Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ekipman ekipman diyoruzda

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz yeni baslayan,motor suren kardeslerimize (hakli olarak) ekipmani almadan motoru alma,once ekipman sonra motor,kaskindan botuna belligine kadar full ekipmab gezin diyoruzda. Yollarda gezen yunuslarin sadece kafasina cenesi acilir kaski gecirip,geri kalan eldiven meldiven hak getire sekilde gezmesine ne diycez? Kac gundur rastliyorum,sizinde bi fikirlerinizi alayim dedim. Siz ne diyosunuz bu duruma?
    Pisman bunu beğendi.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bahane değil tabiki ama onlara yollar ambulanstan hızlı açılıyor

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Iyi güzelde sen kazayi tek basina yapiyorsun o ne olacak.
    Panashira bunu beğendi.

Alıntı okan kükner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi güzelde sen kazayi tek basina yapiyorsun o ne olacak.
    Kaza tek basina yapilan bi eylemmi? Kazanin olmasi icin en az 2 tarafin olmasi gerekiyo diye biliyorum ben? He isterse tek basina olsun ne farkeder? Kazanin teki,ikilisimi var? Kaza her haliyle kotu sonuclar doguran bi olay oyle degilmi?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    İmam gaz çıkardı diye , cemaatin s.cmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Şikayet edilebilirler mi edilsede bir işe yarar mı bilmiyorum. Biz tabiki full giyinin, iyi ekipmanlar alın diyeceğiz. Yapmayan kendisi bilir. Birilerini örnek alacaksak iyileri örnek alabiliriz.
    bulut59 bunu beğendi.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...memurlari.html

Ekipmansız, kasksız motosiklete biniyorsanız bu sadece sizde bitecek bir karar değil. Örneğin yasal yükümlülükleri gözardı etsek bile "Ben riskleri bilmeme rağmen kask yada ekipman kullanmak istemiyorum, özgür bir birey olarak kullanmama hakkım var." demek bir anlığına mantıklı gelebilir. Sonuçta düz bir bakış açısıyla bu tutum paraşütle atlama sporunun riskinden fazla değil.
    Ancak burada dikkat edilecek asıl husus trafikteki diğer sürücüleri de bu sorumluluğa ortak ediyor olmanız. En basitinden bir kaza meydana geldiğinde kaskı olmayan bir motosiklet sürücüsü başından yaralandığında bunun kazaya dahil olan diğer sürücüler için külfeti olacaktır.

Bu yüzden kendinizi ilgilendiren riskleri tabi ki üstlenebilirsiniz ama başkalarını bu riske dahil etmeye hakkınız yok.

Sti bu konuyla ilgili detaylı bi konu açmıştım incelemeni öneririm.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz yeni baslayan,motor suren kardeslerimize (hakli olarak) ekipmani almadan motoru alma,once ekipman sonra motor,kaskindan botuna belligine kadar full ekipmab gezin diyoruzda. Yollarda gezen yunuslarin sadece kafasina cenesi acilir kaski gecirip,geri kalan eldiven meldiven hak getire sekilde gezmesine ne diycez? Kac gundur rastliyorum,sizinde bi fikirlerinizi alayim dedim. Siz ne diyosunuz bu duruma?
    vaay başgan uzun zamandır nerdesin yaw
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Kaza tek basina yapilan bi eylemmi? Kazanin olmasi icin en az 2 tarafin olmasi gerekiyo diye biliyorum ben? He isterse tek basina olsun ne farkeder? Kazanin teki,ikilisimi var? Kaza her haliyle kotu sonuclar doguran bi olay oyle degilmi?
    En az iki tarafin olmasina gerek yok. Tek basina gayet guzel bariyere de girebilirsin.. Soonuc olarak ekipman kullanmayan ve hayatini kaybeden bir cok gorevli de var. Onlar kullanmiyor diye bizde mi kullanmayalim? Herkes kendinden sorumlu sonucta.

