Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni motorum ve ufak bir soru :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    dundeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 r Aprilla rs4 125 4t

2013 model 12800 kmde aldım su anda 13 bın yanlız bu sabah motorumda soyle bı sıkıntı oldu marşa basınca almıyor sonra kapatıyorum kontağı tekrar denıyorum bu işlemi 5dk deniyorum öyle çalışıyor sebebi ne olabilir ve kendi kendine gazda verdi bugun sehir içinde bilen varsa lütfen yardımcı olsun şimdiden saolun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu her kapatıp açmada mı yapıyor yoksa uzun bir süre yatarsa motor öyle mı yapıyor yani akşamdan bıraktınız diyelim sabah çalıştırmak isteyince mı oluyor bu durum

Motosikleti
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu her kapatıp açmada mı yapıyor yoksa uzun bir süre yatarsa motor öyle mı yapıyor yani akşamdan bıraktınız diyelim sabah çalıştırmak isteyince mı oluyor bu durum
    motoru dün aldım bu sabah bu sorunu yaptı valla normalde garajdan cıkarırken tek kerette çalıştı sonra markete girerken stop ettim çıkarken çalışmadı dediğim işlemi uyguladım 5 dk ıcınde calıstı sonra

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    dundeon ekranda hata veriyormu birde benzin pompasının sesini duyuyormusun

Motosikleti
    Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dundeon ekranda hata veriyormu birde benzin pompasının sesini duyuyormusun
    enjeksiyon sesinden sonra bazen yanıp sönüyo f1 ısığı sonra gidio benzin pompası sesini tam anlayamadım bi ses var motor çalışırken ama tam anlamadım ben fan sanmıştım ama fan değilmiş heralde benzin pompası sesi olabilir tam bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

arkadaşlar biraz araştırdım sanırım sorunun sebebi bujilerin fazla ısınmasıymıs çünkü motorum sabah ilk marşta çalıştı sonradan motor ısındıktan sonra stop edince bidaha 5 dk bekletti beni sorun galiba %90 bujılerden kaynaklı fazla ısınıyormus hyolarda peki nasıl çözmem gerekir bu sorunu değiştirmem gerekicek galiba bujılerı tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    gt250r
    İridyum buji kesinlikle kullanma hyolara yaramiyor,ngk cr8e yeterli olacaktır.

abi bu kaçıncı motorun ben başlangıç için düşünüyorumda gtryi

Gaz telinde sikinti var sanirim

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kendi kendine gaz vermesi de ne oluyor? Acilen servise götür!

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı dundeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/Gz25W3.jpg
    http://i.hizliresim.com/z4lYO4.jpg
    2013 model 12800 kmde aldım su anda 13 bın yanlız bu sabah motorumda soyle bı sıkıntı oldu marşa basınca almıyor sonra kapatıyorum kontağı tekrar denıyorum bu işlemi 5dk deniyorum öyle çalışıyor sebebi ne olabilir ve kendi kendine gazda verdi bugun sehir içinde bilen varsa lütfen yardımcı olsun şimdiden saolun...
    öncelikle hayırlı olsun. en yakın servise götür ve diagnosis cihazına bağlasınlar (umarım ellerinde vardır bir kısmı merkezden istiyor bekliyorsun bu sebeple). bu cihaz sorunun nereden kaynaklı olduğunu bildirir. umarım parça değişimi gerekmez çünkü distribütör unitex olduğundan beri parça yok gibi birşey. parça sorunu çıkarsa büyük ihtimalle hyosungsource'dan getirtmek zorunda kalabilirsin.

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    Hyosung gtr250nin kronik sorunu.Isındıktan sonra marşı zor almaz.Fakat motoru aldığın adam seni muhtemelen kandırdı.Yöntemi de şu sen motora bakmaya gittiğinde muhtemelen motor ısınmıştı ve kolay marş alıyordu.Soğukken aynı probemi tekrarlar.Throttle position sorununu servisler çözemiyor malesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)