahat bir motor lazım aklımda 3 motor var arkadaşalar .1)yamaha mt125, 2)yamaha yzf r125, 3)honda cbr 125r benim için hız önemli deil yavaş yavaş geze geze gidicem. Yani 125likler yeterli.bana 150, 250 likler önermeyin! Bu 3 model arasında hangisi daha rahat yedek parçası ucuz ve zor bulunmayan modeldir. Bir sorum daha var sigorta fiyatları illere göre değiliyor ben motoru düzce veya çankırı plakalı alsam sigorta ucuz olurmu. Bazı arkadaşlarım öyle yapmışta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    racing (super support) motosikleti genellikle hobi amaçlı kullanırız. hafta sonları viraj yapmak 2-3 saatlik kullanım için. uzun yol için çok yorucu oluyor ve çekilmez hal oluyor. şehir içindede aynı şekilde dönüşleri zor bi u çizmek zordur racingde. onun için naked sizin için en iyi tercih olacaktır. şiddetle naked diyorum.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    toseabul arkadaşımız çok iyi anlatmış durumu. Ben racing motor dışında pek sevmiyorum ki 125 ve 250 ccleri racing motor olarak görmüyorum fakat yine de aralarında amacına en uygun olan motosiklet Yamaha MT125 gibi duruyor.

Bence cbr125 kesinlikle en uygunu , kendisi bir ss agresifliginde degil oturuş pozisyonu olarak gayet rahat ferah

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    parça konusunda seni üzmeyecek motor cbr125 ama mt 125 kullanım açısından daha rahat olur diye düşünüyorum.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için benimde biraz naked'e karşı bi yakınlığım var racing'e şehir içi kullanım zor dediniz uzun yolda yorucu dediniz nakede heleki mt125 de lastikler ırc ile gelmiyomış pilot street ile geliyomuş herhalde eksta bir lastik masrafı çıkarmadığı için dahada yakınlaştım mt125'e birde naked'de uzun yolda rüzgarı çok yiyomuş bu doğrumu yoksa bir oturus tarzımı var. Mt125'e ön cam takılıyomu? Bir sorum daha vardı. Bu zorunlı sigorta sorum doğrumu varmı ole birşey varsa memleketimin plkasanı alıcam 18 plka çok soru sorduğum için özürdilerim abiler.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Hocam git bir bayiye üstüne otur en rahat ettiğini al ama sana şunun garantisini veriyim naked ile yiyeceğin rüzgarın hesabı yok , kısmen rahat oturuşu olan super sport modeller var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Eklemeyi unutmuşum çoğu naked motosiklete uzun cam yakışmıyor bence ama zevk meselesi Bide zorunlu trafik sigortası malesef gerçek ve uçuk fiyatlara hazırlan belki motoru annenin yada babanın üstüne yaparsan ucuzlar

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisi arasında mt-125 alırdım. yoksa wr125r

En kısa zamanda bayilerine gidip deniyicem. Araştırdığıma göre Cbr 125 yzf 125 den daha rahat bir oturusu varmış. Birde bu benim ilk motorum allah kimseye göstermesin ama trafik magandaları sayesinde illaki düşücem o yüzden parça sorunu olmayan ve ucuz parçaları olan motosikleti alıcam. Daha sonra belki daha yüksek ccli uzun yol için bir motor alırım. Birde sigorta fiyatları il il değişiyomus duzcede istanbuldan daha ucuzmuş bu doğrumu bir kaç arkadaş söylemişti eğer doğruysa plakayı ya düzceden yada çankırıdan çıkarmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Hız tutkun yoksa Ybr de işini görür bütçen zaten iyi kalan parayla iyi çadır tulum şişme yatak arka yan çanta iyi lastik abus kilit vs ekstra döşersin yavaş ama rahat geze geze gidersin.

Bence r125 sebebini soyleyeyim genellikle uzun yol yapicaksin sanirim o yuzden ruzgari daha az olur ve sekil olarak cok guzel ve dislileride uzun yola gore yaparsin son viteste daha dusuk devirde daha hizli gidersin tamamdir

Motosikleti
    scooterlara bakabilirsin maxi falan kolay kullanım ,uzun yolda rahat falan

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Naked ile uzun yol sıkıntılı. Rüzgardan dolayı. Bagaj vs iyi. Racingde uzun yolda sıkıntılı rüzgar kesiliyor ama bagaj yok. Şehir içinde mt güzeldir. Baba en iyisi 2 motor al en kestirme yol o. Birisinden feragat edeceksin rüzgar mı ? bagaj mı ?

Pulsar 200 ns al
    Tur cami tak
    Arkayada guzel bir canta tak
    Her amaca yonelik
    matrix506xx bunu beğendi.

Cevaplarınız için tekrar tşk ederim arkadaşlar.bu dişli değiştirme ne işe yarıyor?. Mtden bu rüzgarı kesme gibi bi olasılığı varmı? Scooterları sevmiyorum hocam vitesliler daha çok hoşuma gidiyor o vitesi atmak o kadar zevk veriyoki.uzun yolu çok kullanmıyıcam zaten anca istanbul ankara 2 kez gider gelirim tatilde. kısın uzun yol yapmıyıcam evden işe işden eve belki arada sırada buluşmalara giderim. Sevgilile sahil kenarına fln giderim başka birşey yapmam. Birde lütfen başka marka model önermeyin 3 model arasında birini önerin lütfen. Birde bana önerebiliceğiniz sağlam kask, mont, eldiven. Pantolon ve bellik önerebilirmisiniz

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Senin durumunda olsam MT-125 tercih ederdim. CBR 'a binmedim ancak R-125 'in sürüş pozisyonu klasik supersport . Uzun yol ve şehir içinde sıkıntı çıkarır. Hız ile ilgili bir takıntınız olmadığını söylediğiniz için tapagaz gitmeyeceğinizi varsayıyorum. Bu durumda MT'nin çıkabileceği süratlerde rüzgar sıkıntı yaratmaz. Bir naked kullanıcısı olarak 120-130 km'ye kadar rüzgardan rahatsız olmuyorum.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Rayzik mi nagıt mı diye sorunca 1000rr lar z800 ler havalarda uçuşacak sandım. Hayal kırıklığı. Git ybr al
    Yiğit_ ve tinerci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xt 660z tenere al bütçen yetiyorsa

Motosikleti
    MT-25 ABS
    mt125 ya da cbr125 (başka ss ler olmaz bu cbr ın oturuş pozisyonu ss gibi değil o yüzden olabilir)

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pulsar 200 ns

naked sport
    Furkan Tarık bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)