Ekleme: Belki bu durumdan kendileri de rahatsizdir.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kısa kol tshirt'le kullanan memurlarımız daha asfaltın kemikleri nasıl erittiğini, sürtünmeden ölen deri ve dokuların yanık olarak kaldığını ve bir daha yenilenmediğini; nasıl acı verdiğini henüz bilmiyorlar. O yüzden tiril tiril takılıyorlar
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa kol tshirt'le kullanan memurlarımız daha asfaltın kemikleri nasıl erittiğini, sürtünmeden ölen deri ve dokuların yanık olarak kaldığını ve bir daha yenilenmediğini; nasıl acı verdiğini henüz bilmiyorlar. O yüzden tiril tiril takılıyorlar
    En iyi onlar biliyor ama deli cesareti.
    Bkz;http://www.motosiklet.net/forum/moto...memurlari.html

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    onlar kazada hasar görebilecek koluna, bacağına, kafasına gözüne... canına o kadar önem veriyor demek ki, sen onlar gibi olma farkını ortaya koy, yada benim için de çok önemli değil diyorsan sen bilirsin...

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmam gaz çıkardı diye , cemaatin s.cmasına gerek olmadığını düşünüyorum.
    Ben zaten yukarida motosiklet kullanicilarinin bukadar dikkat etmesine ragmen,memur ve ayni zamanda kurye arkadaslarimiz gibi isleri surekli motosiklet uzerinde olan insanlarin neden bukadar ödun verdiklerinden bahsettim
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sti bu konuyla ilgili detaylı bi konu açmıştım incelemeni öneririm.
    tesekkur ederim,inceliycem
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaay başgan uzun zamandır nerdesin yaw
    Valla dert kosem oldu buralar,dertlendimmi konu aciyorum yoksa pek bakmiyorum baskanim
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar kazada hasar görebilecek koluna, bacağına, kafasına gözüne... canına o kadar önem veriyor demek ki, sen onlar gibi olma farkını ortaya koy, yada benim için de çok önemli değil diyorsan sen bilirsin...
    Ilk cevabim sizin icinde gecerli,ben ekipman konusunda hassasim zaten,dert yandigim kisim ise surekli motosiklet uzerindeki insanlarin bukadar taviz vermesi
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Muhtemelen devlet sadece kask kanunen mecburi diye başka bir ekipman vermiyordur polislere. Onlar da cebinden para verip almıyorlardır. Alsalar dahi kıyafet yönetmeliği diye bir şey var. Devlette işler sıkıntılı yani dostlar. Ben daha önce başka bir konuya aslında kaskın yanında mont ve eldiven de zorunlu giyilmesi gerekenler olmalı, polis de kontrol etmeli yazmıştım, arkadaşlar tarafından linç edilmiştim. Daha polis kask takmayanları çevirip ceza yazmıyor gibisinden. Sonuçta can herkesin kendi canı , canını seven kuşanır ekipmanını sevmeyen kuşanmaz...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Devletin yaz için goretex, fileli mont verdiğini sanmıyorum. Kalan tüm montlarda yanarlar. Belki sırtlık ve göğüslük takmaları daha önemli olabilir. Geri kalan ölümcül kısım olmuyor(kask takılı). Onun dışında 10 saat sıcak altında o ekipmanlarla konsantrasyon falan kalmaz. Montsuz dikkatli polisi montlu uyuyan polise tercih ederim.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her koyun kendi bacağından asılır

ekipman kullanmayan sonucuna katlanır bizler buralardan yazarız okuyan ders alır da kullanırsa risk azalır yoksa kendi bileceği iş

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    3 gün önce aynı konu açıldı. ısıtıp ısıtıp aynı konuyu değişik başlıkla açmanın manası ne ki?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/165281-ekipmansiz-motosikletli-devlet-memurlari.html
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Alıntı metecel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 gün önce aynı konu açıldı. ısıtıp ısıtıp aynı konuyu değişik başlıkla açmanın manası ne ki?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...memurlari.html
    Konunun acildiginin farkinda degildim,konuyu acan arkadasta yazdi bunu. Asil sizin bu celallenme nedir?

Konunun acildiginin farkinda degildim,konuyu acan arkadasta yazdi bunu. Asil sizin bu celallenme nedir?
    saçma konuların her gün farklı kişilerce açılması yerine hayatı önem arz eden konuların sık sık açılmasını tercih ederim
    metecel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)